најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
29/08/2014 06:03:02 | Активни огласи: 586 | Вчерашни: 56 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (66)
Информатичка технологија (53)
Угостителство (46)
Администрација (44)
Продажба и Маркетинг (42)
Услуги (42)
Трговија (36)
Градежништво и Архитектура (33)
Производство (24)
Медицина (23)
Образование и наука (22)
Финансии и банкарство (21)
Право (18)
Прехранбена (12)
Шпедиција и транспорт (12)
Инжинерство (9)
Безбедност и заштита при работа (8)
Електроника и Телекомуникации (8)
Машинство (7)
Фармација (5)
Е-комерц (4)
Графичка (3)
Комунална (3)
Медиуми (3)
Сметководство (3)
Текстилна (3)
Хемија (3)
Геодезија (2)
Дрвна (2)
Економија (2)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (2)
Стоматологија (2)
Туризам (2)
Автомобилска (1)
Енергетика (1)
Животна средина (1)
Издаваштво (1)
Менаџмент (1)
Металургија (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Недвижнини (1)
Осигурување (1)
Рударство (1)
Спорт (1)
Убавина и здравје (1)
Уметност и Култура (1)
Човечки ресурси (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (62)
Работник (28)
Административен работник (27)
Келнер/ка (23)
Советник (18)
Соработник (18)
Продавач (17)
Комерцијалист (16)
Доктор/ка (15)
Возач (13)
Угостителски работник (12)
Козметичарка (11)
Програмер (8)
Сметководител (8)
Градежен инженер (7)
Информатичари и програмери (7)
Наставник (7)
Презентер (7)
Магационер (6)
Практикант (6)
Финансиски полицаец (6)
Хигиеничар (6)
Асистент (5)
Комерцијалист за терен (5)
Референт (5)
Business administrator (4)
Архитект (4)
Водоинсталатер (4)
Електро инженер (4)
Книговодител-Сметководител (4)
Медицинска сестра (4)
Набљудувач (4)
Работник за обезбедување (4)
Секретар (4)
Финансиски аналитичар (4)
Right Execution Daily (RED) Coordinator (3)
Sales Back Office (SBO) Officer (3)
Администратор (3)
Асистент за продажба (3)
Готвач (3)
Графички дизајнер (3)
Доставувач (3)
Електро техничар (3)
Ѕидар (3)
ИТ систем Инженер (3)
Лектор (3)
Правник (3)
Приправник (3)
Промотер (3)
Професор по англиски јазик (3)
Стручен Соработник (3)
Хостеса (3)
Шанкер/ка (3)
Sales & Marketing representative (2)
Software Developer (2)
Агент за продажба и маркетинг (2)
Адвокатски приправник (2)
Административен асистент (2)
Бренд Менаџер (2)
Веб програмер (2)
Главен сметководител (2)
Градежен техничар (2)
Инженер (2)
Касиер/ка (2)
Компјутерски техничар (2)
Консултант (2)
Кувар/ка (2)
Маркетинг агент (2)
Менаџер за продажба (2)
Монтер (2)
Оператор (2)
Општи работници и возач (2)
Пекар (2)
Предавач (2)
Претставник за продажба и маркетинг (2)
Раководител (2)
Сервисер (2)
Специјалист за техничка поддршка (2)
Стоматолошка сестра (2)
Техничка секретарка (2)
Угостителски работници (2)
Фармацевтски техничар (2)
.Net Software Developer (1)
C++ Software Engineer (1)
Development Manager/Software Engineers (1)
Electronics/Software engineers (1)
iOS DEVELOPER (1)
IT Specialist (1)
Java/Android Developer (1)
Junior Developer (1)
PR менаџер (1)
Sales & Marketing Coordinator (1)
Sales agent (1)
Section Managers (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
SENIOR JAVA DEVELOPER (1)
Senior software developer (1)
Store Manager (1)
Technical Specialist (1)
Web designer (1)
Web developer (1)
Агент за недвижности (1)
Агенти за продажба (1)
Анкетар (1)
Асистент за набавки (1)
Бебиситерка (1)
Бравар (1)
Веб дизајнер (1)
Веб сајт оператор (1)
Видео Монтажер (1)
Водител (1)
Геодетски инженер (1)
Геодетски техничар (1)
Градежен работник (1)
Гробар (1)
Дистрибутер (1)
Еколог (1)
Електроничар (1)
Забен техничар (1)
Извршен директор (1)
Извршител за следење на ГПС системи (1)
Инженери (1)
Инжинер по Заштита при работа (1)
Информатичар (1)
ИТ Менаџер (1)
Контролор (1)
Координатор (1)
Лаборант (1)
Лабораториски техничар (1)
Лекар (1)
логопед (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машински инженер (1)
Машински техничар (1)
Медицински претставник (1)
Менаџер за човечки ресурси (1)
Менаџерски позиции (1)
Моделар (1)
Монтажер (1)
Научен работник (1)
Неговател/ка (1)
Новинар (1)
Оператор во магацин (1)
Општи работници (1)
Офицер за човечки ресурси (1)
Пакувач (1)
Персонал за продажба (1)
Пица мајстор (1)
Помошник во кујна (1)
Преведувач (1)
Професор по германски јазик (1)
Рабоник (1)
Работнички (1)
Разновидно (1)
Референт за продажба (1)
Рударски инженер (1)
Секретар/ka (1)
Скараџија (1)
Соработници (1)
Специјалист во осигурување (1)
Специјалист за продажба (1)
Спортски работник (1)
Столар (1)
Супервизор (1)
Телефонски оператор (1)
Технички раководител (1)
Технолог (1)
Транспортер (1)
Фарбар (1)
Фармацевт (1)
Физио-терапевт (1)
Фризер/ка (1)
Шпедитер (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Светот е поделен на луѓе кои ги извршуваат работите и луѓе кои ги прибираат заслугите. Пробај ако можеш да припаѓаш на првата класа. Таму има доста помалку конкуренција.
-Dwight Morrow
 
Најпопуларни Огласи
Референт
Агенција за администрација
(51238 прегледи)
Соработник
Агенција за администрација
(21231 прегледи)
Претставник за продажба и маркетинг
Стронг Футуре Интернатионал
(14768 прегледи)
Референт
Агенција за администрација
(14392 прегледи)
Соработник
Агенција за администрација
(11843 прегледи)
Соработник
Агенција за администрација
(10636 прегледи)
Телефонски оператор
EOS Matrix
(6662 прегледи)
Информатичари и програмери
Апплифу
(3696 прегледи)
Претставник за продажба и маркетинг
Стронг Футуре Интернатионал
(2973 прегледи)
Асистент
Транспаренси Интернешнл - Македонија (ТИ-М)
(2742 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 515616
 
Colose Cosmetique
 
Регион: Кумановски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Colose Cosmetique
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Продажба и Маркетинг 
Работно Место: Комерцијалист за терен 
Број на работни места: 16 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 09/05/2008 
Краен рок за пријавување: 25/05/2008 
Оглас внесен на: 09/05/2008 
Емаил: colose.cosmetique@yahoo.com 
URL: vo izrabotka 
Контакт телефон: 047/255893 
Поштенски Фах: 7000 
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации:  
Број на прегледи: 27996 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
,,INTERTEHNA,, Dooel,generalen uvoznik i zastapnik na kozmeti~ki proizvodi od {vajcarsko poteklo, za distribucija na svoite kozmeti~ki proizvodi ima potreba od  16 komercijalisti za slednite regioni:

Skopje-2 komercijalisti,
Kumanovo-2 komercijalisti,
Tetovo-3 komercijalisti
Gostivar-2 komercijalisti
Debar-1 komercijalist
Veles-1 komercijalist
Strumica-2 komercijalisti
Berovo-1 komercijalisti
Gevgelija-1 komercijalist
Radovi[-1 komercijalist

Karakteristiki koi treba da gi poseduvaat kandidatite:
1.Obrazovanie min.SSS
2.Poznavawe na angliski jazik
3.Komunikativnost,organiziranost i dobri pregovara~ki sposobnosti
4.Li~nost spremna za timska rabota
5.Po`elno prethodno rabotno iskustvo vo proda`ba na teren

Izbranite kandidati ]e imaat mo`nost da rabotat vo dinami~no okru`uvawe,fer i korektni rabotni uslovi,atraktiven nagraden paket,postojano nadograduvawe na znaeweto i kompletna poddr[ka.
Zainteresiranite svojata biografija,zadol`itelno so propratno motivaciono pismo da gi ispratat na e-mail: intertehnabitola@yahoo.com ili colose.cosmetique@yahoo.com , ili na adresa ul.,,Anesti Panovski,,br.9/1,7000 Bitola,najdocna do 25.05.2008 god.
Samo selektiranite kandidati ke bidat povikani na intervju vo prostoriite na kompanijata vo Bitola,po zavr[uvaweto na oglasot.


 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
4232
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 9239

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Деновиве почна изградбата за нова технолошко-индустриска зона во Струга. Тамошната опозиција е скептична дека зоната воопшто ќе профункционира.
Инвестициите се добродојдени од каде и да се, но за политичко влијание не може да зборуваме за фирми што инвестираат по десетина милиони евра и вработуваат по стотина луѓе.
Владата најавува дека со ребалансот ќе има 17 милиони евра повеќе за автопатот Демир Капија-Смоквица, а во исто време најголемо кратење од 21 милиони евра има кај капиталните расходи. За опозицијата, тоа е небулоза.
Рускиот пазар е огромен, но Македонија нема големо производство за да може посериозно да ги искористи руските санкции кон западните земји, велат упатените.
Властите објавуваат раст на економијата, но граѓаните велат дека живеат сè потешко. велат растот можеби се однесува на некои други.
Иако добрите и малку „помалку добрите“ вести помпезно се најавуваат, преку групни прес-конференции на целата влада, за нив некритички се известува од најголемиот дел од медиумите и сето тоа е проследено со скапа и обемна медиумска кампања, се чини дека фрижидерот на телевизорот не му верува. Граѓаните се жалат дека со платите едвај преживуваат. Цените се зголемуваат, а платите и пензиите со години се на истото ниво.
Македонија да не прави избрзани постапки за да не ги наруши добрите односи ни со Западот, ни со Русија, во нивната меѓусебна „трговска војна“.
Недостиг на амбиции или на сопствени сили е причината поради која што туристичките работници и земјоделците главно се задоволни со субвенциите и на тоа ја темелат реализацијата на својата работа.
Власта постојано го нагласува успехот во привлекување странски инвестиции, иако тие ни приближно не се на нивото на нивните предизборни ветувања.
САД, Велика Британија и Германија гласале „воздржано“ при одобрувањето на Вториот програмски заем за развoјни политики за конкурентност за Република Македонија од Светската банка во висина од 50 милиони американски долари, во март годинава.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата