најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
25/11/2014 01:15:39 | Активни огласи: 673 | Вчерашни: 59 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (140)
Образование и наука (108)
Угостителство (51)
Администрација (46)
Продажба и Маркетинг (41)
Информатичка технологија (40)
Градежништво и Архитектура (37)
Услуги (23)
Производство (18)
Трговија (17)
Фармација (17)
Прехранбена (16)
Автомобилска (14)
Медицина (14)
Текстилна (9)
Дистрибуција (8)
Дрвна (8)
Електроника и Телекомуникации (8)
Осигурување (6)
Убавина и здравје (5)
Финансии и банкарство (5)
Сметководство (4)
Хотелиерство (4)
Економија (3)
Земјоделство (3)
Менаџмент (3)
Е-комерц (2)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (2)
Машинство (2)
Медиуми (2)
Металургија (2)
Право (2)
Спорт (2)
Човечки ресурси (2)
Авио (1)
Безбедност и заштита при работа (1)
Графичка (1)
Енергетика (1)
Животна средина (1)
Комунална (1)
Сообраќај (1)
Уметност и Култура (1)
Шпедиција и транспорт (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (224)
Наставник (32)
Козметичарка (22)
Келнер/ка (19)
Продавач (19)
Преведувач (14)
Агент за продажба и маркетинг (13)
Соработник (12)
Сметководител (11)
Администратор (9)
Директор (9)
Доктор/ка (9)
Општ работник (9)
Службеник (8)
Дистрибутер (7)
Фармацевт (7)
Комерцијалист (6)
Пекар (6)
Референт (6)
Хигиеничар (6)
Градежен инженер (5)
Магационер (5)
Практикант (5)
Раководител (5)
Столар (5)
Стручен Соработник (5)
Архитект (4)
Монтер (4)
Програмер (4)
Сервисер (4)
Советник (4)
Фармацевтски техничар (4)
Агент за осигурување (3)
Веб програмер (3)
Готвач (3)
Инженер (3)
Координатор (3)
Кројач (3)
Менаџер (3)
Оператор (3)
Персонал за продажба (3)
Проектант (3)
Работник во производство (3)
Office Assistant (2)
PHP DEVELOPER (2)
Sales agent (2)
Software Developer (2)
Web developer (2)
Автомеханичар (2)
Административен работник (2)
Возач (2)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (2)
Машински инженер (2)
Медицински преставник (2)
Неговател/ка (2)
Помошник во кујна (2)
Рецепционер (2)
Сменоводител (2)
Техничка секретарка (2)
Технолог (2)
Шивач/ки (2)
.NET DEVELOPER (1)
.Net Software Developer (1)
Android Software Developer (1)
Area Sales Manager (1)
Call Centre Representative (1)
Commercial Services Executive (1)
Customer Service Representative (1)
Customer Support Specialist fluent in German (1)
Experienced Software Tester (1)
FINANCE OFFICER (1)
HR SPECIALIST (1)
Human Resources Specialist (1)
iOS DEVELOPER (1)
Java Developer (1)
Marketing manager (1)
Network engineer (1)
PHP Senior Developer (1)
Production Manager (1)
Python Developer (1)
Sales Manager (1)
Senior software developer (1)
Software Tester (1)
Web designer (1)
Авто лакер (1)
Агенти за продажба (1)
Агроном (1)
Административно-книговодствен работник (1)
Асистент за човечки ресурси (1)
Библиотекар (1)
Благајник (1)
Бренд Менаџер (1)
Брокер (1)
Веб дизајнер (1)
Водоинсталатер (1)
Геодетски инженер (1)
Геодетски техничар (1)
Геометар (1)
Градежен работник (1)
Градежен техничар (1)
Графички дизајнер (1)
Деловен секретар (1)
Доставувач (1)
Електричар (1)
Електро инсталатер (1)
Електроничар (1)
Заварувач (1)
Инженер за поддршка на линија (1)
Информатичар (1)
Информатичари и програмери (1)
ИТ Инженер (1)
Касиер/ка (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Комерцијалист за терен (1)
Консултант (1)
Коресподент (1)
Котлар (1)
Кувар/ка (1)
Курир (1)
Мајстор (1)
Маркетинг агент (1)
Маркетинг менаџер (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машински техничар (1)
Медицинска сестра (1)
Медицински претставник (1)
Менаџер за клучни клиенти (1)
Менаџер за продажба (1)
Менаџерски позиции (1)
Мерчендајзер (1)
Механичар (1)
Монтажер (1)
Новинар (1)
Одржувач (1)
Поштар (1)
Правник (1)
Промотер (1)
Работник за внатрешна безбедност (1)
Работник за обезбедување (1)
Работник на машина за влечење жица (1)
Регионален претставник (1)
Референт за продажба (1)
Самостоен референт (1)
Секретар/ka (1)
Слаткар (1)
Специјалист (1)
специјалист за web design, web development (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Специјалист за ИТ мрежи (1)
Специјалист за финансиско известување (1)
Специјалист за човечки ресурси (1)
Стоматолог (1)
Телефонски консултант со германски јазик (1)
Тест техничар (1)
Техничар (1)
Технички секретар (1)
Трговски работник (1)
Тренер (1)
Физио-терапевт (1)
Финансиски аналитичар (1)
Фризер/ка (1)
Цртач (1)
Чувар (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Човечкиот ум реагира на нова идеја на начин како што телото реагира на чуден протеин - ја отфрла.
-P. B. Medawar
 
Најпопуларни Огласи
Референт
Агенција за администрација
(69408 прегледи)
Соработник
Агенција за администрација
(32447 прегледи)
Референт
Агенција за администрација
(23280 прегледи)
Соработник
Агенција за администрација
(20210 прегледи)
Соработник
Агенција за администрација
(18851 прегледи)
Технички секретар
Интек Систем
(10820 прегледи)
Office Assistant
Абикс
(4406 прегледи)
Менаџерски позиции
- Нема информација
(4024 прегледи)
Менаџер
Конзорциум Иноватор 2013
(3991 прегледи)
Commercial Services Executive
Philip Morris Tutunski Kombinat Prilep DOO Skopje
(3663 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 514376
 
Colose Cosmetique
 
Регион: Кочански,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Colose Cosmetique
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Продажба и Маркетинг 
Работно Место: Референт 
Број на работни места: 7 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 05/04/2008 
Краен рок за пријавување: 20/04/2008 
Оглас внесен на: 05/04/2008 
Емаил: colose.cosmetique@yahoo.com 
URL: Нема информации 
Контакт телефон: 047/255893 
Поштенски Фах: 7000 
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот: "za konkurs" 
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации:  
Број на прегледи: 9975 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Colose Cosmetuque – kozmeticka kompanija koja za prv pat vleguva na makedonskiot pazar nudejki odlicen spektar na proizvodi,so izvonreden kvalitet i pristapni ceni na pazarot.Kako dinamicna kompanija nudi atraktivni uslovi za rabota so atraktiven nagraden paket,natprevaruvacka atmosfera,postojano nadograduvanje na znaenjeto,postojana griza i kompletna poddrska na svojot tim.
Objavuva konkurs za slednoto rabotno mesto:

1.Referent za prodazba

1.Obrazovanie min.SSS
2.Poznavanje na kompjuteri(Word,Excel i sl.)
3.Min.2 god.rabotno iskustvo
4.Vozrast nad 26 god.

Karakteristiki koi treba da gi poseduvat kandidatite:

1.Komunikativna i pozitivna licnost
2.Organizacioni sposobnosti
3.Fleksibilnost
4.Natprevaruvacki duh
5.Pozelno e prethodno iskustvo vo prodazba


Zainteresiranite svoeto CV(so fotografija) zadolzitelno so propratno motivaciono pismo da gi ispratat na adresa:
”Colose cosmetique-Macedonia”, ul.”Anesti Panovski”br.9,7000 Bitola ili na
e-mail:colose.cosmetique@yahoo.com najdocna do 20.04.2008 god.
Samo selektiranite kandidati ke bidat kontaktirani!

Konkursot vazi za reoni:Kumanovo,Tetovo,Stip,Gevgelija,Kocani kako i site ostanati gradovi vo najbliskoto okruzuvanje na istite.

 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
7870
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 9946

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Македонија се прокламира како земја со ниски даноци, со што не се сложуваат стопанственици, според кои, кога ќе и ги платат на државата, им останува само минимална плата. Освен тоа тука се и високите казни.
Надлежните ја проверуваат листата на производи кои вчера руските власти им ги предадоа на претставниците на македонската амбасада на состанокот што се одржа во Москва. Русија се сомнева дека европски производи биле извезувани кај нив како македонски и со тоа се кршеле санкциите за увоз на храна од ЕУ.
Од 2008 до 2014 година, јавниот долг се зголемил од 1,55 на речиси 4 милијарди евра, односно од 23 на 46,6 проценти од БДП-то.
Според податоците на Народната банка, во септември нефункционалните кредити достигнаа 480 милиони евра.
Апсолутно дека не се доволни, но се доволна помош. За старт на нов бизнис може да се перцепираат како добра помош, но навистина кога ќе навлезете во тој круг на инвестиции, парите исчезнуваат за миг, вели Александар Стефановски, сопственик на мал бизнис.
Во првите осум месеци од годинава во Македонија влегле околу 176 милиони евра странски инвестиции, што е за 11 милиони евра помалку од истиот период минатата година.
Управата за јавни приходи соопшти дека од скоро 9.000 компании кои имаат ваква обврска, 5.000 воопшто не ги купиле апаратите. Оние без нови апарати ќе се соочат со временски забрани за работа и со парични казни.
Неможноста со ниските плати да се покријат основните трошоци, неможноста да се најде работа, масовното иселување од земјава се само дел од причините кои ја влошуваат сликата и го зголемуваат јазот меѓу богатите и сите останати во државата, велат економските експерти.
Македонија има добри оценки за условите за водење бизнис во извештајот на „Дуинг бизнис“ , но инвеститорите не бараат само закони, туку и нивно спроведување.
Економистите, критички настроени кон владините економски политики, се надеваат дека ММФ ќе се обиде подетално да навлезе во состојбата на долгот на Македонија и ќе го утврди неговиот вистински износ.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата