најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
27/06/2016 04:10:39 | Активни огласи: 714 | Вчерашни: 23 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (99)
Угостителство (87)
Информатичка технологија (74)
Услуги (60)
Шпедиција и транспорт (53)
Трговија (37)
Медицина (35)
Образование и наука (35)
Продажба и Маркетинг (30)
Градежништво и Архитектура (23)
Производство (22)
Прехранбена (18)
Администрација (16)
Текстилна (13)
Електроника и Телекомуникации (9)
Автомобилска (8)
Осигурување (8)
Убавина и здравје (8)
Машинство (7)
Хотелиерство (7)
Графичка (6)
Дистрибуција (5)
Металургија (5)
Право (5)
Безбедност и заштита при работа (4)
Недвижнини (4)
Сметководство (4)
Стоматологија (4)
Фармација (4)
Дрвна (2)
Економија (2)
Медиуми (2)
Невладини организации и Здруженија (2)
Рударство (2)
Ветерина (1)
Енергетика (1)
Земјоделство (1)
Инжинерство (1)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (1)
Спорт (1)
Туризам (1)
Уметност и Култура (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (185)
Возач (39)
Директор (29)
Продавач (28)
Келнер/ка (20)
Хигиеничар (13)
Програмер (10)
Агенти за продажба (8)
Доктор/ка (8)
Брокер (7)
Магационер (7)
Општи работници (7)
Готвач (6)
Графички дизајнер (6)
Шивач/ки (6)
CALL CENTER AGENTS (5)
Software Developer (5)
Козметичарка (5)
Медицинска сестра (5)
Монтер (5)
Оператор (5)
Сервисер (5)
Сметководител (5)
Шанкер/ка (5)
.Net Software Developer (4)
Административен асистент (4)
Архитект (4)
Електричар (4)
Книговодител-Сметководител (4)
Комерцијалист (4)
Комерцијалист за терен (4)
Курир (4)
Лекар (4)
Општ работник (4)
Пица мајстор (4)
Предавач (4)
Работник во производство (4)
Рецепционер (4)
Стоматолошка сестра (4)
Java Developer (3)
Агент за продажба и маркетинг (3)
Информатичар (3)
Информатичари и програмери (3)
Кувар/ка (3)
Лице за безбедност и заштита при работа (3)
Машински инженер (3)
Механичар (3)
Помошник во кујна (3)
Референт за продажба (3)
Собар/ka (3)
Технолог (3)
Угостителски работници (3)
Фризер/ка (3)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT (2)
Customer Support Resentative (2)
IT support specialist (2)
National Programme Officer (2)
PHP Senior Developer (2)
Sales Assistant (2)
Software Tester (2)
SUPPORT SPECIALIST (2)
Web developer (2)
Агент за недвижности (2)
Агент за транспорт (2)
Адвокатски приправник (2)
Административен работник (2)
Административно-книговодствен работник (2)
Асистент за продажба (2)
Веб дизајнер (2)
Веб програмер (2)
Градежен инженер (2)
Дистрибутер (2)
Електро техничар (2)
Инструктор (2)
ИТ Инженер (2)
ИТ Специјалист (2)
Касиер/ка (2)
Контролор (2)
Маркетинг менаџер (2)
Машински техничар (2)
Медицински персонал (2)
Наставник (2)
Наставник по Англиски (2)
Обезбедувач (2)
Општ магацински работник (2)
Персонал за продажба (2)
Практикант (2)
Промотер (2)
Работник (2)
Секретар/ka (2)
Систем администратор (2)
Советник (2)
Столар (2)
Угостителски работник (2)
Фарбар (2)
Фармацевт (2)
Шпедитер (2)
.NET DEVELOPER (1)
Aвтомеханичар (1)
Customer Service Representative (1)
Database Administrator (Oracle) (1)
Database Developer (1)
IT Administrator (1)
Marketing manager (1)
MOBILE APPLICATION DEVELOPER – ANDROID (1)
Office Administrator (1)
PHP DEVELOPER (1)
Quality assurance (1)
Sales Manager (1)
Senior C# / ASP.NET Developer (1)
SENIOR WEB ENGINEER (PHP) (1)
SEO specialist (1)
WEB AUTOMATION TESTER (1)
Автомеханичар (1)
Агент за осигурување (1)
Административен референт (1)
Администратор (1)
Асистент (1)
Асистент за мониторинг и евалуација (1)
Асистент менаџер (1)
Асистент на канцеларија (1)
Благајник (1)
Бравар (1)
Ветеринар (1)
Видео Монтажер (1)
Водител (1)
Водоинсталатер (1)
Воспитувач (1)
Градежен работник (1)
Градежен техничар (1)
Графичар (1)
Дадилка/Куќна помошничка (1)
Директор за продажба (1)
диспечерка (1)
Доставувач (1)
Економист (1)
Електро инсталатер (1)
Заварувач (1)
Земјоделски работници (1)
Ѕидар (1)
Инженер (1)
Комерцијалист, магационер (1)
Координатор (1)
Координатор во логистика (1)
Кројач (1)
Ликвидатор (1)
Личен асистент (1)
Мајстор (1)
Маркетинг агент (1)
Маркетинг асистент (1)
Масер (1)
Медицински преставник (1)
Менаџер (1)
Менаџер за односи со клиенти (CRM) (1)
Менаџер за продажба (1)
Мерчендајзер (1)
Месар/Касап (1)
Монтажер (1)
Неговател/ка (1)
Одговорен работник (1)
Општи работници и возач (1)
Офсет Машинист (1)
Пакувач (1)
Пожарникар (1)
Помлад референт (1)
Правник (1)
Претставник за продажба (1)
Приправник (1)
Проект асистент (1)
Промотерки/промо лидери (1)
Професор по англиски јазик (1)
Работник во печатница (1)
Работник во сектор за ИТ технологија (1)
Работнички (1)
Раководител (1)
Регионален претставник (1)
Рударски инженер (1)
Салатер (1)
Систем инженер (1)
Скараџија (1)
Сменоводител (1)
специјалист за web design, web development (1)
Специјалист за продажба (1)
Специјалист за техничка поддршка (1)
Стручен Соработник (1)
Супервизор (1)
Текстилен работник (1)
Текстописец (1)
Техничка секретарка (1)
Технички асистент (1)
Тим лидер (1)
Трговец (1)
Фармацевтски техничар (1)
Физио-терапевт (1)
Физиотерапевтски техничар (1)
Фотодокументарист (1)
Хаусмајстор (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Разликата помеѓу работа и кариера е разликата помеѓу четириесет и шеесет работни часа во една седмица!
-Robert Frost
 
Најпопуларни Огласи
Продавач
Бутик
(2718 прегледи)
Асистент на канцеларија
Мегамобил
(2686 прегледи)
Општи работници
ЛИНЕА ДООЕЛ Битола
(2273 прегледи)
Графички дизајнер
Карпа на Европа
(2171 прегледи)
Sales Manager
FXLider
(2110 прегледи)
Угостителски работници
Александар Вила
(1885 прегледи)
Референт за продажба
Ла Тобако
(1873 прегледи)
Техничка секретарка
Еуромак Контрол
(1763 прегледи)
Quality assurance
Дата Медикал Софтвер
(1503 прегледи)
Машински инженер
Албедо инженеринг и производство
(1349 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 612750
 
Ван Хоол
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Вест,
Објавувач: Ван Хоол
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Консалтинг,тренинг и човечки ресурси 
Работно Место: Асистент 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 13/10/2012 
Краен рок за пријавување: 31/10/2012 
Оглас внесен на: 14/10/2012 
Емаил: jobs.mk@vanhool.be 
URL: www.vanhool.com 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: Англиски јазик
познавање на Word, Excel
 
Број на прегледи: 55958 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
www.vanhool.com
Ван Хоол - белгиски производител на автобуси, во основање на фабрика во Македонија, објавува огласи за слободни работни места.
Van Hool of Belgium manufactures approximately 1,400 buses and coaches, and as many as 4,000 commercial vehicles annually of which 80% are exported worldwide. With a workforce of over 4.000 people, Van Hool is a major bus manufacturer in Europe, For over 60 years, Van Hool has a reputation for designing and building high quality, state-of-the-art, customized products.
For our new manufacturing facility Van Hool Macedonia, which we will build in the Technological Industrial Development Zone - Skopje2 in Bunardzik/llinden, with planned production of buses for international markets, we start with employee recruitment process. We are offering exiting career opportunities to candidates, including some training abroad, for the following open positions;
1. Quality Manager (1 person)
2. Supervisor (1 person) - chassis and body frame area
3. Supervisor (1 person) - chassis assembly area
4. Supervisor (1 person) - bodywork
5. Supervisor (1 person) - painting, undercoating and cleaning area
6. Supervisor (1 person) - finishing area
7. Supervisor (1 person) - technical check
8. Manufacturing Engineer (2 persons) - Mechanical domain
9. Supervisor (1 person) - final check
10. Manufacturing Engineer (1 person) - Electrical domain
11. Warehouse Supervisor (1 person)
12. HR Assistant (1 person)
• For position 1, min. requirements are: 3 years of relevant experience with implementation of QMS -150 9001, problem solving methods, process and product audit processes, any of Technical University Diplomas and English language knowledge.
• For positions 2-8, min. requirements are: University Diploma in Mechanical Engineering. English language knowledge and minimum of 3 years relevant production experience.
• For positions 9-10, min. requirement is: University diploma in Electrical Engineering. English language knowledge and minimum of 3 years relevant production experience.
• For Position 11, min. requirements are: 5-10 years same position experience, English language knowledge.
• For position 12, min. requirements are: knowledge of Word, Excel, and English language knowledge.
Interested candidates can apply for these open positions only by e-mail, at latest by 31.10.2012 at:
jobs.mk@vanhool.be
Please indicate position you are applying for!
Be молиме наведете ja позицијата за која што аплицирате!
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
7560
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 12235

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата