најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
22/05/2015 04:30:58 | Активни огласи: 631 | Вчерашни: 87 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (129)
Угостителство (67)
Информатичка технологија (64)
Продажба и Маркетинг (39)
Образование и наука (34)
Градежништво и Архитектура (33)
Трговија (28)
Медицина (25)
Фармација (22)
Шпедиција и транспорт (22)
Услуги (21)
Администрација (16)
Производство (13)
Електроника и Телекомуникации (11)
Убавина и здравје (9)
Автомобилска (8)
Прехранбена (8)
Текстилна (8)
Финансии и банкарство (6)
Безбедност и заштита при работа (5)
Земјоделство (5)
Машинство (4)
Медиуми (4)
Сметководство (4)
Дрвна (3)
Е-комерц (3)
Комунална (3)
Стоматологија (3)
Туризам (3)
Графичка (2)
Енергетика (2)
Издаваштво (2)
Осигурување (2)
Ветерина (1)
Дистрибуција (1)
Економија (1)
Металургија (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Право (1)
Уметност и Култура (1)
Хотелиерство (1)
Човечки ресурси (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (111)
Келнер/ка (25)
Возач (21)
Наставник (21)
Угостителски работник (20)
Продавач (19)
Директор (14)
Доктор/ка (13)
Козметичарка (13)
Фармацевт (11)
Комерцијалист (9)
Медицинска сестра (8)
Програмер (8)
Општ работник (7)
Практикант (7)
Сметководител (7)
.NET DEVELOPER (6)
Агент за продажба и маркетинг (6)
Информатичари и програмери (6)
Фармацевтски техничар (6)
Хигиеничар (6)
Административен асистент (5)
Архитект (5)
ИТ Инженер (5)
Магационер (5)
Машински инженер (5)
Обезбедувач (5)
Персонал за продажба (5)
Агенти за продажба (4)
Административен работник (4)
Заварувач (4)
Кувар/ка (4)
Рецепционер (4)
Шивач/ки (4)
Android Software Developer (3)
Call Centre Representative (3)
PHP DEVELOPER (3)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (3)
Административен референт (3)
Веб дизајнер (3)
Веб програмер (3)
Готвач (3)
Градежен инженер (3)
Градежен техничар (3)
Дистрибутер (3)
Комерцијалист за терен (3)
Маркетинг асистент (3)
Монтер (3)
Проект менаџер (3)
Работник (3)
Референт за продажба (3)
iOS DEVELOPER (2)
Marketing manager (2)
Senior software developer (2)
Web developer (2)
Агроном (2)
Администратор (2)
Анкетар (2)
Бравар (2)
Водоинсталатер (2)
Градежен работник (2)
Графички дизајнер (2)
Електричар (2)
Електро инженер (2)
Инсталатер (2)
Комерцијалист, магационер (2)
Маникир (2)
Маркетинг агент (2)
Маркетинг менаџер (2)
Новинар (2)
Оператор (2)
Општи работници (2)
Персонал (2)
Помошник во кујна (2)
Помошник/чка (2)
Преведувач (2)
Проектант (2)
Промотер (2)
Работник за обезбедување (2)
Раководител (2)
Стоматолог (2)
Технолог (2)
Управувач на машина (2)
Фризер/ка (2)
Чувар (2)
Account Assistant (1)
CALL CENTER AGENTS (1)
Customer Support Specialist fluent in French (1)
Experienced Software Tester (1)
IT Specialist (1)
Java Developer (1)
Junior Developer (1)
Managing Director (1)
MOBILE APPLICATION DEVELOPER – ANDROID (1)
Office Manager (1)
PHP Senior Developer (1)
Regional manager (1)
Sales Manager (1)
SALES SPECIALIST (B2C) (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
SENIOR AUTOMATION QA ENGINEER (1)
SENIOR JAVA DEVELOPER (1)
Solution Developer/ Team Lead, M.Sc. (1)
Store Manager (1)
Авто лакер (1)
Автомеханичар (1)
Агент за осигурување (1)
Агент за транспорт (1)
Агенти за истражување на јавното мислење (1)
Адвокатски приправник (1)
Аниматор (1)
Асистент (1)
Асистент на канцеларија (1)
Ветеринарен техничар (1)
Видео Монтажер (1)
Виљушкарист (1)
Водител (1)
Геодетски инженер (1)
Геометар (1)
Гинеколог (1)
Главен сметководител (1)
Деловен секретар (1)
Дерматолог (1)
Домашен помошник (1)
Електро инсталатер (1)
Електро техничар (1)
Електроавтоматичар (1)
Електроничар (1)
Енергетичар (1)
Забен техничар (1)
Застапник за продажба (1)
Земјоделски работници (1)
Инжинер по Заштита при работа (1)
Информатичар (1)
ИТ Менаџер (1)
ИТ систем Инженер (1)
Касиер/ка (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Контролор (1)
Координатор (1)
Курир (1)
Лимар (1)
Лице за мониторинг (1)
Личен асистент (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машинобравари (1)
Медицински претставник (1)
Менаџер (1)
Менаџер за продажба (1)
Менаџер на сектор (1)
Месар (1)
Механичар (1)
Монтажер (1)
Наставник по Англиски (1)
Неговател/ка (1)
Односи со јавност-PR (1)
Оператор во кол центар на германски јазик (1)
Општ магацински работник (1)
Офицер за продажба (1)
Пекар (1)
Пица мајстор (1)
Претставник за продажба и маркетинг (1)
Работник во производство (1)
Раководител на сметководство (1)
Ревизор (1)
Референт (1)
Секретар (1)
Сервисер (1)
Службеник за логистика (1)
Собар/ka (1)
Соработник (1)
Соработник за Човечки Ресурси (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Специјалист за кредитирање (1)
Специјалист за финансии (1)
Специјалист за човечки ресурси (1)
Столар (1)
Стоматолошка сестра (1)
Стручен Соработник (1)
Супервизор (1)
Телекомуникациски специјалист (1)
Техничар (1)
Технички персонал (1)
Технички соработник (1)
Транспортер (1)
Туристички работник (1)
Угостителски работници (1)
Унапредувач на продажба (1)
Услужен работник (1)
Фарбар (1)
Физио-терапевт (1)
Физиотерапевтски техничар (1)
Шалтерски работник (1)
Шеф на кујна (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Треба да си оригинален. Ако си како сите останати, зошто би имале потреба од тебе?
-B. Peters
 
Најпопуларни Огласи
Продавач
ДУ-БО ДД МАРКЕТИ
(9527 прегледи)
Маркетинг агент
СкајНет ТВ
(5875 прегледи)
Административен референт
БАУЕР БГ
(5403 прегледи)
Оператор
илс солутионс
(3499 прегледи)
Општи работници
ЕСИ
(3021 прегледи)
Информатичари и програмери
Програмер
(2317 прегледи)
Менаџер
СН ОСИГУРИТЕЛЕН БРОКЕР АД БИТОЛА
(2011 прегледи)
Курир
Брза Пратка
(1813 прегледи)
Општ работник
Камел Солар Д.О.О
(1773 прегледи)
- Нема информација
.
(1725 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 611655
 
Unicef
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Дневник,
Објавувач: Unicef
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Невладини организации и Здруженија 
Работно Место: Експерт 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Времено 
Објавен на: 19/09/2012 
Краен рок за пријавување: 03/10/2012 
Оглас внесен на: 20/09/2012 
Емаил: ogrozdanovska@unicef.org , btrimcevska@unicef.org 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: Англиски јазик
ВСС
Години Работно искуство:5
experience in development of norms (laws, policies, standards, and procedures, analytical thinking, networking, and coordination skills, communication, facilitation and writing skills
 
Број на прегледи: 671 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
unite for children
UNICEF
CALL FOR APPLICATIONS
UNICEF Office in Skopje would like to invite applicants for consultancy in providing:
Technical assistance to assess the existing secondary legislation on child abuse and violence, revise it and/or develop a new one - National Expert
Purpose of assignment: The contracted expert is expected to support the international consultant to review and assess the secondary legislation related to child victims of violence and abuse and to support the development of a comprehensive secondary legislation on child abuse and violence, in-line with the international standards for protection and treatment of children victim of abuse and violence, and in accordance with the Convention of the Rights of the Child and the relevant Conventions of the Council of Europe.
Please read the full ToR available on the UNICEF web site, http://www.unicef.org.mk.
Qualifications:
¦             Advanced degree in law or social science;
¦ Minimum 5 years of professional experience as development practitioner and/or in a social policy/social development advisory function;
¦             Minimum 5 years of experience in the area of work with child victims and witnesses of violence and abuse;
¦     Proven experience in development of norms (laws, policies, standards, and procedures);
¦             Full mastery of the English language;
¦ Thorough understanding of the Government system more specifically the child protection system;
¦             Strong analytical thinking, networking, and coordination skills;
¦             Strong communication, facilitation and writing skills;
¦ Additional competencies: previous work experience with UN agencies is an asset.
Contract Duration: 1 year
How to Apply:
Interested experts should send their applications together with completed United Nations Personal History Form (P-11) electronically to BOTH email addresses below no later than October 03, 2012.
Contacts: Olimpija Grozdanovska ogrozdanovska@unicef.org, and Biljana Trimcevska btrimcevska@unicef.org
Applications received after the proposed deadline will not be taken into consideration.
Before applying, please read the full Terms of Reference.
Канцеларијата на УНИЦЕФ во Скопје го огласува горенаведеното работно место
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
6573
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 10894

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Земаме кредити за да покриеме трошоци и најавите за повисоки камати не затекнаа, велат граѓаните. Гувернерот Богов вели дека во втората половина на годината ќе има ситуација кога економијата би се соочила со рецесија ако продолжи оваа политичка неизвесност и уште ескалира.
Опозицијата и власта не смеат да си дозволат ривалитет и натаму заборавајќи дека ја сечат гранката врз која седат, а како резултат на тоа државата да западне во банкрот, велат од бизнис заедницата.
Австрискиот амбасадор во Македонија Томас Михаел Бајер вели дека на македонските власти им било кажано дека довербата во погодната инвестициска клима некако се намалува. Како проблеми се наведуваат честите измени на законите.
Економистите велат дека владата ја применува оваа политика на долгорочно задолжување со цел да го префрли товарот на враќање на долговите на некои идни генерации.
Во јавноста се создава впечаток дека Македонија е инвестициски Елдорадо на Балканот. Реалноста, пак, е сосема поинаква. Земјава е на дното на балканската листа за привлекување странски капитал.
Ветувањата на премиерот за разни субвенции, помош, трошоци, за кои се потребни државни пари, а кои не се претходно планирани, се поизвесно водат кон ребаланс на буџетот.
Според податоците на Министерството за финансии, буџетскиот дефицит во првите три месеци од годинава е 102 милиони евра, што е повеќе од една третина од дефицитот предвиден да се направи во целата година.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата