најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
17/06/2019 06:29:46 | Активни огласи: 404 | Вчерашни: 9 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (33)
Возач (17)
Оператор (14)
Продавач (14)
Општи работници (9)
Дистрибутер (8)
Магационер (8)
Рецепционер (8)
Касиер/ка (7)
Општ работник (7)
Продавач/ка во малопродажен објект (7)
Агент за продажба и маркетинг (6)
Агент за продажба (5)
Келнер/ка (5)
Фармацевтски техничар (5)
Градежен работник (4)
Доставувач (4)
Електро инсталатер (4)
Комерцијалист за продажба (4)
Машинист (4)
Машински инженер (4)
Медицинска сестра (4)
Монтер (4)
Фармацевт (4)
Хаусмајстор (4)
Административен асистент (3)
Диспечер/ка (3)
Дистрибутер/Магационер (3)
Електро инженер (3)
Заварувач (3)
Келнер/Шанкер (3)
Комерцијалист (3)
Менаџер за продажба (3)
Неговател/ка (3)
Општ магацински работник (3)
Персонал за продажба (3)
Помошник Сметководител (3)
Програмер (3)
Работник во производство (3)
Собар/ka (3)
Фризер/ка (3)
Хигиеничар (3)
.NET DEVELOPER (2)
Logistic Coordinators (2)
Python Developer (2)
Административен работник (2)
Архитект (2)
Асистент за продажба (2)
Бравар (2)
Главен сметководител (2)
Дефектолог (2)
Електричар (2)
Електро техничар (2)
Земјоделски работници (2)
Инженер (2)
Книговодител-Сметководител (2)
Козметичарка (2)
Кувар/ка (2)
Логистичар (2)
Мајстор (2)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (2)
Оператор на CNC машина (2)
Општи работници и возач (2)
Персонал за во кујна (2)
Правник (2)
Практикант (2)
Референт за продажба (2)
Сервисер (2)
Сметководител (2)
Стручен Соработник (2)
Техничка секретарка (2)
Цвеќар (2)
.Net Software Developer (1)
Accounting specialist (1)
Admin/Finance assistant (1)
Android Software Developer (1)
Aвтомеханичар (1)
Business analyst - system specialist (1)
Business Development Officer (1)
Call Center Agent with English (1)
Call Center Agents - English and Scandinavian languages​ (1)
Commercial Executive (1)
Consultant (1)
Customer Support Resentative (1)
Customer Support Specialist fluent in French (1)
Developers (1)
Functional Support Analyst (1)
HR Administrator (1)
IT Expert/ Business Analyst (1)
IT Help Desk Administrator (1)
IT support specialist (1)
Junior Developer (1)
Junior QA Tester (1)
Key Account Manager (1)
Managing Director (1)
Marketing manager (1)
PHP DEVELOPER (1)
Quality assurance (1)
Regional manager (1)
Sales agent (1)
SALES EXECUTIVE (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
Software Tester (1)
Web developer (1)
Агенти за продажба (1)
Административен референт (1)
Административно-книговодствен работник (1)
Администратор за набавка (1)
Асистент за човечки ресурси (1)
Брокер (1)
Видео Монтажер (1)
Виљушкарист (1)
Водоинсталатер (1)
Воспитувач (1)
Геодетски техничар (1)
Градежен инженер (1)
Градежен техничар (1)
Декларанти (1)
Доктор/ка (1)
Домашен помошник (1)
Едукатор (1)
Инженер за контрола на квалитет (1)
Инсталатер (1)
ИТ Инженер (1)
ИТ Техничар (1)
Конфекциски техничар (1)
Лимар (1)
Маркетинг менаџер (1)
Медицински претставник (1)
Медицински техничар (1)
Менаџер за човечки ресурси (1)
Менаџер одговорен за магацински и логистички операции (1)
Механичар (1)
Молер (1)
Монтажер (1)
Наставен и ненаставен кадар (1)
Обезбедувач (1)
Оперативен директор (1)
Оптичар (1)
Пекар (1)
Пица мајстор (1)
Помошник магационер (1)
Помошник/чка (1)
Портир-Стражар (1)
Приправник (1)
Продавач - консултант (1)
Продукт Специјалист (1)
Промотер/ки (1)
Професор по германски јазик (1)
Психијатар (1)
Работник за обезбедување (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Ракувач на градежни машини (1)
Референт за транспорт (1)
Секретар/ka (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Специјалист за кредитирање (1)
Специјалист за човечки ресурси (1)
Стаклорезач (1)
Столар (1)
Стоматолог (1)
Стоматолошка сестра (1)
Телефонски консултант со германски јазик (1)
Технички раководител (1)
Угостителски работник (1)
Управувач на машина (1)
Физио-терапевт (1)
Хостеса (1)
Чувар (1)
Шивач/ки (1)
Шпедитер (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Светот е поделен на луѓе кои ги извршуваат работите и луѓе кои ги прибираат заслугите. Пробај ако можеш да припаѓаш на првата класа. Таму има доста помалку конкуренција.
-Dwight Morrow
 
Најпопуларни Огласи
Работник во производство
ОДВ-ЕЛЕКТРИК
(4711 прегледи)
Административен асистент
ЕЛС ВЕНЕРАС ПОСРЕДНИШТВО И ОБРАЗОВАНИЕ ДООЕЛ увоз-
(2310 прегледи)
Агент за продажба и маркетинг
Нова Мастер Комуникации
(2309 прегледи)
Едукатор
Бреинобреин Карпош
(2048 прегледи)
Рецепционер
ОМНИА Проект
(1819 прегледи)
Инженер за контрола на квалитет
ЛТХ Леарница ДООЕЛ
(1630 прегледи)
Сметководител
Лаб-Цент ДОО
(1607 прегледи)
Административен работник
BRZA PRATKA
(1482 прегледи)
Административен асистент
ЕЛС ВЕНЕРАС ПОСРЕДНИШТВО И ОБРАЗОВАНИЕ ДООЕЛ увоз-
(1362 прегледи)
Медицинска сестра
Интернационален Бунд
(1305 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 688674
 
Центар на мрежата на правни факултети во Југоисточ
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Центар на мрежата на правни факултети во Југоисточ
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Образование и наука 
Работно Место: Проект менаџер 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Времено 
Објавен на: 06/10/2018 
Краен рок за пријавување: 13/10/2018 
Оглас внесен на: 05/10/2018 
Емаил: assistant@seelawschool.org  
URL: Нема информации 
Контакт телефон: + 389 2 312 5177 
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација: centre@seelawschool.org  
Назнака (референца) на огласот: Application for Project Coordi 
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: Position Requirements

University degree in the field of Law or Humanities (master degree of law would be seen as an advantage).
At least 5 years direct work experience in a project management capacity, including all aspects of process development, acquisition (fundraising) and execution.
Familiarity with project management software is an asset.
Solid working knowledge of current Internet technologies.
Demonstrated experience in personnel management.
Technically competent with various software programs, such as word, excel, power point.
Experience at working both independently and in a team-oriented, collaborative environment is essential.
Can conform to shifting priorities, demands and timelines through analytical and problem-solving capabilities.
Reacts to project adjustments and alterations promptly and efficiently.
Flexible during times of change.
Ability to read communication styles of team members and contractors who come from a broad spectrum of disciplines.
Persuasive, encouraging, and motivating.
Ability to elicit cooperation from a wide variety of sources.
Ability to defuse tension among project team, should it arise.
Ability to bring project to successful completion through political sensitivity.
Strong written and oral communication skills.
Strong interpersonal skills.
Adept at conducting research into project-related issues and products.
Must be able to learn, understand, and apply new technologies.
Customer service skills an asset.
Ability to effectively prioritize and execute tasks in a high-pressure environment is crucial.
 
Број на прегледи: 1096 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Application and deadline

All interested candidates should send a CV (euro‐pass format https://europass.cedefop.europa.eu/en/documents/curriculum‐vitae) and a motivation letter (highlighting how their skills and experience are well‐suited to the requirements of this position) in
English Language to the following address centre@seelawschool.org or on coordinator@seelawschool.org specifically entitled: Employment of Project Coordinator.

Deadline for submission of the application is 13.10.2018 till 16:00 PM.

Only the pre‐selected candidates will be contacted no later than 15.10.2018. The further procedure may include assessment of the competencies and interview.

The commencement of the assignment will be as soon as possible after selection.
If you are interested to apply you may find more information at www.seelawschool.org.Job Description

The main role of the Project Coordinator will be the overall management of projects from their inception till their closure. The task will include the development of good liaisons with all involved project stake holders, close monitoring of the developments and communication within the projects, timely identification and management of the potential issues that may raise within the project teams and setting of a high-quality implementation of all assigned tasks.

Additionally, the Project Coordinator is expected to take part in the preparation of project applications and concepts for projects with the overall support in the creation and compilation of these documents.

Responsibilities

Direct and manage project development from beginning to end.
Define project scope, goals and deliverables that support SEELS goals in collaboration with senior management and stakeholders.
Develop full-scale project plans and associated communications documents.
Effectively communicate project expectations to team members and stakeholders in a timely and clear fashion.
Liaise with project stakeholders on an ongoing basis.
Estimate the resources and participants needed to achieve project goals.
Draft and submit budget proposals and recommend subsequent budget changes where necessary.
Determine and assess needs for additional staff and/or consultants during project cycle.
Set and continually manage project expectations with team members and other stakeholders.
Identify and resolve issues and conflicts within the project team.
Identify and manage project dependencies and critical path.
Plan and schedule project timelines and milestones using appropriate tools.
Track project milestones and deliverables.
Develop and deliver progress reports, proposals, requirements documentation, and presentations.
Determine the frequency and content of status reports from the project team, analyze results, and troubleshoot problem areas.
Proactively manage changes in project scope, identify potential crises, and devise contingency plans.
Define project success criteria and disseminate them to involved parties throughout project life cycle.
Coach, mentor, motivate and supervise project team members and contractors, and influence them to take positive action and accountability for their assigned work.
Build, develop, and grow any relationships vital to the success of the project.
Conduct project review and create a recommendations report in order to identify successful and unsuccessful project elements.
Develop best practices and tools for project execution and management.
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
2698
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 14358

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата