најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
31/10/2020 06:27:51 | Активни огласи: 277 | Вчерашни: 29 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (20)
Продавач (14)
Комерцијалист (9)
Возач (6)
Дистрибутер (6)
Електро инженер (6)
Магационер (5)
Продавач/ка во малопродажен објект (5)
Фармацевт (5)
Хигиеничар (5)
Оператор (4)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО (4)
Агент за продажба (3)
Администратор (3)
Архитект (3)
Бравар (3)
Градежен инженер (3)
Келнер/Шанкер (3)
Комерцијалист за продажба (3)
Машински инженер (3)
Медицинска сестра (3)
Општ работник (3)
Пекар (3)
Персонал за продажба (3)
Програмер (3)
Сметководител (3)
Стоматолог (3)
Шивач/ки (3)
CALL CENTER AGENTS (2)
Customer Care Agent (2)
Customer Support Specialist fluent in French (2)
Developers (2)
Sales agent (2)
Senior Java/ASP.NET backend developer (2)
Воспитувач (2)
Дефектолог (2)
Доктор/ка (2)
Електро инсталатер (2)
Келнер/ка (2)
Книговодител-Сметководител (2)
Кројач (2)
Машински техничар (2)
Неговател/ка (2)
Оператор на CNC машина (2)
Општ магацински работник (2)
Општи работници (2)
Помошник Сметководител (2)
Референт (2)
Сервисер (2)
Стоматолошка сестра (2)
Трговски работник (2)
Фармацевтски техничар (2)
Business analyst - system specialist (1)
Business Development Officer (1)
Customer Service Representative (1)
Datacom Engineer (1)
Full Stack Developer (1)
Import – Export operator (1)
iOS DEVELOPER (1)
Java Developer (1)
National Programme Officer (1)
Nurse (1)
Office Assistant (1)
Sales & Marketing representative (1)
Sales Manager (1)
SEM/PPC specialist (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
SENIOR JAVA DEVELOPER (1)
Software Developer (1)
Web designer (1)
Web developer (1)
Автомеханичар (1)
Агент за недвижности (1)
Агенти за продажба (1)
Агроном (1)
Адвокат (1)
Административен асистент во продажба (1)
Административен работник (1)
Анкетар (1)
Водоинсталатер (1)
Вулканизер (1)
Геолог (1)
Главен сметководител (1)
Готвач (1)
Градежен работник (1)
Дистрибутер/Магационер (1)
Доставувач (1)
Дреар (1)
Економист (1)
Електричар (1)
Електро техничар (1)
Заварувач (1)
Инженер за проекти и продажба (1)
Касиер/ка (1)
Козметичар (1)
Комерцијалист за терен (1)
Контакт Центар Агенти (1)
Кувар/ка (1)
Курир (1)
Лабораториски техничар (1)
логопед (1)
Мајстор за ПВЦ и алуминиум (1)
Маркетинг менаџер (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машинист (1)
Машинобравари (1)
Медијатор (1)
Медицински техничар (1)
Менаџер (1)
Менаџер за односи со клиенти (CRM) (1)
Менаџер за човечки ресурси (1)
Моделар (1)
Наставник (1)
Одговорен сметководител (1)
Помошник/чка (1)
Правник (1)
Проектен инженер за автоматика (1)
Промотер/ки (1)
Психолог (1)
Работник во производство (1)
Работник за обезбедување (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Ракувач на градежни машини (1)
Ревизор (1)
Референт за фактурирање и кредит контрола (1)
Рударски инженер (1)
Садомијач (1)
СОРАБОТНИК ПРОЕКТАНТ/ АРХИТЕКТ (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Специјалист за обезбедување на локации (1)
Столар (1)
Стручен Соработник (1)
Супервизор (1)
Тапетар (1)
Техничар (1)
Технички раководител (1)
Технолог (1)
Тренер (1)
Управувач на машина (1)
Физио-терапевт (1)
Хаусмајстор (1)
Чувар (1)
Шанкер/ка (1)
Шеф на ресторан (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Мислам дека можеби во секоја компанија денес има најмалку една личност која полека полудува
-Joseph Heller
 
Најпопуларни Огласи
CALL CENTER AGENTS
ЕДС ДООЕЛ
(8837 прегледи)
Административен работник
FRESH FRUITS
(4373 прегледи)
Оператор
ИНВЕНИО
(3410 прегледи)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО
.
(2513 прегледи)
Возач
РУД-КОП ДООЕЛ Битола
(2453 прегледи)
Продавач
Прима Мебел ДОО
(2389 прегледи)
Агент за продажба
Мегамобил
(2314 прегледи)
Медицинска сестра
ПЗУ Интра Витам Медикус
(2100 прегледи)
Дистрибутер
Моно Трејд Дооел
(1957 прегледи)
Архитект
ИНГРА ДООЕЛ Скопје
(1904 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 699759
 
МСМ системс
 
Регион: Охридски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: МСМ системс
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: - Нема информација 
Работно Место: SALES REPRESENTATIVE 
Број на работни места: 2 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 23/07/2020 
Краен рок за пријавување: 21/09/2020 
Оглас внесен на: 21/05/2020 
Емаил: ddxsystems@gmail.com 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: Skills:
1. Excellent English (read, speak, write)
2. Basic computer knowledge
3. MS Office
 
Број на прегледи: 3791 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
DDX Systems, has an opening in our Sales Department.

We are looking for strong, knowledgeable English speaking individuals to join our team. If you are tech savvy, and have a great knowledge of English language, we may have the perfect job for you!

If interested please send your resume and a brief cover letter introducing yourself. ddxsystems@gmail.com

Our office is located in Ohrid, Macedonia
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
912
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15292

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата