најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
22/07/2014 07:38:55 | Активни огласи: 452 | Вчерашни: 62 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (59)
Информатичка технологија (42)
Угостителство (38)
Администрација (32)
Услуги (28)
Трговија (22)
Продажба и Маркетинг (21)
Медицина (19)
Електроника и Телекомуникации (18)
Образование и наука (18)
Градежништво и Архитектура (17)
Производство (16)
Прехранбена (13)
Фармација (11)
Шпедиција и транспорт (11)
Текстилна (10)
Автомобилска (7)
Право (6)
Комунална (5)
Медиуми (5)
Менаџмент (5)
Убавина и здравје (5)
Финансии и банкарство (5)
Дрвна (4)
Машинство (4)
Сметководство (4)
Графичка (3)
Металургија (3)
Стоматологија (3)
Туризам (3)
Сообраќај (2)
Авио (1)
Безбедност и заштита при работа (1)
Дистрибуција (1)
Е-комерц (1)
Енергетика (1)
Издаваштво (1)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Уметност и Култура (1)
Хотелиерство (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (61)
Соработник (20)
Угостителски работник (17)
Козметичарка (13)
Доктор/ка (11)
Работник (11)
Раководител (11)
Референт (11)
Возач (10)
Продавач (10)
Директор (8)
Келнер/ка (8)
Презентер (7)
Електро техничар (6)
Менаџер (6)
Монтажер (6)
Пекар (6)
Шивач/ки (6)
Web developer (5)
Авто лакер (5)
Градежен работник (5)
Медицинска сестра (5)
Оператор (5)
Програмер (5)
Администратор (4)
Веб програмер (4)
Готвач (4)
Градежен инженер (4)
Книговодител-Сметководител (4)
Столар (4)
Фармацевт (4)
Фармацевтски техничар (4)
Хигиеничар (4)
PHP DEVELOPER (3)
Дизајнер (3)
Информатичари и програмери (3)
Комерцијалист (3)
Магационер (3)
Наставник (3)
Општ работник (3)
Практикант (3)
Претседател (3)
Професор по англиски јазик (3)
Сметководител (3)
Стоматолошка сестра (3)
Техничар (3)
Фризер/ка (3)
.Net Software Developer (2)
Java Developer (2)
Python Developer (2)
Агенти за продажба (2)
Бравар (2)
Бренд Менаџер (2)
Водител (2)
Геодетски инженер (2)
Дистрибутер (2)
Доставувач (2)
Инженер (2)
Инструктор (2)
Комерцијалист за терен (2)
Конфекциски работник (2)
Менаџер за продажба (2)
Менаџер на канцеларија (2)
Персонал за продажба (2)
Промотер (2)
Професор по германски јазик (2)
Сервисер (2)
Систем инженер (2)
Текстилен работник (2)
Флексо машинист (2)
Шанкер/ка (2)
.NET DEVELOPER (1)
Android Software Developer (1)
Call Centre Representative (1)
Client Development Manager (1)
Database Administrator (Oracle) (1)
Development Manager/Software Engineers (1)
Head of Production (1)
HR SPECIALIST (1)
Internship (1)
iOS DEVELOPER (1)
Junior Developer (1)
Production Manager (1)
Project director (1)
Project Specialist (1)
Sales & Marketing representative (1)
Sales agent (1)
Sales Assistant (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
SENIOR JAVA DEVELOPER (1)
Software Developer (1)
Автомеханичар (1)
Агент за продажба и маркетинг (1)
Административен работник (1)
Административен референт (1)
Администратор на база на податоци (1)
Асистент (1)
Асистент за продажба (1)
Градежен техничар (1)
Деловен секретар (1)
Дизајнер на апликативен софтвер (1)
Информатичар (1)
ИТ Специјалист (1)
Компјутерски техничар (1)
Консултант (1)
Лекар (1)
Маркетинг агент (1)
Маркетинг менаџер (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Медицински претставник (1)
Монтер (1)
Наставник по Математика (1)
Неговател/ка (1)
Обезбедувач (1)
Општи работници (1)
Оториноларинголог (1)
Офталмолог (1)
Помлад лабораториски техничар (1)
Помошник во кујна (1)
Правник (1)
Предавач (1)
Претставник за продажба и маркетинг (1)
Проектант (1)
Работник за обезбедување (1)
Разновидно (1)
Реализатор (1)
Референт за продажба (1)
Рецепционер (1)
Скараџија (1)
Слаткар (1)
Советник (1)
Специјалист за софтвер (1)
Стјуард/стјуардеса (1)
Техничка секретарка (1)
Технолог (1)
Транспортер (1)
Туристички работник (1)
Фактурист (1)
Хемиски техничар (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Не биди роб на својата плата! Ако планираш на направиш нешто во светот, мора да започнеш пред да наполниш четириесет, пред периодот на иницијатива да заврши. Направи го сега!
-Robert Cochrane
 
Најпопуларни Огласи
Референт
Агенција за администрација
(46633 прегледи)
Соработник
Агенција за администрација
(18997 прегледи)
Референт
Агенција за администрација
(12887 прегледи)
Претставник за продажба и маркетинг
Стронг Футуре Интернатионал
(11378 прегледи)
Соработник
Агенција за администрација
(10240 прегледи)
Соработник
Агенција за администрација
(9182 прегледи)
Магационер
КАЗ Груп
(4908 прегледи)
Web developer
ПРАЈМАППС ДОО Скопје
(3989 прегледи)
Администратор
смарт сервицес лтд
(3929 прегледи)
Менаџер
Цептер
(2838 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 613312
 
Близу Дооел Скопје
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Близу Дооел Скопје
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: - Нема информација 
Работно Место: - Нема информација 
Број на работни места: 4 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 27/10/2012 
Краен рок за пријавување: 02/11/2012 
Оглас внесен на: 26/10/2012 
Емаил: vrabotuvanje@blizoo.mk 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот: за оператор во Контакт Центар 
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: Потребни кфалификации:
- Завршено средно образование
- Одлични комуникациски вештини – добра артикулација, умерена брзина на говорот, правилна дикција
- Одлични вештини за работа со компјутер и интернет, работа со софтверскиот пакет Microsoft Office
- Искуство во областа на опслужување на корисници ќе се смета за предност
- Познавање на англиски јазик ќе се смета за предност

Личен профил:
- Организираност и одговорност
- Способност за тимска работа и работа во динамична средина
- Доверливост и лојалност
- Посветеност на работата
 
Број на прегледи: 2534 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Друштвото за телекомуникациски инженеринг, софтвер, трговија и услуги БЛИЗУ МЕДИА ЕНД БРОУДБЕНД ДООЕЛ Скопје, со седиште на бул. Трета македонска бригада бб, 1000 Скопје, има потреба од 4 вработувања за работно место Оператор во Контакт Центар во Скопје со пола работно време.
Краток опис на работни активности:
Работното место „Оператор во Контакт Центар“ е дел од работните функции во секторот „Грижа за корисници“ во БЛИЗУ ДООЕЛ Скопје.
Операторот во Контакт Центар одговара на сите видови дојдовни повици, врши опширно следење на услугите со цел дијагностицирање и решавање на дефектот. Работата ја врши согласно пропишаните стандарди, интерните правилници и процедури на друштвото.

Нашата понуда вклучува:
- Пријатна работна атмосфера во млад и амбициозен тим
- Стимулативна плата – фиксна плата и бонуси во зависност од резултатите
- Работно време во смени
- Можност за професионален развој и напредок во компанијата
Начин на пријавување:
Ако сте заинтересирани за позицијата и сметате дека ги поседувате потребните квалификации, испратете ја Вашата биографија – CV на македонски јазик на e-mail: vrabotuvanje@blizoo.mk со назнака за „Оператор во Контакт Центар“ најдоцна до 02.11.2012 година.

НАПОМЕНА:
Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на тестирање и интервју
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!                
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
1803
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 9026

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Месецот не се поминува со просечна плата, освен за сметки, не останува многу за друго. Не ќе јадеме само пиперки, понекогаш имаш желба и плескавица да каснеш, вели анкетиран граѓанин.
Власта одлучи да издаде еврообврзница во износ од 500 милиони евра. Економистите предупредуваат да престанат непродуктивните трошења.
Примерот со влегувањето на Етихад во Ер Србија покажува дека има интерес за регионот и можно е да се очекува и некоја од бренд компаниите од регионот да пројават интерес за владината иницијатива, вели директорот на ТАВ Македонија, Зоран Крстевски.
Регионалното поврзување на берзите е добро затоа што значи зголемување на пазарот, но за да се случи посериозно раздвижување на берзанското работење, потребно е поголемо раздвижување на економијата.
Власта соопшти дека еврообврзницата, меѓу другото ќе се троши и за финансирање на буџетските потреби за годинава. Пред само два месеци, вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески рече дека пари за годинава има и оти еврообврзницата ќе се троши за догодина.
Честа пракса е летните месеци да се искористат за поспакување на продукти и услуги, оти граѓаните не се дома и тогаш реакцијата е послаба, велат економистите. Граѓаните се жалат што поскапувањата се прават тивко, без најави.
К-15 во некои случаи е поголем од минималната плата. Има фирми кои тоа може да си го дозволат и такви кои ме можат. Работодавачот сам треба да одлучи за начинот на кој ќе го мотивира и награди работникот, вели претседателот на Бизнис конфедерацијата на Македонија, Миле Бошков, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.
Домашните фирми се навикнати на „функционирање во криза“, но политичката нестабилност може да ги одврати странските инвеститори, вели претседателот на бизнис-конфедерацијата на Македонија Миле Бошков.
И увозот и извозот од Македонија во првите пет месеци од годинава се зголемиле за по 300 милиони долари во однос на истиот период лани, па трговскиот дефицит останува непроменет.
Косово денеска ја почнува изградбата на автопатот Приштина-граничен премин Блаце. За автопатот од Скопје до Блаце допрва треба да се распишува тендер за концесионер.
Иако добрите и малку „помалку добрите“ вести помпезно се најавуваат, преку групни прес-конференции на целата влада, за нив некритички се известува од најголемиот дел од медиумите и сето тоа е проследено со скапа и обемна медиумска кампања, се чини дека фрижидерот на телевизорот не му верува. Граѓаните се жалат дека со платите едвај преживуваат. Цените се зголемуваат, а платите и пензиите со години се на истото ниво.
Владата досега направи дефицит од 73 отсто од вкупно дозволениот за цела година. Нерамномерна дистрибуција во трошењето пари е редовна нездрава практика, вели поранешниот гувернер Петар Гошев. Тој прогнозира дека ребалансот ќе се одложува уште некој месец.
Дел од фирмите се жалат дека немаат пари да исплатат регрес за годишен одмор, синдикатите, пак, посочуваат дека пари има, а работодавачите постојано се жалат.
За да се истурка месецот до крај со подмирување на сите сметки е неопходно да се зема плата од најмалку 30 илјади денари. Економистите и забележуваат на владата дека мерките што ги презема не се економски мерки, туку популистички.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата