најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
15/07/2020 09:34:33 | Активни огласи: 232 | Вчерашни: 30 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (21)
Фармацевт (8)
Бравар (6)
Возач (6)
Магационер (5)
Оператор (5)
Општ работник (5)
Продавач (5)
Асистент за продажба (4)
Дистрибутер (4)
Келнер/ка (4)
Монтер (4)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО (4)
Фармацевтски техничар (4)
Хигиеничар (4)
CALL CENTER AGENTS (3)
Комерцијалист (3)
Рецепционер (3)
Сметководител (3)
Customer Service Representative (2)
Customer Support Specialist fluent in French (2)
Software Developer (2)
Агроном (2)
Административен асистент (2)
Административен работник (2)
Веб програмер (2)
Доктор/ка (2)
Електро инсталатер (2)
Машински техничар (2)
Медицинска сестра (2)
Персонал за продажба (2)
Помошник Сметководител (2)
Продавач/ка во малопродажен објект (2)
Работник (2)
Собар/ka (2)
Специјалист за техничка поддршка (2)
Стоматолошка сестра (2)
Тапетар (2)
Технолог (2)
Шалтерски работник (2)
Шивач/ки (2)
Business administrator (1)
Business analyst - system specialist (1)
Driver (1)
IT support specialist (1)
Marketing manager (1)
SALES REPRESENTATIVE (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
Store Manager (1)
Technical Author (1)
Transport and Customs Administrator (1)
Агент за недвижности (1)
Агент за продажба (1)
Агент за продажба и маркетинг (1)
Агент за транспорт (1)
Адвокат (1)
Адвокатски приправник (1)
Административен асистент во продажба (1)
Администратор (1)
Архитект (1)
Асистент (1)
Асистент за набавки (1)
Асистент за финансии (1)
Асистент на канцеларија (1)
Брокер (1)
Виљушкарист (1)
Главен сметководител (1)
Градежен инженер (1)
Градинар (1)
Графичар (1)
Графички дизајнер (1)
Дефектолог (1)
Диспечер/ка (1)
Дистрибутер/Магационер (1)
Електричар (1)
Електро инженер (1)
Земјоделски Инженер (1)
Келнер/Шанкер (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Кројач (1)
Курир (1)
Лице за ажурирање и графичко уредување на веб страница (1)
Личен асистент (1)
Маркетинг асистент (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машинист (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Машински инженер (1)
Менаџер (1)
Менаџер за продажба (1)
Молер (1)
Наставен и ненаставен кадар (1)
Наставен кадар (1)
Обучувач (1)
Оператор во магацин (1)
Пеглач (1)
Персонал (1)
Персонал за во кујна (1)
Помошник во кујна (1)
Поштар (1)
Правник (1)
Практикант (1)
Претставник за продажба и маркетинг (1)
Продукт менаџер (1)
Проектант (1)
Промотер/ки (1)
Професор по англиски јазик (1)
Професор по германски јазик (1)
Работник во печатница (1)
Работник во производство (1)
Раководител (1)
Ракувач (1)
Референт за продажба (1)
Сервисер (1)
Слаткар (1)
Специјалист за бизнис продажба (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Стоматолог (1)
Супервизор (1)
Техничар (1)
Технички персонал (1)
Тренер (1)
Угостителски работници (1)
Управител (1)
Фарбар (1)
Физио-терапевт (1)
Фризер/ка (1)
Хаусмајстор (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Да се биде специјалист во една работа е едно нешто, а да се најде работа е сосема друго.
-Stephen Leacock
 
Најпопуларни Огласи
Административен работник
Виста Груп
(3550 прегледи)
CALL CENTER AGENTS
ЕДС ДООЕЛ
(2880 прегледи)
Општ работник
ДООЕЛ ГОЦИС
(2309 прегледи)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО
.
(2090 прегледи)
Административен асистент
P.Z.U D-R BLAZESKI
(2030 прегледи)
Наставен и ненаставен кадар
ПСУ МАКСИМИЛИЈАН
(1970 прегледи)
Наставен кадар
ПСУ МАКСИМИЛИЈАН
(1878 прегледи)
Работник во производство
IMV Doo
(1756 прегледи)
SALES REPRESENTATIVE
МСМ системс
(1691 прегледи)
Поштар
Дом Сервис Дооел Скопје
(1564 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 693079
 
ГЕО ГАС ДООЕЛ Скопје
 
Регион: Битолски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: ГЕО ГАС ДООЕЛ Скопје
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Производство 
Работно Место: Оператор 
Број на работни места: 0 
Тип на работно место (постојано времено): Времено 
Објавен на: 23/04/2019 
Краен рок за пријавување: 22/05/2019 
Оглас внесен на: 22/04/2019 
Емаил: geogas@t.mk 
URL: Нема информации 
Контакт телефон: 02/3223-202 
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација: geogas@t.mk 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации:  
Број на прегледи: 2626 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Друштвото за трговија, услуги и производство ГЕО ГАС ДООЕЛ Скопје, за работа во Комплекс за производство на минерална вода и гас CO2, лоциран во село Трн, Битола распишува:

                                   Оглас за вработување на оператор на машини

Операторот на машини ќе биде дел од производствениот процес и ќе биде одговорен за ракување и одржување на истите.

Потребни квалификации:
•    IV степен на стручна подготовка (техничко училиште)
•    Задолжителна возачка дозвола “Б”-категорија
•    Со или без работно искуство
•    Организираност и одговорност
•    Способност за работа во тим
•    Динамичност, мотивираност и иницијативност

Предност ќе имаат сите кандидати кои веќе имале искуство со електрика и машинство .

Сите заинтересирани кандидати да ги испратат своите кратки биографии (CV) на следната е-маил адреса: geogas@t.mk најдоцна до 22.05.2019 година.

За дополнителни информации во врска со огласот за вработување, ќе Ве молиме да не контактирате на телефонскиот број: 02/3223-202 или моб.: 070/247-586 од понеделник до петок од 8 до 16 часот.
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
5290
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15117

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Наша констатација е дека капацитетите кои ги имаме и сместувачки и други содржини не се соодветно развиени на потенцијалите кои ги нуди земјата за развој на алтернативниот туризам, вели за РСЕ, претседателот на Балканската асоцијација за алтернативен туризам, Балканија, Владо Србиновски.
Еден од најпогодените сектори е текстилната индустрија, каде што освен со губење на работата и намалување на платите, вработените се соочуваат и со загрозување на здравјето поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус. Доказ за тоа се и „текстилните кластери“ во Штип и во Свети Николе.
Македонската работна сила која сезоната пролет-есен мигрираше во соседните туристички дестинации или во некои од европските развиени земји годинава ќе остане без својот сезонски приход. Се чини дека и оние кои се вратија во земјава поради коронакризата уште долго че останат „заглавени“ дома
Пред високите температури попушта и стравот од коронавирусот, па Преспа постепено почнува да се полни со туристи. Ги нема во голем број на плажите, но се среќаваат по десетина како уживаат на брегот и во Езерото, запазувајќи растојание меѓу семејствата или групите
Туристичката сезона почна. Но, годинава домашниот туризам има шанса да се покаже како никогаш досега. Границите на европските земји остануваат затворени за Македонците. Затоа пак, домашните туристички центри се подготвени за гости
За една година македонските граѓани купувале повеќе странски отколку домашни, македонски производи. Квалитетот на производите, цената, стандардот, улогата на маркетингот се само дел од факторите кои придонесуваат за изборот да падне на странски производ.
Начинот на кој што локалните власти ги трошат државните пари покажува дека нема рамномерен развој на општините. Градот Скопје заедно со 13 други општини трошат една половина од парите за јавни набавки, оставајќи им ја другата на 67 општини, покажува дата базата на Центарот за граѓански комуникации.
Партиите пред избори ветуваат подобра економија. Но, поради корона-кризата стопанството сега е на колена, фирмите се мачат да исплатат плати, а буџетот не се полни според планираното.
Во Аеродром лани биле изградени најмногу станови во државата кога и се случила најголемата градежна експанзија во општината. Секоја година Аеродром е на врвот на листата, а во рок од 5 години се завршени 5031 стан и направени се 351 нов објект.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата