најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
21/11/2017 07:58:16 | Активни огласи: 367 | Вчерашни: 36 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (51)
Информатичка технологија (31)
Производство (31)
Трговија (30)
Продажба и Маркетинг (25)
Градежништво и Архитектура (16)
Медицина (16)
Угостителство (14)
Фармација (12)
Електроника и Телекомуникации (11)
Прехранбена (9)
Образование и наука (8)
Шпедиција и транспорт (7)
Машинство (6)
Медиуми (6)
Услуги (6)
Хотелиерство (6)
Инжинерство (5)
Сметководство (5)
Автомобилска (4)
Администрација (4)
Земјоделство (4)
Сообраќај (4)
Текстилна (4)
Убавина и здравје (4)
Безбедност и заштита при работа (3)
Графичка (3)
Дистрибуција (3)
Осигурување (3)
Туризам (3)
Авио (2)
Е-комерц (2)
Енергетика (2)
Менаџмент (2)
Дрвна (1)
Економија (1)
Забава и рекреција (1)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Недвижнини (1)
Социјална (1)
Стоматологија (1)
Финансии и банкарство (1)
Хемија (1)
Шумарство (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (42)
Продавач (19)
Комерцијалист за продажба (9)
Доктор/ка (8)
Машински инженер (8)
Фармацевт (8)
Келнер/ка (7)
Возач (6)
Комерцијалист (6)
Менаџер за продажба (6)
Персонал за продажба (6)
Хигиеничар (6)
Агент за продажба (5)
Електричар (5)
Касиер/ка (5)
Магационер (5)
Дистрибутер (4)
Монтер (4)
Наставник по Англиски (4)
Референт за продажба (4)
Рецепционер (4)
Сметководител (4)
Фризер/ка (4)
Агент за продажба и маркетинг (3)
Агроном (3)
Водител (3)
Градежен инженер (3)
Дописник (3)
Информатичари и програмери (3)
Мајстор (3)
Медицинска сестра (3)
Општ работник (3)
Практикант (3)
Професор по германски јазик (3)
Работник (3)
Работник во производство (3)
Работник за обезбедување (3)
Сервисер (3)
Software Developer (2)
Агент за недвижности (2)
Агент за осигурување (2)
Административен асистент (2)
Административен работник (2)
Анкетар (2)
Дизајнер (2)
Директор за продажба (2)
Доставувач (2)
Економист (2)
Електро техничар (2)
Електроничар (2)
Маркетинг специјалист (2)
Медицински преставник (2)
Менаџер (2)
Мерчендајзер (2)
Неговател/ка (2)
Обезбедувач (2)
Оператор (2)
Општи работници (2)
Пекар (2)
Помошник Сметководител (2)
Презентер (2)
Сменоводител (2)
Техничка секретарка (2)
Туристички работник (2)
Фармацевтски техничар (2)
Хотелски персонал (2)
Account Manager (1)
Business Intelligence Analysts/Developers (1)
CALL CENTER AGENTS (1)
Customer Service Executive (1)
Customer Service Representative (1)
Data Collection and Analysist (1)
Database Administrator (Oracle) (1)
Database Developer (1)
Developers (1)
Financial Controller (1)
HR Manager (1)
Junior Developer (1)
Junior PYTHON Web Developer Backend/Frontend (1)
Logistic Coordinators (1)
Medical Functional Trainers (1)
NET Програмер (1)
PHP Senior Developer (1)
Product Marketing Manager (1)
Programme assistant (1)
Quality assurance (1)
Sales agent (1)
SALES REPRESENTATIVE (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
Senior C# / ASP.NET Developer (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
SharePoint .NET Developer (1)
Software Engineer (1)
SQA Engineer and Net Developer (1)
Transport and Customs Administrator (1)
Web developer (1)
Авиомеханичар (1)
Администратор (1)
Администратор за набавка во технички сектор (1)
Аниматор (1)
Архитект (1)
Асистент на менаџер (1)
Биохемичар (1)
Бравар (1)
Веб дизајнер (1)
Градежен инженер/Архитект (1)
Градежен работник (1)
Графички дизајнер (1)
Гумар (1)
Електро инженер (1)
Електромашински инженер (1)
Заварувач (1)
Извршен директор (1)
Информатичар (1)
ИТ Инженер (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Комерцијалист и Диспечер (1)
Конфекциски работник (1)
Кувар/ка (1)
Личен асистент (1)
Маркетинг асистент (1)
Машинист (1)
Машински техничар (1)
Медицински персонал (1)
Менаџер за клучни клиенти (1)
Менаџер за финансии (1)
Месар (1)
Монтажер (1)
Надворешен соработник (1)
Наставник (1)
Оператор на линија (1)
Оптичар (1)
Пакувач (1)
Помошник во кујна (1)
Промотер (1)
Професор по англиски јазик (1)
Раководител (1)
Ракувач (1)
Референт (1)
Референт за транспорт (1)
Садомијач (1)
Сервис Техничар/Инженер (1)
Сервисер на медицинска опрема (1)
Софтвер - Full Stack Developer (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Столар (1)
Стоматолошка сестра (1)
Тапетар (1)
Текстилен работник (1)
Телефонски оператор (1)
Хостеса (1)
Шивач/ки (1)
Шпедитер (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Мислам дека можеби во секоја компанија денес има најмалку една личност која полека полудува
-Joseph Heller
 
Најпопуларни Огласи
CALL CENTER AGENTS
ЕДС ДООЕЛ
(3837 прегледи)
- Нема информација
Мето
(3066 прегледи)
Административен работник
TIN ELEVATOR - Skopje
(2721 прегледи)
Медицински персонал
Креатив Веј
(2659 прегледи)
Техничка секретарка
ПЗУ Д
(2631 прегледи)
Медицинска сестра
ПЗУ Д
(2179 прегледи)
Техничка секретарка
БАС Тути – Фрути
(2076 прегледи)
Продавач
Прима Мебел ДОО
(1948 прегледи)
Личен асистент
пост експрес македонија дооел
(1946 прегледи)
Информатичари и програмери
Грабит
(1752 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 678972
 
Мај Пизза
 
Регион: Охридски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Мај Пизза
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Електроника и Телекомуникации 
Работно Место: Наставник по Англиски 
Број на работни места: 2 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 09/08/2017 
Краен рок за пријавување: 08/09/2017 
Оглас внесен на: 08/08/2017 
Емаил: jobs@slicelife.mk 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација: www.slice.mk 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: At Slice we're living the dream, with so many pizza parties, vacations, incredible benefits, and the opportunity to help your favorite local pizzeria succeed. If you feel that you have the necessary experience and are interested in this amazing opportunity, please apply to our website: www.slice.mk

Requirements:
• Excellent English verbal and written communication skills
• 3 or more years of teaching or training experience
• College degree required
• Demonstrated leadership capabilities, with the ability to coach, develop, and motivate a team
• Experience in creating tests to evaluate knowledge level of the English language
• Ability to multitask and handle requests from different teams
• Ability to analyze data to make decisions
• Collaborate effectively with team members, managers, and department heads
• Stellar time management skills with the ability to recognize and focus on high priority tasks
• Travel to Debar when needed (at least 2 times per week)
• Deliver on all requests within the same nature of the position
• Positive and friendly day-to-day mindset
 
Број на прегледи: 459 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Position – English Teacher, Training and Development
________________________________________
Responsibilities:
The English training and development team at Slice will be responsible for onboarding, developing, and empowering employees through innovative new English teaching tools and programs. The English teacher will ensure that the English training sessions are designed to be impactful, engaging, and effective. The goal is to expand on the employees’ English skills, abilities, knowledge, and understanding of their role and of company policies and procedures by improving on their English. The English teacher will focus on getting new and the existing team members up to speed, as well improving the language, knowledge and English skills of all employees.
•    Execute the employee English training programs for the entire company
•    Develop and maintain the team’s English training scripts and records
•    Identify areas of improvement for all employees by creating data driven assessments
•    Work with other English tutors to implement English training programs on a companywide level
•    Implement the English training syllabus to ensure all employees are attending lessons and continuously improve on their English skills
•    Work with the people team to implement ongoing English programs to continue to develop employees’ English skills and knowledge
•    Take a hands on approach to coach and improve employee verbal and written English skills in the classroom
•    Proofread and offer feedback on employee projects and presentations
•    Identify employees who are under performing due to their English language skills
•    Implement the English training programs with minimal effect on employee productivity
•    Conduct surveys to monitor and analyze English training effectiveness
•    Help ensure all English training programs are results oriented
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
1379
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 13368

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Причината за значителното забавување на економскиот раст годинава во земјава се должи на политичката криза која негативно се одрази врз инвестициите, наведува Светската банка.
Еврокомесарот за финансии Пјер Московици ги повика земјите членки на ЕУ до крајот на годинава да се согласат за изготвување црна листа на даночни раеви, за да се намали желбата за оф-шор дестинации за избегнување данок.
Премиерот Зоран Заев оцени дека со новиот предлог буџет, парите ќе бидат насочени кон граѓаните и стопанството. Притоа тој вети повеќе пари за повисоки плати во образованието, здравството, одбраната и детската заштита.
Власта се фали дека се задолжува со пониски камати за да ги врати старите долгови за кои се плаќаат повисоки камати и за финансирање на буџетскиот дефицит. Експертите посочуваат дека задолжувањата треба да биде строго контролирано и наменски. Опозицијата обвинува за расипничко трошење.
Владата отвори дебата за предлог-буџетот за 2018 година. Експертската јавност во првичните реакции смета дека предлогот е рационален, но според нив прашање е колкв ќе биде капацитетот за остварување на предвидените планови во развојната компонента.
Економските аналитичари се воздржани од коментари за ефектите од најавените даночни реформи, особено што Владата јавно не кажува кои конкретни мерки ќе бидат преземени.
Потребна е детална и сериозна анализа на последните предвидувања на Светска банка за намалување на економскиот раст на Македонија, велат експерти.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата