најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
26/10/2016 07:05:27 | Активни огласи: 606 | Вчерашни: 82 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (101)
Информатичка технологија (79)
Градежништво и Архитектура (39)
Угостителство (38)
Трговија (33)
Производство (28)
Продажба и Маркетинг (27)
Прехранбена (22)
Медицина (20)
Услуги (20)
Образование и наука (16)
Машинство (14)
Автомобилска (12)
Јавна Администрација (11)
Фармација (11)
Убавина и здравје (10)
Сметководство (9)
Шпедиција и транспорт (9)
Текстилна (8)
Графичка (7)
Дрвна (7)
Хотелиерство (7)
Администрација (6)
Право (6)
Осигурување (4)
Уметност и Култура (4)
Економија (3)
Комунална (3)
Финансии и банкарство (3)
Електроника и Телекомуникации (2)
Енергетика (2)
Животна средина (2)
Земјоделство (2)
Медиуми (2)
Металургија (2)
Стоматологија (2)
Воена (1)
Дистрибуција (1)
Забава и рекреција (1)
Издаваштво (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Сообраќај (1)
Социјална (1)
Туризам (1)
Хемија (1)
Шумарство (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (91)
Продавач (28)
Келнер/ка (14)
Државен службеник (12)
Возач (11)
Доктор/ка (11)
Архитект (9)
Општи работници (8)
Програмер (8)
Агенти за продажба (6)
Градежен инженер (6)
Книговодител-Сметководител (6)
Магационер (6)
Монтер (6)
Наставник (6)
Оператор (6)
Општ работник (6)
Практикант (6)
Сметководител (6)
Фризер/ка (6)
Хигиеничар (6)
CALL CENTER AGENTS (5)
Електро инсталатер (5)
Комерцијалист (5)
Комерцијалист за терен (5)
Сервисер (5)
Агент за продажба и маркетинг (4)
Графички дизајнер (4)
Директор (4)
Дистрибутер (4)
Персонал за продажба (4)
Промотер (4)
Работник (4)
Работник во производство (4)
Рецепционер (4)
Салатер (4)
Систем администратор (4)
Фармацевт (4)
Шивач/ки (4)
Java Developer (3)
PHP DEVELOPER (3)
Агент за осигурување (3)
Административен асистент (3)
Администратор (3)
Администратор на база на податоци (3)
Бравар (3)
Веб програмер (3)
Воспитувач (3)
Градежен техничар (3)
Доставувач (3)
Електричар (3)
Заварувач (3)
Медицински персонал (3)
Менаџер за продажба (3)
Механичар (3)
Молер (3)
Неговател/ка (3)
Обезбедувач (3)
Пица мајстор (3)
Помошник Сметководител (3)
Презентер (3)
Проект менаџер (3)
Професор по германски јазик (3)
Технолог (3)
Фармацевтски техничар (3)
.NET DEVELOPER (2)
.Net Software Developer (2)
C/C++ Developer (2)
Call Centre Representative (2)
Junior Developer (2)
PHP Senior Developer (2)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (2)
Software Developer (2)
Агроном (2)
Адвокатски приправник (2)
Административен работник (2)
Деловен секретар (2)
Електро инженер (2)
Електромонтер (2)
Касиер/ка (2)
Козметичарка (2)
Кројач (2)
Кувар/ка (2)
Мајстор (2)
Машински инженер (2)
Персонал (2)
Правник (2)
Претставник за продажба (2)
Проектант (2)
Сервис Техничар/Инженер (2)
Собар/ka (2)
Софтвер - Full Stack Developer (2)
Столар (2)
Техничка секретарка (2)
Трговски работник (2)
Admin/Finance assistant (1)
Aвтомеханичар (1)
C++ Software Engineer (1)
Customer Care Agent (1)
Director R&D (1)
INDUSTRIAL SALES ENGINEER (1)
IT Help Desk Administrator (1)
IT support specialist (1)
Java Junior Developer (1)
Local Representative (1)
Logistic manager (1)
Office Administrator (1)
Python Developer (1)
Quality assurance (1)
Quality control engineer (1)
QUALITY MANAGER (1)
Sales & Marketing Coordinator (1)
Sales agent (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
SENIOR AUTOMATION QA ENGINEER (1)
Senior C++ Software Developer (1)
Senior Java Software Developer (1)
Senior Software Quality Engineer (1)
SEO specialist (1)
Software Tester (1)
Web developer (1)
Автомеханичар (1)
Аналитичар (1)
Анкетар (1)
Асистент (1)
Асистент за продажба (1)
Асистент контролор (1)
Багерист (1)
Биохемичар (1)
Веб дизајнер (1)
Водител (1)
Гинеколошко-акушерски сестра (1)
Готвач (1)
Градежен инженер/Архитект (1)
Градежен работник (1)
Графичар (1)
Дерматолог (1)
Дизајнер (1)
Дреар (1)
Едукатор (1)
Економист (1)
Експерт (1)
Електро техничар (1)
Ѕидар (1)
Извршител за управување со стандарди (1)
Имплементатор (1)
Инженер (1)
Инженери (1)
Инжинер по Заштита при работа (1)
Инсталатер (1)
Инструктор (1)
Информатичари и програмери (1)
Истражувач (1)
ИТ систем Инженер (1)
Комерцијален Директор (1)
Комерцијалист, магационер (1)
Конфекциски работник (1)
Корепетитор (1)
Курир (1)
Лаборант (1)
Лице за мониторинг (1)
Маркетинг агент (1)
Маркетинг асистент (1)
Маркетинг менаџер (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Машински техничар (1)
Медицинска сестра (1)
Медицински претставник (1)
Медицински соработник (1)
Менаџер за логистика (1)
Месар/Касап (1)
Модел (1)
Надворешен соработник (1)
Наставник по Албански (1)
Нотар (1)
Одржувач (1)
Офицер за човечки ресурси (1)
Перач/ка (1)
Помлад лабораториски техничар (1)
Помошник во кујна (1)
Помошник магационер (1)
Помошник/чка (1)
Поштар (1)
Претседател на Врховен суд (1)
Проверувач (Аудитор) (1)
Работник во печатница (1)
Работник за обезбедување (1)
Работници во оддел за специјални возила (1)
Раководител (1)
Раководител на продажен тим (1)
Референт за транспорт (1)
Садомијач (1)
Секретар/ka (1)
Сендвичар/ка (1)
Сервис-Инженер за техничка поддршка на ИКТ опрема (1)
Систем инженер (1)
Скараџија (1)
Службеник (1)
Советник (1)
Советници на германски јазик за Customer Care Center (passive inbound) (1)
Сообраќаен инженер (1)
Соработник (1)
Специјалист (1)
Специјалист за софтвер (1)
Стоматолошка сестра (1)
Стручен Соработник (1)
Таксист (1)
Телефонист (1)
Телефонски консултант со германски јазик (1)
Техничка секретарка – комерцијалист (1)
Технички персонал (1)
Тим лидер (1)
Угостителски работник (1)
Угостителски работници (1)
Управувач на машина (1)
Фарбар (1)
Физио-терапевт (1)
Финансиски менаџер (1)
Царински декларант (1)
Шанкер/ка (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Можете да вработите луѓе и вработите раце да работат за вас, но ќе мора да ги победите нивните срца да работат со вас.
-William J.H. Boetcker
 
Најпопуларни Огласи
PHP DEVELOPER
МКМАГЕ
(11099 прегледи)
Logistic manager
MN Express Inc
(6809 прегледи)
Агент за осигурување
Сафе Инвест Македонија АД Скопје
(3624 прегледи)
Помошник Сметководител
ДПТУ “РЕПТИЛ’’ ДООЕЛ
(2950 прегледи)
Општи работници
Ангромаркетинг ДОО
(2431 прегледи)
Административен асистент
ABC Logistika
(2265 прегледи)
- Нема информација
БЕСТИСофт
(2100 прегледи)
- Нема информација
Оглас
(2098 прегледи)
Стручен Соработник
Ведра Интернешенал А.Д. Софија - претставништво Ск
(2013 прегледи)
Маркетинг агент
пео трејд
(1888 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 618493
 
DELCO
 
Регион: Битолски,  
Објавен од: Дневник,
Објавувач: DELCO
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Администрација 
Работно Место: Соработник 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 09/02/2013 
Краен рок за пријавување: 13/02/2013 
Оглас внесен на: 09/02/2013 
Емаил: www.delco.com.mk 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации:  
Број на прегледи: 6846 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
DelCO
единствена специјализирана компанија за достава на правни документи, ги поканува сите заинтересирани да ги достават своите апликации (CV) за работа за реонот Битола во деновите 12.02.2013 година (Вторник) и 13.02.2013 година (Среда), во работните простории на ул: Иван Милутиновиќ бр. ДТЦ/ Шехерезада - лам. ЗЗ мез. Битола
www.delco.com.mk
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
7826
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 12583

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Македонија на хартија нуди добра услови за водење бизнис, но во реалноста не е баш така, велат економистите. Велат дека разочарувањето ќе биде големо кога тој што се повикал на извештајот на Дуинг бизнис ќе дојде да инвестира.
Во Македонија постојат недостатоци и разлики во соработката меѓу младите претприемачи од различните етникуми. Потребно е да се надминат одредени бариери во однос на комуникацијата, меѓусебната доверба и во размената на идеи.
Секоја година владата носи Фискална стратегија во која ја проектира висината на јавниот долг, но кога нема да го испочитува планот, носи нова стратегија во која предвидува поголемо задолжување. Денеска, на денот на распишувањето на изборите, владата се задолжува за нови 31 милиони евра.
Буџетот за следната година пратениците на пленарна седница ќе го разгледуваат в понеделник, ако дотогаш не биде распуштен Парламентот.
Дел од сликата во Градскиот Трговски центар во Скопје се испразнети објетки и написи дека дуќанот се издава или се продава. Економистите сметаат дека улога има намалената куповна моќ на граѓаните, но дуќанџиите сметаат дека намалениот промет се должи и на лоши политики.
Владата предизборно ги части пензионерите, а Светската банка предупредува на состојбите во македонскиот пензиски систем. Догодина дури 452 милиони евра, односно 45 отсто од пензиите ќе се исплаќаат од буџетот, а не од пензиските придонеси. Прашањето е ќе дочекаат ли идните генерации да земаат пензија поради денешниот популизам?
За власта буџетот за 2017 е развоен, а за опозицијата тој е само список на желби и предизборно ветување. Буџетот за идната година, власта настојува да биде усвоен до 12 октомври, до распуштањето на Парламентот.
Намалувањето на бројот на невработени веројатно се должи на бришење од евиденцијата во Агенцијата за вработување и на иселувањето, а не на економскиот раст, велат аналитичарите.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата