најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
28/04/2015 05:42:40 | Активни огласи: 613 | Вчерашни: 45 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (144)
Информатичка технологија (63)
Угостителство (63)
Образование и наука (35)
Продажба и Маркетинг (34)
Производство (28)
Градежништво и Архитектура (23)
Медицина (23)
Шпедиција и транспорт (22)
Трговија (18)
Медиуми (13)
Прехранбена (13)
Администрација (9)
Текстилна (9)
Сметководство (8)
Стоматологија (8)
Хотелиерство (8)
Автомобилска (7)
Убавина и здравје (7)
Фармација (7)
Туризам (6)
Услуги (6)
Дрвна (5)
Електроника и Телекомуникации (5)
Осигурување (4)
Уметност и Култура (4)
Финансии и банкарство (4)
Безбедност и заштита при работа (3)
Дистрибуција (3)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (3)
Геодезија (2)
Е-комерц (2)
Енергетика (2)
Земјоделство (2)
Издаваштво (2)
Комунална (2)
Машинство (2)
Право (2)
Сообраќај (2)
Човечки ресурси (2)
Ветерина (1)
Графичка (1)
Економија (1)
Металургија (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Рударство (1)
Спорт (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (169)
Келнер/ка (30)
Возач (17)
Доктор/ка (16)
Козметичарка (16)
Директор (11)
Продавач (11)
Информатичари и програмери (10)
Наставник (9)
Програмер (9)
Агент за продажба и маркетинг (7)
Комерцијалист (7)
Сметководител (7)
Готвач (6)
Градежен инженер (6)
Кувар/ка (6)
Медицинска сестра (6)
Општ работник (6)
Практикант (6)
Автомеханичар (5)
Архитект (5)
Веб програмер (5)
Call Centre Representative (4)
ИТ Инженер (4)
Оператор (4)
Пекар (4)
Помошник во кујна (4)
Стоматолошка сестра (4)
Хигиеничар (4)
Шивач/ки (4)
Агенти за продажба (3)
Главен сметководител (3)
Електро инженер (3)
Електромонтер (3)
Книговодител-Сметководител (3)
Правник (3)
Проектант (3)
Референт (3)
Референт за продажба (3)
Собар/ka (3)
Технолог (3)
Фармацевтски техничар (3)
.Net Software Developer (2)
Android Software Developer (2)
iOS DEVELOPER (2)
Marketing manager (2)
PHP Senior Developer (2)
Senior software developer (2)
Software Developer (2)
Администратор (2)
Анкетар (2)
Генерален менаџер (2)
Деловен секретар (2)
Економист (2)
Забен техничар (2)
Магационер (2)
Маркетинг агент (2)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (2)
Машински инженер (2)
Машински техничар (2)
Монтер (2)
Новинар (2)
Општ магацински работник (2)
Општи работници (2)
Преведувач (2)
Проект менаџер (2)
Работник (2)
Рецепционер (2)
Столар (2)
Стоматолог (2)
Туристички работник (2)
Управувач на машина (2)
Фармацевт (2)
.NET DEVELOPER (1)
Account Manager (1)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT (1)
Aгент за осигурување (1)
Business Development Officer (1)
Channel Sales Officer (1)
Customer Service Representative (1)
Customer Support Resentative (1)
HR Manager (1)
INDUSTRIAL ENGINEERING MANAGER (1)
IT MANAGER (1)
IT Specialist (1)
LOGISTICS MANAGER (1)
Managing Director (1)
Plant Manager (1)
Production Manager (1)
Python Developer (1)
QUALITY MANAGER (1)
Sales Manager (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
SENIOR AUTOMATION QA ENGINEER (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
Solution Developer/ Team Lead, M.Sc. (1)
Web designer (1)
Windows system administrator (1)
Авто лакер (1)
Агент за осигурување (1)
Адвокатски приправник (1)
Административен референт (1)
Аниматор (1)
Асистент контролор (1)
Бебиситерка (1)
Бравар (1)
Бренд Менаџер (1)
Бригадир (1)
Веб дизајнер (1)
Ветеринар (1)
Ветеринарен техничар (1)
Водител (1)
Водоинсталатер (1)
Геодетски инженер (1)
Геодетски техничар (1)
Геолог (1)
Гинеколог (1)
Графички дизајнер (1)
Декоратер/Аранжер (1)
Деловен асистент (1)
диспечерка (1)
Диспонент (1)
Доставувач (1)
Електромашински инженер (1)
Електроничар (1)
Инжинер по Заштита при работа (1)
Инсталатер (1)
ИТ Менаџер (1)
ИТ систем Инженер (1)
Комерцијалист за терен (1)
Кранист (1)
Лице за логистичка поддршка (1)
Маникир (1)
Маркетинг асистент (1)
Маркетинг менаџер (1)
Маркетинг специјалист (1)
Масер (1)
Машинобравари (1)
Медиумски работник (1)
Медицински претставник (1)
Менаџер (1)
Менаџер за човечки ресурси (1)
Мерчендајзер (1)
Месар (1)
Месар/Касап (1)
Монтажер (1)
На шалтер за продажба. и резервации на авионски билети (1)
Неговател/ка (1)
Организатор (1)
Перач/ка (1)
Помошник директор (1)
Предавач (1)
Презентер (1)
Пресметувач (1)
Претставник за продажба (1)
Програмски асистент (1)
Промотер (1)
Работник во производство (1)
Работник за обезбедување (1)
Раководител (1)
Раководител на правна служба (1)
Рударски инженер (1)
Секретар/ka (1)
Систем инженер (1)
Слаткар (1)
Сообраќаен инженер (1)
Соработник (1)
Соработник за Човечки Ресурси (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Специјалист за продажба (1)
Специјалист за софтвер (1)
Специјалист за човечки ресурси (1)
Спортски работник (1)
Стручен Соработник (1)
Судија (1)
Телефонски оператор (1)
Туристички водич (1)
Угостителски работник (1)
Угостителски работници (1)
Услужен работник (1)
Физио-терапевт (1)
Фризер/ка (1)
Царински декларант (1)
Шанкер/ка (1)
Шеф (1)
Шеф на ресторан (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Треба да си оригинален. Ако си како сите останати, зошто би имале потреба од тебе?
-B. Peters
 
Најпопуларни Огласи
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми
Интернет заработка
(14960 прегледи)
Продавач
ДУ-БО ДД МАРКЕТИ
(7117 прегледи)
Маркетинг агент
СкајНет ТВ
(4685 прегледи)
Автомеханичар
АВТОСЕРВИС НИКО1
(2727 прегледи)
Административен референт
БАУЕР БГ
(2686 прегледи)
IT MANAGER
Александерманн солутионс
(2274 прегледи)
HR Manager
Alexander Mann Solutions
(2049 прегледи)
LOGISTICS MANAGER
Александерманн солутионс
(1868 прегледи)
Production Manager
Alexander Mann Solutions
(1815 прегледи)
INDUSTRIAL ENGINEERING MANAGER
Александерманн солутионс
(1492 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 524407
 
Смарт Фоод
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Смарт Фоод
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Продажба и Маркетинг 
Работно Место: SALES REPRESENTATIVE 
Број на работни места: 0 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 07/10/2008 
Краен рок за пријавување: 12/10/2008 
Оглас внесен на: 07/10/2008 
Емаил: хелло„смартфоод.цом.мк 
URL: њњњ.смартфоод.цом.мк 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации:  
Број на прегледи: 1560 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Смарт Фоод има потреба од агенти за директна продажба и дистрибуција со возачка дозвола од Б категорија 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
347
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 10828

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Од почетокот на годината досега владата го зголемила долгот за 116 милиони евра. Се задолжила 352 милиони евра, а вратила долг од 236 милиони евра.
Ако поради противењето на ЕУ, проектот Јужен тек беше прекинат, нема никакви гаранции дека Унијата ќе врши притисок и против реализацијата на Турскиот тек.
Премиерот Груевски вети таблет компјутер за студентите, зголемување на стипендиите, социјалната помош, на платите на полицајците, целосно обесштетување на земјоделците од поплавените подрачја и ред други погодности. Минусот во државната каса само во првите два месеци од годинава е 75 милиони евра.
Информациите за плаќањето провизии во меѓународниот бизнис може да внесат сомнеж и да ги дистанцираат странските инвеститори од Македонија во наредниот период, доколку содржините од презентираните разговори се покажат како точни.
Големите системски кризи вообичаено отвораат простор за радикални промени и идеи. Светската економска и европската должничка криза го отворија просторот за партии и движења од крајната левица и десница. Радикалните партии или движења во земјава, пак, досега вообичаено беа главно националистички, но во последните неколку години, радикализмот добива поинакво значење. Се појавија движења и идеи кои промовираат радикално поинакви, пред сè економски концепти за тоа како треба да биде уредена државата.
Топењето на девизните резерви за некои аналитичари е поврзано со зголеменото трошење на владата за купување социјален мир, за други пак, причина е девалвацијата на еврото во однос на доларот.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата