најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
21/01/2018 09:43:02 | Активни огласи: 406 | Вчерашни: 6 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (61)
Образование и наука (41)
Информатичка технологија (40)
Продажба и Маркетинг (26)
Производство (26)
Трговија (24)
Угостителство (21)
Градежништво и Архитектура (17)
Прехранбена (15)
Медицина (13)
Сметководство (11)
Фармација (9)
Дистрибуција (8)
Електроника и Телекомуникации (7)
Туризам (7)
Стоматологија (6)
Автомобилска (5)
Земјоделство (5)
Услуги (5)
Шпедиција и транспорт (5)
Безбедност и заштита при работа (4)
Графичка (4)
Текстилна (4)
Уметност и Култура (4)
Хотелиерство (4)
Администрација (3)
Издаваштво (3)
Машинство (3)
Право (3)
Менаџмент (2)
Недвижнини (2)
Сообраќај (2)
Финансии и банкарство (2)
Хемија (2)
Дрвна (1)
Е-комерц (1)
Енергетика (1)
Забава и рекреција (1)
Комунална (1)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Осигурување (1)
Социјална (1)
Убавина и здравје (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (54)
Наставен кадар (18)
Продавач (14)
Возач (11)
Директор (10)
Магационер (10)
Наставен и ненаставен кадар (9)
Агент за продажба и маркетинг (7)
Комерцијалист за продажба (7)
Медицинска сестра (7)
Сметководител (6)
Фармацевт (6)
Помошник во кујна (5)
Комерцијалист (4)
Општ работник (4)
Стоматолошка сестра (4)
SMM/PPC/Content Writing Expert (3)
Агент за недвижности (3)
Агроном (3)
Келнер/ка (3)
Келнер/Шанкер (3)
Книговодител-Сметководител (3)
Менаџер (3)
Монтер (3)
Работник во печатница (3)
Референт за продажба (3)
Туристички работник (3)
Фармацевтски техничар (3)
.NET DEVELOPER (2)
Data Collection and Analysist (2)
IT support specialist (2)
Java Junior Developer (2)
SENIOR .NET DEVELOPER (2)
Software Developer (2)
Web developer (2)
Администратор (2)
Асистент за продажба (2)
Бебиситерка (2)
Бравар (2)
Водоинсталатер (2)
Градежен инженер (2)
Дистрибутер (2)
Електричар (2)
Електро инженер (2)
Електро инсталатер (2)
Лице за безбедност и заштита при работа (2)
Мајстор (2)
Медицински претставник (2)
Медицински техничари (2)
Наставник (2)
Новинар (2)
Оператор (2)
Општи работници (2)
Персонал за продажба (2)
Помошник Сметководител (2)
Помошник/чка (2)
ПР менаџер (2)
Предавач (2)
Работник во производство (2)
Референт (2)
Рецепционер (2)
Сервисер (2)
Слаткар (2)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (2)
Специјалист за софтвер (2)
Столар (2)
Стоматолог (2)
Таксист (2)
Угостителски работник (2)
Хигиеничар (2)
Шивач/ки (2)
Application System Analyst / Programmer (1)
Area Sales Manager (1)
C++ Software Engineer (1)
Content Writing Manager (1)
Customer Service Representative (1)
Customer Support Resentative (1)
Database Administrator (Oracle) (1)
Developers (1)
Java Developer (1)
Junior Developer (1)
Medical Functional Trainers (1)
NET Програмер (1)
Operations Manager (1)
PGM Администратор (1)
Projects Coordinator (1)
Quality assurance (1)
SALES REPRESENTATIVE (1)
Senior C# / ASP.NET Developer (1)
SENIOR JAVA DEVELOPER (1)
Senior Mobile App Developer (1)
Software Implementation and Support Engineer (1)
Software Tester (1)
SQA Engineer and Net Developer (1)
Technical Sales Manager - Food technology (1)
Windows system administrator (1)
Агент за продажба (1)
Агент за транспорт (1)
Адвокатски приправник (1)
Аниматор (1)
Асистент за набавки (1)
Болничар (1)
Брокер (1)
Брусач (1)
Веб дизајнер (1)
Виљушкарист (1)
Виш специјалист (1)
Воспитувач (1)
Готвач (1)
Графички дизајнер (1)
Дефектолог (1)
Дизајнер (1)
Дистрибутер/Магационер (1)
Доставувач (1)
Економист (1)
Електро техничар (1)
Електроничар (1)
Заварувач (1)
Инсталатер (1)
Истражувач (1)
Касиер/ка (1)
Комерцијалист и Диспечер (1)
Контролор (1)
Конфекциски работник (1)
Куварка (1)
Лектор (1)
Лице за логистичка поддршка (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машински инженер (1)
Машински техничар (1)
Медицински персонал (1)
Месар/Касап (1)
Монтажер (1)
Наставник по Албански (1)
Наставник по Географија (1)
Наставник по граѓанска култура (1)
Неговател/ка (1)
Обезбедувач (1)
Оператор во магацин (1)
Оператор на линија (1)
Општ магацински работник (1)
Пакувач (1)
Пица мајстор (1)
Правник (1)
Практикант (1)
Преведувач (1)
Презентер (1)
Приправник (1)
Продавач - консултант (1)
Промотер (1)
Промотерки/промо лидери (1)
Професор по англиски јазик (1)
Професор по германски јазик (1)
Работник (1)
Работник за обезбедување (1)
Раководител (1)
Референт за директна продажба (1)
Референт за транспорт (1)
Садомијач (1)
Салатер (1)
Секретар/ka (1)
Службеник за логистика (1)
Собар/ka (1)
Советник (1)
Соработници (1)
Специјалист за кредитирање (1)
Стаклар-столар (1)
Стручен Соработник (1)
Техничка секретарка (1)
Технолог (1)
Угостителски работници (1)
Управувач на машина (1)
Услужен работник (1)
Физио-терапевт (1)
Физиотерапевтски техничар (1)
Фризер/ка (1)
Хотелски персонал (1)
Шалтерски работник (1)
Шанкер/ка (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Ако сакаш да си создадеш непријатели на работа, пробај да смениш нешто.
-Woodrow Wilson
 
Најпопуларни Огласи
Референт
РОЈАЛ СТАР ТРАВЕЛ ДООЕЛ СКОПЈЕ
(2133 прегледи)
Сервисер
ТЕРМОПЛАМ
(1592 прегледи)
Медицинска сестра
Интернационален Бунд
(1575 прегледи)
Референт за директна продажба
Фелисис ДОО
(1563 прегледи)
Администратор
Метал-Солутионс
(1542 прегледи)
Администратор
т.д. ЕР-ДРИ КОНСАЛТИНГ ДООЕЛ
(1249 прегледи)
- Нема информација
Интернет заработка
(1186 прегледи)
Туристички работник
САЛЕ ТРАВЕЛ ДООЕЛ БИТОЛА
(1058 прегледи)
Референт
СТАНБЕН СЕРВИС Б.Ц. ПОДРУЖНИЦА ВИТОЛА
(1050 прегледи)
- Нема информација
МАКОИЛ ДООЕЛ
(1016 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 676490
 
СН ОСИГУРИТЕЛЕН БРОКЕР АД БИТОЛА
 
Регион: Охридски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: СН ОСИГУРИТЕЛЕН БРОКЕР АД БИТОЛА
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: - Нема информација 
Работно Место: Агент за осигурување 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 12/04/2017 
Краен рок за пријавување: 19/04/2017 
Оглас внесен на: 11/04/2017 
Емаил: kariera@snbroker.mk 
URL: Нема информации 
Контакт телефон: 070445171 
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација: ул.Димитар И.Мурато бр.5 Битола 
Назнака (референца) на огласот: за оглас 
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации:  
Број на прегледи: 527 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Опис: Компанија која работи во сферата на посредување во осигурување.
           Бараме лица чија главна задача е:
прием во осигурување
познавање и способност за анализа на услови за осигурување
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
859
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 13477

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Економскиот раст од 3,2 отсто годинава и 3,9 отсто догодина е остварлив, ако политичката состојба се стабилизира, а бизнисот ја зголеми довербата во институциите.
Владата најави дека оние што земаат високи плати од 2019 година ќе плаќаат повисок данок, но се уште ја нема утврдено границата на висока плата.
Во Планот за економски раст што го презентираше владата се предвидува помош за фирмите што годинава покажале добри резултати во вредност од 50 милиони евра.
Собранието го донесе Буџетот за 2018. За гласаа сите 62 присутни пратеници во Собранието. Пратениците го донесоа и законот за извшување на буџетот. Третпат буџетот е изгласан без опозиција.
Пратениците денеска треба да расправаат за буџетот на пленарна седница. ВМРО-ДПМНЕ не учествува во работата по притворањето на шестмина нивни пратеници за случувањата во Парламентот на 27 април.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата