најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
01/09/2016 03:45:47 | Активни огласи: 606 | Вчерашни: 125 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (96)
Информатичка технологија (46)
Угостителство (46)
Трговија (43)
Градежништво и Архитектура (38)
Образование и наука (25)
Продажба и Маркетинг (24)
Медицина (22)
Производство (22)
Прехранбена (18)
Јавна Администрација (16)
Услуги (14)
Финансии и банкарство (11)
Текстилна (10)
Администрација (9)
Графичка (9)
Машинство (9)
Фармација (9)
Шпедиција и транспорт (9)
Електроника и Телекомуникации (8)
Хотелиерство (8)
Автомобилска (7)
Металургија (7)
Право (6)
Дрвна (5)
Осигурување (5)
Сметководство (5)
Убавина и здравје (5)
Е-комерц (4)
Недвижнини (4)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (3)
Стоматологија (3)
Туризам (3)
Земјоделство (2)
Издаваштво (2)
Комунална (2)
Медиуми (2)
Хемија (2)
Безбедност и заштита при работа (1)
Дистрибуција (1)
Економија (1)
Енергетика (1)
Инжинерство (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Рударство (1)
Спорт (1)
Уметност и Култура (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (83)
Продавач (27)
Келнер/ка (22)
Директор (9)
Доктор/ка (9)
Комерцијалист (9)
Асистент за продажба (8)
Возач (8)
Медицинска сестра (8)
Професор по германски јазик (8)
Магационер (7)
Агент за продажба и маркетинг (6)
Агенти за продажба (6)
Наставник (6)
Работник во производство (6)
Рецепционер (6)
Градежен инженер (5)
Маркетинг агент (5)
Машински инженер (5)
Персонал за продажба (5)
Помлад соработник (5)
Програмер (5)
Референт за продажба (5)
Сметководител (5)
Фризер/ка (5)
Хигиеничар (5)
Шанкер/ка (5)
Шивач/ки (5)
CALL CENTER AGENTS (4)
Junior Developer (4)
Агент за осигурување (4)
Адвокатски приправник (4)
Веб програмер (4)
Графички дизајнер (4)
Дистрибутер (4)
Електро инженер (4)
Книговодител-Сметководител (4)
Комерцијалист за терен (4)
Кувар/ка (4)
Мајстор (4)
Наставник по Англиски (4)
Пица мајстор (4)
Проектант (4)
Професор по англиски јазик (4)
Работник (4)
Фармацевт (4)
Web developer (3)
Армирач (3)
Архитект (3)
Градежен техничар (3)
Дизајнер (3)
Електричар (3)
Лаборант (3)
Маркетинг асистент (3)
Медицински претставник (3)
Монтер (3)
Помошник во кујна (3)
Правник (3)
Практикант (3)
Презентер (3)
Соработник (3)
Телефонски оператор (3)
Фармацевтски техничар (3)
Физио-терапевт (3)
Java Developer (2)
PHP DEVELOPER (2)
SENIOR .NET DEVELOPER (2)
Агент за недвижности (2)
Административен асистент (2)
Административен работник (2)
Асистент за финансии (2)
Асистент менаџер (2)
Бебиситерка (2)
Водоинсталатер (2)
Главен сметководител (2)
Готвач (2)
Градежен инженер/Архитект (2)
Дефектолог (2)
Директор на филијала (2)
Доставувач (2)
Заменик Директор (2)
Информатичари и програмери (2)
Касиер/ка (2)
Машинист (2)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (2)
Машински техничар (2)
Медицински преставник (2)
Менаџер за продажба (2)
Неговател/ка (2)
Општ работник (2)
Општи работници (2)
Офсет Машинист (2)
Пекар (2)
Персонал (2)
Помошник Сметководител (2)
Преведувач (2)
Продажни асистенти (2)
Работник во печатница (2)
Работнички (2)
Ракувач на градежни машини (2)
Специјалист (2)
Столар (2)
Стоматолошка сестра (2)
Тесар (2)
Техничка секретарка (2)
Угостителски работник (2)
Фарбар (2)
Хаусмајстор (2)
.Net Consultant (1)
Account Manager (1)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT (1)
Business Development Companion (1)
Cabin Crew (1)
Customer Service Representative (1)
Customer Support Resentative (1)
Customer Support Specialist fluent in German (1)
Database Administrator (Oracle) (1)
Director R&D (1)
HR SPECIALIST (1)
Human Resources Assistant (1)
INDUSTRIAL SALES ENGINEER (1)
Internship (1)
iOS DEVELOPER (1)
Office Assistant (1)
PHP Senior Developer (1)
Sales & Marketing Coordinator (1)
Sales & Marketing representative (1)
Senior C++ Software Developer (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
SENIOR IT/TELECOM RECRUITER (1)
Senior Java Software Developer (1)
Senior Software Quality Engineer (1)
Software Tester (1)
Tourism and Hospitality Sector Facilitator (1)
Администратор (1)
Анкетар (1)
Асистент (1)
Благајник (1)
Бравар (1)
Брокер (1)
Видео Монтажер (1)
Водител (1)
Деловен секретар (1)
Дизаличар (1)
Дреар (1)
Економски техничар (1)
Електро инсталатер (1)
Електроничар (1)
Земјоделски работници (1)
Илустратор (1)
Инсталатер (1)
Истражувач (1)
Комерцијалист, магационер (1)
Контролор (1)
Координатор (1)
Копирајтер (1)
Кранист (1)
Кројач (1)
Курир (1)
Лице за безбедност и заштита при работа (1)
Маркетинг менаџер (1)
Маркетинг специјалист (1)
Менаџер за производство (1)
Менаџер на сектор (1)
Месар (1)
Месар/Касап (1)
Механичар (1)
Модел (1)
Моделар (1)
Наплатувач (1)
Одговорен за одржување (1)
Одговорен сметководител (1)
Оператор (1)
Општ магацински работник (1)
Општи работници и возач (1)
Помошник директор (1)
Помошник угостителски работник (1)
Претставник (1)
Претставник за продажба (1)
Проект асистент (1)
Промотер (1)
Работник во сектор за ИТ технологија (1)
Работник за обезбедување (1)
Раководител (1)
Референт за директна продажба (1)
Референт за транспорт (1)
Садомијач (1)
Самостоен референт (1)
Секретар/ka (1)
Сендвичар/ка (1)
Сервис Техничар/Инженер (1)
Систем инженер (1)
Скараџија (1)
Собар/ka (1)
Советник (1)
Советници на германски јазик за Customer Care Center (passive inbound) (1)
Спортски работник (1)
Стручен Соработник (1)
Тапетар (1)
Телефонски консултант со германски јазик (1)
Технички асистент (1)
Тим лидер (1)
Туристички работник (1)
Угостителски работници (1)
Управител (1)
Физиотерапевтски техничар (1)
Хемиски инженер (1)
Хемиски техничар (1)
Хидрохемичар (1)
Член на судскиот совет (1)
Шалтерски работник (1)
Шпедитер (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Без одмор, човек не може да работи; без работа, немате никаква корист од одморот.
-Abkhasian Proverb
 
Најпопуларни Огласи
Маркетинг агент
пео трејд
(3721 прегледи)
Рецепционер
Цермат
(3155 прегледи)
Бебиситерка
Марија
(1824 прегледи)
Работник во печатница
Арт Принт Студио
(1823 прегледи)
Асистент за продажба
Смарт солутионс ДООЕЛ
(1746 прегледи)
- Нема информација
ЛТХ Леарница Охрид
(1735 прегледи)
- Нема информација
ЦАД-ЛАИФ ДОО Битола
(1716 прегледи)
Комерцијалист
ЕКСТРИМ ПАРФЕМИ ДОО
(1677 прегледи)
Референт за директна продажба
Ла Тобако
(1670 прегледи)
Програмер
Мегантик ДОО
(1658 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 632688
 
ЈЗУ Здравствен дом на Скопје-Скопје
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Вечер,
Објавувач: ЈЗУ Здравствен дом на Скопје-Скопје
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Медицина 
Работно Место: Медицинска сестра 
Број на работни места: 8 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 09/01/2014 
Краен рок за пријавување: 15/01/2014 
Оглас внесен на: 09/01/2014 
Емаил: Нема информации 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: ССС – IV степен
положен стручен испит
 
Број на прегледи: 1406 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Врз основа на член 22, став 1, точка 1, став 3 член 23 став 1 и 3 и член 24 од Законот за работните односи („Сл.весник на РМ” број 54/2013 пречистен текст) член 157 став 1 точка 1 член 158 став 1, 2, 5 и 6, член 159, 160 и 161 од Законот за здравствена заштита (Сл. весник на РМ бр.10/2013 пречистен текст и 87/2013) член 28.став 1 и 2 алинеја 4 од Статутот на ЈЗУ „Здравствен дом на Скопје” - Скопје и добиената согласност од Министерството за финансии на P.M. број 02-40132/2 од 30.12.2013 година, согласно Одлуката на вд. директорот број 04-8086/1 од 31.12.2013 година, вд. директорот на ЈЗУ „Здравствен дом на Скопје” Скопје објавува:
ЈАВЕН ОГЛАС
Се објавува Јавен оглас за вработување на здравствени работници во работен однос на неопределено време за работно место:
1. Доктор на медицина - 10 (десет) извршители
2. Медицинска сестра - 8 (осум) извршители
Кандидатите за вработување треба да ги исполнуваат општите и посебните услови предвидени со законот:
Општите услови:
- да е државјанин на Република Македонија
- да е полнолетен
- да има општа здравствена способност
- да не му е изречена со правосилна одлука забрана за вршење на професија, дејност или должност.
Посебни услови:
А) Кандидатите под реден број 1
- да има соодветно високо образование Медицински факултет
- да имаат положен стручен испит
- да имаат лиценца за работа
- да имаат познавање на еден од светските јазици (англиски, германски или француски) -со или без работно искуство
Потребни документи кои треба да бидат доставени:
- пријава, кратка биографија со адреса на живеење
- диплома или уверение за завршено образование (со просек на успех) оригинал или копија заверена на нотар); нострификација на диплома за кандидати кои завршиле во странство (со еквиваленција на оценки);
- уверение за положен стручен испит
- лиценца за работа
- доказ за познавање на еден од светските јазици (англиски, германски или француски)
- доказ за работно искуство
- уверение за државјанство
- извод од матична книга на родените
- лекарско уверение за општа здравствена способност
- уверение од суд дека не му е изречена со правосилна одлука забрана за вршење на професија, дејност или должност.
Посебни услови:
Б) Кандидатите под реден број 2
- Да има средно медицинско училиште смер медицинска сестра
- да има положен стручен испит
- со или без работно искуство
Потребни документи кои треба да бидат доставени:
- пријава, кратка биографија со адреса на живеење
- диплома за завршено образование смер медицинска сестра (со оценки) (свидетелства за 4 години) (оригинал или копија заверена на нотар), нострификација на диплома/свидетелства за кандидати кои завршиле во странство (со еквиваленција на оценки)
- уверение за положен стручен испит
- доказ за работно искуство
- уверение за државјанство
- извод од матична книга на родените
- лекарско уверение за општа здравствена способност
- уверение од суд дека не му е изречена со правосилна одлука забрана за вршење на
професија, дејност или должност        
Рокот за пријавување на конкурсот е 5 работни дена, сметано од денот на објавување на огласот, во средствата за јавно информирање. Ненавремено доставените и некомплетни пријави нема да бидат предмет на разгледување. Кандидатите под реден број (1) и (2) ќе бидат избрани врз основа на ранг-листа, предложена од комисијата за селекција со најмалку тројца кандидати. Пријавите со потребните документи да се доставуваат во Архивата на ЈЗУ „Здравствен дом на Скопје” Скопје во Поликлиника „Бит Пазар” соба број 178 или на адреса бул. „Крсте Мисирков” бр. 28, Скопје.
ЈЗУ „ЗДРАВСТВЕН ДОМ НА СКОПЈЕ” - СКОПЈЕ
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
377
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 12434

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Владата се задолжува подолгорочно за да го префрли товарот на враќањето на долговите на идните генерации, но во таков случај и каматите се повисоки.
Со новиот ребаланс, кој според власта е наменет за санирање на последиците од поплавите во скопскиот регион, се предвидуваат повеќе пари за стоки и услуги. Сепак, само еден месец по веќе направениот ребаланс, сега се предвидуваат повеќе пари и за плати и надоместоци и за социјални трансфери, додека ќе има помалку пари за субвенции и за капитални расходи.
Трговците велат дека не забележале значително зголемување на прометот и покрај тоа што е сезона на попусти, кога некои произвиди се продаваат и до 70 отсто поевтино.
Пред пратениците се измените во Законот за буџети, според кој, до 5 отсто од парите ќе може да се префрлаат од едно во друго министерство или институција, што годишно може да бидат до 150 милиони евра. Економистите велат дека со тоа владата си создава простор за да прави ребаланси без да ги праша пратениците за тоа.
Странските инвеститори во бесцаринските зони даваат дури и пониски плати од домашните инвеститори и ја повлекоа просечната плата на директно ангажираните работници надолу, вели Пецо Ристески од Синдикатот за индустрија, енергетика и рударство.
Со намалувањето на кредитниот рејтинг на Македонија од агенцијата Фич, секое ново позајмување на странските пазари ќе биде со поголеми камати од досегашните.
Работам и земам седум илјади плата, барем да земам 12 илјади, па да можам да врзам крај со крај. Оваа изјава на една анкетирана граѓанка го покажува очајното ниво на платите во Македонија.
Ние веќе десет години даваме бенефиции за странски директни инвестиции, а тие бележат надолна линија, вели бизнисменот Венко Глигоров.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата