најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
18/08/2017 11:47:35 | Активни огласи: 430 | Вчерашни: 87 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (57)
Информатичка технологија (53)
Трговија (40)
Угостителство (31)
Продажба и Маркетинг (25)
Прехранбена (23)
Услуги (18)
Образование и наука (16)
Градежништво и Архитектура (15)
Електроника и Телекомуникации (14)
Медицина (13)
Производство (13)
Дистрибуција (8)
Фармација (7)
Дрвна (6)
Право (6)
Хотелиерство (6)
Администрација (4)
Менаџмент (4)
Сметководство (4)
Спорт (4)
Автомобилска (3)
Безбедност и заштита при работа (3)
Забава и рекреција (3)
Издаваштво (3)
Недвижнини (3)
Туризам (3)
Убавина и здравје (3)
Графичка (2)
Енергетика (2)
Машинство (2)
Металургија (2)
Осигурување (2)
Социјална (2)
Стоматологија (2)
Шпедиција и транспорт (2)
Е-комерц (1)
Економија (1)
Земјоделство (1)
Медиуми (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Финансии и банкарство (1)
Шумарство (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (57)
Продавач (19)
Возач (11)
Келнер/ка (10)
Комерцијалист (10)
Магационер (8)
Оператор (8)
Професор по германски јазик (8)
Агент за продажба (7)
Дистрибутер (6)
Хигиеничар (6)
Агент за продажба и маркетинг (5)
Професор по англиски јазик (5)
Работник во производство (5)
Административен асистент (4)
Архитект (4)
Готвач (4)
Информатичари и програмери (4)
Комерцијалист за продажба (4)
Медицинска сестра (4)
Општи работници (4)
Персонал за продажба (4)
Сметководител (4)
Фармацевтски техничар (4)
SENIOR .NET DEVELOPER (3)
Адвокатски приправник (3)
Администратор (3)
Доставувач (3)
Маркетинг асистент (3)
Наставник (3)
Обезбедувач (3)
Пекар (3)
Пица мајстор (3)
Помошник во кујна (3)
Практикант (3)
Преведувач (3)
Програмер (3)
Работник за обезбедување (3)
Референт за продажба (3)
Рецепционер (3)
Фармацевт (3)
Шанкер/ка (3)
Customer Care Agent (2)
Customer Service Representative (2)
Office Manager (2)
PHP Senior Developer (2)
Sales agent (2)
Sales supervisor (2)
Technical Consultant (2)
Автомеханичар (2)
Административен работник (2)
Аниматор (2)
Градежен инженер (2)
Градежен работник (2)
Графички дизајнер (2)
Доктор/ка (2)
Книговодител-Сметководител (2)
Кувар/ка (2)
Лаборант (2)
Лектор (2)
Мајстор (2)
Маркетинг менаџер (2)
Маркетинг специјалист (2)
Машински техничар (2)
Медицински персонал (2)
Мерчендајзер (2)
Месар/Касап (2)
Општ работник (2)
Пакувач (2)
Помошник Сметководител (2)
Презентер (2)
Промотер (2)
Работнички (2)
Референт за директна продажба (2)
Салатер (2)
Сервисер (2)
Соработници (2)
Столар (2)
Физио-терапевт (2)
.Net Consultant (1)
Account Manager (1)
Business Intelligence Analysts/Developers (1)
C/C++ Developer (1)
Content Analyst (1)
Content Writing Manager (1)
Copy writer (1)
Customer Support Specialist fluent in German (1)
Data Collection and Analysist (1)
Database Developer (1)
iOS DEVELOPER (1)
IT Consultant (1)
IT Specialist (1)
IT support specialist (1)
Java Developer (1)
Java Junior Developer (1)
Junior Android Developer (1)
Junior Developer (1)
PHP DEVELOPER (1)
PR менаџер (1)
QUALITY MANAGER (1)
Sales Assistant (1)
Sales support specialist (1)
SENIOR AUTOMATION QA ENGINEER (1)
SEO specialist (1)
Software Developer (1)
Web designer (1)
Агент за недвижности (1)
Агент за осигурување (1)
Агенти за продажба (1)
Административно-книговодствен работник (1)
Армирач (1)
Асистент (1)
Асистент за продажба (1)
Асистент за финансии (1)
Биохемичар (1)
Бренд Менаџер (1)
Водител (1)
Воспитувач (1)
Геодетски инженер (1)
Главен сметководител (1)
Гумар (1)
Дадилка/Куќна помошничка (1)
Електричар (1)
Електро инсталатер (1)
Инсталатер (1)
Информатичар (1)
Касиер/ка (1)
Келнер/Шанкер (1)
Комерцијалист за терен (1)
Конфекциски работник (1)
Координатор (1)
Лекар (1)
Масер (1)
Машинист (1)
Машински инженер (1)
Медицински преставник (1)
Менаџер (1)
Менаџер за клучни клиенти (1)
Менаџер за продажба (1)
Механичар (1)
Монтажер (1)
Монтер (1)
Наставник по Англиски (1)
Неговател/ка (1)
Одговорен на лабораторија (1)
Одржувач (1)
Оператор во кол центар на германски јазик (1)
Оптичар (1)
Општ магацински работник (1)
Општи работници и возач (1)
Перач/ка (1)
Помошник/чка (1)
Правник (1)
Предавач (1)
Приправник (1)
Проект менаџер (1)
Работник (1)
Раководител на сметководство (1)
Ракувач (1)
Редар (1)
Садомијач (1)
Сервис Техничар/Инженер (1)
Систем администратор за телекомуникациски мрежи (1)
Слаткар (1)
Софтвер - Full Stack Developer (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Стоматолог (1)
Стручен Соработник (1)
Телефонски оператор (1)
Технолог/Инженер (1)
Угостителски работници (1)
Услужен работник (1)
Хемиски инженер (1)
Чувар (1)
Шалтерски работник (1)
Шеф (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Многумина од нас работат понапорно отколку што сакаат, на работа што воопшто не ја сакаат. Зошто? Логично! Со цел да си дозволиме еден вид на постоење, не се грижиме како живееме.
-Bradford Angier
 
Најпопуларни Огласи
Административен работник
Догрујер Адвертисемент & Дата Процессинг
(2720 прегледи)
Административен асистент
Top Price
(2462 прегледи)
Медицински персонал
Artigum Management
(2416 прегледи)
Медицински персонал
ПЗУ РЕФЛЕКС МЕДИКА
(1727 прегледи)
Продавач
Ројал Инвест
(1633 прегледи)
Content Writing Manager
Pickatale
(1529 прегледи)
Комерцијалист
ДЕКСИКО Д.О.О
(1330 прегледи)
Медицинска сестра
ПЗУ Интра Витам Медикус
(1322 прегледи)
Sales supervisor
kitanovskigroup
(1198 прегледи)
- Нема информација
ПЗУ Д
(1145 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 671538
 
VisioLab GmbH
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: VisioLab GmbH
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Услуги 
Работно Место: Советници на германски јазик за Customer Care Center (passive inbound) 
Број на работни места: 60 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 10/10/2016 
Краен рок за пријавување: 31/01/2017 
Оглас внесен на: 10/10/2016 
Емаил: rabota2016@visiolab.de 
URL: Нема информации 
Контакт телефон: 070 266 632  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: - Течна комуникација на германски јазик (усмено и писмено),
- Тимско работење,
- Преземање на телефонски повици,
- Услуга и исполнување на барањата на странките,
- Пријатен глас,
- Љубезен и позитивен однос,
- Голема мотивација кон работата и спремност за додатно квалифицирање.
 
Број на прегледи: 7606 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
За Customer Care Center за интернет шопови од Германија се бара
советници на германски јазик (passiv inbound).

Поради преголема побарувачка од страна на стални и идни муштерии од
нашите интернет шопови, решивме да ја прошириме нашата услуга и во
Македонија со 60 вработени.

Се работи за прашања околу постоечки или нови нарачки, гаранција,
замена, враќање и рекламации.

Нема непријатни разговори од страна на нашите муштерии.

Поради тоа едно високо ниво на разговор очекуваме и од вас.

Нашето Мото гласи:
Ние сме секогаш пријателски расположени кон нашите муштерии!

Од вас очекуваме:
- Течна комуникација на германски јазик (усмено и писмено),
- Тимско работење,
- Преземање на телефонски повици,
- Услуга и исполнување на барањата на странките,
- Пријатен глас,
- Љубезен и позитивен однос,
- Голема мотивација кон работата и спремност за додатно квалифицирање.

Ние би ви нудиле:
- Флексибилно работно време (понеделник до недела),
- полно или пола работно место по ваша желба,
- Модерни работни места со компјутерска опрема,
- Професионална обука,
- Добра плата и додатна провизија,
- Многу атрактивни услови за работа.

Очекуваме ваш CV на rabota2016@visiolab.de

Контакт телефон: 070 266 632  
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
1700
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 13232

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Зимоска ги фати мраз, а летоска град. Јаболкото во Преспа е уништено, откупот е непостојан, а цените ниски, се жалат овоштарите.
За еден месец не можат да се очекуваат големи промени во економијата. Оваа година ќе заврши со низок економски раст, а некое раздвижување може да се очекува следната година, прогнозираат економистите.
Печалбарите се чекаат за летно раздвижување на екомонијата, но и општествениот живот во градот. Се зголемува бројот на купувачи, сите се надеваат на заработка плус, а се збогатува и социјалниот живот.
Премиерот Зоран Заев вчера најави проект со кој по завршувањето на образованието младите одредено време ќе може да работат во приватниот сектор, а државата ќе им дава плата. ВМРО-ДПМНЕ смета дека има премногу нејаснотии во најавата и оти Заев ретерира од предизборните ветувања.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата