најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
01/10/2016 12:22:46 | Активни огласи: 456 | Вчерашни: 76 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (68)
Информатичка технологија (54)
Угостителство (42)
Образование и наука (30)
Градежништво и Архитектура (24)
Медицина (23)
Трговија (19)
Продажба и Маркетинг (16)
Производство (16)
Услуги (15)
Јавна Администрација (14)
Графичка (10)
Автомобилска (8)
Електроника и Телекомуникации (8)
Прехранбена (8)
Фармација (8)
Хотелиерство (7)
Администрација (6)
Комунална (6)
Машинство (6)
Металургија (6)
Убавина и здравје (6)
Текстилна (5)
Шпедиција и транспорт (5)
Дрвна (3)
Забава и рекреција (3)
Медиуми (3)
Осигурување (3)
Сметководство (3)
Безбедност и заштита при работа (2)
Воена (2)
Економија (2)
Земјоделство (2)
Недвижнини (2)
Стоматологија (2)
Уметност и Култура (2)
Финансии и банкарство (2)
Авио (1)
Енергетика (1)
Инжинерство (1)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (1)
Менаџмент (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Право (1)
Социјална (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (60)
Келнер/ка (17)
Директор (14)
Државен службеник (13)
Продавач (13)
Наставник (11)
Програмер (10)
Возач (7)
Општи работници (7)
Фризер/ка (6)
Доктор/ка (5)
Магационер (5)
Неговател/ка (5)
Оператор (5)
Работник (5)
Агенти за продажба (4)
Архитект (4)
Бравар (4)
Градежен инженер (4)
Графички дизајнер (4)
Комерцијалист (4)
Комерцијалист за терен (4)
Проект менаџер (4)
Професор по германски јазик (4)
Техничка секретарка (4)
Хигиеничар (4)
Шивач/ки (4)
CALL CENTER AGENTS (3)
Агроном (3)
Веб програмер (3)
Информатичари и програмери (3)
Касиер/ка (3)
Машински инженер (3)
Медицинска сестра (3)
Општ работник (3)
Презентер (3)
Проектант (3)
Сметководител (3)
Специјалист (3)
Фармацевтски техничар (3)
Шанкер/ка (3)
.NET DEVELOPER (2)
Call Centre Representative (2)
Customer Support Resentative (2)
Java Developer (2)
PHP DEVELOPER (2)
Автомеханичар (2)
Агент за продажба и маркетинг (2)
Асистент за продажба (2)
Веб дизајнер (2)
Градежен работник (2)
Доставувач (2)
Електричар (2)
Инженер (2)
Книговодител-Сметководител (2)
Козметичарка (2)
Лекар (2)
Маркетинг асистент (2)
Медицински персонал (2)
Менаџер за продажба (2)
Механичар (2)
Пица мајстор (2)
Помошник во кујна (2)
Помошник угостителски работник (2)
Промотер (2)
Професор по англиски јазик (2)
Работник за обезбедување (2)
Работник/ци (2)
Референт за продажба (2)
Рецепционер (2)
Салатер (2)
Секретар/ka (2)
Соработник (2)
Специјалист за софтвер (2)
Стоматолошка сестра (2)
Стручен Соработник (2)
Фармацевт (2)
accounts/office administrators (1)
Aвтомеханичар (1)
Database Administrator (Oracle) (1)
Director R&D (1)
Game Programmers /Animators (1)
INDUSTRIAL SALES ENGINEER (1)
Internship (1)
IT support specialist (1)
Java WEB developer (1)
Logistic manager (1)
Marketing manager (1)
Office Assistant (1)
Office Manager (1)
PHP Senior Developer (1)
Programme assistant (1)
Python Developer (1)
SALES EXECUTIVE (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
SENIOR AUTOMATION QA ENGINEER (1)
Senior C++ Software Developer (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
Senior Java Software Developer (1)
Senior Software Quality Engineer (1)
SEO specialist (1)
Software Developer (1)
Агент за недвижности (1)
Агент за осигурување (1)
Адвокатски приправник (1)
Административен асистент (1)
Административен директор (1)
Административен работник (1)
Административно-книговодствен работник (1)
Асистент (1)
Асистент за набавки (1)
Асистент за финансии (1)
Асистент менаџер (1)
Биохемичар (1)
Видео Монтажер (1)
Водител (1)
Водоинсталатер (1)
Гинеколошко-акушерски сестра (1)
Главен сметководител (1)
Готвач (1)
Графичар (1)
Дадилка/Куќна помошничка (1)
Деловен секретар (1)
Дистрибутер (1)
Економист (1)
Експерт (1)
Електро инженер (1)
Електромонтер (1)
Електроничар (1)
Заварувач (1)
Инжинер по Заштита при работа (1)
Истражувач (1)
Книговезачка (1)
Координатор (1)
Кројач (1)
Кувар/ка (1)
Лаборант (1)
Лице за мониторинг (1)
Мајстор (1)
Маркетинг агент (1)
Медицински претставник (1)
Менаџер (1)
Месар/Касап (1)
Моделар (1)
Молер (1)
Монтер (1)
Надворешен соработник (1)
НЕЗАВИСЕН КОМЕРЦИЈАЛИСТ НА ТЕРЕН (1)
Одговорен сметководител (1)
Оперски солист (1)
Офсет Машинист (1)
Персонал за продажба (1)
Правник (1)
Професионален војник (1)
Работник во печатница (1)
Работници во оддел за специјални возила (1)
Радиолошки технолог (1)
Раководител (1)
Ракувач на градежни машини (1)
Ревизор (1)
Референт за транспорт (1)
Сервис Техничар/Инженер (1)
Систем администратор (1)
Систем инженер (1)
Собар/ka (1)
Советници на германски јазик за Customer Care Center (passive inbound) (1)
Сообраќаен инженер (1)
Специјализант по трудова медицина (1)
Специјалист за апликативно одржување на системите во ЦРМ доменот (1)
Сценски работници (1)
Таксист (1)
Телефонски оператор (1)
Тест техничар (1)
Техничар (1)
Техничка секретарка – комерцијалист (1)
Технички секретар (1)
Технички соработник (1)
Технолог (1)
Тим лидер (1)
Угостителски работник (1)
Угостителски работници (1)
Финансиски менаџер (1)
Фригосервисер (1)
Хостеса (1)
Хотелски персонал (1)
Чувар (1)
Шеф на кујна (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Работата само ја изморува жената, но го уништува мажот.
-африканска поговорка
 
Најпопуларни Огласи
Office Assistant
МСМ системс
(4442 прегледи)
Агенти за продажба
ОНЕ.ВИП ДОО
(3252 прегледи)
Административен работник
тудорс скопје
(3234 прегледи)
- Нема информација
ЦАД-ЛАИФ ДОО Битола
(2666 прегледи)
Секретар/ka
Брза Пратка ДООЕЛ
(2150 прегледи)
Агенти за продажба
ОНЕ.ВИП ДОО
(1898 прегледи)
Државен службеник
Агенција за цивилно воздухопловство
(1812 прегледи)
Проект менаџер
Карпа на Европа
(1666 прегледи)
Административен асистент
МТаргет
(1577 прегледи)
Секретар/ka
пантерфакс
(1542 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 612750
 
Ван Хоол
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Вест,
Објавувач: Ван Хоол
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Консалтинг,тренинг и човечки ресурси 
Работно Место: Асистент 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 13/10/2012 
Краен рок за пријавување: 31/10/2012 
Оглас внесен на: 14/10/2012 
Емаил: jobs.mk@vanhool.be 
URL: www.vanhool.com 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: Англиски јазик
познавање на Word, Excel
 
Број на прегледи: 57811 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
www.vanhool.com
Ван Хоол - белгиски производител на автобуси, во основање на фабрика во Македонија, објавува огласи за слободни работни места.
Van Hool of Belgium manufactures approximately 1,400 buses and coaches, and as many as 4,000 commercial vehicles annually of which 80% are exported worldwide. With a workforce of over 4.000 people, Van Hool is a major bus manufacturer in Europe, For over 60 years, Van Hool has a reputation for designing and building high quality, state-of-the-art, customized products.
For our new manufacturing facility Van Hool Macedonia, which we will build in the Technological Industrial Development Zone - Skopje2 in Bunardzik/llinden, with planned production of buses for international markets, we start with employee recruitment process. We are offering exiting career opportunities to candidates, including some training abroad, for the following open positions;
1. Quality Manager (1 person)
2. Supervisor (1 person) - chassis and body frame area
3. Supervisor (1 person) - chassis assembly area
4. Supervisor (1 person) - bodywork
5. Supervisor (1 person) - painting, undercoating and cleaning area
6. Supervisor (1 person) - finishing area
7. Supervisor (1 person) - technical check
8. Manufacturing Engineer (2 persons) - Mechanical domain
9. Supervisor (1 person) - final check
10. Manufacturing Engineer (1 person) - Electrical domain
11. Warehouse Supervisor (1 person)
12. HR Assistant (1 person)
• For position 1, min. requirements are: 3 years of relevant experience with implementation of QMS -150 9001, problem solving methods, process and product audit processes, any of Technical University Diplomas and English language knowledge.
• For positions 2-8, min. requirements are: University Diploma in Mechanical Engineering. English language knowledge and minimum of 3 years relevant production experience.
• For positions 9-10, min. requirement is: University diploma in Electrical Engineering. English language knowledge and minimum of 3 years relevant production experience.
• For Position 11, min. requirements are: 5-10 years same position experience, English language knowledge.
• For position 12, min. requirements are: knowledge of Word, Excel, and English language knowledge.
Interested candidates can apply for these open positions only by e-mail, at latest by 31.10.2012 at:
jobs.mk@vanhool.be
Please indicate position you are applying for!
Be молиме наведете ja позицијата за која што аплицирате!
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
9319
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 12509

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Владата предизборно ги части пензионерите, а Светската банка предупредува на состојбите во македонскиот пензиски систем. Догодина дури 452 милиони евра, односно 45 отсто од пензиите ќе се исплаќаат од буџетот, а не од пензиските придонеси. Прашањето е ќе дочекаат ли идните генерации да земаат пензија поради денешниот популизам?
За власта буџетот за 2017 е развоен, а за опозицијата тој е само список на желби и предизборно ветување. Буџетот за идната година, власта настојува да биде усвоен до 12 октомври, до распуштањето на Парламентот.
Намалувањето на бројот на невработени веројатно се должи на бришење од евиденцијата во Агенцијата за вработување и на иселувањето, а не на економскиот раст, велат аналитичарите.
Какво стопанство такви плати, вели економскиот консултант Горан Рафајловски, коментирајќи го фактот што реалната плата во Македонија е на сосема истото ниво како и пред шест години.
Од СДСМ велат дека предлог буџетот има фабричка грешка, бидејќи е планиран на нереални основи и економски показатели кои тешко дека ќе се остварат. ДУИ го поддржува предлогот, оти тој е базиран врз програмите и на ДУИ и на ВМРО ДПМНЕ.
Новиот буџет ќе треба да се донесе до 12 октомври до распуштањето на Собранието, а од СДСМ најавија дека ќе направат сè да за да го спречат неговото усвојување.
Државата и фирмите се во нерамноправна положба во однос на повеќе прашања, како наплатата на долговите и повратот на ДДВ-то, но стопанствениците се плашат да се пожалат.
Министерството за финансии соопшти дека аукцијата е откажана за да се намали домашното задолжување, со што ќе се останат повеќе ликвидни средства за кредитирање на бизнисот.
Економскиот раст главно се должи на задолжувањата, но на долг рок тие ќе бидат камен врзан врз вратот на економијата.
Од осамостојувањето, граѓаните преживеаја болна транзиција, приватизација која многумина ја опишуваат како криминална, грабеж преку пирамидални штедилници, илјадници луѓе останаа без работа, а индустрија беше речиси уништена. Од друга страна, хиперинфлацијата беше ставена под контрола, а денарот стабилизиран.
Зголемените трошоци во септември, за повеќето македонски граѓани стануваат неиздржливи, па единствено им преостанува да им се восхитуваат на есенските пејсажи.
Платите во Македонија може и да бидат повисоки, но се одржуваат на ниско ниво поради големата невработеност.
Компаниите ги одложуваат одлуките за нови инвестиции додека трае политичката криза. Бизнисот е во исчекување на изборите и распоредот на политичките сили по нив.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата