најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
08/02/2016 02:57:42 | Активни огласи: 358 | Вчерашни: 15 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (102)
Возач (36)
Угостителски работник (20)
Продавач (19)
Сметководител (9)
Келнер/ка (7)
Општи работници (6)
Комерцијалист (5)
Магационер (5)
Промотерки/промо лидери (4)
Шанкер/ка (4)
Административен работник (3)
Касиер/ка (3)
Машински инженер (3)
Медицинска сестра (3)
Фармацевтски техничар (3)
Хигиеничар (3)
Шпедитер (3)
CALL CENTER AGENTS (2)
SENIOR JAVA DEVELOPER (2)
Software Developer (2)
Агент за недвижности (2)
Агент за продажба и маркетинг (2)
Агенти за продажба (2)
Веб програмер (2)
Електричар (2)
Електро инженер (2)
Маркетинг специјалист (2)
Менаџер (2)
Наставник (2)
Практикант (2)
Програмер (2)
Референт за продажба (2)
Систем администратор (2)
Слаткар (2)
Стручен Соработник (2)
Телефонски оператор (2)
Техничка секретарка (2)
Технолог (2)
Фризер/ка (2)
Хаусмајстор (2)
Шивач/ки (2)
Business Development Companion (1)
IT support specialist (1)
Junior Developer (1)
National Programme Officer (1)
PHP DEVELOPER (1)
Sales agent (1)
SALES REPRESENTATIVE (1)
SALES SPECIALIST (B2C) (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
System Integrator - Sales Manager (1)
Web designer (1)
Автоелектричар (1)
Адвокатски приправник (1)
Администратор на база на податоци (1)
Асистент на менаџер (1)
Бравар (1)
Веб дизајнер (1)
Геодетски инженер (1)
Геолог (1)
Готвач (1)
Градежен инженер (1)
Градежен техничар (1)
Графички дизајнер (1)
Дизајнер (1)
Директор (1)
Дистрибутер (1)
Електро инсталатер (1)
Електро техничар (1)
Електромашински инженер (1)
Електромонтер (1)
Електроничар (1)
Имплементатор (1)
Инженер (1)
Информатичар (1)
Козметичарка (1)
Комерцијалист за терен (1)
Контролор (1)
Координатор (1)
Кројач (1)
Лаборант (1)
Логистичар (1)
Мајстор (1)
Маркетинг агент (1)
Маркетинг асистент (1)
Маркетинг менаџер (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Медицински преставник (1)
Месар/Касап (1)
Неговател/ка (1)
Односи со јавност-PR (1)
Одржувач (1)
Општ работник (1)
Персонал за продажба (1)
Помошник во кујна (1)
Правник (1)
Преведувач (1)
Промотер (1)
Работник во производство (1)
Раководител (1)
Референт (1)
Сервисер (1)
Специјалист (1)
Стоматолог (1)
Тим лидер (1)
Туристички работник (1)
Угостителски работници (1)
Управител (1)
Фарбар (1)
Фармацевт (1)
Финансиски асистент (1)
Хотелски персонал (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Ако сметаш дека си неопходен, стави го прстот во чаша со вода, извлечи го и обрни внимание на дупката што ја остави.
-Anonymous
 
Најпопуларни Огласи
Агенти за продажба
Свис Бетројунг Групе
(4350 прегледи)
Продавач
ДПТУ “РЕПТИЛ’’ ДООЕЛ
(4178 прегледи)
Административен работник
Бал-Комерц Доо
(3007 прегледи)
Телефонски оператор
Биг солушн
(2532 прегледи)
SALES SPECIALIST (B2C)
FXLider
(2089 прегледи)
Менаџер
Биг солушн
(2086 прегледи)
Телефонски оператор
Биг солушн
(2080 прегледи)
Техничка секретарка
Новел Недвижности
(2042 прегледи)
Асистент на менаџер
Инженеринг компани Дооел
(1912 прегледи)
Продавач
фирма
(1787 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 617262
 
ЈНУ ХИДРОБИОЛОШКИ ЗАВОД - ОХРИД
 
Регион: Охридски,  
Објавен од: Вест,
Објавувач: ЈНУ ХИДРОБИОЛОШКИ ЗАВОД - ОХРИД
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Услуги 
Работно Место: Работник/ци 
Број на работни места: 2 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 10/01/2013 
Краен рок за пријавување: 15/01/2013 
Оглас внесен на: 11/01/2013 
Емаил: Нема информации 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: ССС – III степен
Возачка дозвола:B
искуство во научен институт од најмалку 6 месеци, способност за управување со чамец
 
Број на прегледи: 427 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Јавната Научна Установа Хидробиолошки завод - Охрид, согласно Законот за научно истражувачка дејност, Законот за работни односи, Статутот на Научната установа и правилникот за организација на работата и систематизација на работните задачи при ЈНУ Хидробиолошки завод - Охрид објавува:
КОНКУРС
за вработување на неопределено време на следните работни места:
1. Помлад асистент истражувач - 3 (три) извршители
2. Оперативно теренски работник - 2 (два) извршители
Кандидатите за двете позиции покрај општите услови пропишани со Законот за работни односи, потребно е да ги исполнуваат следните посебни услови:
Кандидатите за позицијата под реден број 1 треба да ги исполнуваат следните услови:
- завршено високо образование од областа на природните науки (биологија, хемија), биотехнички, технолошки.
- познавање на работа со компјутери (Microsoft Word, Excel, Internet);
- да се државјани на Република Македонија.
Кандидатите за позицијата под реден број 2 треба да ги исполнуваат следниве услови:
- завршено средно образование (III или IV степен),
- да се државјани на Република Македонија,
- положен возачки испит Б категорија,
- уверение за способност за управување со чамец ,
- работно искуство во научен институт од најмалку 6 месеци.
Кандидатите треба да ги достават следните документи:
- пријава со кратка биографија;
- диплома - за завршено образование во оригинал или копија заверена кај нотар;
- уверение за државјанство на Република Македонија .
Кандидатите кои конкурираат за позиција под реден број 2 (оперативно теренски работник) треба да ги достават и следните документи:
- копија од возачка дозвола и
- уверение за способност за управување со чамец.
Конкурсот трае 5 (пет) дена од денот на објавувањето. Неблаговремените и некомплетни пријави нема да се разгледуваат.
Пријавите се поднесуваат во Архивата на ЈНУ Хидробиолошки завод - Охрид со назнака „3а конкурс“ или по пошта на следнава адреса : ЈНУ Хидробиолошки завод - Охрид, ул. Наум Охридски бр. 50, 6000 Охрид
ЈНУ Хидробиолошки завод - Охрид
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
937
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 11822

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Владата за денеска планираше да се задолжи со нови 813 илјади евра на домашен пазар, но одлуката е повлечена. Дополнителниот заменик министер за финансии Кире Наумов, кога денеска ги побарал документите за да може да поднесе жалба, аукциите биле тргнати, но како што додава, тоа не значи дека до вечер не можат да се појават. Само во јануари владата позајми двојно повеќе од што беше најавено, односно ја задолжи земјата за 62,5 милиони евра, наместо за планираните 31 милиони евра.
Секојдневно помпезно се најавуваат нови странски инвестиции, но кога треба да се каже колку тие инвеститори ја чинат земјата, власта молчи. Друг проблем е што домашните компании иако го полнат буџетот, немаат исти поволности со странците.
Државата се задолжува со страшно темпо и бројките покажуваат дека долгот ќе расте и нè носи во дефинитивно должничко ропство. Единствено објаснување за што ќе се трошат тие средства е дека следи предизборен период, вели Кире Наумов, дополнителниот заменик министер за финансии во интервју за Радио Слободна Европа. Тој порачува и дека СДСМ ќе оди на избори само доколку се фер и доколку има одложување на датумот.
Во сите изборни години во првите три до четири месеци се истураат парите во трансфери, плаќања кон компании и слично што покажува класична изборна корупција, вели дополнителниот министер Кире Наумов.
Владата планираше да се задолжи со 5,5 милиони, а на крај се задолжи за 12,5 милиони евра. Минатата недела, наместо планираните 15,5 милиони евра позајми скоро 31 милиони евра. Само од почетокот на месецот, тоа се 22 милиони евра поголеми задолжувања од планираното.
Банките имаат интерес да направат што е можно повеќе профит и залудни се политичките пораки да бидат општествено одговорни. Проблем е што Владата се задолжува повеќе отколку што создава економијата.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата