најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
25/08/2016 10:05:23 | Активни огласи: 572 | Вчерашни: 87 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (90)
Угостителство (40)
Образование и наука (38)
Информатичка технологија (37)
Трговија (37)
Медицина (34)
Градежништво и Архитектура (31)
Продажба и Маркетинг (26)
Производство (20)
Јавна Администрација (15)
Услуги (15)
Прехранбена (12)
Финансии и банкарство (11)
Шпедиција и транспорт (11)
Администрација (10)
Електроника и Телекомуникации (10)
Текстилна (10)
Графичка (9)
Машинство (9)
Металургија (9)
Фармација (8)
Автомобилска (6)
Хотелиерство (6)
Осигурување (5)
Дрвна (4)
Недвижнини (4)
Стоматологија (4)
Туризам (4)
Е-комерц (3)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (3)
Медиуми (3)
Убавина и здравје (3)
Економија (2)
Забава и рекреција (2)
Земјоделство (2)
Право (2)
Уметност и Култура (2)
Хемија (2)
Ветерина (1)
Енергетика (1)
Животна средина (1)
Издаваштво (1)
Инжинерство (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Сметководство (1)
Спорт (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (83)
Продавач (23)
Келнер/ка (14)
Медицинска сестра (14)
Доктор/ка (12)
Возач (10)
Директор (10)
Комерцијалист (10)
Наставник (10)
Магационер (9)
Неговател/ка (8)
Професор по германски јазик (8)
Агенти за продажба (7)
Хигиеничар (7)
Асистент за продажба (6)
Градежен инженер (6)
Референт за продажба (6)
Машински инженер (5)
Пица мајстор (5)
Помлад соработник (5)
Програмер (5)
Рецепционер (5)
Junior Developer (4)
Агент за продажба и маркетинг (4)
Веб програмер (4)
Касиер/ка (4)
Кувар/ка (4)
Медицински персонал (4)
Наставник по Англиски (4)
Презентер (4)
Работник (4)
Работник во производство (4)
Шивач/ки (4)
CALL CENTER AGENTS (3)
Агент за осигурување (3)
Адвокатски приправник (3)
Армирач (3)
Градежен техничар (3)
Графички дизајнер (3)
Дистрибутер (3)
Електричар (3)
Книговодител-Сметководител (3)
Комерцијалист за терен (3)
Маркетинг агент (3)
Машински техничар (3)
Медицински претставник (3)
Оператор (3)
Персонал (3)
Персонал за продажба (3)
Помошник во кујна (3)
Правник (3)
Проектант (3)
Промотер (3)
Собар/ka (3)
Стручен Соработник (3)
Фармацевт (3)
Физио-терапевт (3)
Шанкер/ка (3)
PHP DEVELOPER (2)
Web developer (2)
Агент за недвижности (2)
Анкетар (2)
Асистент менаџер (2)
Бебиситерка (2)
Главен сметководител (2)
Готвач (2)
Градежен инженер/Архитект (2)
Деловен секретар (2)
Директор на филијала (2)
Доставувач (2)
Електро инженер (2)
Информатичари и програмери (2)
Кранист (2)
Курир (2)
Мајстор (2)
Маркетинг асистент (2)
Маркетинг специјалист (2)
Машинист (2)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (2)
Монтер (2)
Научен соработник (2)
Одговорен сметководител (2)
Општ работник (2)
Општи работници (2)
Помошник Сметководител (2)
Преведувач (2)
Продажни асистенти (2)
Професор по англиски јазик (2)
Работнички (2)
Сендвичар/ка (2)
Сметководител (2)
Советник (2)
Специјалист (2)
Столар (2)
Стоматолошка сестра (2)
Телефонски оператор (2)
Тесар (2)
Техничка секретарка (2)
Фарбар (2)
Фармацевтски техничар (2)
Фризер/ка (2)
.NET DEVELOPER (1)
.Net Software Developer (1)
Account Manager (1)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT (1)
Business Development Companion (1)
Customer Support Resentative (1)
Customer Support Specialist fluent in German (1)
Database Administrator (Oracle) (1)
Director R&D (1)
HR SPECIALIST (1)
iOS DEVELOPER (1)
Java Developer (1)
LANGUAGE ASSISTANT (1)
Office Assistant (1)
PHP Senior Developer (1)
Senior C++ Software Developer (1)
Senior Java Software Developer (1)
Senior Software Quality Engineer (1)
Software Tester (1)
Tourism and Hospitality Sector Facilitator (1)
Администратор (1)
Архитект (1)
Асистент за финансии (1)
Биохемичар (1)
Благајник (1)
Бравар (1)
Брокер (1)
Ветеринарен техничар (1)
Видео Монтажер (1)
Водител (1)
Водоинсталатер (1)
Градежен работник (1)
Дизајнер (1)
Дизаличар (1)
Директор за продажба (1)
Дреар (1)
Економист (1)
Економски техничар (1)
Електро инсталатер (1)
Електроничар (1)
Земјоделски работници (1)
Инженер (1)
Инсталатер (1)
Истражувач (1)
Книговезачка (1)
Комерцијалист, магационер (1)
Контролор (1)
Кројач (1)
Лаборант (1)
Лекар (1)
Лице за безбедност и заштита при работа (1)
Медицински преставник (1)
Менаџер за продажба (1)
Менаџер за производство (1)
Менаџер за финансии (1)
Менаџер на сектор (1)
Месар/Касап (1)
Механичар (1)
Модел (1)
Моделар (1)
Наплатувач (1)
Новинар (1)
Обучувач (1)
Одговорен работник (1)
Одговорен за одржување (1)
Општ магацински работник (1)
Офсет Машинист (1)
Пекар (1)
Перач/ка (1)
Помошник директор (1)
Помошник угостителски работник (1)
Практикант (1)
Претставник (1)
Претставник за продажба (1)
Работник во печатница (1)
Работник во сектор за ИТ технологија (1)
Работник за обезбедување (1)
Раководител (1)
Ракувач на градежни машини (1)
Референт за директна продажба (1)
Референт за транспорт (1)
Секретар/ka (1)
Сервисер на медицинска опрема (1)
Систем инженер (1)
Скараџија (1)
Службеник за логистика (1)
Советници на германски јазик за Customer Care Center (passive inbound) (1)
Соработник (1)
Спортски работник (1)
Тапетар (1)
Телефонски консултант со германски јазик (1)
Тим лидер (1)
Туристички работник (1)
Угостителски работник (1)
Управител (1)
Хаусмајстор (1)
Хемиски инженер (1)
Хемиски техничар (1)
Шпедитер (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Работата само ја изморува жената, но го уништува мажот.
-африканска поговорка
 
Најпопуларни Огласи
Секретар/ka
Брза Пратка ДООЕЛ
(6843 прегледи)
Администратор
АЛФАБЕТ
(5602 прегледи)
Одговорен работник
Брза Пратка ДООЕЛ
(5036 прегледи)
Маркетинг агент
пео трејд
(3439 прегледи)
Продавач
ЃАК - СПОРТ
(3145 прегледи)
Продавач
ЛЦ ВАИКИКИ
(2800 прегледи)
Рецепционер
Цермат
(2582 прегледи)
Наставник
ПСУ „Јахја Кемал" - Скопје
(2005 прегледи)
Деловен секретар
Еко Енерџи Систем
(1901 прегледи)
Медицински персонал
ЈЗУ Општа 6олица Борка Талевски – Прилеп
(1760 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Сите Огласи


Напредно Пребарување
 
Активни Корисници
16241
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 12417

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Пред пратениците се измените во Законот за буџети, според кој, до 5 отсто од парите ќе може да се префрлаат од едно во друго министерство или институција, што годишно може да бидат до 150 милиони евра. Економистите велат дека со тоа владата си создава простор за да прави ребаланси без да ги праша пратениците за тоа.
Странските инвеститори во бесцаринските зони даваат дури и пониски плати од домашните инвеститори и ја повлекоа просечната плата на директно ангажираните работници надолу, вели Пецо Ристески од Синдикатот за индустрија, енергетика и рударство.
Со намалувањето на кредитниот рејтинг на Македонија од агенцијата Фич, секое ново позајмување на странските пазари ќе биде со поголеми камати од досегашните.
Работам и земам седум илјади плата, барем да земам 12 илјади, па да можам да врзам крај со крај. Оваа изјава на една анкетирана граѓанка го покажува очајното ниво на платите во Македонија.
Ние веќе десет години даваме бенефиции за странски директни инвестиции, а тие бележат надолна линија, вели бизнисменот Венко Глигоров.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата