најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
01/07/2015 02:44:09 | Активни огласи: 476 | Вчерашни: 102 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (92)
Угостителски работник (37)
Продавач (29)
Возач (20)
Директор (13)
Наставник (13)
Работник (9)
Фармацевтски техничар (9)
Доктор/ка (8)
Комерцијалист (7)
Келнер/ка (6)
Сметководител (6)
Хигиеничар (6)
PHP DEVELOPER (5)
Агент за продажба и маркетинг (5)
Веб програмер (5)
Информатичари и програмери (5)
Готвач (4)
Економист (4)
Пица мајстор (4)
Правник (4)
Практикант (4)
Референт (4)
.NET DEVELOPER (3)
CALL CENTER AGENTS (3)
Адвокатски приправник (3)
Бравар (3)
Градежен инженер (3)
Магационер (3)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (3)
Медицинска сестра (3)
Оператор (3)
Презентер (3)
Програмер (3)
Секретар (3)
Стручен Соработник (3)
Техничар (3)
Техничка секретарка (3)
Фармацевт (3)
Фризер/ка (3)
iOS DEVELOPER (2)
Marketing manager (2)
Oracle Developer (2)
SENIOR .NET DEVELOPER (2)
Административен асистент (2)
Градежен техничар (2)
Дистрибутер (2)
Домашен помошник (2)
Електричар (2)
Забен техничар (2)
Книговодител-Сметководител (2)
Менаџер за продажба (2)
Монтер (2)
Општ работник (2)
Помошник во кујна (2)
Проект менаџер (2)
Собар/ka (2)
Соработник (2)
Стоматолошка сестра (2)
Технолог (2)
Шивач/ки (2)
accounts/office administrators (1)
Customer Service Representative (1)
Key Account Manager (1)
Logistic Manager Assistant (1)
PHP Senior Developer (1)
Project director (1)
SALES REPRESENTATIVE (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
Software Developer (1)
Software Tester (1)
Sports Trader (1)
Store Manager (1)
Web designer (1)
Автомеханичар (1)
Агент за недвижности (1)
Агент за осигурување (1)
Агент за транспорт (1)
Адвокат (1)
Армирач (1)
Биохемичар (1)
Веб дизајнер (1)
Видео Монтажер (1)
Водител (1)
Водоинсталатер (1)
Вулканизер (1)
Геодетски инженер (1)
Геодупчач (1)
Гинеколог (1)
Главен сметководител (1)
Дадилка/Куќна помошничка (1)
Доставувач (1)
Заварувач (1)
Заменик раководител (1)
Земјоделски работници (1)
Ѕидар (1)
Импорт координатор (1)
Инженер (1)
ИТ систем Инженер (1)
Козметичарка (1)
Комерцијалист на медицинска опрема (1)
Консултант (1)
Контролор (1)
Конфекциски работник (1)
Координатор (1)
Кувар/ка (1)
Лице за логистичка поддршка (1)
Лице за мониторинг (1)
Маркетинг агент (1)
Маркетинг менаџер (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машинист (1)
Машинобравари (1)
Менаџер (1)
Моделар (1)
Набавувач / Purchasing Specialist (1)
Надзорник (1)
Општ магацински работник (1)
Општи работници (1)
Општи работници и возач (1)
Пекар (1)
Персонал за техничко одржување (1)
Преведувач (1)
Претставник (1)
Промотер (1)
Професор по англиски јазик (1)
Работник во производство (1)
Работник за обезбедување (1)
Раководител на сметководство (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Референт за продажба (1)
Рударски инженер (1)
Сервисер (1)
Снимател (1)
Специјалист за софтвер (1)
Судија (1)
Тапетар (1)
Технички соработник (1)
Туристички водич (1)
Угостителски работници (1)
Управител (1)
Услужен работник (1)
Фарбар (1)
Хостеса (1)
Чувар (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Човечкиот ум реагира на нова идеја на начин како што телото реагира на чуден протеин - ја отфрла.
-P. B. Medawar
 
Најпопуларни Огласи
Продавач
ДУ-БО ДД МАРКЕТИ
(13519 прегледи)
CALL CENTER AGENTS
DB Survey International
(10066 прегледи)
Видео Монтажер
СкајНет ТВ
(7181 прегледи)
Маркетинг специјалист
МКМАГЕ
(5364 прегледи)
Маркетинг агент
СкајНет ТВ
(3231 прегледи)
- Нема информација
КИНЕТИК АДВЕРТАЈЗИНГ ДОО СКОПЈЕ
(2664 прегледи)
Оператор
Брза Пратка
(2562 прегледи)
Продавач
МАКОИЛ ДООЕЛ
(1931 прегледи)
Работник
Макпетрол АД - Скопје
(1915 прегледи)
Продавач
ДПТУ “РЕПТИЛ’’ ДООЕЛ
(1706 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 517980
 
АТЛАНТИЦ ТРАДЕ СКОПЈЕ ДОО
 
Регион: Кичевски, Охридски, Струшки,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: АТЛАНТИЦ ТРАДЕ СКОПЈЕ ДОО
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Трговија 
Работно Место: Трговски патник 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 27/06/2008 
Краен рок за пријавување:  
Оглас внесен на: 27/06/2008 
Емаил: tomislav.gretic@atlantic.hr 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација: ул.24 бр.37 нас.Илинден 
Назнака (референца) на огласот: ZA OGLAS 
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации:  
Број на прегледи: 20933 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Eden od najdinami~nite rabotni sostavi vo Hrvatska i e vode~ki distributer na proizvodi za {iroka potro{uva~ka i eden od najgolemite proizvoditeli na instant vitaminski napitoci, dodatoci za prehrana, kozmetika i proizvodi za li~na nega vo oblasta za sportska prehrana vo Evropa.
Ve povikuvame Vas da se pridru`ite vo na{iot uspe{en tim za distribucija na rabotno mesto:

TRGOVSKI PRETSTAVNIK (m/`)

Mesto na rabota: REON
Ohrid,Struga,Ki~evo,

Osnovni rabotni zada~i:
- distribucija i proda`ba na trgovski proizvodi od na{iot asortiman vo sklad so propi{ana tehnologija na rabota
- odgovornost za realizacija na finansiskiot plan
- odgovornost za naplata na prodadenata stoka
- odgovornost za distribucija i izlo`enost na proizvodite
- vodewe na evidencija na kupuva~ite i podnesuvawe na dneven izve{taj
- ostvaruvawe delovni sorabotki so novi kupuva~i

O~ekuvan profil na kandidatot:
- SSS/VSS
- voza~ka dozvola B kategorija
- znaewe i upotreba na MS Office paket
- sklonost kon rabota vo tim, fleksibilnost, analiti~nost
- dobra komunikaciska i pregovara~ka ve{tina
- aktivnost i `elba za razvoj na karierata vo nasoka na proda`bata

Na izbraniot kandidat mu nudime mo`nost za profesionalen razvoj vo kreativna, dinami~na i stimulativna rabotna sredina vo koja }e mo`e da go iska`e i realizira calokupniot li~en potencijal.
Kandidatite da bidat so `iveali{te vo Ohrid ili Struga.

]e ni bide osobeno drago cenetata ponuda so biografija da ja dostavite najkasno do 05-07-2008.godina na slednata adresa:ATLANTIC TRADE SKOPJE
Ulica 24 br.37 n. Ilinden
1041 Skopje
(ZA OGLAS)
Email: tomislav.gretic@atlantic.hr
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
3262
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 11005

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Споредбено со крајот на 2014 година бруто надворешниот долг е зголемен за 230,8 милиони евра, од кои дури 178 милиони евра отпаѓаат на надворешно задолжување на државата.
Граѓаните што просечно плаќале по 2.000 денари за струја, сега ќе добијат намалување од 7 денари.
Летувањето може да биде поевтино, но туристите нема да може да вадат готовина од банкоматите и да се плаќа со кредитни картички. Не се очекува банките да бидат погодени, но ќе трпи бизнисот кој е поврзан со грчки фирми.
Лимитот на задолжување е достигнат и се доведува во прашање навременото сервисирање на обврските. Дополнително владата најави серија мерки од буџетски пари.
Македонските банки со грчки капитал не се во опасност од кризата во Грција, поради тоа што се под целосна надлежност и контрола на Народната банка на Македонија.
Сојузот на синдикати пресмета дека 530 евра му се потребни на едно семејство за да го преживее месецот. Реаланоста е дека повеќето заработуваат околу 200 евра, па велат дека живеат на кредит, забележувајќи дека сме светски феномен во преживување.
Потписниците на синдикалната повелба бараат К-15 за работниците во приватниот сектор да не се укинува.
Светската банка веќе ја намали проекцијата за економскиот раст годинава. Странските инвестиции се намалени, од сите страни доаѓаат предупредувањата дека политиката ќе ја уништи економијата, но од друга страна власта постојано се фали со нови економски успеси.
Проектот „Македонија вработува“ не е доволен за справување со невработеноста. Ако имаме дополнителни нови вработувања добро е за фирмите, но треба да се има предвид дека некој сметката мора да ја плати, вели професор Сашо Арсов.
Владата треба сериозно да ги земе предвид мерките кои ги предлагаат стопанските комори, но аналитичарите се скептични дека тие може да се спроведат во услови на политичка и економска несигурност.
Половина од странските инвестиции што влегле во Македонија во првите три месеци од годинава потекнуваат од малата карипска островска држава Свети Винцент и Гренадини.
Ефектите од странските инвестиции не може прецизно да се утврдат затоа што државата не кажува колкава помош им дава на инвеститорите да дојдат тука.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата