најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
19/05/2019 12:29:23 | Активни огласи: 431 | Вчерашни: 18 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
Трговија (55)
- Нема информација (51)
Информатичка технологија (31)
Угостителство (27)
Продажба и Маркетинг (26)
Градежништво и Архитектура (25)
Производство (21)
Прехранбена (19)
Електроника и Телекомуникации (18)
Фармација (15)
Медицина (13)
Хотелиерство (12)
Шпедиција и транспорт (10)
Услуги (9)
Автомобилска (8)
Финансии и банкарство (8)
Администрација (7)
Дистрибуција (6)
Текстилна (6)
Забава и рекреција (5)
Машинство (5)
Стоматологија (5)
Туризам (5)
Право (4)
Графичка (3)
Инжинерство (3)
Сметководство (3)
Хемија (3)
Безбедност и заштита при работа (2)
Дрвна (2)
Економија (2)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (2)
Медиуми (2)
Менаџмент (2)
Образование и наука (2)
Рударство (2)
Сообраќај (2)
Убавина и здравје (2)
Авио (1)
Енергетика (1)
Металургија (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Недвижнини (1)
Осигурување (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (21)
Продавач (16)
Возач (11)
Келнер/ка (11)
Продавач/ка во малопродажен објект (10)
Комерцијалист (9)
Магационер (9)
Општи работници (8)
Асистент за продажба (7)
Дистрибутер (7)
Рецепционер (7)
Агент за продажба (6)
Административен работник (6)
Касиер/ка (6)
Кувар/ка (6)
Фармацевтски техничар (6)
Административен асистент (5)
Комерцијалист за продажба (5)
Медицинска сестра (5)
Оператор (5)
Општ работник (5)
Персонал за продажба (5)
Сметководител (5)
Хигиеничар (5)
Градежен инженер/Архитект (4)
Доктор/ка (4)
Монтер (4)
Раководител (4)
Хаусмајстор (4)
Шалтерски работник (4)
Агент за продажба и маркетинг (3)
Адвокатски приправник (3)
Благајник (3)
Келнер/Шанкер (3)
Менаџер за продажба (3)
Помошник во кујна (3)
Референт за продажба (3)
Стручен Соработник (3)
Фризер/ка (3)
.NET DEVELOPER (2)
.Net Software Developer (2)
Account Assistant (2)
Customer Support Specialist fluent in French (2)
Developers (2)
Java Developer (2)
Office Manager (2)
Sales Assistant (2)
Software Developer (2)
Агент за транспорт (2)
Администратор (2)
Бравар (2)
Готвач (2)
Диспечер/ка (2)
Дистрибутер/Магационер (2)
Доставувач (2)
Електро инсталатер (2)
Заварувач (2)
Инженер за контрола на квалитет (2)
Книговодител-Сметководител (2)
Комерцијалист, магационер (2)
Кранист (2)
Маркетинг менаџер (2)
Машинист (2)
Машински инженер (2)
Менаџер за логистика (2)
Менаџер за односи со клиенти (CRM) (2)
Монтажер (2)
Неговател/ка (2)
Општи работници и возач (2)
Пакувач (2)
Персонал (2)
Помошник Сметководител (2)
Работник во производство (2)
Работник за обезбедување (2)
Сервисер (2)
Систем администратор (2)
Собар/ka (2)
Столар (2)
Стоматолог (2)
Технолог (2)
Угостителски работници (2)
Фармацевт (2)
Хостеса (2)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT (1)
Advertising Sales Agent (1)
Android Software Developer (1)
Business analyst - system specialist (1)
Cabin Crew (1)
Call Center Agent with English (1)
Chief of Party (COP) and Technical Professionals (1)
Client Specialist for Macedonian Clients (1)
Consultant (1)
Coordination Officer (1)
Customer Care Agent (1)
Customer Support Resentative (1)
Data Collection and Analysist (1)
DISTRIBUTION DEVELOPMENT EXECUTIVE (1)
FINANCIAL ANALYST (1)
General Manager (1)
Internship (1)
iOS DEVELOPER (1)
Java WEB developer (1)
LANGUAGE ASSISTANT (1)
Maintenance Technicians (1)
Marketing manager (1)
National Programme Officer (1)
Office Assistant (1)
PHP DEVELOPER (1)
Quality assurance (1)
Sales & Marketing representative (1)
Sales agent (1)
Sales Manager (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
Senior software developer (1)
Software Tester (1)
Агент за недвижности (1)
Агенти за продажба (1)
Административно-книговодствен работник (1)
Аниматор (1)
Армирач (1)
Архитект (1)
Асистент за човечки ресурси (1)
Биохемичар (1)
Виљушкарист (1)
Воспитувач (1)
Генерален секретар (1)
Главен сметководител (1)
Градежен инженер (1)
Градежен работник (1)
Градежен техничар (1)
Деловен асистент (1)
Едукатор (1)
Електричар (1)
Електро инженер (1)
Инсталатер (1)
Информатор (1)
ИТ Инженер (1)
Комерцијалист за терен (1)
Консултант (1)
Контролор (1)
Координатор (1)
Лице за безбедност и заштита при работа (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машински техничар (1)
Медицински претставник (1)
Менаџер за производство (1)
Менаџер за човечки ресурси (1)
Механичар (1)
Механичар - Електричар (1)
НЕЗАВИСЕН КОМЕРЦИЈАЛИСТ НА ТЕРЕН (1)
Новинар (1)
Оператор на CNC машина (1)
Општ магацински работник (1)
Пеглач (1)
Пекар (1)
Пица мајстор (1)
Практикант (1)
Претставник за продажба (1)
Приправник (1)
Програмер (1)
Продавач - консултант (1)
Продукт менаџер (1)
Проект асистент (1)
Промотер/ки (1)
Професор по англиски јазик (1)
Работник (1)
Работник во печатница (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Регионален претставник (1)
Рударски инженер (1)
Секретар/ka (1)
Службеник (1)
Специјалист за бизнис продажба (1)
Специјалист за кредитирање (1)
Стоматолошка сестра (1)
Тапетар (1)
Тесар (1)
Техничка секретарка – комерцијалист (1)
Технолог-Инженер за работа со полимери (1)
Трговец (1)
Угостителски работник (1)
Управувач со градежна машина (1)
Услужен работник (1)
Физио-терапевт (1)
Финансиски Администратор (1)
Цвеќар (1)
Чувар (1)
Шанкер/ка (1)
Шеф (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Никогаш да не сте стапиле во брак додека сеуште одите на факултет. Ќе биде многу тешко да започнете кариера ако некој перспективен работодавец види дека веќе сте направиле една грешка.
-Kin Hubbard
 
Најпопуларни Огласи
Информатор
Rabota od doma
(2640 прегледи)
Шалтерски работник
Интер Вејс ММ
(2454 прегледи)
Оператор
ГЕО ГАС ДООЕЛ Скопје
(1805 прегледи)
Инженер за контрола на квалитет
Тахограф ДОО
(1694 прегледи)
Quality assurance
Сорсико
(1643 прегледи)
Internship
Сорсико
(1570 прегледи)
Комерцијалист
Лукена автоделови
(1567 прегледи)
Генерален секретар
PSU Algoritam
(1383 прегледи)
Општи работници
UNO PRODUKT DOOEL
(1340 прегледи)
Cabin Crew
Wizzair
(1315 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 684350
 
ТИНЕКС МТ
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: ТИНЕКС МТ
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Угостителство 
Работно Место: Келнер/Шанкер 
Број на работни места: 0 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 13/04/2018 
Краен рок за пријавување: 20/04/2018 
Оглас внесен на: 12/04/2018 
Емаил: vrabotuvanje@tinex.com.mk 
URL: Нема информации 
Контакт телефон: 02 2727 501 
Поштенски Фах: 1000 
Адреса за апликација: Бул. 3-та Македонска бригада бр.56 Скопје  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: КЕЛНЕРИ
Потребни квалификации:
Лицата треба да бидат со минимум средно образование, познавање на англиски јазик, подготвени за тимска работа. Претходно работно искуство ќе се смета за предност.

ШАНКЕРИ
Потребни квалификации:
Лицата треба да бидат со минимум средно образование, познавање на англиски јазик, подготвени за тимска работа. Претходно работно искуство ќе се смета за предност.
 
Број на прегледи: 1989 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
ТИНЕКС-МТ ИМА ПОТРЕБА ОД ПОПОЛНУВАЊЕ НА СЛЕДНИТЕ РАБОТНИ МЕСТА ВО КОМПЛЕКСОТ МАКЕДОНСКО СЕЛО:

КЕЛНЕРИ
Потребни квалификации:
Лицата треба да бидат со минимум средно образование, познавање на англиски јазик, подготвени за тимска работа. Претходно работно искуство  ќе се смета за предност.

ШАНКЕРИ
Потребни квалификации:
Лицата треба да бидат со минимум средно образование, познавање на англиски јазик, подготвени за тимска работа. Претходно работно искуство ќе се смета за предност.

Доколку ги исполнувате овие услови и имате желба за работа во нашата компанија, испратете ја Вашата професионалнабиографија (CV) на следната адреса:
Бул. 3-та Македонска бригада бр.56 Скопје или на е-mail: vrabotuvanje@tinex.com.mk

Рок за пријавивање: 20.04.2018
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
5849
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 14311

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Подеднакво лошо како неконтролираното трошење на парите е и чувањето на пари од кредити, за кои се плаќа каматa, велат економистите.
Лошо планирање на парите за капитални инвестиции и лоша техничка реализација, според експертите, се можните причини зошто е потрошено само малку од планираните пари за крупни проекти. Властите имаат изговори, но и очекувања дека годината ќе биде економска. Најавената „метла“ од страна на премиерот Зоран Заев треба да заигра и во економскиот сектор, велат аналитичарите.
Деновите од викендот да бидат денови на неделен одмор, а доколку се работат да се плаќаат како празници, бараат од Сојузот на синдикати. Од Организацијата на работодавачи велат дека некои гранки не можат да го сопрат работниот процес во недела, но оти тогаш работните часови мора да се платат повеќе.
Стопанственици од Македонија, Бугарија, Грција, Албанија и од Кипар се сретнаа во Битола за да се запознаат меѓу себе и да отворат можности за соработка.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата