најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
27/03/2017 04:42:09 | Активни огласи: 574 | Вчерашни: 38 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (103)
Информатичка технологија (68)
Трговија (52)
Угостителство (44)
Градежништво и Архитектура (36)
Продажба и Маркетинг (32)
Производство (28)
Прехранбена (19)
Медицина (16)
Автомобилска (13)
Услуги (12)
Електроника и Телекомуникации (11)
Образование и наука (10)
Туризам (10)
Шпедиција и транспорт (10)
Убавина и здравје (9)
Фармација (9)
Текстилна (8)
Графичка (7)
Машинство (7)
Недвижнини (6)
Сметководство (6)
Стоматологија (6)
Дрвна (4)
Е-комерц (4)
Издаваштво (4)
Забава и рекреција (3)
Инжинерство (3)
Осигурување (3)
Право (3)
Хотелиерство (3)
Авио (2)
Безбедност и заштита при работа (2)
Медиуми (2)
Менаџмент (2)
Социјална (2)
Финансии и банкарство (2)
Администрација (1)
Воена (1)
Дистрибуција (1)
Животна средина (1)
Земјоделство (1)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (1)
Металургија (1)
Спорт (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (90)
Продавач (26)
Келнер/ка (20)
Магационер (15)
Работник во производство (10)
Возач (9)
Комерцијалист (9)
Монтер (9)
Оператор (9)
Хигиеничар (9)
Доктор/ка (8)
Програмер (8)
Касиер/ка (7)
Работник за обезбедување (7)
Шанкер/ка (7)
Автомеханичар (6)
Агент за недвижности (6)
Агент за продажба (6)
Персонал за продажба (6)
Сметководител (6)
Административен работник (5)
Архитект (5)
Веб програмер (5)
Информатичари и програмери (5)
Комерцијалист за терен (5)
Администратор (4)
Книговодител-Сметководител (4)
Козметичарка (4)
Општи работници (4)
Референт за продажба (4)
Фармацевт (4)
Area Sales Manager (3)
Sales agent (3)
SENIOR AUTOMATION QA ENGINEER (3)
Web developer (3)
Агент за продажба и маркетинг (3)
Агенти за продажба (3)
Готвач (3)
Градежен инженер (3)
Градежен работник (3)
Дистрибутер (3)
Заварувач (3)
Инженер (3)
Машински инженер (3)
Медицинска сестра (3)
Наставен кадар (3)
Практикант (3)
Стоматолошка сестра (3)
Туристички работник (3)
Шалтерски работник (3)
CALL CENTER AGENTS (2)
Java Developer (2)
PHP DEVELOPER (2)
Software Developer (2)
Агент за осигурување (2)
Адвокатски приправник (2)
Асистент за продажба (2)
Астролог (2)
Главен сметководител (2)
Градежен инженер/Архитект (2)
Графички дизајнер (2)
Деловен секретар (2)
Дизајнер (2)
Доставувач (2)
Електричар (2)
Електро инженер (2)
Електро инсталатер (2)
Курир (2)
Менаџер за продажба (2)
Пакувач (2)
Пица мајстор (2)
Помошник во кујна (2)
Преведувач (2)
Презентер (2)
Работник (2)
Секретар/ka (2)
Систем администратор (2)
Собар/ka (2)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (2)
Стоматолог (2)
Техничка секретарка (2)
Тим лидер (2)
Угостителски работник (2)
Угостителски работници (2)
Управувач на машина (2)
Фармацевтски техничар (2)
Физио-терапевт (2)
Хаусмајстор (2)
.Net Software Developer (1)
.Net Team Lead (1)
Account Manager (1)
Admin/Finance assistant (1)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT (1)
Advertising Sales Agent (1)
ADVISOR (1)
Application System Analyst / Programmer (1)
Aвтомеханичар (1)
Business Development Manager (1)
C++ Software Engineer (1)
Cabin Crew (1)
CONTRACT & PROCUREMENT OFFICER (1)
CRM Specialist (1)
Customer Care Agent (1)
Data Warehouse Developer (1)
Director R&D (1)
Java Junior Developer (1)
Marketing manager (1)
Product Managers (1)
Project Specialist (1)
Quality assurance (1)
Sales Manager (1)
SALES REPRESENTATIVE (1)
Senior C++ Software Developer (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
Senior Java Software Developer (1)
Senior Software Quality Engineer (1)
SharePoint .NET Developer (1)
Software Tester (1)
SQL Developer (1)
Авионски перонал (1)
Авто лакер (1)
Автоелектричар (1)
Агент за транспорт (1)
Агроном (1)
Администратор на база на податоци (1)
Анкетар (1)
Асистент за финансии (1)
Бравар (1)
Вајар (1)
Веб уредник (1)
Водител (1)
Водоинсталатер (1)
Геодетски инженер (1)
Геодупчач (1)
Градежен техничар (1)
Дадилка/Куќна помошничка (1)
Декоратер/Аранжер (1)
Електро техничар (1)
Инструктор (1)
Компјутерски техничар (1)
Контролор (1)
Конфекциски работник (1)
Координатор (1)
Координатор во логистика (1)
Котлар (1)
Кувар/ка (1)
Лаборант (1)
Лектор (1)
Маркетинг асистент (1)
Маркетинг менаџер (1)
Машинобравари (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Машински техничар (1)
Менаџер за клучни клиенти (1)
Менаџер за логистика (1)
Менаџер на сектор (1)
Мерчендајзер (1)
Месар/Касап (1)
Надворешен соработник (1)
Наставник (1)
Научен работник (1)
НЕЗАВИСЕН КОМЕРЦИЈАЛИСТ НА ТЕРЕН (1)
Обезбедувач (1)
Обучувачи (1)
Оператор во кол центар на германски јазик (1)
Општ магацински работник (1)
Паркетар (1)
Пекар (1)
Помошник магационер (1)
Помошник шеф (1)
Помошник/чка (1)
Правник (1)
Претставник за продажба и маркетинг (1)
Продукт менаџер (1)
Промотер (1)
Промотерки/промо лидери (1)
Психолог (1)
Работник во печатница (1)
Работник/ци (1)
Раководител на сметководство (1)
Референт за директна продажба (1)
Референт за набавка (1)
Рецепционер (1)
Садомијач (1)
Самостоен соработник (1)
Сендвичар/ка (1)
Сервисер (1)
Советник (1)
Соработник (1)
Специјалист за продажба (1)
Специјалист за софтвер (1)
Столар (1)
Стручен Соработник (1)
Супервизор (1)
Телекомуникациски специјалист (1)
Телефонски оператор (1)
Технички координатор (1)
Технички персонал (1)
Технолог (1)
Технолог/Инженер (1)
Туристички водич (1)
Унапредувач на продажба (1)
Фарбар (1)
Фризер/ка (1)
Хемиски техничар (1)
Цртач (1)
Шивач/ки (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Мислам дека можеби во секоја компанија денес има најмалку една личност која полека полудува
-Joseph Heller
 
Најпопуларни Огласи
Астролог
Интернационална компанија
(10348 прегледи)
Водител
Кат Медиа
(9247 прегледи)
Director R&D
VMware, Inc.
(8329 прегледи)
Senior Software Quality Engineer
VMware, Inc.
(6617 прегледи)
Senior C++ Software Developer
VMware, Inc.
(6350 прегледи)
Senior Java Software Developer
VMware, Inc.
(5573 прегледи)
Административен работник
ИФФОМ
(3759 прегледи)
Продавач
Фелисис ДОО
(2502 прегледи)
Административен работник
Цермат
(2236 прегледи)
- Нема информација
БОДИ МИМИ ДООЕЛ
(2004 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 675622
 
TA Generalturist 2000
 
Регион: Охридски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: TA Generalturist 2000
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Туризам 
Работно Место: Шалтерски работник 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Времено 
Објавен на: 14/03/2017 
Краен рок за пријавување: 31/03/2017 
Оглас внесен на: 13/03/2017 
Емаил: gen2000@t.mk 
URL: Нема информации 
Контакт телефон: 046/ 260 - 423 
Поштенски Фах: 6000 
Адреса за апликација: Булевар Туристичка мини пазар Гранит, lok 1 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци: 3  
Почеток на работен однос:  
Плата: 12.000,oo 
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: - Високо образование: Дипломиран менаџер по туризам и угостителство
- Одлично познавање на странски јазици
- Комјутерски вештини: MS Office
- Поседување на лиценца за туристички водич и придружник
- Поседување на лиценца за резервација на авио билети: IATA ticketing
- Високо развиени комуникациски способности
- Возачка дозвола: Б категорија
 
Број на прегледи: 831 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Туристичката агенција Генералтурист 2000 има потреба од врабоување на шалтерски службеник. 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
4373
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 12986

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Наместо мирен трансфер на власта, техничката влада си зема за право да го контролира целиот економски живот во Македонија, велат аналитичарите. Тие посочуваат дека техничка влада со нови задолжувања и трошење пари го зауздува домашниот сектор.
Стопанството е во грч во исчекување од епилогот на повеќе од двегодишната политичка криза. Ако решението се пролонгира, бизнисот ќе трпи последици.
Македонските земјоделци, кои се незадоволни што немаат пари за пролетната сеидба најавуваат дека ќе ги радикализираат нивните чекори доколку до крајот на неделата не се најде решение. Тие бараат да им бидат исплатени субвенциите.
Намалена побарувачка, иселување на млади и нестабилен економски пазар се само дел од последиците од политичката криза, кои ги чуствуваат прилепските текстилци. Тие бараат формирање на Влада и нова економска стратегија.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата