најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
07/07/2015 01:08:27 | Активни огласи: 515 | Вчерашни: 61 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (97)
Угостителство (59)
Образование и наука (48)
Информатичка технологија (47)
Градежништво и Архитектура (34)
Продажба и Маркетинг (30)
Трговија (22)
Фармација (22)
Медицина (14)
Прехранбена (13)
Услуги (13)
Текстилна (10)
Производство (9)
Автомобилска (8)
Шпедиција и транспорт (6)
Економија (5)
Медиуми (5)
Финансии и банкарство (5)
Администрација (4)
Графичка (4)
Електроника и Телекомуникации (4)
Машинство (4)
Сметководство (4)
Хотелиерство (4)
Дистрибуција (3)
Комунална (3)
Право (3)
Стоматологија (3)
Уметност и Култура (3)
Шумарство (3)
Безбедност и заштита при работа (2)
Дрвна (2)
Металургија (2)
Осигурување (2)
Убавина и здравје (2)
Е-комерц (1)
Енергетика (1)
Земјоделство (1)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Рударство (1)
Спорт (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (87)
Угостителски работник (31)
Директор (26)
Возач (22)
Продавач (22)
Наставник (14)
Фармацевтски техничар (13)
Келнер/ка (9)
Работник (9)
Доктор/ка (8)
Информатичари и програмери (7)
Комерцијалист (7)
Оператор (7)
Програмер (6)
Сметководител (6)
Фармацевт (6)
Фризер/ка (6)
PHP DEVELOPER (5)
Асистент (5)
Готвач (5)
Дактилограф (5)
Економист (5)
Монтер (5)
Агент за продажба и маркетинг (4)
Веб програмер (4)
Кувар/ка (4)
Пица мајстор (4)
Практикант (4)
Презентер (4)
CALL CENTER AGENTS (3)
SENIOR .NET DEVELOPER (3)
Агенти за продажба (3)
Административен асистент (3)
Дистрибутер (3)
Магационер (3)
Медицинска сестра (3)
Стоматолошка сестра (3)
Шивач/ки (3)
.NET DEVELOPER (2)
Oracle Developer (2)
Автомеханичар (2)
Адвокатски приправник (2)
Бравар (2)
Веб дизајнер (2)
Градежен инженер (2)
Домашен помошник (2)
Електричар (2)
Книговодител-Сметководител (2)
Маркетинг агент (2)
Машинист (2)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (2)
Менаџер (2)
Менаџер за продажба (2)
Пекар (2)
Помошник во кујна (2)
Професор по англиски јазик (2)
Работник во производство (2)
Референт (2)
Секретар (2)
Собар/ka (2)
Соработник (2)
Техничка секретарка (2)
Технолог (2)
Фарбар (2)
Хигиеничар (2)
Android Software Developer (1)
Aвтомеханичар (1)
Customer Service Representative (1)
FINANCE OFFICER (1)
iOS DEVELOPER (1)
Key Account Manager (1)
Marketing manager (1)
MOBILE APPLICATION DEVELOPER – ANDROID (1)
PHP Senior Developer (1)
Project director (1)
SALES REPRESENTATIVE (1)
SALES SPECIALIST (B2C) (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
Software Developer (1)
Software Tester (1)
Sports Trader (1)
Store Manager (1)
Web designer (1)
Web developer (1)
Автоелектричар (1)
Агент за недвижности (1)
Агент за осигурување (1)
Адвокат (1)
Анкетар (1)
Архитект (1)
Асистент за продажба (1)
Бармен (1)
Видео Монтажер (1)
Водител (1)
Водител на продажба (1)
Водоинсталатер (1)
Вулканизер (1)
Геодетски инженер (1)
Геодупчач (1)
Гинеколог (1)
Главен сметководител (1)
Градежен работник (1)
Градежен техничар (1)
Дадилка/Куќна помошничка (1)
Доставувач (1)
Економски техничар (1)
Електро инсталатер (1)
Електромонтер (1)
Заварувач (1)
Земјоделски работници (1)
ИТ систем Инженер (1)
Козметичарка (1)
Комерцијалист на медицинска опрема (1)
Конфекциски работник (1)
Кранист (1)
Кројач (1)
Курир (1)
Лаборант (1)
Лекар (1)
Лице за мониторинг (1)
Маркетинг менаџер (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машинобравари (1)
Машински техничар (1)
Менаџер за човечки ресурси (1)
Моделар (1)
Набавувач / Purchasing Specialist (1)
Новинар (1)
Општ магацински работник (1)
Општ работник (1)
Општи работници (1)
Општи работници и возач (1)
Правен експерт (1)
Правник (1)
Преведувач (1)
Предавач (1)
Претставник (1)
Проект менаџер (1)
Промотер (1)
Професор по германски јазик (1)
Работник за обезбедување (1)
Раководител на сметководство (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Референт за продажба (1)
Рецепционер (1)
Рударски инженер (1)
Сервис Техничар/Инженер (1)
Систем администратор (1)
Снимател (1)
Специјалист за продажба (1)
Столар (1)
Тапетар (1)
Технички соработник (1)
Угостителски работници (1)
Управител (1)
Услужен работник (1)
Хаусмајстор (1)
Хотелски персонал (1)
Шанкер/ка (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Мислам дека можеби во секоја компанија денес има најмалку една личност која полека полудува
-Joseph Heller
 
Најпопуларни Огласи
Продавач
ДУ-БО ДД МАРКЕТИ
(14090 прегледи)
CALL CENTER AGENTS
DB Survey International
(11111 прегледи)
Видео Монтажер
СкајНет ТВ
(7311 прегледи)
Маркетинг специјалист
МКМАГЕ
(5647 прегледи)
Маркетинг агент
СкајНет ТВ
(3393 прегледи)
Работник
Макпетрол АД - Скопје
(3006 прегледи)
Продавач
Логинг Електроникс
(2519 прегледи)
Продавач
ДПТУ “РЕПТИЛ’’ ДООЕЛ
(2211 прегледи)
Технолог
ДПТУ “РЕПТИЛ’’ ДООЕЛ
(1756 прегледи)
Продавач
ТСВ-МАРКЕТИ
(1731 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 539102
 
Вемед ДООЕЛ
 
Регион: Велешки,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Вемед ДООЕЛ
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Производство 
Работно Место: Фармацевт 
Број на работни места: 0 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 27/05/2009 
Краен рок за пријавување:  
Оглас внесен на: 27/05/2009 
Емаил: Нема информации 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: The ideal candidate should have:

? University Degree in Pharmaceutical Sciences

? Excellent written and oral communication skills in English

? Good computer skills in MS office

? Communication skills

? Planning and organizational skills

? Ability to work as part of a team

? Working experience in the relevant field will be an asset

For more information about VEMED please visit our website: www.vemed.com.mk

If you are interested, please send us your CV before the 5th of June 2009 to info@vemed.com.mk (Reference: Quality Control Assistant).

 
Број на прегледи: 2261 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
The ideal candidate should have:

?    University Degree in Pharmaceutical Sciences

?    Excellent written and oral communication skills in English

?    Good computer skills in MS office

?    Communication skills

?    Planning and organizational skills

?    Ability to work as part of a team

?    Working experience in the relevant field will be an asset

For more information about VEMED please visit our website: www.vemed.com.mk  

If you are interested, please send us your CV before the 5th of June 2009 to info@vemed.com.mk (Reference: Quality Control Assistant).

 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
787
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 11024

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Спорот за името веројатно нема да биде во фокусот, зашто Грција ќе се насочи кон излез од кризата, а евентуалното напуштање на еврото може да има негативни последици врз македонската економија.
Ако Грција излезе од еврозоната, тоа може да има влијание на трговската размена меѓу Македонија и јужниот сосед, но ако го задржи еврото, и покрај проблемите, трговијата би требало да се одвива со сегашната динамика, вели извршниот директор на Сојузот на стопански комори Митко Алексов во неделното интервју на Радио Слободна Европа.
Во јавноста се создава впечаток дека Македонија е инвестициски Елдорадо на Балканот. Реалноста, пак, е сосема поинаква. Земјава е на дното на балканската листа за привлекување странски капитал.
Економистите често ја критикуваат политиката на трошења на владата, незадоволни од тоа што сите пари со коишто се задолжуваме отишле на непродуктивни трошоци.
Споредбено со крајот на 2014 година бруто надворешниот долг е зголемен за 230,8 милиони евра, од кои дури 178 милиони евра отпаѓаат на надворешно задолжување на државата.
Граѓаните што просечно плаќале по 2.000 денари за струја, сега ќе добијат намалување од 7 денари.
Летувањето може да биде поевтино, но туристите нема да може да вадат готовина од банкоматите и да се плаќа со кредитни картички. Не се очекува банките да бидат погодени, но ќе трпи бизнисот кој е поврзан со грчки фирми.
Лимитот на задолжување е достигнат и се доведува во прашање навременото сервисирање на обврските. Дополнително владата најави серија мерки од буџетски пари.
Македонските банки со грчки капитал не се во опасност од кризата во Грција, поради тоа што се под целосна надлежност и контрола на Народната банка на Македонија.
Сојузот на синдикати пресмета дека 530 евра му се потребни на едно семејство за да го преживее месецот. Реаланоста е дека повеќето заработуваат околу 200 евра, па велат дека живеат на кредит, забележувајќи дека сме светски феномен во преживување.
Потписниците на синдикалната повелба бараат К-15 за работниците во приватниот сектор да не се укинува.
Светската банка веќе ја намали проекцијата за економскиот раст годинава. Странските инвестиции се намалени, од сите страни доаѓаат предупредувањата дека политиката ќе ја уништи економијата, но од друга страна власта постојано се фали со нови економски успеси.
Проектот „Македонија вработува“ не е доволен за справување со невработеноста. Ако имаме дополнителни нови вработувања добро е за фирмите, но треба да се има предвид дека некој сметката мора да ја плати, вели професор Сашо Арсов.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата