најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
30/05/2016 02:58:58 | Активни огласи: 580 | Вчерашни: 37 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (100)
Угостителство (69)
Информатичка технологија (58)
Трговија (43)
Градежништво и Архитектура (29)
Продажба и Маркетинг (25)
Услуги (23)
Шпедиција и транспорт (23)
Прехранбена (22)
Производство (20)
Медицина (14)
Осигурување (10)
Електроника и Телекомуникации (9)
Хотелиерство (9)
Администрација (7)
Графичка (7)
Текстилна (7)
Туризам (7)
Безбедност и заштита при работа (6)
Медиуми (6)
Недвижнини (6)
Сметководство (6)
Автомобилска (5)
Дистрибуција (5)
Дрвна (5)
Образование и наука (5)
Убавина и здравје (5)
Фармација (5)
Геодезија (4)
Издаваштво (4)
Машинство (4)
Стоматологија (4)
Право (3)
Забава и рекреција (2)
Инжинерство (2)
Јавна Администрација (2)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (2)
Невладини организации и Здруженија (2)
Финансии и банкарство (2)
Енергетика (1)
Животна средина (1)
Земјоделство (1)
Менаџмент (1)
Металургија (1)
Спорт (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (120)
Продавач (35)
Возач (32)
Келнер/ка (17)
Програмер (10)
Брокер (9)
Комерцијалист (9)
Општи работници (8)
Хигиеничар (8)
Магационер (7)
Агенти за продажба (6)
Готвач (6)
Пица мајстор (6)
Преведувач (6)
Сервисер (6)
Агент за продажба и маркетинг (5)
Лекар (5)
Рецепционер (5)
Столар (5)
CALL CENTER AGENTS (4)
Software Developer (4)
Архитект (4)
Веб програмер (4)
Дистрибутер (4)
Доктор/ка (4)
Монтер (4)
Оператор (4)
Помошник во кујна (4)
Шанкер/ка (4)
Шивач/ки (4)
Web developer (3)
Агент за недвижности (3)
Веб дизајнер (3)
Геодетски инженер (3)
Графички дизајнер (3)
Книговодител-Сметководител (3)
Козметичарка (3)
Комерцијалист за терен (3)
Кувар/ка (3)
Машински инженер (3)
Обезбедувач (3)
Персонал за продажба (3)
Практикант (3)
Работник (3)
Работник во производство (3)
Салатер (3)
Стоматолошка сестра (3)
Угостителски работник (3)
Фармацевтски техничар (3)
.NET DEVELOPER (2)
IT support specialist (2)
Java Developer (2)
PHP Senior Developer (2)
Агент за осигурување (2)
Административен работник (2)
Администратор (2)
Анкетар (2)
Асистент за продажба (2)
Асистент на канцеларија (2)
Видео Монтажер (2)
Дизајнер (2)
диспечерка (2)
Доставувач (2)
Електро инженер (2)
Истражувач (2)
ИТ Апликативен Инженер (2)
ИТ систем Инженер (2)
Кранист (2)
Маркетинг менаџер (2)
Машинист (2)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (2)
Медицинска сестра (2)
Медицински претставник (2)
Менаџер (2)
Менаџер за продажба (2)
Менаџер за финансии (2)
Наставник по Англиски (2)
Општ работник (2)
Помошник Сметководител (2)
Референт за продажба (2)
Сметководител (2)
Стручен Соработник (2)
Супервизор (2)
Туристички работник (2)
Фарбар (2)
Фармацевт (2)
Фризер/ка (2)
Хаусмајстор (2)
.Net Software Developer (1)
Accounting specialist (1)
Aвтомеханичар (1)
Business Development Companion (1)
Communication Officer (1)
Customer Care Agent (1)
Database Administrator (Oracle) (1)
Junior Developer (1)
Marketing manager (1)
Office Administrator (1)
PHP DEVELOPER (1)
Quality assurance (1)
Sales and Marketing Executive (1)
Sales Assistant (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
SUPPORT SPECIALIST (1)
Technical & Customer Support Specialist (1)
Trainees (1)
WEB AUTOMATION TESTER (1)
Web designer (1)
Авто лимар (1)
Адвокатски приправник (1)
Административно-книговодствен работник (1)
Администратор на база на податоци (1)
Аниматор (1)
Асистент (1)
Асистент за човечки ресурси (1)
Багерист (1)
Водител (1)
Геодетски техничар (1)
Главен сметководител (1)
Градежен инженер (1)
Градежен работник (1)
Графичар (1)
Декоратер/Аранжер (1)
Деловен асистент (1)
Дерматовенеролог (1)
Дефектолог (1)
Електричар (1)
Електро инсталатер (1)
Електро техничар (1)
Електромонтер (1)
Заварувач (1)
Заменик раководител (1)
Земјоделски работници (1)
Ѕидар (1)
Инженер (1)
Инсталатер (1)
Информатичар (1)
Информатичари и програмери (1)
ИТ Инженер (1)
Касиер/ка (1)
Лектор (1)
Лице за безбедност и заштита при работа (1)
Мајстор (1)
Машински техничар (1)
Месар/Касап (1)
Механичар (1)
Молер (1)
Набавувач / Purchasing Specialist (1)
Новинар (1)
Одговорен сметководител (1)
Оператор во кол центар на германски јазик (1)
Оператор во кол центар на шпански јазик (1)
Оператор во магацин (1)
Офсет Машинист (1)
Пакувач (1)
Пекар (1)
Перач/ка (1)
Плочкар (1)
Проектант (1)
Проектен специјалист (1)
Промотер (1)
Професор по англиски јазик (1)
Работник во печатница (1)
Работник за обезбедување (1)
Раководител (1)
Раководител на продажен тим (1)
Регионален претставник (1)
Секретар/ka (1)
Систем инженер (1)
Собар/ka (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Специјалист за софтвер (1)
Таксист (1)
Тапетар (1)
Текстописец (1)
Техничар (1)
Техничка секретарка (1)
Технолог (1)
Угостителски работници (1)
Физио-терапевт (1)
Физиотерапевтски техничар (1)
Финансиски Администратор (1)
Финансиски менаџер (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Луѓето не ги избираат нивните кариери; тие се заробени од нив.
-John Dos Passos
 
Најпопуларни Огласи
Business Development Companion
AnastasiaDate
(8603 прегледи)
Истражувач
цроњдмобиле
(4832 прегледи)
Оператор
Цермат
(4197 прегледи)
Администратор
нема информација
(3162 прегледи)
Агент за осигурување
Сафе Инвест Македонија АД Скопје
(2967 прегледи)
ИТ систем Инженер
Интек Систем
(2925 прегледи)
Стручен Соработник
Би-МЕК ДОО
(2419 прегледи)
CALL CENTER AGENTS
DB Survey International
(2224 прегледи)
Келнер/ка
Фибула Ер Травел ДООЕЛ Скопје, подружница хотел Из
(2175 прегледи)
Продавач
МАКОИЛ ДООЕЛ
(1863 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 613312
 
Близу Дооел Скопје
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Близу Дооел Скопје
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: - Нема информација 
Работно Место: - Нема информација 
Број на работни места: 4 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 27/10/2012 
Краен рок за пријавување: 02/11/2012 
Оглас внесен на: 26/10/2012 
Емаил: vrabotuvanje@blizoo.mk 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот: за оператор во Контакт Центар 
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: Потребни кфалификации:
- Завршено средно образование
- Одлични комуникациски вештини – добра артикулација, умерена брзина на говорот, правилна дикција
- Одлични вештини за работа со компјутер и интернет, работа со софтверскиот пакет Microsoft Office
- Искуство во областа на опслужување на корисници ќе се смета за предност
- Познавање на англиски јазик ќе се смета за предност

Личен профил:
- Организираност и одговорност
- Способност за тимска работа и работа во динамична средина
- Доверливост и лојалност
- Посветеност на работата
 
Број на прегледи: 3000 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Друштвото за телекомуникациски инженеринг, софтвер, трговија и услуги БЛИЗУ МЕДИА ЕНД БРОУДБЕНД ДООЕЛ Скопје, со седиште на бул. Трета македонска бригада бб, 1000 Скопје, има потреба од 4 вработувања за работно место Оператор во Контакт Центар во Скопје со пола работно време.
Краток опис на работни активности:
Работното место „Оператор во Контакт Центар“ е дел од работните функции во секторот „Грижа за корисници“ во БЛИЗУ ДООЕЛ Скопје.
Операторот во Контакт Центар одговара на сите видови дојдовни повици, врши опширно следење на услугите со цел дијагностицирање и решавање на дефектот. Работата ја врши согласно пропишаните стандарди, интерните правилници и процедури на друштвото.

Нашата понуда вклучува:
- Пријатна работна атмосфера во млад и амбициозен тим
- Стимулативна плата – фиксна плата и бонуси во зависност од резултатите
- Работно време во смени
- Можност за професионален развој и напредок во компанијата
Начин на пријавување:
Ако сте заинтересирани за позицијата и сметате дека ги поседувате потребните квалификации, испратете ја Вашата биографија – CV на македонски јазик на e-mail: vrabotuvanje@blizoo.mk со назнака за „Оператор во Контакт Центар“ најдоцна до 02.11.2012 година.

НАПОМЕНА:
Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на тестирање и интервју
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!                
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
1929
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 12169

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Oдложувањето на странските инвестиции не е резултат само на политичката криза, туку е резултат на економските состојби во државата, вели економскиот аналитичар Слободан Најдовски во разговор за Радио Слободна Европа.
Со постојаните нови задолжувања владата покажува дека буџетот е празен. Тие пари ѝ служат само за да купи време за останување на власт, велат аналитичарите.
Гледајте кои луѓе ги водат ресорите, помилувани луѓе, луѓе тотално дискредитирани поради тоа што го правеле во својот мандат, луѓе кои никој не ги познава. Сето тоа го поткопува идниот економски раст, вели поранешниот министер за финансии Никола Поповски во неделното интервју на Радио Слободна Европа.
Македонските компании инвестираат во земјите од регионот, па помалку чудно е што во исто време швајцарски фонд за само 1,2 милиони евра купува банка во земјава.
Нема опасност од девалвација на денарот, граѓаните да си ги вратат заштедите во банка, апелира гувернерот Димитар Богов.
Официјалните податоци покажуваат дека бројот на вработени и пензионери во Дебар е речиси ист, со блага предност за прензионерите. За да заживее градот, потребни се инвестиции.
Колку што политичката криза подолго ќе трае, влијанијата врз економијата ќе бидат поголеми. Владата или ќе го затегне ременот или ќе направи поголем дефицит од планираното којшто граѓаните ќе го плаќаме во иднина.
Зголемувањето на каматните стапки за тие кои позајмиле од банките ќе значи потешко враќање на долгот, а за тие кои имаат вложено пари постепено зголемување на каматите на влоговите.
Ако политичката криза не се надмине час поскоро последиците по економијата може да бидат уште подлабоки и да се одразат на подолг рок.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата