најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
19/09/2019 12:30:00 | Активни огласи: 439 | Вчерашни: 81 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (23)
Продавач (20)
Возач (12)
Магационер (11)
Хигиеничар (11)
Келнер/ка (10)
Комерцијалист (10)
Оператор (10)
Општи работници (9)
Дистрибутер (8)
Фармацевт (8)
Фармацевтски техничар (8)
Келнер/Шанкер (7)
Бравар (6)
Агент за продажба (5)
Готвач (5)
Медицинска сестра (5)
Општ работник (5)
Референт за продажба (5)
Административен работник (4)
Комерцијалист за продажба (4)
Монтер (4)
Неговател/ка (4)
Програмер (4)
Продавач/ка во малопродажен објект (4)
Сметководител (4)
Угостителски работник (4)
Driver (3)
Full Stack Developer (3)
PHP DEVELOPER (3)
Адвокатски приправник (3)
Градежен работник (3)
Дистрибутер/Магационер (3)
Електричар (3)
Електро техничар (3)
Заварувач (3)
Книговодител-Сметководител (3)
Монтажер (3)
Помошник Сметководител (3)
Рецепционер (3)
Угостителски работници (3)
Чувар (3)
Account Manager for International Clients (2)
Агент за продажба и маркетинг (2)
Администратор (2)
Воспитувач (2)
Градежен инженер (2)
Доктор/ка (2)
Доставувач (2)
Едукатор (2)
Касиер/ка (2)
Кројач (2)
Кувар/ка (2)
Машински инженер (2)
Механичар (2)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО (2)
Персонал (2)
Персонал за продажба (2)
Помошник во кујна (2)
Правник (2)
Работник во производство (2)
Сменоводител (2)
Стоматолошка сестра (2)
Стручен Соработник (2)
Шанкер/ка (2)
.NET DEVELOPER (1)
Accounting specialist (1)
accounts/office administrators (1)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT (1)
Aвтомеханичар (1)
Call Center Agent with English (1)
Consultant (1)
Customer Care Agent (1)
Customer Service Executive (1)
Customer Service Representative (1)
Customer Support Resentative (1)
Customer Support Specialist fluent in French (1)
Data Collection and Analysist (1)
Digital Marketing Specialist (1)
Finance and Controlling Manager (1)
FINANCIAL ANALYST (1)
Graduate Trainee Candidates (1)
Graduate Trainee in Brand Operations Management (1)
Graduate Trainee in Procurement (1)
Graduate Trainee in Quality Control (1)
INDUSTRIAL SALES ENGINEER (1)
iOS DEVELOPER (1)
IT Help Desk Administrator (1)
Java Developer (1)
Jr. SQA Engineer (1)
Junior Developer (1)
Junior QA Tester (1)
Logistic Coordinators (1)
Product Development Assistant (1)
Project Assistant (1)
Project Manager (1)
Project Officer (1)
Python Developer (1)
Regional manager (1)
Sales & Marketing representative (1)
Sales Assistant (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
Senior Java Software Developer (1)
Senior software developer (1)
Software Engineer (1)
SQL Developer (1)
Technical Support Professional (1)
Waiter/Waitress (1)
Web designer (1)
Агент за недвижности (1)
Агент за транспорт (1)
Агенти за продажба (1)
Административен асистент (1)
Административно-книговодствен работник (1)
Администратор за набавка (1)
Администратор/Организатор (1)
Армирач (1)
Архитект (1)
Асистент за продажба (1)
Асистент за човечки ресурси (1)
Асистент на канцеларија (1)
Асистент на менаџер (1)
Бренд Менаџер (1)
Брокер (1)
Веб дизајнер (1)
Водоинсталатер (1)
Генерален секретар (1)
Геодетски техничар (1)
Градежен инженер/Архитект (1)
Графички дизајнер (1)
Дефектолог (1)
Дизајнер (1)
Дизајнер на апликативен софтвер (1)
Диспечер/ка (1)
Домаќин-економ (1)
Економист (1)
Електроничар (1)
Забен техничар (1)
Ѕидар (1)
Инженер (1)
ИТ систем Инженер (1)
ИТ Техничар (1)
Книговезачка (1)
Козметичар (1)
Контакт Центар Агенти (1)
Контролор (1)
Координатор (1)
Координатор со клиенти (1)
Лимар (1)
Мајстор (1)
Маникир (1)
Маркетинг асистент (1)
Маркетинг менаџер (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Медицински преставник (1)
Мерчендајзер (1)
Молер (1)
Наставник (1)
Наставник по Германски (1)
Наставник по Математика (1)
Новинар (1)
Оператор на CNC машина (1)
Организатор (1)
Пакувач (1)
Пекар (1)
Пица мајстор (1)
Помлад соработник (1)
Помошник магационер (1)
Помошник угостителски работник (1)
Помошник/чка (1)
Програмски асистент (1)
Продавач - консултант (1)
Продажен извршител (1)
Проект менаџер (1)
Промотер/ки (1)
Професор по англиски јазик (1)
Професор по германски јазик (1)
Работник (1)
Работник/ци (1)
Раководител (1)
Ревизор (1)
Референт за наплата на долгови (1)
Садомијач (1)
Салатер (1)
Секретар/ka (1)
Сервис Техничар/Инженер (1)
Слаткар (1)
Собар/ka (1)
Специјалист за кредитирање (1)
Специјалист за техничка поддршка (1)
Специјалист за човечки ресурси (1)
Стаклорезач (1)
Столар (1)
Стоматолог (1)
Тесар (1)
Техничка секретарка (1)
Трговец (1)
Физио-терапевт (1)
Фризер/ка (1)
Хаусмајстор (1)
Царински декларант (1)
Шивач/ки (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Никогаш да не сте стапиле во брак додека сеуште одите на факултет. Ќе биде многу тешко да започнете кариера ако некој перспективен работодавец види дека веќе сте направиле една грешка.
-Kin Hubbard
 
Најпопуларни Огласи
Референт за наплата на долгови
СН Финансии
(3276 прегледи)
Маркетинг менаџер
Мегамобил
(2315 прегледи)
Возач
Јан де Ријк Булгарија ЕООД
(2161 прегледи)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT
АА
(2029 прегледи)
Помлад соработник
Тахограф ДОО
(2003 прегледи)
Медицинска сестра
ПЗУ
(1746 прегледи)
Административен работник
Дооел Марио Матео
(1623 прегледи)
Агент за продажба
Нова Мастер Комуникации
(1610 прегледи)
Магационер
ИМП СОЛЕТА Скопје
(1536 прегледи)
Администратор
Минекс Гроуп дооел Скопје
(1367 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 693965
 
Боинтсофт
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Боинтсофт
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Информатичка технологија 
Работно Место: PHP DEVELOPER 
Број на работни места: 0 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 03/06/2019 
Краен рок за пријавување: 30/06/2019 
Оглас внесен на: 31/05/2019 
Емаил: Нема информации 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации:  
Број на прегледи: 2496 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Боинтсофт е во потрага по талентирани и мотивирани PHP девелопери кои на креативен начин ќе ги искомбинираат своите вештини за веб дизајн и програмирање. Идеалните кандидати за отворените позиции треба да бидат подготвени за работа на веќе постоечки проекти, како и активно да учествуваат во предложување нови предизвикувачки идеи како за домашниот, така и за меѓународниот пазар.
Потребно е кандидатите да имаат искуство со следниве технологии:
•    PHP;(HTML;CSS)
•    MySql;
•    JQuery/Javascript;
Ние ќе ви ги дадеме сите потребни алатки за работа, обука и менторирање, а од вас очекуваме:
•    Познавање на англиски јазик;
•    Желба за тимска работа;
•    Искреност и самоиницијативност;
•    Желба за проучување нови технологии;
•    Проактивно размислување;
•    Активно учество во решавање на настанати проблеми;
•    Истрајност во работата;
•    Позитивен и креативен пристап кон работата;
•    Желба за лично и професионално усовршување;
Условите кои ги нудиме се:
•    Работно време од понеделник до петок, во временски интервал од 40 часа;
•    Статус на вработен од првиот работен ден;
•    Редовна и компетитвна плата со континуирана можност за зголемување;
•    Бонуси;
•    Одлична и опуштена работна атмосфера, без притисоци;
•    Државни празници не работиме;

Доколку сметате дека токму вие треба да бидете нашите идни колеги, пратете ги вашите CV-а на bojan@bointsoft.com.

 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
1160
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 14597

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Партизираноста на раководните структури на државните претпријатија го зголемуваат ризикот од корупција и злоупотреби во нив, велат упатените откако истражувањето на Центарот за граѓански комуникации покажа дека членови на управните одбори во најголемите државни претпријатија се партиски кадри
Во мај и во јуни годинава странските инвестиции се во минус од 13 милиони евра, односно толку биле повлечени од Македонија. Лани во земјава влегоа рекордни 624 милиони евра странски инвестиции, а во првите шест месеци од годинава има само 55,6 милиони евра, што е најслаб резултат во изминатата деценија.
Капиталните инвестиции не се реализираат според планираното, па со ребалансот на буџетот се кратат за 50 милиони евра. Опозицијата обвинува за неспособност, новата министерка за финансии вели дека има план како да ја подобри состојбата, а експертите сметаат дека е потребен поголем надзор на тоа како се спроведуваат проектите.
На директен или индиректен начин, вицепремиерот Анѓушев е сопственик на една третина од малите хидроелектрани во земјава. Опозицискиот лидер Мицкоски има удел во фирма која има три хидроелектрани. Невладините бараат истрага за тоа дали „се омрсиле“ злоупотребувајќи ја политичката положба.
По посетата на големиот светски производител на канабис Биг Мајк, владата се уште не соопштува детали од средбата. Во меѓувреме правници велат дека новиот предлог закон го отежнува одледување на канабис за медицински цели и го монополизира пазарот.
Никој не е будала да инвестира во време на криза. Сите чекаат разврска, велат бизнисмените. Странските инвестиции во првиот квартал годинава се осум пати пониски отколку во истиот период лани.
Кога не се трошат парите од буџетот како што треба и кога не се собираат приходите според предвиденото, поарно е кога ребалансот на буџетот би се направил порано, за да се остварат економските политики, велат економисти. Владата го планира ребалансот за наесен.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата