најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
27/09/2016 05:30:45 | Активни огласи: 628 | Вчерашни: 100 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (99)
Информатичка технологија (67)
Угостителство (55)
Трговија (43)
Градежништво и Архитектура (33)
Медицина (31)
Образование и наука (30)
Продажба и Маркетинг (21)
Производство (18)
Услуги (16)
Текстилна (15)
Прехранбена (14)
Електроника и Телекомуникации (13)
Јавна Администрација (12)
Администрација (9)
Машинство (9)
Фармација (9)
Автомобилска (8)
Графичка (7)
Убавина и здравје (7)
Хотелиерство (7)
Шпедиција и транспорт (7)
Дрвна (6)
Право (6)
Комунална (5)
Металургија (5)
Финансии и банкарство (5)
Економија (4)
Туризам (4)
Безбедност и заштита при работа (3)
Енергетика (3)
Забава и рекреција (3)
Осигурување (3)
Сметководство (3)
Воена (2)
Дистрибуција (2)
Земјоделство (2)
Инжинерство (2)
Медиуми (2)
Невладини организации и Здруженија (2)
Авио (1)
Е-комерц (1)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (1)
Менаџмент (1)
Недвижнини (1)
Стоматологија (1)
Уметност и Култура (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (86)
Продавач (24)
Келнер/ка (19)
Наставник (13)
Програмер (13)
Возач (12)
Директор (11)
Магационер (10)
Општи работници (9)
Хигиеничар (9)
Архитект (8)
Доктор/ка (8)
Државен службеник (8)
Шивач/ки (8)
Агенти за продажба (6)
Доставувач (6)
Комерцијалист (6)
Медицинска сестра (6)
Професор по германски јазик (6)
Фризер/ка (6)
Информатичари и програмери (5)
Комерцијалист за терен (5)
Општ работник (5)
Помошник во кујна (5)
Работник (5)
CALL CENTER AGENTS (4)
Агент за продажба и маркетинг (4)
Асистент за продажба (4)
Бравар (4)
Веб програмер (4)
Градежен инженер (4)
Графички дизајнер (4)
Дефектолог (4)
Кувар/ка (4)
Мајстор (4)
Машински инженер (4)
Неговател/ка (4)
Оператор (4)
Презентер (4)
Сметководител (4)
Фармацевтски техничар (4)
Шанкер/ка (4)
Software Developer (3)
Адвокатски приправник (3)
Градежен работник (3)
Касиер/ка (3)
Книговодител-Сметководител (3)
Маркетинг асистент (3)
Медицински претставник (3)
Монтер (3)
Правник (3)
Проект менаџер (3)
Проектант (3)
Референт за продажба (3)
Рецепционер (3)
Секретар/ka (3)
Советник (3)
Техничка секретарка (3)
Фармацевт (3)
.NET DEVELOPER (2)
Call Centre Representative (2)
Customer Support Resentative (2)
INDUSTRIAL SALES ENGINEER (2)
Java Developer (2)
Office Manager (2)
PHP Senior Developer (2)
Агент за осигурување (2)
Административен асистент (2)
Асистент за финансии (2)
Асистент менаџер (2)
Готвач (2)
Дистрибутер (2)
Економски промотери (2)
Електроничар (2)
Козметичарка (2)
Комерцијалист на медицинска опрема (2)
Лекар (2)
Маркетинг агент (2)
Медицински персонал (2)
Месар/Касап (2)
Моделар (2)
Општ магацински работник (2)
Персонал за продажба (2)
Пица мајстор (2)
Помошник Сметководител (2)
Помошник угостителски работник (2)
Промотер (2)
Професор по англиски јазик (2)
Работник во производство (2)
Работник за обезбедување (2)
Референт за директна продажба (2)
Салатер (2)
Сендвичар/ка (2)
Сервис Техничар/Инженер (2)
Службеник (2)
Специјалист (2)
Стручен Соработник (2)
Таксист (2)
Туристички работник (2)
Физио-терапевт (2)
Хаусмајстор (2)
.Net Software Developer (1)
accounts/office administrators (1)
Area Sales Manager (1)
Aвтомеханичар (1)
Customer Service Representative (1)
Database Administrator (Oracle) (1)
Director R&D (1)
Game Programmers /Animators (1)
Internship (1)
iOS DEVELOPER (1)
IT support specialist (1)
Java WEB developer (1)
Junior Developer (1)
Marketing manager (1)
Office Assistant (1)
PHP DEVELOPER (1)
Programme assistant (1)
Python Developer (1)
Sales & Marketing representative (1)
Sales agent (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
SENIOR AUTOMATION QA ENGINEER (1)
Senior C++ Software Developer (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
Senior Java Software Developer (1)
Senior Software Quality Engineer (1)
SEO specialist (1)
Supply Chain and Quality Executive (1)
Web designer (1)
Автомеханичар (1)
Агент за транспорт (1)
Агроном (1)
Административен директор (1)
Административен работник (1)
Административен референт (1)
Административно-книговодствен работник (1)
Асистент за набавки (1)
Веб дизајнер (1)
Видео Монтажер (1)
Водител (1)
Водоинсталатер (1)
Воздухопловно технички инженер (1)
Гинеколошко-акушерски сестра (1)
Главен сметководител (1)
Градежен техничар (1)
Графичар (1)
Дадилка/Куќна помошничка (1)
Дизајнер (1)
Едукатор (1)
Економист (1)
Електричар (1)
Електро инженер (1)
Електро инсталатер (1)
Електро техничар (1)
Електромонтер (1)
Заварувач (1)
Илустратор (1)
Имплементатор (1)
Инженер (1)
Истражувач (1)
ИТ систем Инженер (1)
Книговезачка (1)
Компјутерски техничар (1)
Контролор (1)
Координатор (1)
Кројач (1)
Лаборант (1)
Лифт - бој (1)
Лице за мониторинг (1)
Маркетинг менаџер (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Менаџер за продажба (1)
Менаџер на канцеларија (1)
Механичар (1)
Музичар (1)
НЕЗАВИСЕН КОМЕРЦИЈАЛИСТ НА ТЕРЕН (1)
Одговорен за одржување (1)
Општи работници и возач (1)
Офсет Машинист (1)
Пекар (1)
Помошник магационер (1)
Претседател (1)
Програмски асистент (1)
Проект асистент (1)
Професионален војник (1)
Психолог (1)
Работник/ци (1)
Работнички (1)
Радиолошки технолог (1)
Раководител (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Ракувач на градежни машини (1)
Референт за транспорт (1)
Сервисер (1)
Сервисер на медицинска опрема (1)
Систем администратор (1)
Систем инженер (1)
Собар/ka (1)
Советници на германски јазик за Customer Care Center (passive inbound) (1)
Сообраќаен инженер (1)
Соработник (1)
Специјализант по трудова медицина (1)
Специјалист за апликативно одржување на системите во ЦРМ доменот (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Специјалист за софтвер (1)
Столар (1)
Стоматолог (1)
Стоматолошка сестра (1)
Супервизор за дистрибуција (1)
Сценски работници (1)
Текстописец (1)
Телефонски оператор (1)
Тест техничар (1)
Техничка секретарка – комерцијалист (1)
Тим лидер (1)
Трговец (1)
Угостителски работници (1)
Управител (1)
Финансиски менаџер (1)
Хостеса (1)
Чувар (1)
Шалтерски работник (1)
Шеф на кујна (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Никогаш да не сте стапиле во брак додека сеуште одите на факултет. Ќе биде многу тешко да започнете кариера ако некој перспективен работодавец види дека веќе сте направиле една грешка.
-Kin Hubbard
 
Најпопуларни Огласи
Office Assistant
МСМ системс
(4086 прегледи)
Комерцијалист
ЕКСТРИМ ПАРФЕМИ ДОО
(3312 прегледи)
Sales & Marketing representative
POLO - Paper and Packaging Solutions
(3262 прегледи)
Правник
проперти алианце
(3248 прегледи)
Доктор/ка
ЈЗУ „Здравствен дом на Скопје“ - Скопје
(3026 прегледи)
Административен референт
Агенција Џоб 2011
(2970 прегледи)
Административен работник
тудорс скопје
(2826 прегледи)
Агенти за продажба
ОНЕ.ВИП ДОО
(2721 прегледи)
- Нема информација
ЦАД-ЛАИФ ДОО Битола
(2570 прегледи)
Менаџер на канцеларија
Делта Електрик ДОО, Скопје
(2520 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 617262
 
ЈНУ ХИДРОБИОЛОШКИ ЗАВОД - ОХРИД
 
Регион: Охридски,  
Објавен од: Вест,
Објавувач: ЈНУ ХИДРОБИОЛОШКИ ЗАВОД - ОХРИД
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Услуги 
Работно Место: Работник/ци 
Број на работни места: 2 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 10/01/2013 
Краен рок за пријавување: 15/01/2013 
Оглас внесен на: 11/01/2013 
Емаил: Нема информации 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: ССС – III степен
Возачка дозвола:B
искуство во научен институт од најмалку 6 месеци, способност за управување со чамец
 
Број на прегледи: 541 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Јавната Научна Установа Хидробиолошки завод - Охрид, согласно Законот за научно истражувачка дејност, Законот за работни односи, Статутот на Научната установа и правилникот за организација на работата и систематизација на работните задачи при ЈНУ Хидробиолошки завод - Охрид објавува:
КОНКУРС
за вработување на неопределено време на следните работни места:
1. Помлад асистент истражувач - 3 (три) извршители
2. Оперативно теренски работник - 2 (два) извршители
Кандидатите за двете позиции покрај општите услови пропишани со Законот за работни односи, потребно е да ги исполнуваат следните посебни услови:
Кандидатите за позицијата под реден број 1 треба да ги исполнуваат следните услови:
- завршено високо образование од областа на природните науки (биологија, хемија), биотехнички, технолошки.
- познавање на работа со компјутери (Microsoft Word, Excel, Internet);
- да се државјани на Република Македонија.
Кандидатите за позицијата под реден број 2 треба да ги исполнуваат следниве услови:
- завршено средно образование (III или IV степен),
- да се државјани на Република Македонија,
- положен возачки испит Б категорија,
- уверение за способност за управување со чамец ,
- работно искуство во научен институт од најмалку 6 месеци.
Кандидатите треба да ги достават следните документи:
- пријава со кратка биографија;
- диплома - за завршено образование во оригинал или копија заверена кај нотар;
- уверение за државјанство на Република Македонија .
Кандидатите кои конкурираат за позиција под реден број 2 (оперативно теренски работник) треба да ги достават и следните документи:
- копија од возачка дозвола и
- уверение за способност за управување со чамец.
Конкурсот трае 5 (пет) дена од денот на објавувањето. Неблаговремените и некомплетни пријави нема да се разгледуваат.
Пријавите се поднесуваат во Архивата на ЈНУ Хидробиолошки завод - Охрид со назнака „3а конкурс“ или по пошта на следнава адреса : ЈНУ Хидробиолошки завод - Охрид, ул. Наум Охридски бр. 50, 6000 Охрид
ЈНУ Хидробиолошки завод - Охрид
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
10592
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 12506

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Какво стопанство такви плати, вели економскиот консултант Горан Рафајловски, коментирајќи го фактот што реалната плата во Македонија е на сосема истото ниво како и пред шест години.
Од СДСМ велат дека предлог буџетот има фабричка грешка, бидејќи е планиран на нереални основи и економски показатели кои тешко дека ќе се остварат. ДУИ го поддржува предлогот, оти тој е базиран врз програмите и на ДУИ и на ВМРО ДПМНЕ.
Новиот буџет ќе треба да се донесе до 12 октомври до распуштањето на Собранието, а од СДСМ најавија дека ќе направат сè да за да го спречат неговото усвојување.
Државата и фирмите се во нерамноправна положба во однос на повеќе прашања, како наплатата на долговите и повратот на ДДВ-то, но стопанствениците се плашат да се пожалат.
Министерството за финансии соопшти дека аукцијата е откажана за да се намали домашното задолжување, со што ќе се останат повеќе ликвидни средства за кредитирање на бизнисот.
Економскиот раст главно се должи на задолжувањата, но на долг рок тие ќе бидат камен врзан врз вратот на економијата.
Од осамостојувањето, граѓаните преживеаја болна транзиција, приватизација која многумина ја опишуваат како криминална, грабеж преку пирамидални штедилници, илјадници луѓе останаа без работа, а индустрија беше речиси уништена. Од друга страна, хиперинфлацијата беше ставена под контрола, а денарот стабилизиран.
Зголемените трошоци во септември, за повеќето македонски граѓани стануваат неиздржливи, па единствено им преостанува да им се восхитуваат на есенските пејсажи.
Платите во Македонија може и да бидат повисоки, но се одржуваат на ниско ниво поради големата невработеност.
Компаниите ги одложуваат одлуките за нови инвестиции додека трае политичката криза. Бизнисот е во исчекување на изборите и распоредот на политичките сили по нив.
Владата се задолжува подолгорочно за да го префрли товарот на враќањето на долговите на идните генерации, но во таков случај и каматите се повисоки.
Со новиот ребаланс, кој според власта е наменет за санирање на последиците од поплавите во скопскиот регион, се предвидуваат повеќе пари за стоки и услуги. Сепак, само еден месец по веќе направениот ребаланс, сега се предвидуваат повеќе пари и за плати и надоместоци и за социјални трансфери, додека ќе има помалку пари за субвенции и за капитални расходи.
Трговците велат дека не забележале значително зголемување на прометот и покрај тоа што е сезона на попусти, кога некои произвиди се продаваат и до 70 отсто поевтино.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата