најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
28/10/2016 07:41:47 | Активни огласи: 622 | Вчерашни: 90 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (100)
Информатичка технологија (87)
Угостителство (43)
Трговија (38)
Градежништво и Архитектура (34)
Продажба и Маркетинг (31)
Производство (30)
Услуги (21)
Медицина (20)
Прехранбена (19)
Образование и наука (18)
Машинство (13)
Автомобилска (12)
Шпедиција и транспорт (10)
Графичка (9)
Фармација (9)
Јавна Администрација (8)
Сметководство (8)
Текстилна (8)
Убавина и здравје (8)
Дрвна (7)
Право (7)
Хотелиерство (7)
Администрација (5)
Осигурување (5)
Електроника и Телекомуникации (4)
Стоматологија (4)
Финансии и банкарство (4)
Економија (3)
Енергетика (3)
Уметност и Култура (3)
Дистрибуција (2)
Е-комерц (2)
Животна средина (2)
Комунална (2)
Медиуми (2)
Металургија (2)
Безбедност и заштита при работа (1)
Воена (1)
Забава и рекреција (1)
Земјоделство (1)
Издаваштво (1)
Сообраќај (1)
Социјална (1)
Туризам (1)
Хемија (1)
Шумарство (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (91)
Продавач (27)
Келнер/ка (18)
Возач (12)
Доктор/ка (11)
Програмер (10)
Наставник (9)
Архитект (8)
Државен службеник (8)
Општи работници (8)
Агенти за продажба (7)
Магационер (7)
Хигиеничар (7)
Градежен инженер (6)
Книговодител-Сметководител (6)
Оператор (6)
Практикант (6)
Сметководител (6)
Фризер/ка (6)
CALL CENTER AGENTS (5)
PHP DEVELOPER (5)
Графички дизајнер (5)
Електричар (5)
Електро инсталатер (5)
Комерцијалист за терен (5)
Монтер (5)
Општ работник (5)
Фармацевт (5)
Агент за продажба и маркетинг (4)
Административен асистент (4)
Дистрибутер (4)
Комерцијалист (4)
Машински инженер (4)
Обезбедувач (4)
Персонал за продажба (4)
Промотер (4)
Работник (4)
Работник во производство (4)
Салатер (4)
Сервисер (4)
Систем администратор (4)
Шивач/ки (4)
Java Developer (3)
Агент за осигурување (3)
Администратор на база на податоци (3)
Бравар (3)
Веб програмер (3)
Воспитувач (3)
Доставувач (3)
Касиер/ка (3)
Кувар/ка (3)
Менаџер за продажба (3)
Механичар (3)
Молер (3)
Неговател/ка (3)
Пица мајстор (3)
Помошник Сметководител (3)
Презентер (3)
Проект менаџер (3)
Професор по германски јазик (3)
Рецепционер (3)
.NET DEVELOPER (2)
.Net Software Developer (2)
C/C++ Developer (2)
Call Centre Representative (2)
Junior Developer (2)
PHP Senior Developer (2)
Sales & Marketing representative (2)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (2)
Software Developer (2)
Адвокатски приправник (2)
Административен работник (2)
Администратор (2)
Градежен техничар (2)
Деловен секретар (2)
Директор (2)
Електро инженер (2)
Електромонтер (2)
Заварувач (2)
Кројач (2)
Мајстор (2)
Маркетинг агент (2)
Медицинска сестра (2)
Медицински персонал (2)
Персонал (2)
Правник (2)
Претставник за продажба (2)
Проектант (2)
Собар/ka (2)
Сообраќаен инженер (2)
Софтвер - Full Stack Developer (2)
Специјалист за софтвер (2)
Столар (2)
Стоматолошка сестра (2)
Технолог (2)
Трговски работник (2)
Фармацевтски техничар (2)
Admin/Finance assistant (1)
Aвтомеханичар (1)
C++ Software Engineer (1)
Commercial Executive (1)
Customer Care Agent (1)
Director R&D (1)
INDUSTRIAL SALES ENGINEER (1)
IT Help Desk Administrator (1)
IT support specialist (1)
Java Junior Developer (1)
Local Representative (1)
Logistic manager (1)
Office Administrator (1)
Python Developer (1)
Quality assurance (1)
QUALITY MANAGER (1)
Sales & Marketing Coordinator (1)
Sales agent (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
SENIOR AUTOMATION QA ENGINEER (1)
Senior C++ Software Developer (1)
Senior Java Software Developer (1)
Senior software developer (1)
Senior Software Quality Engineer (1)
SEO specialist (1)
Software Tester (1)
Web developer (1)
Автомеханичар (1)
Агроном (1)
Адвокат (1)
Аналитичар (1)
Анкетар (1)
Асистент (1)
Асистент за продажба (1)
Асистент контролор (1)
Асистент менаџер (1)
Багерист (1)
Биохемичар (1)
Бренд Менаџер (1)
Веб дизајнер (1)
Водител (1)
Готвач (1)
Градежен работник (1)
Графичар (1)
Дерматолог (1)
Дизајнер (1)
Дизајнер на апликативен софтвер (1)
Директор за продажба (1)
Дреар (1)
Државен правобранител (1)
Едукатор (1)
Економист (1)
Електро техничар (1)
Ѕидар (1)
Извршител за управување со стандарди (1)
Имплементатор (1)
Инженер (1)
Инженери (1)
Инжинер по Заштита при работа (1)
Инсталатер (1)
Инструктор (1)
Информатичари и програмери (1)
ИТ систем Инженер (1)
ИТ Специјалист (1)
Козметичарка (1)
Комерцијален Директор (1)
Комерцијалист, магационер (1)
Конфекциски работник (1)
Корепетитор (1)
Курир (1)
Лаборант (1)
Лице за мониторинг (1)
Маркетинг асистент (1)
Маркетинг менаџер (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Машински техничар (1)
Медицински преставник (1)
Медицински претставник (1)
Медицински соработник (1)
Менаџер за логистика (1)
Месар/Касап (1)
Модел (1)
Надворешен соработник (1)
Наставник по Албански (1)
Нотар (1)
Одржувач (1)
Оператор на линија (1)
Офицер за човечки ресурси (1)
Помлад лабораториски техничар (1)
Помошник во кујна (1)
Помошник магационер (1)
Помошник/чка (1)
Поштар (1)
Проверувач (Аудитор) (1)
Професор по англиски јазик (1)
Работник во печатница (1)
Работник за обезбедување (1)
Работници во оддел за специјални возила (1)
Раководител (1)
Раководител на продажен тим (1)
Референт за транспорт (1)
Садомијач (1)
Секретар/ka (1)
Сендвичар/ка (1)
Сервис Техничар/Инженер (1)
Сервис-Инженер за техничка поддршка на ИКТ опрема (1)
Систем инженер (1)
Скараџија (1)
Службеник (1)
Советник (1)
Советници на германски јазик за Customer Care Center (passive inbound) (1)
Специјалист (1)
Стоматолог (1)
Стручен Соработник (1)
Таксист (1)
Телефонист (1)
Телефонски консултант со германски јазик (1)
Техничар (1)
Техничка секретарка – комерцијалист (1)
Технички координатор (1)
Технички персонал (1)
Технички секретар (1)
Тим лидер (1)
Угостителски работник (1)
Угостителски работници (1)
Управувач на машина (1)
Фарбар (1)
Физиотерапевтски техничар (1)
Финансиски менаџер (1)
Царински декларант (1)
Шанкер/ка (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Проблемот со светот е дека глупавите се целосно уверени, а интелегентните полни со сомнеж.
-Bertrand Russell
 
Најпопуларни Огласи
PHP DEVELOPER
МКМАГЕ
(11185 прегледи)
Logistic manager
MN Express Inc
(7321 прегледи)
Агент за осигурување
Сафе Инвест Македонија АД Скопје
(3913 прегледи)
Помошник Сметководител
ДПТУ “РЕПТИЛ’’ ДООЕЛ
(3131 прегледи)
Административен асистент
ABC Logistika
(3053 прегледи)
Општи работници
Ангромаркетинг ДОО
(2537 прегледи)
- Нема информација
БЕСТИСофт
(2220 прегледи)
- Нема информација
Оглас
(2205 прегледи)
Маркетинг агент
пео трејд
(1951 прегледи)
Административен асистент
МТаргет
(1949 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 619104
 
Железарија ЈОЛЕ
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Железарија ЈОЛЕ
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Металургија 
Работно Место: Општи работници 
Број на работни места: 0 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 03/03/2013 
Краен рок за пријавување: 11/03/2013 
Оглас внесен на: 03/03/2013 
Емаил: zelezarijajole@hotmail.com 
URL: www.zelezarijajole.com.mk 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах: 1000 
Адреса за апликација: Áóë.16-òà Ìàêåäîíñêà Áðèãàäà áð.18  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: - Минимум ССС
- Миниум една година претходно работно искуство.
- Посветеност,организираност и лојалност кон работата.
- Место на живеење: Скопје
- Пријавените кандидати да не бидат постари од 40 години.
 
Број на прегледи: 2558 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Железарија ЈОЛЕ има потреба од:

Општи работници

Потребни квалификации:

- Минимум ССС
- Миниум една година претходно работно искуство.
- Посветеност,организираност и лојалност кон работата.
- Место на живеење: Скопје
- Пријавените кандидати да не бидат постари од 40 години.

Предност:

- Познавање  на производите (цевки,профили,лимови,винкли)
- Претходно работно искуство како бравар или слична работна позиција.
- Искуство со ракување на виљушкар.
- Возачка дозвола - Б категорија.

Пријавувањето се врши со испраќање на CV на следната е-маил адреса:zelezarijajole@hotmail.com или лично секој ден од 16:30 до 17:00 часот во просториите на Железарија ЈОЛЕ ДОО и тоа на:

Бул.16-та Македонска Бригада бр.18 (спроти Факом-Производство,капија ЈУГ фабрика Железара).
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
2170
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 12590

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Македонија на хартија нуди добра услови за водење бизнис, но во реалноста не е баш така, велат економистите. Велат дека разочарувањето ќе биде големо кога тој што се повикал на извештајот на Дуинг бизнис ќе дојде да инвестира.
Во Македонија постојат недостатоци и разлики во соработката меѓу младите претприемачи од различните етникуми. Потребно е да се надминат одредени бариери во однос на комуникацијата, меѓусебната доверба и во размената на идеи.
Секоја година владата носи Фискална стратегија во која ја проектира висината на јавниот долг, но кога нема да го испочитува планот, носи нова стратегија во која предвидува поголемо задолжување. Денеска, на денот на распишувањето на изборите, владата се задолжува за нови 31 милиони евра.
Буџетот за следната година пратениците на пленарна седница ќе го разгледуваат в понеделник, ако дотогаш не биде распуштен Парламентот.
Дел од сликата во Градскиот Трговски центар во Скопје се испразнети објетки и написи дека дуќанот се издава или се продава. Економистите сметаат дека улога има намалената куповна моќ на граѓаните, но дуќанџиите сметаат дека намалениот промет се должи и на лоши политики.
Владата предизборно ги части пензионерите, а Светската банка предупредува на состојбите во македонскиот пензиски систем. Догодина дури 452 милиони евра, односно 45 отсто од пензиите ќе се исплаќаат од буџетот, а не од пензиските придонеси. Прашањето е ќе дочекаат ли идните генерации да земаат пензија поради денешниот популизам?
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата