најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
21/08/2019 10:17:13 | Активни огласи: 434 | Вчерашни: 74 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (52)
Трговија (38)
Информатичка технологија (31)
Продажба и Маркетинг (28)
Градежништво и Архитектура (27)
Производство (23)
Угостителство (22)
Услуги (21)
Образование и наука (18)
Хотелиерство (18)
Медицина (17)
Прехранбена (15)
Осигурување (9)
Фармација (9)
Електроника и Телекомуникации (8)
Машинство (8)
Графичка (7)
Сметководство (6)
Администрација (5)
Шпедиција и транспорт (5)
Забава и рекреција (4)
Металургија (4)
Стоматологија (4)
Текстилна (4)
Автомобилска (3)
Дистрибуција (3)
Дрвна (3)
Енергетика (3)
Животна средина (2)
Медиуми (2)
Спорт (2)
Убавина и здравје (2)
Финансии и банкарство (2)
Безбедност и заштита при работа (1)
Ветерина (1)
Економија (1)
Издаваштво (1)
Инжинерство (1)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (1)
Недвижнини (1)
Право (1)
Рударство (1)
Сообраќај (1)
Туризам (1)
Хемија (1)
Човечки ресурси (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (34)
Возач (19)
Општи работници (17)
Хигиеничар (16)
Продавач (13)
Магационер (10)
Келнер/ка (9)
Сметководител (8)
Градежен работник (7)
Дистрибутер/Магационер (7)
Асистент за продажба (6)
Референт за продажба (6)
Готвач (5)
Електричар (5)
Медицинска сестра (5)
Продавач/ка во малопродажен објект (5)
Професор по англиски јазик (5)
Професор по германски јазик (5)
Рецепционер (5)
Фармацевт (5)
Архитект (4)
Градежен инженер (4)
Комерцијалист за продажба (4)
Машински инженер (4)
Менаџер (4)
Неговател/ка (4)
Оператор (4)
Општ работник (4)
Помошник Сметководител (4)
Фармацевтски техничар (4)
Агент за продажба (3)
Агент за продажба и маркетинг (3)
Административен работник (3)
Администратор (3)
Графички дизајнер (3)
Касиер/ка (3)
Комерцијалист (3)
Мајстор (3)
Наставник (3)
Персонал за во кујна (3)
Персонал за продажба (3)
Хаусмајстор (3)
Customer Support Specialist fluent in French (2)
Full Stack Developer (2)
Python Developer (2)
Адвокатски приправник (2)
Бравар (2)
Брокер (2)
Воспитувач (2)
Доктор/ка (2)
Електро инженер (2)
Електроничар (2)
Инженери (2)
Козметичарка (2)
Лекар (2)
Обезбедувач (2)
Одржувач (2)
Пекар (2)
Помошник во кујна (2)
Правник (2)
Програмер (2)
Работник (2)
Референт (2)
Собар/ka (2)
Стоматолог (2)
Хотелски персонал (2)
Шанкер/ка (2)
Account Manager for International Clients (1)
Android Software Developer (1)
Aвтомеханичар (1)
Business Development Officer (1)
Consultant (1)
Customer Service Representative (1)
Data Collection and Analysist (1)
Delivery Boy - разнесувач на храна (1)
Developers (1)
Digital Marketing Specialist (1)
FINANCIAL ANALYST (1)
IT MANAGER (1)
Java Developer (1)
Junior QA Tester (1)
Logistic Coordinators (1)
Nurse (1)
Office Manager (1)
PHP DEVELOPER (1)
Product Development Assistant (1)
Programme assistant (1)
Project Assistant (1)
Sales Manager (1)
SEM/PPC specialist (1)
Senior Java Software Developer (1)
Senior software developer (1)
SMM/PPC/Content Writing Expert (1)
Software Developer (1)
Software Engineer (1)
Software Tester (1)
System engineer - асистент (1)
UX engineer (1)
Waiter/Waitress (1)
Web developer (1)
Агент за недвижности (1)
Агент за осигурување (1)
Агенти за продажба (1)
Администратор за набавка (1)
Акаунт менаџер за македонски клиенти (1)
Армирач (1)
Архитект и Градежни работници (1)
Асистент за финансии (1)
Бармен (1)
Видео Монтажер (1)
Генерален секретар (1)
Градежен техничар (1)
Девелопер за Microsoft Dynamics NAV (1)
Дизајнер на апликативен софтвер (1)
Дистрибутер (1)
Доставувач (1)
Електро техничар (1)
Електроавтоматичар (1)
Ѕидар (1)
Инструктор (1)
Информатичар (1)
ИТ Инженер (1)
Кафекувар (1)
Кафетер/и (1)
Келнер/Шанкер (1)
Книговезачка (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Консултант (1)
Контакт Центар Агенти (1)
Контролор (1)
КООРДИНАТОР НА МАГАЦИНСКО РАБОТЕЊЕ ВО МАГАЦИН СО БЕЛА ТЕХНИКА (1)
Кувар/ка (1)
Курир (1)
Маркетинг агент (1)
Маркетинг асистент (1)
Маркетинг менаџер (1)
Маркетинг специјалист (1)
Медија планер (1)
Менаџер за продажба (1)
Механичар - Електричар (1)
Монтер (1)
Набавувач / Purchasing Specialist (1)
Наставен и ненаставен кадар (1)
Наставник по Германски (1)
Новинар (1)
Нутриционист (1)
Оператор на CNC машина (1)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО (1)
Општ магацински работник (1)
Персонал (1)
Помлад соработник (1)
Помошник шеф (1)
Помошник/чка (1)
Приправник (1)
Програмер за автоматика (1)
Продажен извршител (1)
Продукт Специјалист (1)
Проект асистент (1)
Промотер/ки (1)
Работник за обезбедување (1)
Работник/ци (1)
Референт за наплата на долгови (1)
Садомијач (1)
Салатер (1)
Специјалист за бизнис продажба (1)
Специјалист за кредитирање (1)
Специјалист за обезбедување на локации (1)
Специјалист за продажба (1)
Специјалист за човечки ресурси (1)
Столар (1)
Стоматолошка сестра (1)
Стручен Соработник (1)
Телефонски оператор (1)
Тесар (1)
Трговец (1)
Угостителски работник (1)
Фактурист (1)
Финансов извршител (1)
Фотограф (1)
Фризер/ка (1)
Хемиски аналитичар (1)
Цвеќар (1)
Чувар (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Луѓето не ги избираат нивните кариери; тие се заробени од нив.
-John Dos Passos
 
Најпопуларни Огласи
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО
Комфи Ангел
(4869 прегледи)
Logistic Coordinators
Супорт & Солушонс центер МК
(3986 прегледи)
Маркетинг агент
VIZITING INFO DOO
(3141 прегледи)
Администратор
Фирма Визбегово
(1873 прегледи)
Маркетинг менаџер
Мегамобил
(1676 прегледи)
Продавач
Прима Мебел ДОО
(1515 прегледи)
Помошник Сметководител
Супорт & Солушонс центер МК
(1399 прегледи)
Информатичар
Работа од дома
(1372 прегледи)
Општ работник
ЕРИ ЦОРПОРАТИОН ДОО
(1320 прегледи)
Општи работници
ФОБАС КОМПАНИ
(1237 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 691204
 
Burger King
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Burger King
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Угостителство 
Работно Место: Персонал  
Број на работни места: 0 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 06/02/2019 
Краен рок за пријавување: 13/02/2019 
Оглас внесен на: 06/02/2019 
Емаил: tkuzmanovska@yahoo.com 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: енергични, флексибилни, тимска работа.
 
Број на прегледи: 1447 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Burger King вработува касиери и работници во кујна на цело работно време во Скопје.

Email: tkuzmanovska@yahoo.com

Потребни квалификации : енергични, флексибилни, тимска работа.

 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
408
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 14543

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Приштина и Скопје се во повторна трговска расправија поради што си најавуваат меѓусебни блокади. Според упатените, за честите несогласувања на Македонија најчесто во трговијата со Косово и Србија има неколку причини.
Од данок на добивка во првата половина од годинава биле наплатени скоро 30 милиони евра помалку отколку истиот период лани, иако владата проектирала раст. Планиран е раст и во наплатата на нето ДДВ, но тоа е на исто ниво како лани. Владата вели дека е поголем повратот кон фирмите.
Премиерот Зоран Заев најави инвестициски циклус од пет милијарди евра. Економистите се скептични со оглед на тоа што земјава не успева да ги реализира ни капиталните инвестиции што ги предвидела во буџетот. Тие потсетуваат дека сличните ветувања на Васил Тупурковски и Никола Груевски завршија неславно.
За двојно е зголемен бројот на пријави за неиздавање фискални сметки. Граѓаните се жалат дека дел од сметките не може да се скенираат со апликацијата МојДДВ. Други, пак, велат дека додека некој скенира сметки, други рекетираат милиони.
Законот за управување со Охридскиот регион е повлечен по направени проценки дека е потребна негова доработка, велат за РСЕ од Владата. Граѓанските организации ќе излезат со став по објавувањето на новата верзија на текстот.
Во првата половина од годинава се реализирани само 20 отсто од капиталните инвестиции предвидени за целата година, односно инвестирани се само 86 милиони евра од предвидените 422 милиони евра
Сè повеќе луѓе размислуваат дека во одреден момент би сакале да побеганат од градскиот метеж, хаосот, врева и загаден воздух. Но засега малкумина се одлучуваат на ваков чекор. За ваков концепт недостасува патна и водоводна инфраструктура, близина на училишта, амбуланата, пристап до интернет....
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата