најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
28/01/2015 11:08:43 | Активни огласи: 621 | Вчерашни: 142 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (141)
Администрација (64)
Угостителство (52)
Медицина (48)
Продажба и Маркетинг (39)
Образование и наука (37)
Информатичка технологија (31)
Трговија (25)
Градежништво и Архитектура (24)
Производство (16)
Услуги (14)
Фармација (13)
Прехранбена (9)
Хотелиерство (9)
Шпедиција и транспорт (9)
Медиуми (8)
Автомобилска (7)
Безбедност и заштита при работа (5)
Електроника и Телекомуникации (5)
Осигурување (5)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (4)
Металургија (4)
Право (4)
Сметководство (4)
Стоматологија (4)
Туризам (4)
Убавина и здравје (4)
Машинство (3)
Невладини организации и Здруженија (3)
Сообраќај (3)
Уметност и Култура (3)
Финансии и банкарство (3)
Дистрибуција (2)
Енергетика (2)
Текстилна (2)
Геодезија (1)
Графичка (1)
Дрвна (1)
Е-комерц (1)
Економија (1)
Забава и рекреција (1)
Земјоделство (1)
Спорт (1)
Човечки ресурси (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (241)
Доктор/ка (18)
Келнер/ка (18)
Продавач (17)
Комерцијалист (15)
Козметичарка (10)
Наставник (9)
Референт (9)
Соработник (9)
Директор (8)
Работник (7)
Службеник (7)
Хигиеничар (7)
Општ работник (6)
Сметководител (6)
Агент за продажба и маркетинг (5)
Архитект (5)
Возач (5)
Информатичари и програмери (5)
Референт за продажба (5)
Фармацевт (5)
Администратор (4)
Дистрибутер (4)
Кувар/ка (4)
Менаџер за продажба (4)
Монтер (4)
Фармацевтски техничар (4)
Агенти за продажба (3)
Градежен инженер (3)
Електричар (3)
Електро инженер (3)
Лекар (3)
Магационер (3)
Маркетинг агент (3)
Медицинска сестра (3)
Новинар (3)
Општи работници (3)
Пица мајстор (3)
Правник (3)
Програмер (3)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (3)
Стоматолошка сестра (3)
Android Software Developer (2)
iOS DEVELOPER (2)
SALES REPRESENTATIVE (2)
Web designer (2)
Водител (2)
Графички дизајнер (2)
Едукатор (2)
Електро инсталатер (2)
Инженер (2)
Касиер/ка (2)
Комерцијалист за терен (2)
Консултант (2)
Координатор (2)
Маркетинг асистент (2)
Машински инженер (2)
Медицински техничар (2)
Менаџер (2)
Практикант (2)
Професор по англиски јазик (2)
Секретар (2)
Советник (2)
Техничка секретарка (2)
Хотелски персонал (2)
Шивач/ки (2)
Шпедитер (2)
Accounting specialist (1)
C/C++ Developer (1)
C++ Software Engineer (1)
Call Centre Representative (1)
Customer Support Specialist fluent in German (1)
IT Help Desk Administrator (1)
Linux administrator (1)
MOBILE APPLICATION DEVELOPER – ANDROID (1)
Office Assistant (1)
Office Manager (1)
PHP DEVELOPER (1)
Sales agent (1)
Senior software developer (1)
Software Developer (1)
Software Tester (1)
Web developer (1)
Windows system administrator (1)
Автоелектричар (1)
Агент за недвижности (1)
Агент за осигурување (1)
Агроном (1)
Адвокатски приправник (1)
Административен асистент (1)
Анкетар (1)
Архивар (1)
Асистент за продажба (1)
Асистент за финансии (1)
Бебиситерка (1)
Веб програмер (1)
Видео Монтажер (1)
Виљушкарист (1)
Воспитувач (1)
Геодетски инженер (1)
Градежен техничар (1)
Домаќин-економ (1)
Домашен помошник (1)
Доставувач (1)
Експерт (1)
Импорт координатор (1)
Инструктор (1)
Истражувач со француски/германски/англиски јазик (1)
ИТ систем Инженер (1)
ИТ Специјалист (1)
Камерман (1)
Лаборант (1)
Мајстор пецивар (1)
Машинист (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Машински техничар (1)
Менаџер за човечки ресурси (1)
Металоглодач/Металостругар (1)
Механичар (1)
На шалтер за продажба. и резервации на авионски билети (1)
Надворешен соработник (1)
Обезбедувач (1)
Оперативен директор (1)
Оператор (1)
Оптичар (1)
Организатор (1)
Персонал за продажба (1)
Помошник во кујна (1)
Претставник за продажба и маркетинг (1)
Промотер (1)
Промотерки/промо лидери (1)
Работник во печатница (1)
Работник во сектор за ИТ технологија (1)
Раководител (1)
Сменоводител (1)
Специјалист во осигурување (1)
Специјалист за продажба (1)
Специјалист за софтвер (1)
Спортски новинар (1)
Спортски работник (1)
Стручен Соработник (1)
Техничар (1)
Технолог (1)
Тим лидер (1)
Трговски работник (1)
Угостителски работници (1)
Фарбар (1)
Финансиски асистент (1)
Фризер/ка (1)
Хаусмајстор (1)
Шанкер/ка (1)
Шеф на кујна (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Никогаш да не сте стапиле во брак додека сеуште одите на факултет. Ќе биде многу тешко да започнете кариера ако некој перспективен работодавец види дека веќе сте направиле една грешка.
-Kin Hubbard
 
Најпопуларни Огласи
Угостителски работници
Ејџ Ар
(11012 прегледи)
- Нема информација
АПВ АНТОРИС
(7058 прегледи)
Хотелски персонал
Ејџ Ар
(6883 прегледи)
Комерцијалист
Вуле Ком
(5078 прегледи)
- Нема информација
Фонд за ПИО на Македонија
(4400 прегледи)
Хотелски персонал
Ејџ Ар
(2640 прегледи)
Администратор
Чапе Фунги
(2468 прегледи)
- Нема информација
Кола
(2401 прегледи)
Специјалист за продажба
Интек Систем
(2312 прегледи)
- Нема информација
ЈЗУ Геронтолошки завод „13 Ноември“ – Скопје
(2289 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 622308
 
АГРОТЕХНА
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Вест,
Објавувач: АГРОТЕХНА
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Продажба и Маркетинг 
Работно Место: Продавач 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 25/05/2013 
Краен рок за пријавување: 09/06/2013 
Оглас внесен на: 26/05/2013 
Емаил: maloprodazba@agrotehna.com.mk 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации:  
Број на прегледи: 8908 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Агро Техна
Објавува оглас за вработување на
Продавачи
Работни денови од Понеделник до Сабота Работното време е во смени
Прва смена започнува во 08,00 а завршува во 15,00 часот.
Втора смена започнува во 13,00 или 14,00 а завршува во 20,00 или 21,00 часот.
Висината на основната (бруто) плата за работното место изнесува 17.615,00 денари.
Вашите биографии испраќајте ги на: maloprodazba@agrotehna.com.mk
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
7477
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 10452

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Може да настанат проблеми со практичната примена на законот велат аналиитчарите, додека пак власта вели дека целта на законот е олеснување на процедурите.
Додека јавноста се занимава со други теми, државата се задолжува. Економистите велат дека не е важно колку се задолжува, туку за кои цели.
Еврото е на најниско ниво во однос на доларот во последните девет години. Со оглед на тоа што денарот е врзан за еврото, македонските производи стануваат поконкурентни за извоз во доларски подрачја.
Задоволни од досегашните постигнати ефекти, од Владата најавуваат влез на дваесет и пет нови странски компании дома. Економистите пак оценуваат дека резултатите не се задоволителни, а влезот на странски капитал е недоволен за да предизвика посериозен развој на стопанството. Според повеќето од нив ефектите се повеќе промотивни за Владата, отколку што има резултати во економијата.
Бизнис заедницата очекува дека 2015 година ќе биде тешка, но дека и покрај тоа, македонските компании ќе се снајдат исто добро како лани.
Македонија во изминатата деценија на регионално ниво има подобри резултати во привлекувањето странски инвестиции само од Босна и Херцеговина.
Опозицијата и дел од економистите се сомневаат дека македонската економија може да издржи буџет од 3 милијарди евра. А со оглед на планираните трошоци, ни тој нема да биде доволен.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата