најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
22/10/2016 11:31:32 | Активни огласи: 596 | Вчерашни: 65 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (99)
Информатичка технологија (81)
Градежништво и Архитектура (36)
Угостителство (32)
Образование и наука (30)
Продажба и Маркетинг (30)
Трговија (29)
Производство (25)
Прехранбена (22)
Медицина (20)
Услуги (19)
Автомобилска (15)
Јавна Администрација (12)
Машинство (12)
Убавина и здравје (10)
Фармација (9)
Шпедиција и транспорт (9)
Дрвна (8)
Сметководство (8)
Администрација (7)
Право (7)
Графичка (6)
Електроника и Телекомуникации (6)
Комунална (6)
Текстилна (6)
Хотелиерство (6)
Уметност и Култура (5)
Дистрибуција (4)
Осигурување (4)
Економија (3)
Животна средина (3)
Медиуми (3)
Енергетика (2)
Земјоделство (2)
Стоматологија (2)
Воена (1)
Металургија (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Недвижнини (1)
Ревизија (1)
Сообраќај (1)
Социјална (1)
Туризам (1)
Финансии и банкарство (1)
Шумарство (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (91)
Продавач (30)
Државен службеник (13)
Келнер/ка (12)
Наставник (12)
Возач (10)
Директор (10)
Доктор/ка (9)
Комерцијалист (9)
Архитект (8)
Оператор (7)
Општи работници (7)
Програмер (7)
Магационер (6)
Фризер/ка (6)
Хигиеничар (6)
CALL CENTER AGENTS (5)
Агенти за продажба (5)
Градежен инженер (5)
Книговодител-Сметководител (5)
Општ работник (5)
Практикант (5)
Работник (5)
Сервисер (5)
Сметководител (5)
Администратор (4)
Дистрибутер (4)
Монтер (4)
Персонал за продажба (4)
Помошник Сметководител (4)
Систем администратор (4)
Шивач/ки (4)
.NET DEVELOPER (3)
Агент за осигурување (3)
Административен асистент (3)
Административен работник (3)
Администратор на база на податоци (3)
Веб програмер (3)
Воспитувач (3)
Графички дизајнер (3)
Деловен секретар (3)
Електричар (3)
Електро инженер (3)
Заварувач (3)
Извршител (3)
Медицински персонал (3)
Менаџер за продажба (3)
Механичар (3)
Неговател/ка (3)
Пица мајстор (3)
Презентер (3)
Проект менаџер (3)
Професор по германски јазик (3)
Работник во производство (3)
Рецепционер (3)
Салатер (3)
Технолог (3)
Фармацевт (3)
Фармацевтски техничар (3)
.Net Software Developer (2)
Java Developer (2)
Junior Developer (2)
PHP DEVELOPER (2)
PHP Senior Developer (2)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (2)
Software Developer (2)
Software Tester (2)
Агент за продажба и маркетинг (2)
Агроном (2)
Адвокатски приправник (2)
Градежен работник (2)
Градежен техничар (2)
Електро инсталатер (2)
Касиер/ка (2)
Козметичарка (2)
Комерцијалист за терен (2)
Кројач (2)
Кувар/ка (2)
Мајстор (2)
Маркетинг асистент (2)
Машински инженер (2)
Медицинска сестра (2)
Молер (2)
Надворешен соработник (2)
Обезбедувач (2)
Правник (2)
Претставник за продажба (2)
Проектант (2)
Промотер (2)
Сервис Техничар/Инженер (2)
Собар/ka (2)
Соработник (2)
Столар (2)
Стоматолошка сестра (2)
Стручен Соработник (2)
Техничка секретарка (2)
Трговски работник (2)
Admin/Finance assistant (1)
Aвтомеханичар (1)
Call Centre Representative (1)
Customer Care Agent (1)
Director R&D (1)
INDUSTRIAL SALES ENGINEER (1)
IT support specialist (1)
Java Junior Developer (1)
Local Representative (1)
Logistic manager (1)
Python Developer (1)
Quality assurance (1)
Quality control engineer (1)
QUALITY MANAGER (1)
Regional manager (1)
Sales agent (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
SENIOR AUTOMATION QA ENGINEER (1)
Senior C++ Software Developer (1)
Senior Java Software Developer (1)
Senior Software Quality Engineer (1)
SEO specialist (1)
Web developer (1)
Автомеханичар (1)
Агент за недвижности (1)
Агенти за истражување на јавното мислење (1)
Аналитичар (1)
Анкетар (1)
Асистент (1)
Асистент контролор (1)
Багерист (1)
Библиотекар (1)
Биохемичар (1)
Бравар (1)
Веб дизајнер (1)
Видео Монтажер (1)
Водител (1)
Гинеколошко-акушерски сестра (1)
Главен сметководител (1)
Готвач (1)
Градежен инженер/Архитект (1)
Графичар (1)
Дерматолог (1)
Дизајнер (1)
Дизајнер на апликативен софтвер (1)
Доставувач (1)
Дреар (1)
Едукатор (1)
Експерт (1)
Електро техничар (1)
Електромонтер (1)
Ѕидар (1)
Извршител за управување со стандарди (1)
Имплементатор (1)
Инженер (1)
Инженери (1)
Инжинер по Заштита при работа (1)
Инсталатер (1)
Инструктор (1)
Информатичари и програмери (1)
Истражувач (1)
ИТ систем Инженер (1)
Комерцијален Директор (1)
Комерцијалист и Диспечер (1)
Комерцијалист, магационер (1)
Конфекциски работник (1)
Корепетитор (1)
Курир (1)
Лаборант (1)
Лице за мониторинг (1)
Маркетинг агент (1)
Маркетинг менаџер (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Машински техничар (1)
Медицински претставник (1)
Медицински соработник (1)
Менаџер за логистика (1)
Месар/Касап (1)
Модел (1)
Наставник по Албански (1)
Нотар (1)
Одржувач (1)
Офицер за човечки ресурси (1)
Перач/ка (1)
Персонал (1)
Помлад лабораториски техничар (1)
Помлад ревизор (1)
Помошник во кујна (1)
Помошник магационер (1)
Помошник/чка (1)
Претседател на Врховен суд (1)
Проверувач (Аудитор) (1)
Работник во печатница (1)
Работник за обезбедување (1)
Работници во оддел за специјални возила (1)
Раководител (1)
Референт за транспорт (1)
Садомијач (1)
Секретар/ka (1)
Сервис-Инженер за техничка поддршка на ИКТ опрема (1)
Систем инженер (1)
Службеник (1)
Советник (1)
Советници на германски јазик за Customer Care Center (passive inbound) (1)
Сообраќаен инженер (1)
Софтвер - Full Stack Developer (1)
Специјалист (1)
Специјалист за софтвер (1)
Таксист (1)
Телефонист (1)
Телефонски консултант со германски јазик (1)
Тест техничар (1)
Техничка секретарка – комерцијалист (1)
Технички персонал (1)
Тим лидер (1)
Угостителски работници (1)
Фарбар (1)
Физио-терапевт (1)
Финансиски менаџер (1)
Царински декларант (1)
Шанкер/ка (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Човечкиот ум реагира на нова идеја на начин како што телото реагира на чуден протеин - ја отфрла.
-P. B. Medawar
 
Најпопуларни Огласи
PHP DEVELOPER
МКМАГЕ
(10954 прегледи)
Logistic manager
MN Express Inc
(6122 прегледи)
Агент за осигурување
Сафе Инвест Македонија АД Скопје
(3232 прегледи)
Помошник Сметководител
ДПТУ “РЕПТИЛ’’ ДООЕЛ
(2654 прегледи)
Општи работници
Ангромаркетинг ДОО
(2270 прегледи)
- Нема информација
БЕСТИСофт
(1943 прегледи)
- Нема информација
Оглас
(1924 прегледи)
Маркетинг агент
пео трејд
(1753 прегледи)
Стручен Соработник
Ведра Интернешенал А.Д. Софија - претставништво Ск
(1708 прегледи)
CALL CENTER AGENTS
ВИДЕКС БВ
(1588 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Сите Огласи


Напредно Пребарување
 
Активни Корисници
4670
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 12571

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Во Македонија постојат недостатоци и разлики во соработката меѓу младите претприемачи од различните етникуми. Потребно е да се надминат одредени бариери во однос на комуникацијата, меѓусебната доверба и во размената на идеи.
Секоја година владата носи Фискална стратегија во која ја проектира висината на јавниот долг, но кога нема да го испочитува планот, носи нова стратегија во која предвидува поголемо задолжување. Денеска, на денот на распишувањето на изборите, владата се задолжува за нови 31 милиони евра.
Буџетот за следната година пратениците на пленарна седница ќе го разгледуваат в понеделник, ако дотогаш не биде распуштен Парламентот.
Дел од сликата во Градскиот Трговски центар во Скопје се испразнети објетки и написи дека дуќанот се издава или се продава. Економистите сметаат дека улога има намалената куповна моќ на граѓаните, но дуќанџиите сметаат дека намалениот промет се должи и на лоши политики.
Владата предизборно ги части пензионерите, а Светската банка предупредува на состојбите во македонскиот пензиски систем. Догодина дури 452 милиони евра, односно 45 отсто од пензиите ќе се исплаќаат од буџетот, а не од пензиските придонеси. Прашањето е ќе дочекаат ли идните генерации да земаат пензија поради денешниот популизам?
За власта буџетот за 2017 е развоен, а за опозицијата тој е само список на желби и предизборно ветување. Буџетот за идната година, власта настојува да биде усвоен до 12 октомври, до распуштањето на Парламентот.
Намалувањето на бројот на невработени веројатно се должи на бришење од евиденцијата во Агенцијата за вработување и на иселувањето, а не на економскиот раст, велат аналитичарите.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата