најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
23/07/2016 03:00:52 | Активни огласи: 476 | Вчерашни: 58 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (68)
Информатичка технологија (43)
Угостителство (41)
Трговија (36)
Производство (23)
Продажба и Маркетинг (22)
Градежништво и Архитектура (21)
Медицина (20)
Образование и наука (19)
Услуги (19)
Шпедиција и транспорт (16)
Прехранбена (15)
Текстилна (15)
Електроника и Телекомуникации (10)
Автомобилска (8)
Фармација (8)
Хотелиерство (7)
Администрација (5)
Графичка (5)
Јавна Администрација (5)
Недвижнини (5)
Сметководство (5)
Убавина и здравје (5)
Забава и рекреција (4)
Издаваштво (4)
Медиуми (4)
Енергетика (3)
Машинство (3)
Менаџмент (3)
Металургија (3)
Рударство (3)
Стоматологија (3)
Дистрибуција (2)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (2)
Осигурување (2)
Право (2)
Туризам (2)
Безбедност и заштита при работа (1)
Дрвна (1)
Економија (1)
Земјоделство (1)
Инжинерство (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Спорт (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (64)
Продавач (20)
Возач (11)
Келнер/ка (9)
Графички дизајнер (7)
Електричар (7)
Магационер (7)
Медицинска сестра (7)
Работник (7)
Угостителски работник (7)
Машински инженер (6)
Сметководител (6)
CALL CENTER AGENTS (5)
Агенти за продажба (5)
Директор (5)
Доктор/ка (5)
Комерцијалист (5)
Рецепционер (5)
Хигиеничар (5)
Агент за продажба и маркетинг (4)
Архитект (4)
Инструктор (4)
Информатичар (4)
Персонал за продажба (4)
Пица мајстор (4)
Помошник во кујна (4)
Фармацевт (4)
Шивач/ки (4)
Web developer (3)
Административен работник (3)
Дефектолог (3)
Доставувач (3)
Курир (3)
Машински техничар (3)
Наставник по Англиски (3)
Општ работник (3)
Собар/ka (3)
Чувар (3)
Шанкер/ка (3)
Шпедитер (3)
PHP DEVELOPER (2)
Quality assurance (2)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (2)
Software Tester (2)
Агент за недвижности (2)
Агент за осигурување (2)
Административен асистент (2)
Армирач (2)
Бравар (2)
Веб дизајнер (2)
Видео Монтажер (2)
Воспитувач (2)
Готвач (2)
Градежен инженер/Архитект (2)
Графичар (2)
Деловен секретар (2)
Дистрибутер (2)
Електро инженер (2)
Информатичари и програмери (2)
Касиер/ка (2)
Книговодител-Сметководител (2)
Козметичарка (2)
Комерцијалист за терен (2)
Кувар/ка (2)
Лице за безбедност и заштита при работа (2)
Мајстор (2)
Маркетинг агент (2)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (2)
Месар/Касап (2)
Монтажер (2)
Монтер (2)
Наставник (2)
Оператор (2)
Општи работници (2)
Практикант (2)
Програмер (2)
Проектант (2)
Промотер (2)
Професор по англиски јазик (2)
Работник во производство (2)
Референт за продажба (2)
Соработник (2)
Столар (2)
Стручен Соработник (2)
Таксист (2)
Трговски работник (2)
Угостителски работници (2)
Фармацевтски техничар (2)
Фризер/ка (2)
.Net Software Developer (1)
Aвтомеханичар (1)
Business Development Companion (1)
Customer Service Representative (1)
Database Developer (1)
Import – Export operator (1)
IT Administrator (1)
Java Developer (1)
Junior Developer (1)
MOBILE APPLICATION DEVELOPER – ANDROID (1)
Operations Manager (1)
PHP Senior Developer (1)
Sales and Marketing Executive (1)
SENIOR JAVA DEVELOPER (1)
SENIOR WEB ENGINEER (PHP) (1)
Store Manager (1)
Web designer (1)
Автомеханичар (1)
Агент за транспорт (1)
Администратор (1)
Асистент (1)
Асистент за продажба (1)
Бармен (1)
Веб програмер (1)
Водител (1)
Водоинсталатер (1)
Волонтер (1)
Генерален менаџер (1)
Градежен инженер (1)
Градежен работник (1)
Дадилка/Куќна помошничка (1)
диспечерка (1)
Дреар (1)
Електро инсталатер (1)
Електро техничар (1)
Електроавтоматичар (1)
Забен техничар (1)
Земјоделски работници (1)
Ѕидар (1)
Инженер (1)
ИТ Инженер (1)
ИТ Специјалист (1)
Јавен обвинител (1)
Камерман (1)
Комерцијалист, магационер (1)
Консултант (1)
Контролор на проект (1)
Кројач (1)
Лаборант (1)
Лабораториски техничар (1)
Лекар (1)
Маркетинг асистент (1)
Маркетинг менаџер (1)
Масер (1)
Медицински персонал (1)
Менаџер (1)
Менаџер за квалитет (1)
Менаџер за логистика (1)
Менаџер за продажба (1)
Мерчендајзер (1)
Месар (1)
Механичар (1)
Наставник по Ликовно (1)
Наставник по Математика (1)
Наставник по Музичка уметност (1)
Неговател/ка (1)
Обезбедувач (1)
Оператор во кол центар на германски јазик (1)
Оператор во магацин (1)
Пакувач (1)
ПГМ Контролор на материјали (1)
Перач/ка (1)
Персонал за техничко одржување (1)
Полицаец (1)
Помошник магационер (1)
Правник (1)
Преведувач (1)
Презентер (1)
Програмски асистент (1)
Продукт менаџер (1)
Промотерки/промо лидери (1)
Професор по германски јазик (1)
Процесни инжинери / технолози (1)
Работник за обезбедување (1)
Работнички (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Ракувач на градежни машини (1)
Ревизор (1)
Референт (1)
Сендвичар/ка (1)
Сервисер (1)
Скараџија (1)
Сменоводител (1)
Советник (1)
Специјалист (1)
Специјалист за софтвер (1)
Стаклорезач (1)
Стоматолог (1)
Стоматолошка сестра (1)
Текстилен работник (1)
Телефонски консултант со германски јазик (1)
Телефонски оператор (1)
Тесар (1)
Техничар (1)
Тим лидер (1)
Трговец (1)
Унапредувач на продажба (1)
Фарбар (1)
Физио-терапевт (1)
Финансиски контролор (1)
Фотодокументарист (1)
Хаусмајстор (1)
Хостеса (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Можете да вработите луѓе и вработите раце да работат за вас, но ќе мора да ги победите нивните срца да работат со вас.
-William J.H. Boetcker
 
Најпопуларни Огласи
Web designer
ВИДЕКС БВ
(3749 прегледи)
Соработник
Фирма
(2870 прегледи)
Полицаец
МИНИСТЕРСТВО ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ
(2538 прегледи)
Продавач
Мега Арома
(2093 прегледи)
Административен асистент
пост експрес македонија дооел
(2035 прегледи)
Работник во производство
БАГА ФООД
(2028 прегледи)
Контролор на проект
Еуромакс Ресоурцес ДОО
(1971 прегледи)
Деловен секретар
пантерфакс
(1654 прегледи)
Продавач
Спорт Вижн
(1572 прегледи)
Воспитувач
Едукативен Центар СОНЦЕ
(1389 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 618347
 
Саитис ДОО
 
Регион: Битолски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Саитис ДОО
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Текстилна 
Работно Место: Перач/ка 
Број на работни места: 0 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 06/02/2013 
Краен рок за пријавување: 24/02/2013 
Оглас внесен на: 05/02/2013 
Емаил: Нема информации 
URL: Нема информации 
Контакт телефон: 075711948 
Поштенски Фах: 7000 
Адреса за апликација: Èíäóñòðèñêà ÁÁ 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации:  
Број на прегледи: 1104 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Текстилната фабрика SAITIS DOO Битола има потреба од нови вработени:
- едно лице со завршен Технолошки или Биотехнолошки факултет;
- пет работници за работа во перална.
Лице за контакт
Билјана 075-711-948
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
9651
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 12302

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
„Над 40 отсто моментално се субвенционира од буџетот. И токму е тоа што веќе буџетот не задржал фискален простор за социјалните фондови знаејќи каква им е состојбата. Нешто на што е укажано уште пред 7-8 години дека до ова дереџе ќе дојде државата.“
Владата уште од почетокот на годинава најави дека само во текот на оваа година планира да го зголеми јавниот долг за половина милијарда евра, но пошироката јавност не реагираше до објавувањето на еврообврзницата.
„Оваа влада нема некоја јасна економска програма. Ги финансира нејзините оперативни економски работи, како плата, субвенции, пензии и слично“, анализираат економисти. Вистинскиот животниот стандард, според нив, може да се подобри само со двоцифрен економскиот раст во следиве 10 години и без континуирано задолжување.
Македонија се задолжува со 450 милиони евра, но овојпат по повисока камата. Власта обвинува дека опозицијата е виновна за повисоката камата. СДСМ повторува дека постапката е незаконска и дека сите инволвирани ќе одговараат.
Државата успеа да ја намали корупцијата на пониските ешалони и ние мислевме дека тоа е добро, дека навистина се занимава со борба против корупцијата, меѓутоа од друга страна гледаме дека постои некој вид на организиран грабеж на општествениот имот на највисоко ниво, вели стопанственикот Венко Глигоров во неделното интервју на Радио Слободна Европа.
Се осмислуваат проекти само за да се испумпаат пари од буџетот, а имагинарните бизнисмени што ги добиваат тендерите, потоа им ги враќаат на политичарите, велат упатените.
Се зависи од добрата воља на владата да не ја задолжува Македонија и натаму. Домашниот притисок, петициите на граѓаните и протестите на активистите со поголем интензитет може да извршат притисок врз владата да се предомисли за еврообврзницата.
Шарената револуција за вечерва најави нов протест против најавената еврообврзница која може да достигне до 650 милиони евра. Во таков случај, со сè каматите, македонските граѓани веројатно ќе треба да вратат околу една милијарда евра.
Со реакции се јавија СДСМ, ЛДП, Левица како и невладини организации кои ги следат економските прашања. Бараат повлекување на одлуката за издавање еврообврзница тешка до 650 милиони евра наведувајќи дека тоа е огромно задолжување кое ќе падне врз грбот и на идните генерации.
Издаден е проспект за издавање на еврообрврница до 650 милиони евра и во зависност од понудата и побарувачката ќе се знае крајниот износ на новото задолжување.
Потребен ни е низок јавен долг, зашто ќе ни требаат амортизери ако се влоши состојбата или надвор или внатре во државата. Ние во голем дел ги потрошивме нашите амортизери и сега удираме на бандаж, вели професор Борче Треновски.
Не е добро да се кратат јавните инвестиции, затоа што тие имаат највисок ефект врз БДП, велат упатените. Други, пак, посочуваат дека ако се трошат како досега, подобро да ги нема.
Половина е македонската економија е во Скопје, па со тоа и просечно исплатената плата по региони е катастрофално лоша, вели поранешниот пратеник Слободан Најдовски во разговор за Радио Слободна Европа.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата