најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
31/10/2020 04:53:21 | Активни огласи: 300 | Вчерашни: 37 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (20)
Продавач (15)
Комерцијалист (10)
Возач (7)
Дистрибутер (6)
Електро инженер (6)
Агент за продажба (5)
Магационер (5)
Персонал за продажба (5)
Продавач/ка во малопродажен објект (5)
Фармацевт (5)
Хигиеничар (5)
Машински инженер (4)
Медицинска сестра (4)
Оператор (4)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО (4)
Software Developer (3)
Администратор (3)
Архитект (3)
Бравар (3)
Градежен инженер (3)
Електро инсталатер (3)
Келнер/ка (3)
Келнер/Шанкер (3)
Комерцијалист за продажба (3)
Општ работник (3)
Пекар (3)
Програмер (3)
Сметководител (3)
Стоматолог (3)
Шивач/ки (3)
CALL CENTER AGENTS (2)
Customer Care Agent (2)
Customer Service Representative (2)
Customer Support Specialist fluent in French (2)
Developers (2)
Office Assistant (2)
Sales agent (2)
Senior Java/ASP.NET backend developer (2)
Воспитувач (2)
Дефектолог (2)
Доктор/ка (2)
Доставувач (2)
Електричар (2)
Книговодител-Сметководител (2)
Кројач (2)
Машински техничар (2)
Менаџер (2)
Неговател/ка (2)
Оператор на CNC машина (2)
Општ магацински работник (2)
Општи работници (2)
Помошник Сметководител (2)
Работник во производство (2)
Референт (2)
Сервисер (2)
Стоматолошка сестра (2)
Трговски работник (2)
Фармацевтски техничар (2)
Business analyst - system specialist (1)
Business Development Officer (1)
Datacom Engineer (1)
Full Stack Developer (1)
Import – Export operator (1)
iOS DEVELOPER (1)
Java Developer (1)
National Programme Officer (1)
Nurse (1)
Sales & Marketing representative (1)
Sales Manager (1)
SEM/PPC specialist (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
SENIOR JAVA DEVELOPER (1)
Web designer (1)
Web developer (1)
Автомеханичар (1)
Агент за недвижности (1)
Агенти за продажба (1)
Агроном (1)
Адвокат (1)
Административен асистент во продажба (1)
Административен работник (1)
Анкетар (1)
Асистент за продажба (1)
Водоинсталатер (1)
Вулканизер (1)
Геолог (1)
Главен сметководител (1)
Готвач (1)
Градежен работник (1)
Дистрибутер/Магационер (1)
Дреар (1)
Економист (1)
Електро техничар (1)
Заварувач (1)
Инженер за проекти и продажба (1)
Касиер/ка (1)
Козметичар (1)
Комерцијалист за терен (1)
Контакт Центар Агенти (1)
Кувар/ка (1)
Курир (1)
Лабораториски техничар (1)
логопед (1)
Мајстор за ПВЦ и алуминиум (1)
Маркетинг менаџер (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машинист (1)
Машинобравари (1)
Медијатор (1)
Медицински техничар (1)
Менаџер за односи со клиенти (CRM) (1)
Менаџер за човечки ресурси (1)
Моделар (1)
Наставник (1)
Одговорен сметководител (1)
Помошник/чка (1)
Правник (1)
Проектен инженер за автоматика (1)
Промотер/ки (1)
Психолог (1)
Работник во печатница (1)
Работник за обезбедување (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Ракувач на градежни машини (1)
Ревизор (1)
Референт за фактурирање и кредит контрола (1)
Рударски инженер (1)
Садомијач (1)
СОРАБОТНИК ПРОЕКТАНТ/ АРХИТЕКТ (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Специјалист за кредитирање (1)
Специјалист за обезбедување на локации (1)
Столар (1)
Стручен Соработник (1)
Супервизор (1)
Тапетар (1)
Техничар (1)
Технички раководител (1)
Технолог (1)
Тренер (1)
Управувач на машина (1)
Физио-терапевт (1)
Фризер/ка (1)
Хаусмајстор (1)
Чувар (1)
Шанкер/ка (1)
Шеф на ресторан (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Ако би имале нешто од корист, мора да го заработиме, а да заработиш стана луцидно, инвентивно, генијално, активно, претприемнички.
-Henry Ward Beecher
 
Најпопуларни Огласи
CALL CENTER AGENTS
ЕДС ДООЕЛ
(8837 прегледи)
Административен работник
FRESH FRUITS
(4371 прегледи)
Оператор
ИНВЕНИО
(3410 прегледи)
Работник во производство
Јока
(3103 прегледи)
Агент за продажба
МЕДИКАПРО ДООЕЛ
(2857 прегледи)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО
.
(2513 прегледи)
Возач
РУД-КОП ДООЕЛ Битола
(2452 прегледи)
Продавач
Прима Мебел ДОО
(2385 прегледи)
Агент за продажба
Мегамобил
(2314 прегледи)
Продавач
Ангромаркетинг ДОО
(2238 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Напредно Пребарување


Напредно Пребарување
Клучен збор
Организација
Индустрија
Датум од
Датум до
Област
Позиција
Тип на работно место (постојано времено)
Објавен во
Пребарувај во
 
 
Резултати од Пребарување
Активни Корисници
810
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15292

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата