најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
17/06/2019 06:30:15 | Активни огласи: 404 | Вчерашни: 9 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (33)
Возач (17)
Оператор (14)
Продавач (14)
Општи работници (9)
Дистрибутер (8)
Магационер (8)
Рецепционер (8)
Касиер/ка (7)
Општ работник (7)
Продавач/ка во малопродажен објект (7)
Агент за продажба и маркетинг (6)
Агент за продажба (5)
Келнер/ка (5)
Фармацевтски техничар (5)
Градежен работник (4)
Доставувач (4)
Електро инсталатер (4)
Комерцијалист за продажба (4)
Машинист (4)
Машински инженер (4)
Медицинска сестра (4)
Монтер (4)
Фармацевт (4)
Хаусмајстор (4)
Административен асистент (3)
Диспечер/ка (3)
Дистрибутер/Магационер (3)
Електро инженер (3)
Заварувач (3)
Келнер/Шанкер (3)
Комерцијалист (3)
Менаџер за продажба (3)
Неговател/ка (3)
Општ магацински работник (3)
Персонал за продажба (3)
Помошник Сметководител (3)
Програмер (3)
Работник во производство (3)
Собар/ka (3)
Фризер/ка (3)
Хигиеничар (3)
.NET DEVELOPER (2)
Logistic Coordinators (2)
Python Developer (2)
Административен работник (2)
Архитект (2)
Асистент за продажба (2)
Бравар (2)
Главен сметководител (2)
Дефектолог (2)
Електричар (2)
Електро техничар (2)
Земјоделски работници (2)
Инженер (2)
Книговодител-Сметководител (2)
Козметичарка (2)
Кувар/ка (2)
Логистичар (2)
Мајстор (2)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (2)
Оператор на CNC машина (2)
Општи работници и возач (2)
Персонал за во кујна (2)
Правник (2)
Практикант (2)
Референт за продажба (2)
Сервисер (2)
Сметководител (2)
Стручен Соработник (2)
Техничка секретарка (2)
Цвеќар (2)
.Net Software Developer (1)
Accounting specialist (1)
Admin/Finance assistant (1)
Android Software Developer (1)
Aвтомеханичар (1)
Business analyst - system specialist (1)
Business Development Officer (1)
Call Center Agent with English (1)
Call Center Agents - English and Scandinavian languages​ (1)
Commercial Executive (1)
Consultant (1)
Customer Support Resentative (1)
Customer Support Specialist fluent in French (1)
Developers (1)
Functional Support Analyst (1)
HR Administrator (1)
IT Expert/ Business Analyst (1)
IT Help Desk Administrator (1)
IT support specialist (1)
Junior Developer (1)
Junior QA Tester (1)
Key Account Manager (1)
Managing Director (1)
Marketing manager (1)
PHP DEVELOPER (1)
Quality assurance (1)
Regional manager (1)
Sales agent (1)
SALES EXECUTIVE (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
Software Tester (1)
Web developer (1)
Агенти за продажба (1)
Административен референт (1)
Административно-книговодствен работник (1)
Администратор за набавка (1)
Асистент за човечки ресурси (1)
Брокер (1)
Видео Монтажер (1)
Виљушкарист (1)
Водоинсталатер (1)
Воспитувач (1)
Геодетски техничар (1)
Градежен инженер (1)
Градежен техничар (1)
Декларанти (1)
Доктор/ка (1)
Домашен помошник (1)
Едукатор (1)
Инженер за контрола на квалитет (1)
Инсталатер (1)
ИТ Инженер (1)
ИТ Техничар (1)
Конфекциски техничар (1)
Лимар (1)
Маркетинг менаџер (1)
Медицински претставник (1)
Медицински техничар (1)
Менаџер за човечки ресурси (1)
Менаџер одговорен за магацински и логистички операции (1)
Механичар (1)
Молер (1)
Монтажер (1)
Наставен и ненаставен кадар (1)
Обезбедувач (1)
Оперативен директор (1)
Оптичар (1)
Пекар (1)
Пица мајстор (1)
Помошник магационер (1)
Помошник/чка (1)
Портир-Стражар (1)
Приправник (1)
Продавач - консултант (1)
Продукт Специјалист (1)
Промотер/ки (1)
Професор по германски јазик (1)
Психијатар (1)
Работник за обезбедување (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Ракувач на градежни машини (1)
Референт за транспорт (1)
Секретар/ka (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Специјалист за кредитирање (1)
Специјалист за човечки ресурси (1)
Стаклорезач (1)
Столар (1)
Стоматолог (1)
Стоматолошка сестра (1)
Телефонски консултант со германски јазик (1)
Технички раководител (1)
Угостителски работник (1)
Управувач на машина (1)
Физио-терапевт (1)
Хостеса (1)
Чувар (1)
Шивач/ки (1)
Шпедитер (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Светот е поделен на луѓе кои ги извршуваат работите и луѓе кои ги прибираат заслугите. Пробај ако можеш да припаѓаш на првата класа. Таму има доста помалку конкуренција.
-Dwight Morrow
 
Најпопуларни Огласи
Работник во производство
ОДВ-ЕЛЕКТРИК
(4711 прегледи)
Административен асистент
ЕЛС ВЕНЕРАС ПОСРЕДНИШТВО И ОБРАЗОВАНИЕ ДООЕЛ увоз-
(2310 прегледи)
Агент за продажба и маркетинг
Нова Мастер Комуникации
(2309 прегледи)
Едукатор
Бреинобреин Карпош
(2048 прегледи)
Рецепционер
ОМНИА Проект
(1819 прегледи)
Инженер за контрола на квалитет
ЛТХ Леарница ДООЕЛ
(1630 прегледи)
Сметководител
Лаб-Цент ДОО
(1607 прегледи)
Административен работник
BRZA PRATKA
(1482 прегледи)
Административен асистент
ЕЛС ВЕНЕРАС ПОСРЕДНИШТВО И ОБРАЗОВАНИЕ ДООЕЛ увоз-
(1362 прегледи)
Медицинска сестра
Интернационален Бунд
(1305 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 692721
 
Уиз
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Уиз
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Авио 
Работно Место: Cabin Crew 
Број на работни места: 0 
Тип на работно место (постојано времено): Времено 
Објавен на: 09/04/2019 
Краен рок за пријавување: 31/05/2019 
Оглас внесен на: 08/04/2019 
Емаил: Нема информации 
URL: ldd.tbe.taleo.net/ldd03/ats/careers/apply.jsp?org= 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација: ldd.tbe.taleo.net/ldd03/ats/careers/apply.jsp?org=WIZZAIR&cws=1&rid=1104 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации:  
Број на прегледи: 1691 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Apply here : https://ldd.tbe.taleo.net/ldd03/ats/careers/apply.jsp?org=WIZZAIR&cws=1&rid=1104

Due to the continuous growth of our company, we are searching for cheerful, energetic and positive candidates to join our team!Wizz Air is the largest low-cost airline in Central and Eastern Europe, it operates a fleet of 109 Airbus A320 and Airbus A321 aircraft, and offers more than 650 routes from 26 bases, connecting 146 destinations across 44 countries. At Wizz Air, a team of over 4,500 aviation professionals delivers superior service and very low ticket prices making Wizz Air the preferred choice of more than 34 million passengers in the past 12 months. Wizz Air is listed on the London Stock Exchange under the ticker WIZZ and is included in the FTSE 250 and FTSE All-Share Indices. Wizz Air is registered under the International Air Transport Association (IATA), Operational Safety Audit (IOSA), the global benchmark in airline safety recognition. The company recently received the highest 7-star safety rating by airlineratings.com, a world’s only safety and product rating agency, as well as was named 2017 - European Airline of the Year by Aviation 100, a renown annual publication that recognizes the year’s most outstanding performers in the aerospace industry.

Join the Cabin Crew Open Recruitment Days for our Skopje base at the locations indicated below. No invitation needed to attend the event! Please bring with you your updated English CV with color face photo . Please be prepared that the process might take until late afternoon. Please arrive on time.

Join our Cabin Crew Open Recruitment Day in Skopje:

Date: 17th of May

Starting time:  9:00 AM

Place: Marriott Hotel, Plostad Makedonija 7, 1000 Skopje, Macedonia

Cabin Crew key responsibilities:

Proper execution of the duties related to the safety of the aircraft (A320/A321) and the passengers

Maintain excellent customer service and creating “home atmosphere” on-board of the aircraft

Assist passengers who require special attention

Sales on-board, and cash handling

Punctuality and flexibility

Ability to work in a team

Keep the aircraft clean and tidy during the flight

Be adequately rested and properly groomed in order to conduct a flight

Performance of all the duties maintaining consistently the highest ethical standards

Requirements:

Minimum age: 18 years

Minimum height for ladies 1.65m and for gentleman 1.75m

Arm reach of 210cm while standing on tiptoes

Minimum high school degree

Fluent English both written and spoken, additional CEE language knowledge (either Romanian, Bulgarian, Polish, Hungarian, Lithuanian, Latvian, Slovak, Czech, Macedonian, Serbian, Ukrainian, Georgian, or Bosnian)

Valid passport without limitations (minimum 6 months)

Tattoos and piercing are acceptable provided they appear on parts of the body that are not visible when wearing uniform.

Ability to swim

Live or ready to move within 60 minutes of your chosen base and prepared to make this journey every day, at any time of the day

Customer service experience will be an advantage

Please note that if you wear glasses or contact lenses and your prescription are above +4 or below -4 you are likely to fail the mandatory medical examination

Company offer:

Competitive salary

Stable job in rapidly developing companyFriendly and multicultural work environment

Career opportunities

Complete and free

Cabin Crew training

Employees and their families and friends have the opportunity to travel with discounted rates and on bonus airline tickets

Colorful lifestyle

Work is according to a duty roster (schedule) published monthly. If you would like to join the dynamic team of Wizz Air, please apply here, and attach your CV in English with a photo.
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
2699
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 14358

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата