најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
21/10/2016 04:44:43 | Активни огласи: 648 | Вчерашни: 73 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (103)
Информатичка технологија (83)
Образование и наука (45)
Угостителство (36)
Градежништво и Архитектура (34)
Медицина (32)
Продажба и Маркетинг (31)
Трговија (30)
Производство (25)
Прехранбена (22)
Услуги (18)
Машинство (15)
Автомобилска (13)
Јавна Администрација (12)
Администрација (11)
Право (9)
Убавина и здравје (9)
Шпедиција и транспорт (9)
Дрвна (8)
Комунална (8)
Текстилна (8)
Фармација (8)
Електроника и Телекомуникации (7)
Сметководство (7)
Уметност и Култура (7)
Графичка (6)
Економија (6)
Хотелиерство (6)
Осигурување (5)
Дистрибуција (4)
Енергетика (4)
Животна средина (3)
Медиуми (3)
Забава и рекреција (2)
Земјоделство (2)
Стоматологија (2)
Финансии и банкарство (2)
Безбедност и заштита при работа (1)
Воена (1)
Металургија (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Недвижнини (1)
Ревизија (1)
Сообраќај (1)
Социјална (1)
Туризам (1)
Шумарство (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (93)
Продавач (29)
Наставник (24)
Државен службеник (14)
Келнер/ка (14)
Директор (12)
Комерцијалист (10)
Возач (9)
Доктор/ка (9)
Магационер (8)
Архитект (7)
Програмер (7)
Медицинска сестра (6)
Медицински персонал (6)
Оператор (6)
Општи работници (6)
Работник (6)
Фризер/ка (6)
Хигиеничар (6)
Агенти за продажба (5)
Општ работник (5)
Практикант (5)
Сервисер (5)
CALL CENTER AGENTS (4)
Администратор (4)
Веб програмер (4)
Градежен инженер (4)
Графички дизајнер (4)
Дистрибутер (4)
Извршител (4)
Книговодител-Сметководител (4)
Машински инженер (4)
Монтер (4)
Персонал за продажба (4)
Помошник Сметководител (4)
Презентер (4)
Систем администратор (4)
Сметководител (4)
Шивач/ки (4)
.NET DEVELOPER (3)
Customer Service Representative (3)
Агент за осигурување (3)
Административен асистент (3)
Администратор на база на податоци (3)
Воспитувач (3)
Деловен секретар (3)
Електричар (3)
Електро инженер (3)
Заварувач (3)
Механичар (3)
Неговател/ка (3)
Пица мајстор (3)
Правник (3)
Проект менаџер (3)
Промотер (3)
Професор по германски јазик (3)
Рецепционер (3)
Салатер (3)
Стручен Соработник (3)
Фармацевт (3)
.Net Software Developer (2)
Java Developer (2)
Junior Developer (2)
PHP DEVELOPER (2)
PHP Senior Developer (2)
Sales agent (2)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (2)
Software Developer (2)
Software Tester (2)
Агент за продажба и маркетинг (2)
Агроном (2)
Адвокатски приправник (2)
Административен работник (2)
Готвач (2)
Градежен работник (2)
Градежен техничар (2)
Електро инсталатер (2)
Инженер (2)
Касиер/ка (2)
Козметичарка (2)
Комерцијалист за терен (2)
Кројач (2)
Кувар/ка (2)
Мајстор (2)
Маркетинг асистент (2)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (2)
Менаџер за продажба (2)
Молер (2)
Надворешен соработник (2)
Обезбедувач (2)
Персонал (2)
Претставник за продажба (2)
Проектант (2)
Работник во производство (2)
Садомијач (2)
Секретар/ka (2)
Сервис Техничар/Инженер (2)
Службеник (2)
Собар/ka (2)
Соработник (2)
Столар (2)
Стоматолог (2)
Стоматолошка сестра (2)
Техничка секретарка (2)
Технолог (2)
Трговски работник (2)
Фармацевтски техничар (2)
accounts/office administrators (1)
Admin/Finance assistant (1)
Aвтомеханичар (1)
Call Centre Representative (1)
Customer Care Agent (1)
Data Collection and Analysist (1)
Director R&D (1)
INDUSTRIAL SALES ENGINEER (1)
IT support specialist (1)
Java Junior Developer (1)
Local Representative (1)
Logistic manager (1)
Python Developer (1)
Quality assurance (1)
Quality control engineer (1)
QUALITY MANAGER (1)
Regional manager (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
SENIOR AUTOMATION QA ENGINEER (1)
Senior C++ Software Developer (1)
Senior Java Software Developer (1)
Senior Software Quality Engineer (1)
SEO specialist (1)
Store Manager (1)
Web developer (1)
Автомеханичар (1)
Агент за недвижности (1)
Агенти за истражување на јавното мислење (1)
Аналитичар (1)
Анкетар (1)
Асистент (1)
Багерист (1)
Библиотекар (1)
Биохемичар (1)
Бравар (1)
Веб дизајнер (1)
Видео Монтажер (1)
Водител (1)
Гинеколошко-акушерски сестра (1)
Главен сметководител (1)
Градежен инженер/Архитект (1)
Графичар (1)
Дефектолог (1)
Дизајнер (1)
Дизајнер на апликативен софтвер (1)
Доставувач (1)
Дреар (1)
Едукатор (1)
Експерт (1)
Електро техничар (1)
Електромонтер (1)
Електроничар (1)
Ѕидар (1)
Имплементатор (1)
Инженери (1)
Инжинер по Заштита при работа (1)
Инсталатер (1)
Инструктор (1)
Информатичари и програмери (1)
Истражувач (1)
ИТ систем Инженер (1)
ИТ Специјалист (1)
Комерцијален Директор (1)
Комерцијалист и Диспечер (1)
Комерцијалист, магационер (1)
Конзерватор (1)
Конфекциски работник (1)
Корепетитор (1)
Курир (1)
Лаборант (1)
Лице за мониторинг (1)
Ложач (1)
Маркетинг агент (1)
Маркетинг менаџер (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машински техничар (1)
Медицински претставник (1)
Медицински соработник (1)
Менаџер за логистика (1)
Менаџер за финансии (1)
Месар/Касап (1)
Модел (1)
Моделар (1)
Наставник по Албански (1)
Наставник по Англиски (1)
Нотар (1)
Одржувач (1)
Офсет Машинист (1)
Перач/ка (1)
Помлад ревизор (1)
Помошник во кујна (1)
Помошник магационер (1)
Помошник/чка (1)
Претседател на Врховен суд (1)
Проверувач (Аудитор) (1)
Проектант/Senior Програмер (1)
Работник во печатница (1)
Работник за обезбедување (1)
Работник/ци (1)
Работници во оддел за специјални возила (1)
Раководител (1)
Референт (1)
Референт за транспорт (1)
Сервис-Инженер за техничка поддршка на ИКТ опрема (1)
Систем инженер (1)
Советник (1)
Советници на германски јазик за Customer Care Center (passive inbound) (1)
Сообраќаен инженер (1)
Софтвер - Full Stack Developer (1)
Специјалист (1)
Специјалист за софтвер (1)
Таксист (1)
Тапетар (1)
Телефонист (1)
Телефонски консултант со германски јазик (1)
Тест техничар (1)
Техничка секретарка – комерцијалист (1)
Технички персонал (1)
Тим лидер (1)
Угостителски работници (1)
Фарбар (1)
Физио-терапевт (1)
Физиотерапевтски техничар (1)
Финансиски менаџер (1)
Царински декларант (1)
Чувар (1)
Шанкер/ка (1)
Шеф на кујна (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Можете да вработите луѓе и вработите раце да работат за вас, но ќе мора да ги победите нивните срца да работат со вас.
-William J.H. Boetcker
 
Најпопуларни Огласи
PHP DEVELOPER
МКМАГЕ
(10908 прегледи)
Logistic manager
MN Express Inc
(5904 прегледи)
Секретар/ka
пантерфакс
(3365 прегледи)
Агент за осигурување
Сафе Инвест Македонија АД Скопје
(3125 прегледи)
Помошник Сметководител
ДПТУ “РЕПТИЛ’’ ДООЕЛ
(2586 прегледи)
Општи работници
Ангромаркетинг ДОО
(2212 прегледи)
- Нема информација
БЕСТИСофт
(1871 прегледи)
- Нема информација
Оглас
(1856 прегледи)
Правник
Нотарска канцеларија
(1749 прегледи)
Маркетинг агент
пео трејд
(1721 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 618347
 
Саитис ДОО
 
Регион: Битолски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Саитис ДОО
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Текстилна 
Работно Место: Перач/ка 
Број на работни места: 0 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 06/02/2013 
Краен рок за пријавување: 24/02/2013 
Оглас внесен на: 05/02/2013 
Емаил: Нема информации 
URL: Нема информации 
Контакт телефон: 075711948 
Поштенски Фах: 7000 
Адреса за апликација: Èíäóñòðèñêà ÁÁ 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации:  
Број на прегледи: 1148 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Текстилната фабрика SAITIS DOO Битола има потреба од нови вработени:
- едно лице со завршен Технолошки или Биотехнолошки факултет;
- пет работници за работа во перална.
Лице за контакт
Билјана 075-711-948
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
6093
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 12570

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Во Македонија постојат недостатоци и разлики во соработката меѓу младите претприемачи од различните етникуми. Потребно е да се надминат одредени бариери во однос на комуникацијата, меѓусебната доверба и во размената на идеи.
Секоја година владата носи Фискална стратегија во која ја проектира висината на јавниот долг, но кога нема да го испочитува планот, носи нова стратегија во која предвидува поголемо задолжување. Денеска, на денот на распишувањето на изборите, владата се задолжува за нови 31 милиони евра.
Буџетот за следната година пратениците на пленарна седница ќе го разгледуваат в понеделник, ако дотогаш не биде распуштен Парламентот.
Дел од сликата во Градскиот Трговски центар во Скопје се испразнети објетки и написи дека дуќанот се издава или се продава. Економистите сметаат дека улога има намалената куповна моќ на граѓаните, но дуќанџиите сметаат дека намалениот промет се должи и на лоши политики.
Владата предизборно ги части пензионерите, а Светската банка предупредува на состојбите во македонскиот пензиски систем. Догодина дури 452 милиони евра, односно 45 отсто од пензиите ќе се исплаќаат од буџетот, а не од пензиските придонеси. Прашањето е ќе дочекаат ли идните генерации да земаат пензија поради денешниот популизам?
За власта буџетот за 2017 е развоен, а за опозицијата тој е само список на желби и предизборно ветување. Буџетот за идната година, власта настојува да биде усвоен до 12 октомври, до распуштањето на Парламентот.
Намалувањето на бројот на невработени веројатно се должи на бришење од евиденцијата во Агенцијата за вработување и на иселувањето, а не на економскиот раст, велат аналитичарите.
Какво стопанство такви плати, вели економскиот консултант Горан Рафајловски, коментирајќи го фактот што реалната плата во Македонија е на сосема истото ниво како и пред шест години.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата