најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
21/09/2017 03:17:14 | Активни огласи: 482 | Вчерашни: 104 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (65)
Информатичка технологија (54)
Трговија (35)
Прехранбена (27)
Угостителство (21)
Градежништво и Архитектура (20)
Продажба и Маркетинг (20)
Производство (20)
Услуги (17)
Образование и наука (16)
Електроника и Телекомуникации (14)
Медицина (12)
Графичка (10)
Дистрибуција (10)
Автомобилска (8)
Безбедност и заштита при работа (8)
Сметководство (8)
Фармација (8)
Дрвна (7)
Шпедиција и транспорт (6)
Туризам (5)
Хотелиерство (5)
Забава и рекреција (4)
Издаваштво (4)
Спорт (4)
Убавина и здравје (4)
Економија (3)
Недвижнини (3)
Право (3)
Администрација (2)
Е-комерц (2)
Енергетика (2)
Земјоделство (2)
Инжинерство (2)
Машинство (2)
Менаџмент (2)
Осигурување (2)
Сообраќај (2)
Социјална (2)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (1)
Медиуми (1)
Металургија (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Стоматологија (1)
Текстилна (1)
Финансии и банкарство (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (56)
Продавач (23)
Келнер/ка (11)
Комерцијалист (10)
Комерцијалист за продажба (10)
Магационер (10)
Хигиеничар (10)
Општ работник (7)
Сметководител (7)
Агент за продажба и маркетинг (6)
Графички дизајнер (6)
Возач (5)
Електричар (5)
Електро инженер (5)
Заварувач (5)
Монтер (5)
Оператор (5)
Персонал за продажба (5)
Професор по германски јазик (5)
Сервисер (5)
Фармацевт (5)
Агент за продажба (4)
Дистрибутер (4)
Доктор/ка (4)
Електро инсталатер (4)
Информатичари и програмери (4)
Медицинска сестра (4)
Наставник (4)
Општи работници (4)
Практикант (4)
Работник за обезбедување (4)
Рецепционер (4)
PHP DEVELOPER (3)
Sales agent (3)
Агент за осигурување (3)
Градежен инженер (3)
Келнер/Шанкер (3)
Обезбедувач (3)
Пекар (3)
Помошник во кујна (3)
Помошник/чка (3)
Предавач (3)
Презентер (3)
Програмер (3)
Професор по англиски јазик (3)
Работник во производство (3)
Секретар/ka (3)
Фармацевтски техничар (3)
Фризер/ка (3)
Account Assistant (2)
Digital Marketing Specialist (2)
iOS DEVELOPER (2)
Software Developer (2)
Агент за недвижности (2)
Агенти за продажба (2)
Агроном (2)
Адвокатски приправник (2)
Административен асистент (2)
Административно-книговодствен работник (2)
Администратор (2)
Аниматор (2)
Архитект (2)
Асистент (2)
Асистент за продажба (2)
Веб дизајнер (2)
Готвач (2)
Градежен работник (2)
Ѕидар (2)
Касиер/ка (2)
Комерцијалист за терен (2)
Кувар/ка (2)
Курир (2)
Маркетинг менаџер (2)
Маркетинг специјалист (2)
Машински инженер (2)
Механичар (2)
Монтажер (2)
Пакувач (2)
Преведувач (2)
Систем администратор за телекомуникациски мрежи (2)
Специјалист за продажба (2)
Специјалист за човечки ресурси (2)
Техничка секретарка (2)
Угостителски работници (2)
Финансиски Администратор (2)
Фотограф (2)
Шанкер/ка (2)
.Net Software Developer (1)
Account Manager (1)
Accounting specialist (1)
Android Software Developer (1)
Aвтомеханичар (1)
C/C++ Developer (1)
CALL CENTER AGENTS (1)
Content Analyst (1)
Content Writing Manager (1)
Customer Care Agent (1)
Customer Service Representative (1)
Customer Support Specialist fluent in German (1)
Database Administrator (Oracle) (1)
Electronics/Software engineers (1)
IT Administrator (1)
Junior Android Developer (1)
Junior Developer (1)
Logistic Coordinators (1)
Operations Manager (1)
Product Managers (1)
Quality assurance (1)
Sales Assistant (1)
Sales Manager (1)
SALES REPRESENTATIVE (1)
Sales supervisor (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
Senior Java Software Developer (1)
SEO specialist (1)
SharePoint .NET Developer (1)
Training Expert (1)
Web designer (1)
Web developer (1)
Автомеханичар (1)
АГЕНТ ЗА ПРИВЛЕКУВАЊЕ ПОТРОШУВАЧИ (1)
Административен работник (1)
Администратор/Организатор (1)
Аналитичар (1)
Асистент за финансии (1)
Биохемичар (1)
Болничар (1)
Бравар (1)
Брокер (1)
Брусач (1)
Водител (1)
Водоинсталатер (1)
Воспитувач (1)
Гинеколог (1)
Градинар (1)
Деловен секретар (1)
Дизајнер (1)
диспечерка (1)
Дистрибутер/Магационер (1)
Доставувач (1)
Економист (1)
Електро техничар (1)
Електромонтер (1)
Инженери (1)
Инсталатер (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Лекар (1)
Лектор (1)
Логистичар (1)
Масер (1)
Машинист (1)
Медицински преставник (1)
Менаџер за клучни клиенти (1)
Менаџер за продажба (1)
Мерчендајзер (1)
Месар/Касап (1)
Одговорен сметководител (1)
Општ магацински работник (1)
Педагог (1)
Помлад асистент (1)
Помошник магационер (1)
Правник (1)
Приправник (1)
Проект менаџер (1)
Промотер (1)
Работник (1)
Работник во печатница (1)
Раководител (1)
Раководител на сметководство (1)
Ракувач (1)
Референт (1)
Референт за продажба (1)
Референт за транспорт (1)
Садомијач (1)
Салатер (1)
Сервис Техничар/Инженер (1)
Сменоводител (1)
Собар/ka (1)
Соработник за шпедитерско работење (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Специјалист за софтвер (1)
Столар (1)
Текстилни работници (1)
Тест техничар (1)
Техничка секретарка – комерцијалист (1)
Туристички работник (1)
Фарбар (1)
Физио-терапевт (1)
Царински декларант (1)
Чувар (1)
Шалтерски работник (1)
Шивач/ки (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Разликата помеѓу работа и кариера е разликата помеѓу четириесет и шеесет работни часа во една седмица!
-Robert Frost
 
Најпопуларни Огласи
Content Writing Manager
Pickatale
(4248 прегледи)
Content Analyst
Pickatale
(3145 прегледи)
Junior Android Developer
Pickatale
(2024 прегледи)
Систем администратор за телекомуникациски мрежи
Актон ДООЕЛ
(1827 прегледи)
Customer Care Agent
Икарус
(1786 прегледи)
Дистрибутер
ЕКСТРИМ ПАРФЕМИ ДОО
(1731 прегледи)
Систем администратор за телекомуникациски мрежи
СофтНЕТ ЕУ ДООЕЛ
(1686 прегледи)
Специјалист за продажба
Актон ДООЕЛ
(1684 прегледи)
Секретар/ka
пантерфакс
(1553 прегледи)
Комерцијалист
ЕКСТРИМ ПАРФЕМИ ДОО
(1535 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 678972
 
Мај Пизза
 
Регион: Охридски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Мај Пизза
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Електроника и Телекомуникации 
Работно Место: Наставник по Англиски 
Број на работни места: 2 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 09/08/2017 
Краен рок за пријавување: 08/09/2017 
Оглас внесен на: 08/08/2017 
Емаил: jobs@slicelife.mk 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација: www.slice.mk 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: At Slice we're living the dream, with so many pizza parties, vacations, incredible benefits, and the opportunity to help your favorite local pizzeria succeed. If you feel that you have the necessary experience and are interested in this amazing opportunity, please apply to our website: www.slice.mk

Requirements:
• Excellent English verbal and written communication skills
• 3 or more years of teaching or training experience
• College degree required
• Demonstrated leadership capabilities, with the ability to coach, develop, and motivate a team
• Experience in creating tests to evaluate knowledge level of the English language
• Ability to multitask and handle requests from different teams
• Ability to analyze data to make decisions
• Collaborate effectively with team members, managers, and department heads
• Stellar time management skills with the ability to recognize and focus on high priority tasks
• Travel to Debar when needed (at least 2 times per week)
• Deliver on all requests within the same nature of the position
• Positive and friendly day-to-day mindset
 
Број на прегледи: 433 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Position – English Teacher, Training and Development
________________________________________
Responsibilities:
The English training and development team at Slice will be responsible for onboarding, developing, and empowering employees through innovative new English teaching tools and programs. The English teacher will ensure that the English training sessions are designed to be impactful, engaging, and effective. The goal is to expand on the employees’ English skills, abilities, knowledge, and understanding of their role and of company policies and procedures by improving on their English. The English teacher will focus on getting new and the existing team members up to speed, as well improving the language, knowledge and English skills of all employees.
•    Execute the employee English training programs for the entire company
•    Develop and maintain the team’s English training scripts and records
•    Identify areas of improvement for all employees by creating data driven assessments
•    Work with other English tutors to implement English training programs on a companywide level
•    Implement the English training syllabus to ensure all employees are attending lessons and continuously improve on their English skills
•    Work with the people team to implement ongoing English programs to continue to develop employees’ English skills and knowledge
•    Take a hands on approach to coach and improve employee verbal and written English skills in the classroom
•    Proofread and offer feedback on employee projects and presentations
•    Identify employees who are under performing due to their English language skills
•    Implement the English training programs with minimal effect on employee productivity
•    Conduct surveys to monitor and analyze English training effectiveness
•    Help ensure all English training programs are results oriented
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
1244
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 13264

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Оние инвеститори дојдени поради субвенциите и „срамно евтината работна сила“ може да си одат од Македонија, но сериозните компании ќе останат и на долг рок, велат аналитичарите.
ММФ го објави извештајот за прегледот на македонската економија. Според упатените, за да се оствари посакуваниот и предвиден економски раст во наредната година пред сè, е потребна политичка стабилност која мора да се одржи и по локалните избори.
Економистите сугерираат дека за зголемување на економскиот раст не постојат брзи мерки, туку дека некаков ефект може да се почуствува за една година.
Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот Кочо Анѓушев преставија план за раст на економијата во Македонија. Ослободување на приватниот сектор од политичките стеги, транспаретност на политиките во нивното спроведување, еднаков третман на домашните и странските инвеститори, се дел од најавените принципи.
Македонија во изминатите 10 години за странските директни инвестиции издвоила 225 милиони евра, покажа анализата на Владата. Во сумата влегуваат кеш грантови, даночни и царински олеснувања, како и трошоци за привлекување на странски инвеститори. Се вработиле 20 илајди лица, а секое вработување во просек чинело по 11 илјади евра.
Падот на БДП во првата половина на годината, според експертите, се должи на политичката криза со која се соочи земјата, при што Македонија е на прагот на рецесија. Тие порачуваа Владата да продолжи со проектите кои се од витално значење за заживување на економските текови.
Плус - минус, според власта, Македонија се раздолжила за околу 35 милиони евра, Но ВМРО ДПМНЕ смета дека тоа не е така.
Македонија не искористила над 150 милиони евра од ИПА фондовите, а под закана за губење се уште 33 милиони евра.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата