најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
31/05/2016 09:47:07 | Активни огласи: 606 | Вчерашни: 81 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (104)
Угостителство (73)
Информатичка технологија (61)
Трговија (47)
Градежништво и Архитектура (27)
Шпедиција и транспорт (22)
Продажба и Маркетинг (21)
Производство (21)
Услуги (20)
Образование и наука (15)
Прехранбена (15)
Медицина (14)
Електроника и Телекомуникации (13)
Осигурување (9)
Туризам (8)
Фармација (8)
Хотелиерство (8)
Администрација (7)
Безбедност и заштита при работа (7)
Текстилна (7)
Графичка (6)
Машинство (6)
Медиуми (6)
Недвижнини (6)
Сметководство (6)
Автомобилска (5)
Дрвна (5)
Издаваштво (5)
Убавина и здравје (5)
Геодезија (4)
Дистрибуција (4)
Стоматологија (4)
Забава и рекреција (3)
Право (3)
Финансии и банкарство (3)
Инжинерство (2)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (2)
Енергетика (1)
Животна средина (1)
Земјоделство (1)
Јавна Администрација (1)
Менаџмент (1)
Металургија (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Спорт (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (129)
Продавач (34)
Возач (31)
Келнер/ка (16)
Програмер (15)
Готвач (11)
Брокер (9)
Комерцијалист (9)
Општи работници (8)
Хигиеничар (8)
Агент за продажба и маркетинг (7)
Магационер (7)
Сервисер (7)
Агенти за продажба (6)
Пица мајстор (6)
Преведувач (6)
CALL CENTER AGENTS (5)
Доктор/ка (5)
Лекар (5)
Монтер (5)
Столар (5)
Шанкер/ка (5)
Шивач/ки (5)
Software Developer (4)
Архитект (4)
Веб програмер (4)
Дистрибутер (4)
Обезбедувач (4)
Оператор (4)
Помошник во кујна (4)
Практикант (4)
Рецепционер (4)
Салатер (4)
Фармацевт (4)
Фармацевтски техничар (4)
Web developer (3)
Агент за недвижности (3)
Геодетски инженер (3)
Графички дизајнер (3)
Козметичарка (3)
Комерцијалист за терен (3)
Машински инженер (3)
Персонал за продажба (3)
Работник (3)
Раководител (3)
Сметководител (3)
Стоматолошка сестра (3)
.NET DEVELOPER (2)
IT support specialist (2)
Java Developer (2)
Агент за осигурување (2)
Административен работник (2)
Администратор (2)
Анкетар (2)
Асистент на канцеларија (2)
Веб дизајнер (2)
Видео Монтажер (2)
Градежен работник (2)
Дизајнер (2)
диспечерка (2)
Доставувач (2)
Електричар (2)
Електро инженер (2)
Електро техничар (2)
Истражувач (2)
ИТ Апликативен Инженер (2)
ИТ систем Инженер (2)
Касиер/ка (2)
Книговодител-Сметководител (2)
Кранист (2)
Кувар/ка (2)
Маркетинг менаџер (2)
Машинист (2)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (2)
Машински техничар (2)
Медицинска сестра (2)
Менаџер (2)
Менаџер за продажба (2)
Менаџер за финансии (2)
Механичар (2)
Наставник по Англиски (2)
Општ работник (2)
Помошник Сметководител (2)
Работник во производство (2)
Референт за продажба (2)
Супервизор (2)
Туристички работник (2)
Угостителски работник (2)
Фарбар (2)
Фризер/ка (2)
.Net Software Developer (1)
Accounting specialist (1)
Aвтомеханичар (1)
Business Development Companion (1)
Customer Care Agent (1)
Database Administrator (Oracle) (1)
Marketing manager (1)
Office Administrator (1)
PHP DEVELOPER (1)
PHP Senior Developer (1)
Quality assurance (1)
Sales and Marketing Executive (1)
Sales Assistant (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
SUPPORT SPECIALIST (1)
Technical & Customer Support Specialist (1)
Trainees (1)
WEB AUTOMATION TESTER (1)
Web designer (1)
Авто лимар (1)
Адвокатски приправник (1)
Административно-книговодствен работник (1)
Администратор на база на податоци (1)
Аниматор (1)
Асистент (1)
Асистент за продажба (1)
Асистент за човечки ресурси (1)
Багерист (1)
Водител (1)
Геодетски техничар (1)
Главен сметководител (1)
Градежен инженер (1)
Графичар (1)
Декоратер/Аранжер (1)
Деловен асистент (1)
Дерматовенеролог (1)
Дефектолог (1)
Електро инсталатер (1)
Заварувач (1)
Заменик раководител (1)
Земјоделски работници (1)
Ѕидар (1)
Инженер (1)
Инсталатер (1)
Информатичар (1)
Информатичари и програмери (1)
ИТ Инженер (1)
Комерцијалист, магационер (1)
Лектор (1)
Лице за безбедност и заштита при работа (1)
Мајстор (1)
Медицински претставник (1)
Месар/Касап (1)
Молер (1)
Набавувач / Purchasing Specialist (1)
Новинар (1)
Одговорен сметководител (1)
Оператор во кол центар на шпански јазик (1)
Оператор во магацин (1)
Офсет Машинист (1)
Пакувач (1)
Пекар (1)
Перач/ка (1)
Плочкар (1)
Претставник за продажба и маркетинг (1)
Проектант (1)
Проектен специјалист (1)
Промотер (1)
Професор по англиски јазик (1)
Работник во печатница (1)
Работник за обезбедување (1)
Работнички (1)
Ревизор (1)
Регионален претставник (1)
Секретар/ka (1)
Систем инженер (1)
Собар/ka (1)
Специјалист за софтвер (1)
Стручен Соработник (1)
Таксист (1)
Тапетар (1)
Текстописец (1)
Техничар (1)
Техничка секретарка (1)
Технолог (1)
Угостителски работници (1)
Физио-терапевт (1)
Физиотерапевтски техничар (1)
Финансиски Администратор (1)
Финансиски менаџер (1)
Хаусмајстор (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Среќни мажи се тие чии особини се подредуваат со нивните струки.
-Francis Bacon
 
Најпопуларни Огласи
Business Development Companion
AnastasiaDate
(8787 прегледи)
Истражувач
цроњдмобиле
(5503 прегледи)
Оператор
Цермат
(4380 прегледи)
Администратор
нема информација
(3328 прегледи)
Агент за осигурување
Сафе Инвест Македонија АД Скопје
(3261 прегледи)
ИТ систем Инженер
Интек Систем
(3003 прегледи)
CALL CENTER AGENTS
DB Survey International
(2578 прегледи)
Келнер/ка
Фибула Ер Травел ДООЕЛ Скопје, подружница хотел Из
(2352 прегледи)
Office Administrator
Актон ДООЕЛ
(2342 прегледи)
Продавач
МАКОИЛ ДООЕЛ
(2186 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 619104
 
Железарија ЈОЛЕ
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Железарија ЈОЛЕ
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Металургија 
Работно Место: Општи работници 
Број на работни места: 0 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 03/03/2013 
Краен рок за пријавување: 11/03/2013 
Оглас внесен на: 03/03/2013 
Емаил: zelezarijajole@hotmail.com 
URL: www.zelezarijajole.com.mk 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах: 1000 
Адреса за апликација: Áóë.16-òà Ìàêåäîíñêà Áðèãàäà áð.18  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: - Минимум ССС
- Миниум една година претходно работно искуство.
- Посветеност,организираност и лојалност кон работата.
- Место на живеење: Скопје
- Пријавените кандидати да не бидат постари од 40 години.
 
Број на прегледи: 2496 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Железарија ЈОЛЕ има потреба од:

Општи работници

Потребни квалификации:

- Минимум ССС
- Миниум една година претходно работно искуство.
- Посветеност,организираност и лојалност кон работата.
- Место на живеење: Скопје
- Пријавените кандидати да не бидат постари од 40 години.

Предност:

- Познавање  на производите (цевки,профили,лимови,винкли)
- Претходно работно искуство како бравар или слична работна позиција.
- Искуство со ракување на виљушкар.
- Возачка дозвола - Б категорија.

Пријавувањето се врши со испраќање на CV на следната е-маил адреса:zelezarijajole@hotmail.com или лично секој ден од 16:30 до 17:00 часот во просториите на Железарија ЈОЛЕ ДОО и тоа на:

Бул.16-та Македонска Бригада бр.18 (спроти Факом-Производство,капија ЈУГ фабрика Железара).
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
13968
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 12172

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Oдложувањето на странските инвестиции не е резултат само на политичката криза, туку е резултат на економските состојби во државата, вели економскиот аналитичар Слободан Најдовски во разговор за Радио Слободна Европа.
Со постојаните нови задолжувања владата покажува дека буџетот е празен. Тие пари ѝ служат само за да купи време за останување на власт, велат аналитичарите.
Гледајте кои луѓе ги водат ресорите, помилувани луѓе, луѓе тотално дискредитирани поради тоа што го правеле во својот мандат, луѓе кои никој не ги познава. Сето тоа го поткопува идниот економски раст, вели поранешниот министер за финансии Никола Поповски во неделното интервју на Радио Слободна Европа.
Македонските компании инвестираат во земјите од регионот, па помалку чудно е што во исто време швајцарски фонд за само 1,2 милиони евра купува банка во земјава.
Нема опасност од девалвација на денарот, граѓаните да си ги вратат заштедите во банка, апелира гувернерот Димитар Богов.
Официјалните податоци покажуваат дека бројот на вработени и пензионери во Дебар е речиси ист, со блага предност за прензионерите. За да заживее градот, потребни се инвестиции.
Колку што политичката криза подолго ќе трае, влијанијата врз економијата ќе бидат поголеми. Владата или ќе го затегне ременот или ќе направи поголем дефицит од планираното којшто граѓаните ќе го плаќаме во иднина.
Зголемувањето на каматните стапки за тие кои позајмиле од банките ќе значи потешко враќање на долгот, а за тие кои имаат вложено пари постепено зголемување на каматите на влоговите.
Ако политичката криза не се надмине час поскоро последиците по економијата може да бидат уште подлабоки и да се одразат на подолг рок.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата