најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
22/10/2016 07:14:21 | Активни огласи: 578 | Вчерашни: 41 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (99)
Информатичка технологија (80)
Градежништво и Архитектура (34)
Угостителство (32)
Продажба и Маркетинг (30)
Образование и наука (29)
Трговија (27)
Производство (22)
Прехранбена (21)
Медицина (20)
Услуги (18)
Автомобилска (13)
Јавна Администрација (12)
Машинство (12)
Убавина и здравје (9)
Шпедиција и транспорт (9)
Администрација (8)
Дрвна (8)
Фармација (8)
Право (7)
Сметководство (7)
Текстилна (7)
Економија (6)
Електроника и Телекомуникации (6)
Комунална (6)
Хотелиерство (6)
Графичка (5)
Уметност и Култура (5)
Дистрибуција (4)
Осигурување (4)
Животна средина (3)
Медиуми (3)
Енергетика (2)
Земјоделство (2)
Стоматологија (2)
Воена (1)
Металургија (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Недвижнини (1)
Ревизија (1)
Сообраќај (1)
Социјална (1)
Туризам (1)
Финансии и банкарство (1)
Шумарство (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (91)
Продавач (27)
Државен службеник (13)
Келнер/ка (12)
Наставник (12)
Возач (9)
Директор (9)
Доктор/ка (9)
Комерцијалист (9)
Архитект (7)
Програмер (7)
Магационер (6)
Оператор (6)
Општи работници (6)
Фризер/ка (6)
Хигиеничар (6)
Агенти за продажба (5)
Општ работник (5)
Практикант (5)
Работник (5)
Сервисер (5)
CALL CENTER AGENTS (4)
Администратор (4)
Градежен инженер (4)
Дистрибутер (4)
Книговодител-Сметководител (4)
Монтер (4)
Персонал за продажба (4)
Помошник Сметководител (4)
Систем администратор (4)
Сметководител (4)
Шивач/ки (4)
.NET DEVELOPER (3)
Customer Service Representative (3)
Административен асистент (3)
Администратор на база на податоци (3)
Веб програмер (3)
Воспитувач (3)
Графички дизајнер (3)
Деловен секретар (3)
Електричар (3)
Електро инженер (3)
Заварувач (3)
Извршител (3)
Медицински персонал (3)
Механичар (3)
Неговател/ка (3)
Пица мајстор (3)
Презентер (3)
Проект менаџер (3)
Професор по германски јазик (3)
Рецепционер (3)
Салатер (3)
Фармацевт (3)
.Net Software Developer (2)
Java Developer (2)
Junior Developer (2)
PHP DEVELOPER (2)
PHP Senior Developer (2)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (2)
Software Developer (2)
Software Tester (2)
Агент за осигурување (2)
Агент за продажба и маркетинг (2)
Агроном (2)
Адвокатски приправник (2)
Административен работник (2)
Градежен работник (2)
Градежен техничар (2)
Електро инсталатер (2)
Касиер/ка (2)
Козметичарка (2)
Комерцијалист за терен (2)
Кројач (2)
Кувар/ка (2)
Мајстор (2)
Маркетинг асистент (2)
Машински инженер (2)
Медицинска сестра (2)
Менаџер за продажба (2)
Молер (2)
Надворешен соработник (2)
Обезбедувач (2)
Правник (2)
Претставник за продажба (2)
Проектант (2)
Промотер (2)
Работник во производство (2)
Сервис Техничар/Инженер (2)
Собар/ka (2)
Соработник (2)
Столар (2)
Стоматолошка сестра (2)
Стручен Соработник (2)
Техничка секретарка (2)
Технолог (2)
Трговски работник (2)
Фармацевтски техничар (2)
accounts/office administrators (1)
Admin/Finance assistant (1)
Aвтомеханичар (1)
Call Centre Representative (1)
Customer Care Agent (1)
Data Collection and Analysist (1)
Director R&D (1)
INDUSTRIAL SALES ENGINEER (1)
IT support specialist (1)
Java Junior Developer (1)
Local Representative (1)
Logistic manager (1)
Python Developer (1)
Quality assurance (1)
Quality control engineer (1)
QUALITY MANAGER (1)
Regional manager (1)
Sales agent (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
SENIOR AUTOMATION QA ENGINEER (1)
Senior C++ Software Developer (1)
Senior Java Software Developer (1)
Senior Software Quality Engineer (1)
SEO specialist (1)
Web developer (1)
Автомеханичар (1)
Агент за недвижности (1)
Агенти за истражување на јавното мислење (1)
Аналитичар (1)
Анкетар (1)
Асистент (1)
Багерист (1)
Библиотекар (1)
Биохемичар (1)
Бравар (1)
Веб дизајнер (1)
Видео Монтажер (1)
Водител (1)
Гинеколошко-акушерски сестра (1)
Главен сметководител (1)
Готвач (1)
Градежен инженер/Архитект (1)
Графичар (1)
Дизајнер (1)
Дизајнер на апликативен софтвер (1)
Доставувач (1)
Дреар (1)
Едукатор (1)
Експерт (1)
Електро техничар (1)
Електромонтер (1)
Ѕидар (1)
Имплементатор (1)
Инженер (1)
Инженери (1)
Инжинер по Заштита при работа (1)
Инсталатер (1)
Инструктор (1)
Информатичари и програмери (1)
Истражувач (1)
ИТ систем Инженер (1)
Комерцијален Директор (1)
Комерцијалист и Диспечер (1)
Комерцијалист, магационер (1)
Конфекциски работник (1)
Корепетитор (1)
Курир (1)
Лаборант (1)
Лице за мониторинг (1)
Маркетинг агент (1)
Маркетинг менаџер (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Машински техничар (1)
Медицински претставник (1)
Медицински соработник (1)
Менаџер за логистика (1)
Месар/Касап (1)
Модел (1)
Наставник по Албански (1)
Нотар (1)
Одржувач (1)
Перач/ка (1)
Персонал (1)
Помлад ревизор (1)
Помошник во кујна (1)
Помошник магационер (1)
Помошник/чка (1)
Претседател на Врховен суд (1)
Проверувач (Аудитор) (1)
Работник во печатница (1)
Работник за обезбедување (1)
Работници во оддел за специјални возила (1)
Раководител (1)
Референт за транспорт (1)
Садомијач (1)
Секретар/ka (1)
Сервис-Инженер за техничка поддршка на ИКТ опрема (1)
Систем инженер (1)
Службеник (1)
Советник (1)
Советници на германски јазик за Customer Care Center (passive inbound) (1)
Сообраќаен инженер (1)
Софтвер - Full Stack Developer (1)
Специјалист (1)
Специјалист за софтвер (1)
Таксист (1)
Телефонист (1)
Телефонски консултант со германски јазик (1)
Тест техничар (1)
Техничка секретарка – комерцијалист (1)
Технички персонал (1)
Тим лидер (1)
Угостителски работници (1)
Фарбар (1)
Физио-терапевт (1)
Финансиски менаџер (1)
Царински декларант (1)
Шанкер/ка (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Никогаш да не сте стапиле во брак додека сеуште одите на факултет. Ќе биде многу тешко да започнете кариера ако некој перспективен работодавец види дека веќе сте направиле една грешка.
-Kin Hubbard
 
Најпопуларни Огласи
PHP DEVELOPER
МКМАГЕ
(10918 прегледи)
Logistic manager
MN Express Inc
(6000 прегледи)
Агент за осигурување
Сафе Инвест Македонија АД Скопје
(3176 прегледи)
Помошник Сметководител
ДПТУ “РЕПТИЛ’’ ДООЕЛ
(2615 прегледи)
Општи работници
Ангромаркетинг ДОО
(2240 прегледи)
- Нема информација
БЕСТИСофт
(1892 прегледи)
- Нема информација
Оглас
(1886 прегледи)
Маркетинг агент
пео трејд
(1737 прегледи)
Стручен Соработник
Ведра Интернешенал А.Д. Софија - претставништво Ск
(1637 прегледи)
CALL CENTER AGENTS
ВИДЕКС БВ
(1537 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Сите Огласи


Напредно Пребарување
 
Активни Корисници
9991
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 12570

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Во Македонија постојат недостатоци и разлики во соработката меѓу младите претприемачи од различните етникуми. Потребно е да се надминат одредени бариери во однос на комуникацијата, меѓусебната доверба и во размената на идеи.
Секоја година владата носи Фискална стратегија во која ја проектира висината на јавниот долг, но кога нема да го испочитува планот, носи нова стратегија во која предвидува поголемо задолжување. Денеска, на денот на распишувањето на изборите, владата се задолжува за нови 31 милиони евра.
Буџетот за следната година пратениците на пленарна седница ќе го разгледуваат в понеделник, ако дотогаш не биде распуштен Парламентот.
Дел од сликата во Градскиот Трговски центар во Скопје се испразнети објетки и написи дека дуќанот се издава или се продава. Економистите сметаат дека улога има намалената куповна моќ на граѓаните, но дуќанџиите сметаат дека намалениот промет се должи и на лоши политики.
Владата предизборно ги части пензионерите, а Светската банка предупредува на состојбите во македонскиот пензиски систем. Догодина дури 452 милиони евра, односно 45 отсто од пензиите ќе се исплаќаат од буџетот, а не од пензиските придонеси. Прашањето е ќе дочекаат ли идните генерации да земаат пензија поради денешниот популизам?
За власта буџетот за 2017 е развоен, а за опозицијата тој е само список на желби и предизборно ветување. Буџетот за идната година, власта настојува да биде усвоен до 12 октомври, до распуштањето на Парламентот.
Намалувањето на бројот на невработени веројатно се должи на бришење од евиденцијата во Агенцијата за вработување и на иселувањето, а не на економскиот раст, велат аналитичарите.
Какво стопанство такви плати, вели економскиот консултант Горан Рафајловски, коментирајќи го фактот што реалната плата во Македонија е на сосема истото ниво како и пред шест години.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата