најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
29/05/2015 06:00:40 | Активни огласи: 602 | Вчерашни: 80 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (130)
Угостителство (77)
Информатичка технологија (69)
Продажба и Маркетинг (37)
Градежништво и Архитектура (31)
Трговија (29)
Шпедиција и транспорт (28)
Образование и наука (24)
Услуги (22)
Фармација (17)
Производство (14)
Медицина (13)
Прехранбена (9)
Електроника и Телекомуникации (8)
Убавина и здравје (8)
Автомобилска (7)
Дрвна (7)
Медиуми (7)
Администрација (6)
Финансии и банкарство (6)
Безбедност и заштита при работа (5)
Текстилна (5)
Туризам (5)
Хотелиерство (5)
Машинство (4)
Енергетика (3)
Земјоделство (3)
Стоматологија (3)
Дистрибуција (2)
Е-комерц (2)
Издаваштво (2)
Рударство (2)
Сметководство (2)
Графичка (1)
Економија (1)
Животна средина (1)
Комунална (1)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (1)
Металургија (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Право (1)
Спорт (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (109)
Угостителски работник (37)
Возач (27)
Келнер/ка (18)
Продавач (16)
Козметичарка (10)
Работник (10)
Комерцијалист (9)
Наставник (9)
Општ работник (9)
Сметководител (9)
Фармацевт (9)
Доктор/ка (8)
Информатичари и програмери (8)
Агент за продажба и маркетинг (7)
Практикант (7)
Програмер (7)
Фармацевтски техничар (7)
Готвач (6)
Магационер (6)
.NET DEVELOPER (5)
Административен работник (5)
Архитект (5)
Веб програмер (5)
Обезбедувач (5)
Персонал за продажба (5)
Рецепционер (5)
PHP Senior Developer (4)
Директор (4)
Електро инженер (4)
Машински инженер (4)
Оператор (4)
Референт за продажба (4)
Туристички работник (4)
PHP DEVELOPER (3)
Senior software developer (3)
Административен асистент (3)
Административен референт (3)
Градежен инженер (3)
Градежен техничар (3)
Дистрибутер (3)
Заварувач (3)
ИТ Инженер (3)
Кувар/ка (3)
Маркетинг асистент (3)
Монтер (3)
Хигиеничар (3)
Android Software Developer (2)
Java Developer (2)
Oracle Developer (2)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (2)
Web developer (2)
Агенти за продажба (2)
Администратор (2)
Асистент за продажба (2)
Бравар (2)
Веб дизајнер (2)
Видео Монтажер (2)
Водоинсталатер (2)
Графички дизајнер (2)
Електричар (2)
Електроничар (2)
Инженер (2)
Комерцијалист за терен (2)
Координатор (2)
Курир (2)
Маркетинг менаџер (2)
Наставник по Англиски (2)
Новинар (2)
Одговорен на лабораторија (2)
Општи работници (2)
Пекар (2)
Персонал (2)
Помошник во кујна (2)
Помошник/чка (2)
Проект менаџер (2)
Проектант (2)
Промотер (2)
Стоматолог (2)
Технолог (2)
Фризер/ка (2)
Шивач/ки (2)
Account Assistant (1)
Business Development Companion (1)
CALL CENTER AGENTS (1)
Database Administrator (Oracle) (1)
iOS DEVELOPER (1)
IT Specialist (1)
Managing Director (1)
Marketing manager (1)
MOBILE APPLICATION DEVELOPER – ANDROID (1)
Office Manager (1)
Project director (1)
Quality assurance (1)
QUALITY MANAGER (1)
Sales Manager (1)
SALES SPECIALIST (B2C) (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
SENIOR AUTOMATION QA ENGINEER (1)
SENIOR JAVA DEVELOPER (1)
Solution Developer/ Team Lead, M.Sc. (1)
Store Manager (1)
Авто лакер (1)
Автомеханичар (1)
Агент за осигурување (1)
Агроном (1)
Адвокатски приправник (1)
Анкетар (1)
Асистент (1)
Асистент на менаџер (1)
Бебиситерка (1)
Благајник (1)
Виљушкарист (1)
Водител (1)
Волонтер (1)
Геодетски инженер (1)
Гинеколог (1)
Главен сметководител (1)
Градежен работник (1)
Деловен секретар (1)
Домашен помошник (1)
Електро техничар (1)
Електроавтоматичар (1)
Енергетичар (1)
Забен техничар (1)
Земјоделски работници (1)
Инжинер по Заштита при работа (1)
Информатичар (1)
Касиер/ка (1)
Комерцијалист, магационер (1)
Контролор (1)
Лимар (1)
Лице за мониторинг (1)
Личен асистент (1)
Маникир (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машинобравари (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Медија планер (1)
Медицинска сестра (1)
Менаџер за продажба (1)
Менаџер за човечки ресурси (1)
Менаџер на сектор (1)
Месар (1)
Механичар (1)
Монтажер (1)
Одговорен за безбедност и заштита при работа (1)
Оператор во кол центар на германски јазик (1)
Општ магацински работник (1)
Пица мајстор (1)
Преведувач (1)
Претставник за продажба и маркетинг (1)
Професор по англиски јазик (1)
Разновидно (1)
Раководител (1)
Ревизор (1)
Систем инженер (1)
Службеник за логистика (1)
Собар/ka (1)
Соработник за Човечки Ресурси (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Специјалист за финансии (1)
Столар (1)
Стоматолошка сестра (1)
Стручен Соработник (1)
Текстилен работник (1)
Телекомуникациски специјалист (1)
Техничар (1)
Техничка секретарка (1)
Техничка секретарка – комерцијалист (1)
Технички персонал (1)
Технички соработник (1)
Транспортер (1)
Угостителски работници (1)
Унапредувач на продажба (1)
Услужен работник (1)
Фарбар (1)
Физио-терапевт (1)
Хаусмајстор (1)
Чувар (1)
Шалтерски работник (1)
Шанкер/ка (1)
Шеф на кујна (1)
Шеф на ресторан (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Работата само ја изморува жената, но го уништува мажот.
-африканска поговорка
 
Најпопуларни Огласи
Продавач
ДУ-БО ДД МАРКЕТИ
(10241 прегледи)
Видео Монтажер
СкајНет ТВ
(6127 прегледи)
Административен референт
БАУЕР БГ
(6028 прегледи)
Општи работници
ЕСИ
(4317 прегледи)
Оператор
илс солутионс
(4000 прегледи)
Административен работник
Цермат
(3196 прегледи)
CALL CENTER AGENTS
DB Survey International
(3057 прегледи)
Информатичари и програмери
Програмер
(2641 прегледи)
Курир
Брза Пратка
(2474 прегледи)
Магационер
Крономак ДООЕЛ
(2056 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 534970
 
АТЛАНТИЦ ТРАДЕ СКОПЈЕ ДОО
 
Регион: Гостиварски, Тетовски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: АТЛАНТИЦ ТРАДЕ СКОПЈЕ ДОО
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Трговија 
Работно Место: Трговски работник 
Број на работни места: 0 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 06/03/2009 
Краен рок за пријавување:  
Оглас внесен на: 06/03/2009 
Емаил: Нема информации 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации:  
Број на прегледи: 12259 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Eden od najdinami~nite rabotni sostavi vo Hrvatska i e vode~ki distributer na proizvodi za {iroka potro{uva~ka i eden od najgolemite proizvoditeli na instant vitaminski napitoci, dodatoci za prehrana, kozmetika i proizvodi za li~na nega vo oblasta za sportska prehrana vo Evropa.
Ve povikuvame Vas da se pridru`ite vo na{iot uspe{en tim za distribucija na rabotno mesto:

TRGOVSKI PRETSTAVNIK (m/`)

Mesto na rabota: REON
Tetovo,Gostivar

Osnovni rabotni zada~i:
- distribucija i proda`ba na trgovski proizvodi od na{iot asortiman vo sklad so propi{ana tehnologija na rabota
- odgovornost za realizacija na finansiskiot plan
- odgovornost za naplata na prodadenata stoka
- odgovornost za distribucija i izlo`enost na proizvodite
- vodewe na evidencija na kupuva~ite i podnesuvawe na dneven izve{taj
- ostvaruvawe delovni sorabotki so novi kupuva~i

O~ekuvan profil na kandidatot:
- SSS/VSS
- voza~ka dozvola B kategorija
- znaewe i upotreba na MS Office paket
- sklonost kon rabota vo tim, fleksibilnost, analiti~nost
- dobra komunikaciska i pregovara~ka ve{tina
- aktivnost i `elba za razvoj na karierata vo nasoka na proda`bata

Na izbraniot kandidat mu nudime mo`nost za profesionalen razvoj vo kreativna, dinami~na i stimulativna rabotna sredina vo koja }e mo`e da go iska`e i realizira calokupniot li~en potencijal.
Kandidatite da bidat so `iveali{te vo Tetovo ili Gostivar.

]e ni bide osobeno drago cenetata ponuda so biografija da ja dostavite najkasno do 20-03-2009.godina na slednata adresa:ATLANTIC TRADE SKOPJE
Ulica 24 br.37 n. Ilinden
1041 Skopje
(ZA OGLAS)
Email: vase.filipovski@atlantictrade.com.mk
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
6762
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 10914

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Ако политичката криза продолжи или ескалира, штетата ќе ја почувствуваме сите, затоа што тоа ќе значи помалку инвестиции, создавање помалку работни места, можеби и намалување на плати, ако дојде до таква ситуација да имаме повисоки каматни стапки, сите коишто имаме кредити ќе имаме поголеми рати за плаќање, исто така бизнисите ќе имаат поголеми рати за плаќање, така што штетата ќе ја почувствуваат сите што живеат во Македонија, вели гувернерот на Народната банка Димитар Богов во неделното интервју на Радио Слободна Европа.
Земаме кредити за да покриеме трошоци и најавите за повисоки камати не затекнаа, велат граѓаните. Гувернерот Богов вели дека во втората половина на годината ќе има ситуација кога економијата би се соочила со рецесија ако продолжи оваа политичка неизвесност и уште ескалира.
Опозицијата и власта не смеат да си дозволат ривалитет и натаму заборавајќи дека ја сечат гранката врз која седат, а како резултат на тоа државата да западне во банкрот, велат од бизнис заедницата.
Австрискиот амбасадор во Македонија Томас Михаел Бајер вели дека на македонските власти им било кажано дека довербата во погодната инвестициска клима некако се намалува. Како проблеми се наведуваат честите измени на законите.
Економистите велат дека владата ја применува оваа политика на долгорочно задолжување со цел да го префрли товарот на враќање на долговите на некои идни генерации.
Во јавноста се создава впечаток дека Македонија е инвестициски Елдорадо на Балканот. Реалноста, пак, е сосема поинаква. Земјава е на дното на балканската листа за привлекување странски капитал.
Ветувањата на премиерот за разни субвенции, помош, трошоци, за кои се потребни државни пари, а кои не се претходно планирани, се поизвесно водат кон ребаланс на буџетот.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата