најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
24/05/2016 05:34:45 | Активни огласи: 613 | Вчерашни: 43 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (140)
Продавач (41)
Возач (40)
Келнер/ка (17)
Фризер/ка (14)
Магационер (9)
Програмер (9)
CALL CENTER AGENTS (8)
Фармацевт (7)
Агенти за продажба (6)
Готвач (6)
Преведувач (6)
Хигиеничар (6)
Агент за продажба и маркетинг (5)
Дистрибутер (5)
Комерцијалист (5)
Лекар (5)
Пица мајстор (5)
Работник (5)
Рецепционер (5)
Java Developer (4)
Software Developer (4)
Архитект (4)
Веб програмер (4)
Доктор/ка (4)
Кувар/ка (4)
Монтер (4)
Наставник (4)
Салатер (4)
Сервисер (4)
Угостителски работник (4)
Фармацевтски техничар (4)
Шанкер/ка (4)
Шивач/ки (4)
.Net Software Developer (3)
Агент за осигурување (3)
Анкетар (3)
Геодетски инженер (3)
Графички дизајнер (3)
Информатичар (3)
Лице за безбедност и заштита при работа (3)
Машински инженер (3)
Медицинска сестра (3)
Обезбедувач (3)
Помошник во кујна (3)
Работник во производство (3)
Стоматолошка сестра (3)
Хаусмајстор (3)
.NET DEVELOPER (2)
IT support specialist (2)
Maintenance Technicians (2)
PHP Senior Developer (2)
Store Manager (2)
Административен работник (2)
Асистент за продажба (2)
Видео Монтажер (2)
Градежен инженер (2)
Графичар (2)
Деловен секретар (2)
Дефектолог (2)
диспечерка (2)
Доставувач (2)
Електро инженер (2)
Истражувач (2)
ИТ Инженер (2)
ИТ систем Инженер (2)
Книговодител-Сметководител (2)
Комерцијалист за терен (2)
Кранист (2)
Маркетинг менаџер (2)
Машинист (2)
Медицински претставник (2)
Менаџер (2)
Менаџер за финансии (2)
Наставник по Англиски (2)
Оператор (2)
Општи работници (2)
Персонал за продажба (2)
Проектант (2)
Работник за обезбедување (2)
Референт за продажба (2)
Сервисер на медицинска опрема (2)
Сметководител (2)
Собар/ka (2)
Столар (2)
Супервизор (2)
Техничар (2)
Account Manager (1)
Accounting specialist (1)
Aвтомеханичар (1)
Business Development Companion (1)
Construction engineer (1)
Customer Care Agent (1)
Database Administrator (Oracle) (1)
iOS DEVELOPER (1)
Junior Developer (1)
Marketing manager (1)
PHP DEVELOPER (1)
Project Assistant (1)
Quality assurance (1)
Retail Sales Manager (1)
Sales agent (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
SUPPORT SPECIALIST (1)
Technical & Customer Support Specialist (1)
Web designer (1)
Авто лимар (1)
Агент за недвижности (1)
Адвокатски приправник (1)
Административен асистент (1)
Администратор (1)
Администратор на база на податоци (1)
Аниматор (1)
Асистент (1)
Асистент на канцеларија (1)
Багерист (1)
Веб дизајнер (1)
Водител (1)
Воспитувач (1)
Главен сметководител (1)
Градежен работник (1)
Дизајнер (1)
Директор (1)
Електро инсталатер (1)
Електро техничар (1)
Електромонтер (1)
Заварувач (1)
Ѕидар (1)
Извршен член (1)
Инженер (1)
Инсталатер (1)
Информатичари и програмери (1)
Касиер/ка (1)
Козметичарка (1)
Лектор (1)
Мајстор (1)
Маркетинг агент (1)
Маркетинг асистент (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Машински техничар (1)
Менаџер за продажба (1)
Месар/Касап (1)
Механичар (1)
Молер (1)
Новинар (1)
Одговорен сметководител (1)
Оператор во кол центар на германски јазик (1)
Општ магацински работник (1)
Општ работник (1)
Офсет Машинист (1)
Пакувач (1)
Пекар (1)
Перач/ка (1)
Плочкар (1)
Помошник Сметководител (1)
Практикант (1)
Проектен специјалист (1)
Промотер (1)
Промотерки/промо лидери (1)
Професор по англиски јазик (1)
Работник во печатница (1)
Раководител на продажен тим (1)
Регионален претставник (1)
Секретар/ka (1)
Систем инженер (1)
Советник (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Специјалист за софтвер (1)
Стручен Соработник (1)
Таксист (1)
Тапетар (1)
Текстописец (1)
Технолог (1)
Туристички работник (1)
Угостителски работници (1)
Фарбар (1)
Физиотерапевтски техничар (1)
Финансиски Администратор (1)
Финансиски менаџер (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Можете да вработите луѓе и вработите раце да работат за вас, но ќе мора да ги победите нивните срца да работат со вас.
-William J.H. Boetcker
 
Најпопуларни Огласи
Business Development Companion
AnastasiaDate
(8237 прегледи)
Store Manager
ЛЦ ВАИКИКИ
(5545 прегледи)
Оператор
Цермат
(3830 прегледи)
Деловен секретар
пантерфакс
(3775 прегледи)
Истражувач
crowdmobile
(3098 прегледи)
Account Manager
FXLider
(2889 прегледи)
CALL CENTER AGENTS
Loka Call Center
(2807 прегледи)
Администратор
нема информација
(2800 прегледи)
ИТ систем Инженер
Интек Систем
(2777 прегледи)
Агент за осигурување
Сафе Инвест Македонија АД Скопје
(2017 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 611655
 
Unicef
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Дневник,
Објавувач: Unicef
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Невладини организации и Здруженија 
Работно Место: Експерт 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Времено 
Објавен на: 19/09/2012 
Краен рок за пријавување: 03/10/2012 
Оглас внесен на: 20/09/2012 
Емаил: ogrozdanovska@unicef.org , btrimcevska@unicef.org 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: Англиски јазик
ВСС
Години Работно искуство:5
experience in development of norms (laws, policies, standards, and procedures, analytical thinking, networking, and coordination skills, communication, facilitation and writing skills
 
Број на прегледи: 779 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
unite for children
UNICEF
CALL FOR APPLICATIONS
UNICEF Office in Skopje would like to invite applicants for consultancy in providing:
Technical assistance to assess the existing secondary legislation on child abuse and violence, revise it and/or develop a new one - National Expert
Purpose of assignment: The contracted expert is expected to support the international consultant to review and assess the secondary legislation related to child victims of violence and abuse and to support the development of a comprehensive secondary legislation on child abuse and violence, in-line with the international standards for protection and treatment of children victim of abuse and violence, and in accordance with the Convention of the Rights of the Child and the relevant Conventions of the Council of Europe.
Please read the full ToR available on the UNICEF web site, http://www.unicef.org.mk.
Qualifications:
¦             Advanced degree in law or social science;
¦ Minimum 5 years of professional experience as development practitioner and/or in a social policy/social development advisory function;
¦             Minimum 5 years of experience in the area of work with child victims and witnesses of violence and abuse;
¦     Proven experience in development of norms (laws, policies, standards, and procedures);
¦             Full mastery of the English language;
¦ Thorough understanding of the Government system more specifically the child protection system;
¦             Strong analytical thinking, networking, and coordination skills;
¦             Strong communication, facilitation and writing skills;
¦ Additional competencies: previous work experience with UN agencies is an asset.
Contract Duration: 1 year
How to Apply:
Interested experts should send their applications together with completed United Nations Personal History Form (P-11) electronically to BOTH email addresses below no later than October 03, 2012.
Contacts: Olimpija Grozdanovska ogrozdanovska@unicef.org, and Biljana Trimcevska btrimcevska@unicef.org
Applications received after the proposed deadline will not be taken into consideration.
Before applying, please read the full Terms of Reference.
Канцеларијата на УНИЦЕФ во Скопје го огласува горенаведеното работно место
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
1985
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 12164

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Oдложувањето на странските инвестиции не е резултат само на политичката криза, туку е резултат на економските состојби во државата, вели економскиот аналитичар Слободан Најдовски во разговор за Радио Слободна Европа.
Со постојаните нови задолжувања владата покажува дека буџетот е празен. Тие пари ѝ служат само за да купи време за останување на власт, велат аналитичарите.
Гледајте кои луѓе ги водат ресорите, помилувани луѓе, луѓе тотално дискредитирани поради тоа што го правеле во својот мандат, луѓе кои никој не ги познава. Сето тоа го поткопува идниот економски раст, вели поранешниот министер за финансии Никола Поповски во неделното интервју на Радио Слободна Европа.
Македонските компании инвестираат во земјите од регионот, па помалку чудно е што во исто време швајцарски фонд за само 1,2 милиони евра купува банка во земјава.
Нема опасност од девалвација на денарот, граѓаните да си ги вратат заштедите во банка, апелира гувернерот Димитар Богов.
Официјалните податоци покажуваат дека бројот на вработени и пензионери во Дебар е речиси ист, со блага предност за прензионерите. За да заживее градот, потребни се инвестиции.
Колку што политичката криза подолго ќе трае, влијанијата врз економијата ќе бидат поголеми. Владата или ќе го затегне ременот или ќе направи поголем дефицит од планираното којшто граѓаните ќе го плаќаме во иднина.
Зголемувањето на каматните стапки за тие кои позајмиле од банките ќе значи потешко враќање на долгот, а за тие кои имаат вложено пари постепено зголемување на каматите на влоговите.
Ако политичката криза не се надмине час поскоро последиците по економијата може да бидат уште подлабоки и да се одразат на подолг рок.
Задолжувањата се зголемуваат, а поради можните затегнувања од странство овие задолжувања многу ќе ги зголемат каматните стапки и тоа може да има подолгорочни последици, вели професор Сашо Арсов.
Економистите велат дека засега нема место за паника во врска со штедните влогови на граѓаните.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата