најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
22/01/2019 02:54:25 | Активни огласи: 438 | Вчерашни: 46 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (56)
Продавач (21)
Сметководител (10)
Шивач/ки (10)
PHP DEVELOPER (8)
Келнер/ка (8)
Монтер (8)
Оператор (8)
Рецепционер (8)
Хостеса (8)
Возач (7)
Готвач (7)
Општ работник (7)
Комерцијалист за продажба (5)
Машински инженер (5)
Медицинска сестра (5)
Продавач - консултант (5)
Собар/ka (5)
Фармацевтски техничар (5)
Хигиеничар (5)
Агент за продажба (4)
Административен асистент (4)
Асистент за продажба (4)
Магационер (4)
Мајстор (4)
Општи работници (4)
Помошник во кујна (4)
Продавач/ка во малопродажен објект (4)
Стоматолог (4)
Стоматолошка сестра (4)
Фармацевт (4)
.NET DEVELOPER (3)
Доктор/ка (3)
Заварувач (3)
Келнер/Шанкер (3)
Комерцијалист (3)
Маркетинг асистент (3)
Медицински персонал (3)
Медицински преставник (3)
Менаџер (3)
Оператор на CNC машина (3)
Пакувач (3)
Специјалист за продажба (3)
Стручен Соработник (3)
Customer Care Agent (2)
Digital Marketing Specialist (2)
SALES REPRESENTATIVE (2)
SENIOR .NET DEVELOPER (2)
Software Developer (2)
Агент за недвижности (2)
Административен работник (2)
Водоинсталатер (2)
Градежен инженер (2)
Градежен работник (2)
Графички дизајнер (2)
Дистрибутер (2)
Електричар (2)
Маркетинг агент (2)
Маркетинг специјалист (2)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (2)
Менаџер за продажба (2)
Наставен кадар (2)
Општ магацински работник (2)
Помошник/чка (2)
Промотер/ки (2)
Работник во производство (2)
Референт (2)
Референт за продажба (2)
Референт за транспорт (2)
Систем администратор (2)
Софтвер - Full Stack Developer (2)
Специјалист за техничка поддршка (2)
Технолог/Инженер (2)
Угостителски работник (2)
Фризер/ка (2)
Шанкер/ка (2)
ADMINISTRATION / INFORMATION SYSTEMS ASSISTANT (1)
Application System Analyst / Programmer (1)
CALL CENTER AGENTS (1)
Client Specialist for Macedonian Clients (1)
Data Collection and Analysist (1)
Driver (1)
Driver / Courier (1)
Helpdesk Support Tech II (1)
IT support specialist (1)
Java Developer (1)
Junior Developer (1)
Manager Warehouse/Receiving/Outgoing Goods (1)
Office Administrator (1)
Sales agent (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
SharePoint .NET Architect (1)
SMM/PPC/Content Writing Expert (1)
Store Manager (1)
Агент за осигурување (1)
Административен асистент во продажба (1)
Администратор на база на податоци (1)
Архитект (1)
Асистент за набавки (1)
Веб програмер (1)
Воспитувач (1)
Генерален секретар (1)
Градежен техничар (1)
Графички работник - Машинист (1)
Девелопер за Microsoft Dynamics NAV (1)
Директор (1)
Диспечер/ка (1)
Дистрибутер/Магационер (1)
Економист (1)
Електроавтоматичар (1)
Електромашински Техничар (1)
Електромонтер (1)
Електроничар (1)
Заменик раководител (1)
Земјоделски работници (1)
Инженер (1)
Информатичари и програмери (1)
Касиер/ка (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Козметичарка (1)
Комерцијалист за терен (1)
Контролор (1)
Кувар/ка (1)
Логистичар (1)
Машино-монтер (1)
Машински инженер / Комерцијалист (1)
Медијатор (1)
Медицински претставник (1)
Медицински претставник за Источна Македонија (1)
Мерчендајзер (1)
Металоглодач/Металостругар (1)
Механичар (1)
На шалтер за продажба. и резервации на авионски билети (1)
Обезбедувач (1)
Оператор на линија (1)
Општи работници и возач (1)
Персонал за продажба (1)
Помошник извршител (1)
Помошник Сметководител (1)
Портир (1)
Портир-Стражар (1)
Практикант (1)
Претставник за продажба (1)
Проектант (1)
Професор по англиски јазик (1)
Професор по германски јазик (1)
Работник во печатница (1)
Работник за обезбедување (1)
Раководител (1)
Ракувач (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Ракувач на градежни машини (1)
Референт за набавка (1)
Секретар/ka (1)
Сменоводител (1)
Специјалист по медицинска биохемија (1)
Стаклар-столар (1)
Супервизор (1)
Тапетар (1)
Техничка секретарка (1)
Угостителски работници (1)
Физио-терапевт (1)
Финансиски Администратор (1)
Хаусмајстор (1)
Хемиски аналитичар (1)
Хотелски персонал (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Мислам дека можеби во секоја компанија денес има најмалку една личност која полека полудува
-Joseph Heller
 
Најпопуларни Огласи
Менаџер
СН Финансии
(4044 прегледи)
Хостеса
СЕНАТОР МАКЕДОНИЈА ДОО Скопје
(2950 прегледи)
Медицински персонал
STB
(2641 прегледи)
Пакувач
.
(2269 прегледи)
Готвач
Хотел Панорамика Дизајн
(2023 прегледи)
Медицинска сестра
Bonaderma
(1973 прегледи)
Административен работник
Cosy Bar
(1882 прегледи)
Наставен кадар
waijiaoyi
(1865 прегледи)
Продавач - консултант
Римеко ДОО
(1813 прегледи)
Административен асистент
Спидер Груп Дооел Скопје
(1445 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 690512
 
waijiaoyi
 
Регион: Цела Македонија,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: waijiaoyi
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Образование и наука 
Работно Место: Наставен кадар 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 07/01/2019 
Краен рок за пријавување: 04/02/2019 
Оглас внесен на: 04/01/2019 
Емаил: cuidanyi@waijiaoyi.com 
URL: http://t.waijiaoyi.com/apply-405.html 
Контакт телефон: 4001591591 
Поштенски Фах: 100000 
Адреса за апликација: Beijing wanliuzhong road, 100000 
Назнака (референца) на огласот: Home Based Teaching Position L 
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата: Home Based Teaching  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: Who is Waijiaoyi?
Waijiaoyi is a leading company that delivers online group classes in China. We have received investments from Li Kaifu of Sinovation Ventures, the investor of VIPKID and from Leijun of Shunwei Capital, which is also invested in 51 Talk. Li Kaifu has held important positions in many major companies such as Apple, SGI, Microsoft and Google, and Leijun is the founder of Xiaomi Mobile Phones. Waijiaoyi keeps an open mind and specializes in making connections to promote the development of the relationship between Chinese children and foreign teachers, so that further exchanges can be made between China and foreign cultures.
Part Time position:
1、Pay Rate: $9 - $11 per hour (paid if with class)
2、Monthly KPI Incentive;
3、Stability reward every half year
4、Professional ongoing training with pay


Job Requirements:

●English Speakers from European countries
●Bachelor’s Degree
OR
●TEFL/TESOL/ CELTA Certification
●Teaching Experience (Online or On-site / One-to-one, group or classroom)
●Excellent command of English
●Group class teaching experience is an advantage


Job Description :
Responsibilities:
●Deliver online lessons to students of particular grade level
●Evaluate and grade students' class work and participation
●Provide effective feedback to guide student earning and success
●Attend discipline specific and administrative meetings as scheduled

Class Introduction:
●Set-up: Online Group Class (10 - 20 students)
●Student age range: 8 - 16 years old
●Teaching materials: provided by Waijiaoyi
●Class length: 25 minutes
●Teaching Platform: ClassIn
●Working Schedule: (Beijing Time)
8:00 AM - 6:00 PM (Saturday & Sunday)
 
Број на прегледи: 1866 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Who is Waijiaoyi?
Waijiaoyi is a leading company that delivers online group classes in China. We have received investments from Li Kaifu of Sinovation Ventures, the investor of VIPKID and from Leijun of Shunwei Capital, which is also invested in 51 Talk. Li Kaifu has held important positions in many major companies such as Apple, SGI, Microsoft and Google, and Leijun is the founder of Xiaomi Mobile Phones. Waijiaoyi keeps an open mind and specializes in making connections to promote the development of the relationship between Chinese children and foreign teachers, so that further exchanges can be made between China and foreign cultures.
Part Time position:
1、Pay Rate: $9 - $11 per hour (paid if with class)
2、Monthly KPI Incentive;
3、Stability reward every half year
4、Professional ongoing training with pay

APPLY:http://t.waijiaoyi.com/apply-405.html

Job Requirements:    
●Bachelor’s Degree  
                        OR
●TEFL/TESOL/ CELTA Certification
●Teaching Experience (Online or On-site / One-to-one, group or classroom)
●Excellent command of English
●Group class teaching experience is an advantage  


Job Description :
Responsibilities:
●Deliver online lessons to students of particular grade level
●Evaluate and grade students' class work and participation
●Provide effective feedback to guide student earning and success
●Attend discipline specific and administrative meetings as scheduled

Class Introduction:
●Set-up: Online Group Class (10 - 20 students)
●Student age range: 8 - 16 years old
●Teaching materials: provided by Waijiaoyi
●Class length: 25 minutes
●Teaching Platform: ClassIn
●Working Schedule: (Beijing Time)  
8:00 AM - 6:00 PM   (Saturday & Sunday)
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
2979
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 14109

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата