најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
22/07/2014 11:42:29 | Активни огласи: 452 | Вчерашни: 62 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (59)
Информатичка технологија (42)
Угостителство (38)
Администрација (32)
Услуги (28)
Трговија (22)
Продажба и Маркетинг (21)
Медицина (19)
Електроника и Телекомуникации (18)
Образование и наука (18)
Градежништво и Архитектура (17)
Производство (16)
Прехранбена (13)
Фармација (11)
Шпедиција и транспорт (11)
Текстилна (10)
Автомобилска (7)
Право (6)
Комунална (5)
Медиуми (5)
Менаџмент (5)
Убавина и здравје (5)
Финансии и банкарство (5)
Дрвна (4)
Машинство (4)
Сметководство (4)
Графичка (3)
Металургија (3)
Стоматологија (3)
Туризам (3)
Сообраќај (2)
Авио (1)
Безбедност и заштита при работа (1)
Дистрибуција (1)
Е-комерц (1)
Енергетика (1)
Издаваштво (1)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Уметност и Култура (1)
Хотелиерство (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (61)
Соработник (20)
Угостителски работник (17)
Козметичарка (13)
Доктор/ка (11)
Работник (11)
Раководител (11)
Референт (11)
Возач (10)
Продавач (10)
Директор (8)
Келнер/ка (8)
Презентер (7)
Електро техничар (6)
Менаџер (6)
Монтажер (6)
Пекар (6)
Шивач/ки (6)
Web developer (5)
Авто лакер (5)
Градежен работник (5)
Медицинска сестра (5)
Оператор (5)
Програмер (5)
Администратор (4)
Веб програмер (4)
Готвач (4)
Градежен инженер (4)
Книговодител-Сметководител (4)
Столар (4)
Фармацевт (4)
Фармацевтски техничар (4)
Хигиеничар (4)
PHP DEVELOPER (3)
Дизајнер (3)
Информатичари и програмери (3)
Комерцијалист (3)
Магационер (3)
Наставник (3)
Општ работник (3)
Практикант (3)
Претседател (3)
Професор по англиски јазик (3)
Сметководител (3)
Стоматолошка сестра (3)
Техничар (3)
Фризер/ка (3)
.Net Software Developer (2)
Java Developer (2)
Python Developer (2)
Агенти за продажба (2)
Бравар (2)
Бренд Менаџер (2)
Водител (2)
Геодетски инженер (2)
Дистрибутер (2)
Доставувач (2)
Инженер (2)
Инструктор (2)
Комерцијалист за терен (2)
Конфекциски работник (2)
Менаџер за продажба (2)
Менаџер на канцеларија (2)
Персонал за продажба (2)
Промотер (2)
Професор по германски јазик (2)
Сервисер (2)
Систем инженер (2)
Текстилен работник (2)
Флексо машинист (2)
Шанкер/ка (2)
.NET DEVELOPER (1)
Android Software Developer (1)
Call Centre Representative (1)
Client Development Manager (1)
Database Administrator (Oracle) (1)
Development Manager/Software Engineers (1)
Head of Production (1)
HR SPECIALIST (1)
Internship (1)
iOS DEVELOPER (1)
Junior Developer (1)
Production Manager (1)
Project director (1)
Project Specialist (1)
Sales & Marketing representative (1)
Sales agent (1)
Sales Assistant (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
SENIOR JAVA DEVELOPER (1)
Software Developer (1)
Автомеханичар (1)
Агент за продажба и маркетинг (1)
Административен работник (1)
Административен референт (1)
Администратор на база на податоци (1)
Асистент (1)
Асистент за продажба (1)
Градежен техничар (1)
Деловен секретар (1)
Дизајнер на апликативен софтвер (1)
Информатичар (1)
ИТ Специјалист (1)
Компјутерски техничар (1)
Консултант (1)
Лекар (1)
Маркетинг агент (1)
Маркетинг менаџер (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Медицински претставник (1)
Монтер (1)
Наставник по Математика (1)
Неговател/ка (1)
Обезбедувач (1)
Општи работници (1)
Оториноларинголог (1)
Офталмолог (1)
Помлад лабораториски техничар (1)
Помошник во кујна (1)
Правник (1)
Предавач (1)
Претставник за продажба и маркетинг (1)
Проектант (1)
Работник за обезбедување (1)
Разновидно (1)
Реализатор (1)
Референт за продажба (1)
Рецепционер (1)
Скараџија (1)
Слаткар (1)
Советник (1)
Специјалист за софтвер (1)
Стјуард/стјуардеса (1)
Техничка секретарка (1)
Технолог (1)
Транспортер (1)
Туристички работник (1)
Фактурист (1)
Хемиски техничар (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Да се биде специјалист во една работа е едно нешто, а да се најде работа е сосема друго.
-Stephen Leacock
 
Најпопуларни Огласи
Референт
Агенција за администрација
(46687 прегледи)
Соработник
Агенција за администрација
(19025 прегледи)
Референт
Агенција за администрација
(12899 прегледи)
Претставник за продажба и маркетинг
Стронг Футуре Интернатионал
(11403 прегледи)
Соработник
Агенција за администрација
(10248 прегледи)
Соработник
Агенција за администрација
(9198 прегледи)
Магационер
КАЗ Груп
(4966 прегледи)
Web developer
ПРАЈМАППС ДОО Скопје
(4021 прегледи)
Администратор
смарт сервицес лтд
(3961 прегледи)
Менаџер
Цептер
(2854 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 550970
 
Berlitz
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Berlitz
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Образование и наука 
Работно Место: Рецепционер 
Број на работни места: 2 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 22/01/2010 
Краен рок за пријавување: 29/01/2010 
Оглас внесен на: 22/01/2010 
Емаил: berlitz@berlitz.com.mk 
URL: Нема информации 
Контакт телефон: 02 3 112212 
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација: бул.Kлимент Oхридски 58а/4 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци: 12  
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: високо образование,филолошки, економски или менаџмент 
Број на прегледи: 2469 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Bара инвентивна, комуникативна женска особа, максимум 30 години , со работно искуство, најмалку 1 година,висок степен на познавање на англиски јазик,работа со компјутери-непушач
Задолжително испратете на назначениот емаил -копија од диплома за завршено високо образование, фотографија и тестирајте се на нашиот њеб-њњњ.берлитз.цом.мк,
-резултатот од тестот за познаванје на англиски јазик испратете ги на емаил заедно со останатите документи.
Nапомена-само апликантите кои ќе испратат комлетна документација ќе можат да бидат земени во предвид и повикани на интервју
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
2298
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 9027

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Месецот не се поминува со просечна плата, освен за сметки, не останува многу за друго. Не ќе јадеме само пиперки, понекогаш имаш желба и плескавица да каснеш, вели анкетиран граѓанин.
Власта одлучи да издаде еврообврзница во износ од 500 милиони евра. Економистите предупредуваат да престанат непродуктивните трошења.
Примерот со влегувањето на Етихад во Ер Србија покажува дека има интерес за регионот и можно е да се очекува и некоја од бренд компаниите од регионот да пројават интерес за владината иницијатива, вели директорот на ТАВ Македонија, Зоран Крстевски.
Регионалното поврзување на берзите е добро затоа што значи зголемување на пазарот, но за да се случи посериозно раздвижување на берзанското работење, потребно е поголемо раздвижување на економијата.
Власта соопшти дека еврообврзницата, меѓу другото ќе се троши и за финансирање на буџетските потреби за годинава. Пред само два месеци, вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески рече дека пари за годинава има и оти еврообврзницата ќе се троши за догодина.
Честа пракса е летните месеци да се искористат за поспакување на продукти и услуги, оти граѓаните не се дома и тогаш реакцијата е послаба, велат економистите. Граѓаните се жалат што поскапувањата се прават тивко, без најави.
К-15 во некои случаи е поголем од минималната плата. Има фирми кои тоа може да си го дозволат и такви кои ме можат. Работодавачот сам треба да одлучи за начинот на кој ќе го мотивира и награди работникот, вели претседателот на Бизнис конфедерацијата на Македонија, Миле Бошков, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.
Домашните фирми се навикнати на „функционирање во криза“, но политичката нестабилност може да ги одврати странските инвеститори, вели претседателот на бизнис-конфедерацијата на Македонија Миле Бошков.
И увозот и извозот од Македонија во првите пет месеци од годинава се зголемиле за по 300 милиони долари во однос на истиот период лани, па трговскиот дефицит останува непроменет.
Косово денеска ја почнува изградбата на автопатот Приштина-граничен премин Блаце. За автопатот од Скопје до Блаце допрва треба да се распишува тендер за концесионер.
Иако добрите и малку „помалку добрите“ вести помпезно се најавуваат, преку групни прес-конференции на целата влада, за нив некритички се известува од најголемиот дел од медиумите и сето тоа е проследено со скапа и обемна медиумска кампања, се чини дека фрижидерот на телевизорот не му верува. Граѓаните се жалат дека со платите едвај преживуваат. Цените се зголемуваат, а платите и пензиите со години се на истото ниво.
Владата досега направи дефицит од 73 отсто од вкупно дозволениот за цела година. Нерамномерна дистрибуција во трошењето пари е редовна нездрава практика, вели поранешниот гувернер Петар Гошев. Тој прогнозира дека ребалансот ќе се одложува уште некој месец.
Дел од фирмите се жалат дека немаат пари да исплатат регрес за годишен одмор, синдикатите, пак, посочуваат дека пари има, а работодавачите постојано се жалат.
За да се истурка месецот до крај со подмирување на сите сметки е неопходно да се зема плата од најмалку 30 илјади денари. Економистите и забележуваат на владата дека мерките што ги презема не се економски мерки, туку популистички.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата