најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
18/11/2019 09:56:17 | Активни огласи: 373 | Вчерашни: 30 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (48)
Производство (37)
Информатичка технологија (30)
Трговија (26)
Градежништво и Архитектура (20)
Угостителство (16)
Медицина (14)
Продажба и Маркетинг (14)
Електроника и Телекомуникации (13)
Фармација (13)
Шпедиција и транспорт (10)
Прехранбена (9)
Дрвна (8)
Услуги (8)
Сметководство (7)
Стоматологија (7)
Текстилна (7)
Машинство (6)
Металургија (6)
Убавина и здравје (6)
Администрација (5)
Безбедност и заштита при работа (4)
Автомобилска (3)
Економија (3)
Инжинерство (3)
Осигурување (3)
Хотелиерство (3)
Невладини организации и Здруженија (2)
Недвижнини (2)
Образование и наука (2)
Право (2)
Рударство (2)
Спорт (2)
Туризам (2)
Финансии и банкарство (2)
Авио (1)
Графичка (1)
Дистрибуција (1)
Енергетика (1)
Забава и рекреција (1)
Социјална (1)
Уметност и Култура (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (35)
Продавач (12)
Возач (11)
Сметководител (7)
Келнер/ка (6)
Магационер (6)
Административен работник (5)
Градежен инженер (5)
Доктор/ка (5)
Комерцијалист (5)
Оператор (5)
Општи работници (5)
Стоматолошка сестра (5)
Фармацевт (5)
Хигиеничар (5)
Асистент за продажба (4)
Дистрибутер (4)
Лице за безбедност и заштита при работа (4)
Машински инженер (4)
Општ работник (4)
Помошник Сметководител (4)
Практикант (4)
Продавач/ка во малопродажен објект (4)
Соработник (4)
Фармацевтски техничар (4)
Full Stack Developer (3)
Software Developer (3)
Web designer (3)
Агент за продажба (3)
Агент за продажба и маркетинг (3)
Агент за транспорт (3)
Административен асистент (3)
Економист (3)
Електро техничар (3)
Келнер/Шанкер (3)
Медицинска сестра (3)
Менаџер (3)
Неговател/ка (3)
Персонал за продажба (3)
Сервисер (3)
Столар (3)
Фризер/ка (3)
Шивач/ки (3)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT (2)
C/C++ Developer (2)
CALL CENTER AGENTS (2)
Customer Service Representative (2)
Sales Manager (2)
Адвокатски приправник (2)
Архитект (2)
Бравар (2)
Доставувач (2)
Едукатор (2)
Електро инженер (2)
Инженер (2)
Книговодител-Сметководител (2)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (2)
Машински техничар (2)
Медицински преставник (2)
Менаџерски позиции (2)
Монтер (2)
Правник (2)
Програмер (2)
Проектант (2)
Работник за обезбедување (2)
Референт за продажба (2)
Рецепционер (2)
Слаткар (2)
Чувар (2)
.Net Software Developer (1)
Account Assistant (1)
Aгент за осигурување (1)
Business analyst - system specialist (1)
Customer Support Specialist fluent in French (1)
Database Administrator (Oracle) (1)
Digital Marketing Specialist (1)
Driver (1)
Electronics/Software engineers (1)
Helpdesk Support Tech II (1)
HR Generalist (1)
Intern Software Developer (1)
Internship (1)
IT Help Desk Administrator (1)
IT Specialist (1)
Junior Developer (1)
Junior QA Tester (1)
Logistic Coordinators (1)
Maintenance Technicians (1)
Nurse (1)
PHP DEVELOPER (1)
Product Development Assistant (1)
Python Developer (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
SENIOR JAVA DEVELOPER (1)
Senior software developer (1)
SMM/PPC/Content Writing Expert (1)
Software Engineer (1)
Transport and Customs Administrator (1)
Административен референт (1)
Бренд Менаџер (1)
Брокер (1)
Бурекџија (1)
Воспитувач (1)
Генерален менаџер (1)
Геолог (1)
Главен сметководител (1)
Готвач (1)
Градежен инженер/Архитект (1)
Графички работник - Машинист (1)
Директор (1)
Дистрибутер/Магационер (1)
Електричар (1)
Забен техничар (1)
Заварувач (1)
Заменик Директор (1)
Информатичар (1)
Козметичарка (1)
Комерцијалист за продажба (1)
Комерцијалист, магационер (1)
Координатор (1)
Координатор во логистика (1)
Кранист (1)
Курир (1)
Лимар (1)
Лице за послужување пијалоци (1)
Маркетинг агент (1)
Машински инженер / Комерцијалист (1)
Медицински персонал (1)
Медицински претставник (1)
Оператор на CNC машина (1)
Оператор на линија (1)
Општ магацински работник (1)
Пакувач (1)
Пекар (1)
Помошник во кујна (1)
Портир-Стражар (1)
Практикант за административно и канцелариско работење (1)
Преведувач (1)
Пресметувач (1)
Проектен офицер (1)
Промотер/ки (1)
Работник (1)
Работник во печатница (1)
Работник во производство (1)
Работник/ци (1)
Работнички (1)
Разновидно (1)
Раководител (1)
Ракувач со градежна машина (1)
Референт за набавка (1)
Референт за фактурирање и кредит контрола (1)
Рударски инженер (1)
Сервисер на медицинска опрема (1)
Систем администратор за телекомуникациски мрежи (1)
Сменоводител (1)
Специјалист за кредитирање (1)
Специјалист за обезбедување на локации (1)
Специјалист за софтвер (1)
Спортски работник (1)
Стоматолог (1)
Стручен Соработник (1)
Танчерка (1)
Текстилен работник (1)
Текстописец (1)
Телефонски оператор (1)
Техничка секретарка (1)
Технолог (1)
Технолог/Инженер (1)
Туристички работник (1)
Управител (1)
Физиотерапевтски техничар (1)
Хаусмајстор (1)
Хемиски техничар (1)
Шанкер/ка (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Проблемот со светот е дека глупавите се целосно уверени, а интелегентните полни со сомнеж.
-Bertrand Russell
 
Најпопуларни Огласи
Возач
Јан де Ријк Булгарија ЕООД
(7479 прегледи)
Работнички
ДООЕЛ ГОЦИС
(6316 прегледи)
Координатор
ЕЛС ВЕНЕРАС ПОСРЕДНИШТВО И ОБРАЗОВАНИЕ ДООЕЛ увоз-
(3352 прегледи)
Едукатор
Edukativen centar Bright kids
(2943 прегледи)
Едукатор
Edukativen centar Bright kids
(2456 прегледи)
Административен работник
Нет Електроникс
(2154 прегледи)
Сметководител
СН ОСИГУРИТЕЛЕН БРОКЕР АД БИТОЛА
(2133 прегледи)
Персонал за продажба
ДЕЛИКАТЕС ЕМ 87 ДООЕЛ
(1796 прегледи)
Продавач/ка во малопродажен објект
Прима дооел
(1702 прегледи)
Градежен инженер
Markovski Kompani
(1620 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Правила и услови за користење на www.najdirabota.com.mk


 

Правила и услови за користење на www.najdirabota.com.mk

           

Со самиот пристап на www.najdirabota.com.mk ги прифаќате правилата и условите за користење во целост. Промени на правилата и условите може да настанат во било кој момент и истите се применуваат веднаш по објавувањето на истата страна.

 

Употреба на податоци

Податоците кои ги доставуваат огласувачите се должни да бидат точни, вистинити и ненавредливи по ниедна основа според законите во Република Македонија. Огласувачот се сложува информациите да бидат јавно достапни за сите заинтересирани корисници. За податоците кои се објавени од огласувачите порталот www.najdirabota.com.mk не превзема никаква одговорност.

 

Оглас

Кога огласувачот доставува оглас до www.najdirabota.com.mk се согласува јавно да биде прикажан, односно неговата содржина и лого (банер) на компанијата. Порталот www.najdirabota.com.mk го задржува правото на уредување, изменување и бришење без претходна најава. Огласот нема да биди објавен на www.najdirabota.com.mk ако:

  • Огласот е нецелосен, непотполн, сомнителен или содржи невистини
  • Огласот ги прекршува авторските права
  • Огласот содржи навредлива, дискриминирачка содржина
  • Огласот служи за промоција на компанија, фирма или промоција на мултилевел маркетинг

 

Огласувачот се согласува

  • Да биде избришана, необјавена содржината на огласите ако е спротивна од правилата и условите на www.najdirabota.com.mk
  • Да не објавува огласи со кодирана, скриена, лажна или малициозна содржина
  • Да не објавува огласи со чија содржина се прекршува авторско право или нечија интелектуална сопственост
  • Да не објавува еден ист оглас повеќе пати во еден ден

 

Преземање на огласи (од други вебсајтови или агрегатори)

Преземањето на огласи без согласност на администраторот на www.najdirabota.com.mk не е дозволено. За обезбедување согласност обавезно поднесете барање со користење на Контакт формата. Откако ќе биде дозволено преземање на огласи, вебсајтот или агрегаторот кој ги реобјавува потребно е да е постави повратен линк до страната каде што секој оглас е оригинално поставен.

 

Порталот www.najdirabota.com.mk не е одговорен грешките во содржините кој ги поставуваат огласувачите или грешки при автоматска обработка се оградува од секаква вина. Корисниците на www.najdirabota.com.mk се согласни и контактираат со огласувачите на нивни ризик, прифаќаат дека порталот www.najdirabota.com.mk и лицата поврзани со него немаат никаква обврска или одговорност за било какви штетни последици кои би настанале.

 

Гаранции

Порталот www.najdirabota.com.mk се исклучува од било каква повреда, штета или загуба до максимално дозволената законска граница која може да настани непосредно или посредно заради: користење на www.najdirabota.com.mk, содржините на www.najdirabota.com.mk, користење на линкови од други страници кој водат до www.najdirabota.com.mk. Исто така заради употреба, невозможност за употреба или злоупотреба на било кои страници од www.najdirabota.com.mk, како и поради постапките кој се превземени или не во врска со содржините на www.najdirabota.com.mk. Порталот www.najdirabota.com.mk не е одговорен за било која правна постапка или тужба базирана на повреда на било кое авторско право или право на интелектуална сопственост на огласувачите, односно корисниците. За содржините поставени од страна на огласувачите и корисниците преку самиот сајт www.najdirabota.com.mk не нуди никаква гаранција. Ако се постават содржини спротивни на важечките закони во Република Македонија ќе бидат отстранети во рок од 2 (два) работни дена. Секој приговор пристигнат од самиот сајт или преку електронска порака до www.najdirabota.com.mk ќе биде зачуван електронски форма. Порталот www.najdirabota.com.mk повремено може да биде недостапен поради технички проблеми или виша сила.

 

Прашања

Ако имате некои прашања во врска со нашата политика на приватност или воопшто во врска со порталот www.najdirabota.com.mk можете да не контактирате преку Контакт формата на нашиот сајт.

Активни Корисници
9124
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 14685

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Зголемување на пример на средствата за социјална заштита за цели 140 милиони евра како што е предвидено во наредниот буџет, значи дека владата се подготвува, жртвувајќи ја иднината на економијата и дури и на развојот на земјата, од популистички побуди да ги поткупува гласачите, вели професор Трајко Славески, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во неделното интервју на Радио Слободна Европа.
Поранешниот министер за финансии Трајко Славески вели дека предлог буџетот за 2020 год. е креиран од популистички побуди на власта да ги поткупи гласачите пред изборите. Власта тврди дека буџетот е одраз на добрите економски политики, а дел од аналитичарите велат дека ефектите ќе се видат догодина.
Најслаба реализација на капитални инвестиции имаат институциите кои на располагање имаат од неколку илјади до неколку десетици илјади евра. Меѓу Министерствата, најслабо стои Министерството за локална самоуправа, кое за 9 месеци потрошило само три отсто од предвидените пари, додека владата потрошила само четири отсто.
Платите во здравството ќе се зголемат меѓу 10 и 25 отсто, во образованието за 10 отсто, а пензиите за 850 – 900 денари. Сето ова е предвидено во буџетот за изборната 2020 година. Премиерот Зоран Заев вели дека на економијата ѝ оди добро, па граѓаните треба да ги почувствуваат бенефитите.
Поради големите залихи на сув цвет од канабис кој во моментот не може да се извезува, од здружението „Макканабис“ бараат итно донесување на законот за опојни дроги и психотропни супстанции. Тој беше повлечен од собраниска процедура по реакциите на опозицијата дека се носи за лични интереси на семејството на премиерот Зоран Заев и негови блиски луѓе.
Од формирањето техничка влада по нова година до формирањето на нова влада, економијата ќе биде во грч. Тоа може да го намали планираниот економски раст.
Ни од Владата, ни од Министерството не откриваат што содржи Предлог-Буџетот за 2020 година. Од двете институции соопштуваат дека ќе биде објавен кога ќе помине на владина седница. Опозицијата реагира дека може да се очекува предлагање на гломазен желботека-буџет.
Неопременоста на лабораториите и недостигот на кадар се причината за денешниот протест на професори и студенти пред ПМФ во Скопје. Порачаа дека не смеат повеќе да работат во лоши услови, а ги поддржаа и нивни колеги кои имаат слични проблеми на своите факултети.
Во предизборните периоди во Македонија економијата стагнира, а најавувањето на изборите за дури шест месеци може уште толку да ја забави економската активност, велат аналитичарите.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата