најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
28/08/2014 05:06:10 | Активни огласи: 600 | Вчерашни: 100 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (69)
Информатичка технологија (52)
Угостителство (50)
Администрација (47)
Услуги (44)
Продажба и Маркетинг (43)
Трговија (39)
Градежништво и Архитектура (34)
Медицина (24)
Образование и наука (24)
Производство (24)
Финансии и банкарство (19)
Право (13)
Шпедиција и транспорт (13)
Прехранбена (10)
Електроника и Телекомуникации (9)
Инжинерство (9)
Безбедност и заштита при работа (8)
Машинство (7)
Е-комерц (5)
Фармација (5)
Графичка (3)
Комунална (3)
Медиуми (3)
Сметководство (3)
Текстилна (3)
Убавина и здравје (3)
Хемија (3)
Геодезија (2)
Дрвна (2)
Економија (2)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (2)
Менаџмент (2)
Туризам (2)
Автомобилска (1)
Енергетика (1)
Животна средина (1)
Забава и рекреција (1)
Издаваштво (1)
Металургија (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Недвижнини (1)
Осигурување (1)
Рударство (1)
Спорт (1)
Стоматологија (1)
Уметност и Култура (1)
Човечки ресурси (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (68)
Административен работник (27)
Работник (27)
Келнер/ка (25)
Советник (19)
Соработник (19)
Продавач (18)
Комерцијалист (17)
Доктор/ка (16)
Возач (14)
Козметичарка (13)
Угостителски работник (12)
Наставник (9)
Презентер (8)
Програмер (8)
Градежен инженер (7)
Информатичари и програмери (7)
Магационер (7)
Хигиеничар (7)
Практикант (6)
Сметководител (6)
Финансиски полицаец (6)
Асистент (5)
Комерцијалист за терен (5)
Референт (5)
Секретар (5)
Business administrator (4)
Архитект (4)
Водоинсталатер (4)
Електро инженер (4)
Книговодител-Сметководител (4)
Медицинска сестра (4)
Работник за обезбедување (4)
Финансиски аналитичар (4)
Агент за продажба и маркетинг (3)
Администратор (3)
Асистент за продажба (3)
Графички дизајнер (3)
Доставувач (3)
Електро техничар (3)
Ѕидар (3)
ИТ систем Инженер (3)
Консултант (3)
Лектор (3)
Менаџер за продажба (3)
Оператор (3)
Правник (3)
Промотер (3)
Професор по англиски јазик (3)
Стручен Соработник (3)
Хостеса (3)
Шанкер/ка (3)
Sales & Marketing representative (2)
Software Developer (2)
Адвокатски приправник (2)
Административен асистент (2)
Бренд Менаџер (2)
Веб програмер (2)
Главен сметководител (2)
Готвач (2)
Градежен техничар (2)
Инженер (2)
Касиер/ка (2)
Компјутерски техничар (2)
Кувар/ка (2)
Маркетинг агент (2)
Монтер (2)
Општи работници и возач (2)
Пекар (2)
Предавач (2)
Претставник за продажба и маркетинг (2)
Приправник (2)
Раководител (2)
Сервисер (2)
Техничка секретарка (2)
Угостителски работници (2)
Фармацевтски техничар (2)
.Net Software Developer (1)
C++ Software Engineer (1)
Development Manager/Software Engineers (1)
Electronics/Software engineers (1)
iOS DEVELOPER (1)
IT Specialist (1)
Java/Android Developer (1)
Junior Developer (1)
Office Manager (1)
PR менаџер (1)
Right Execution Daily (RED) Coordinator (1)
Sales & Marketing Coordinator (1)
Sales agent (1)
Sales Back Office (SBO) Officer (1)
Section Managers (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
SENIOR JAVA DEVELOPER (1)
Senior software developer (1)
Store Manager (1)
Technical Specialist (1)
Web designer (1)
Web developer (1)
Агент за недвижности (1)
Агенти за продажба (1)
Анкетар (1)
Асистент за набавки (1)
Бебиситерка (1)
Бравар (1)
Веб дизајнер (1)
Веб сајт оператор (1)
Видео Монтажер (1)
Водител (1)
Воспитувач (1)
Геодетски инженер (1)
Геодетски техничар (1)
Градежен работник (1)
Гробар (1)
Директор за продажба (1)
Дистрибутер (1)
Еколог (1)
Електроничар (1)
Забен техничар (1)
Извршен директор (1)
Извршител за следење на ГПС системи (1)
Инженери (1)
Инжинер по Заштита при работа (1)
Информатичар (1)
ИТ Менаџер (1)
Контролор (1)
Координатор (1)
Лаборант (1)
Лабораториски техничар (1)
Лекар (1)
логопед (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машински инженер (1)
Машински техничар (1)
Медицински претставник (1)
Менаџер за човечки ресурси (1)
Менаџерски позиции (1)
Моделар (1)
Монтажер (1)
Научен работник (1)
Неговател/ка (1)
Новинар (1)
Оператор во магацин (1)
Општ работник (1)
Општи работници (1)
Офицер за човечки ресурси (1)
Пакувач (1)
Персонал за продажба (1)
Пица мајстор (1)
Помошник во кујна (1)
Преведувач (1)
Професор по германски јазик (1)
Рабоник (1)
Работнички (1)
Разновидно (1)
Референт за продажба (1)
Рударски инженер (1)
Самостоен соработник (1)
Секретар/ka (1)
Скараџија (1)
Специјалист во осигурување (1)
Специјалист за продажба (1)
Спортски работник (1)
Столар (1)
Стоматолошка сестра (1)
Супервизор (1)
Телефонски оператор (1)
Технички раководител (1)
Технолог (1)
Транспортер (1)
Фарбар (1)
Фармацевт (1)
Физио-терапевт (1)
Фризер/ка (1)
Шпедитер (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Човечкиот ум реагира на нова идеја на начин како што телото реагира на чуден протеин - ја отфрла.
-P. B. Medawar
 
Најпопуларни Огласи
Референт
Агенција за администрација
(51102 прегледи)
Соработник
Агенција за администрација
(21183 прегледи)
Претставник за продажба и маркетинг
Стронг Футуре Интернатионал
(14687 прегледи)
Референт
Агенција за администрација
(14337 прегледи)
Соработник
Агенција за администрација
(11787 прегледи)
Соработник
Агенција за администрација
(10604 прегледи)
Телефонски оператор
EOS Matrix
(6218 прегледи)
Информатичари и програмери
Апплифу
(3545 прегледи)
Претставник за продажба и маркетинг
Стронг Футуре Интернатионал
(2933 прегледи)
Асистент
Транспаренси Интернешнл - Македонија (ТИ-М)
(2625 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 517980
 
АТЛАНТИЦ ТРАДЕ СКОПЈЕ ДОО
 
Регион: Кичевски, Охридски, Струшки,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: АТЛАНТИЦ ТРАДЕ СКОПЈЕ ДОО
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Трговија 
Работно Место: Трговски патник 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 27/06/2008 
Краен рок за пријавување:  
Оглас внесен на: 27/06/2008 
Емаил: tomislav.gretic@atlantic.hr 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација: ул.24 бр.37 нас.Илинден 
Назнака (референца) на огласот: ZA OGLAS 
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации:  
Број на прегледи: 18232 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Eden od najdinami~nite rabotni sostavi vo Hrvatska i e vode~ki distributer na proizvodi za {iroka potro{uva~ka i eden od najgolemite proizvoditeli na instant vitaminski napitoci, dodatoci za prehrana, kozmetika i proizvodi za li~na nega vo oblasta za sportska prehrana vo Evropa.
Ve povikuvame Vas da se pridru`ite vo na{iot uspe{en tim za distribucija na rabotno mesto:

TRGOVSKI PRETSTAVNIK (m/`)

Mesto na rabota: REON
Ohrid,Struga,Ki~evo,

Osnovni rabotni zada~i:
- distribucija i proda`ba na trgovski proizvodi od na{iot asortiman vo sklad so propi{ana tehnologija na rabota
- odgovornost za realizacija na finansiskiot plan
- odgovornost za naplata na prodadenata stoka
- odgovornost za distribucija i izlo`enost na proizvodite
- vodewe na evidencija na kupuva~ite i podnesuvawe na dneven izve{taj
- ostvaruvawe delovni sorabotki so novi kupuva~i

O~ekuvan profil na kandidatot:
- SSS/VSS
- voza~ka dozvola B kategorija
- znaewe i upotreba na MS Office paket
- sklonost kon rabota vo tim, fleksibilnost, analiti~nost
- dobra komunikaciska i pregovara~ka ve{tina
- aktivnost i `elba za razvoj na karierata vo nasoka na proda`bata

Na izbraniot kandidat mu nudime mo`nost za profesionalen razvoj vo kreativna, dinami~na i stimulativna rabotna sredina vo koja }e mo`e da go iska`e i realizira calokupniot li~en potencijal.
Kandidatite da bidat so `iveali{te vo Ohrid ili Struga.

]e ni bide osobeno drago cenetata ponuda so biografija da ja dostavite najkasno do 05-07-2008.godina na slednata adresa:ATLANTIC TRADE SKOPJE
Ulica 24 br.37 n. Ilinden
1041 Skopje
(ZA OGLAS)
Email: tomislav.gretic@atlantic.hr
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
4422
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 9231

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Инвестициите се добродојдени од каде и да се, но за политичко влијание не може да зборуваме за фирми што инвестираат по десетина милиони евра и вработуваат по стотина луѓе.
Владата најавува дека со ребалансот ќе има 17 милиони евра повеќе за автопатот Демир Капија-Смоквица, а во исто време најголемо кратење од 21 милиони евра има кај капиталните расходи. За опозицијата, тоа е небулоза.
Рускиот пазар е огромен, но Македонија нема големо производство за да може посериозно да ги искористи руските санкции кон западните земји, велат упатените.
Властите објавуваат раст на економијата, но граѓаните велат дека живеат сè потешко. велат растот можеби се однесува на некои други.
Иако добрите и малку „помалку добрите“ вести помпезно се најавуваат, преку групни прес-конференции на целата влада, за нив некритички се известува од најголемиот дел од медиумите и сето тоа е проследено со скапа и обемна медиумска кампања, се чини дека фрижидерот на телевизорот не му верува. Граѓаните се жалат дека со платите едвај преживуваат. Цените се зголемуваат, а платите и пензиите со години се на истото ниво.
Македонија да не прави избрзани постапки за да не ги наруши добрите односи ни со Западот, ни со Русија, во нивната меѓусебна „трговска војна“.
Недостиг на амбиции или на сопствени сили е причината поради која што туристичките работници и земјоделците главно се задоволни со субвенциите и на тоа ја темелат реализацијата на својата работа.
Власта постојано го нагласува успехот во привлекување странски инвестиции, иако тие ни приближно не се на нивото на нивните предизборни ветувања.
САД, Велика Британија и Германија гласале „воздржано“ при одобрувањето на Вториот програмски заем за развoјни политики за конкурентност за Република Македонија од Светската банка во висина од 50 милиони американски долари, во март годинава.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата