најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
15/07/2020 09:14:46 | Активни огласи: 232 | Вчерашни: 30 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (21)
Фармацевт (8)
Бравар (6)
Возач (6)
Магационер (5)
Оператор (5)
Општ работник (5)
Продавач (5)
Асистент за продажба (4)
Дистрибутер (4)
Келнер/ка (4)
Монтер (4)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО (4)
Фармацевтски техничар (4)
Хигиеничар (4)
CALL CENTER AGENTS (3)
Комерцијалист (3)
Рецепционер (3)
Сметководител (3)
Customer Service Representative (2)
Customer Support Specialist fluent in French (2)
Software Developer (2)
Агроном (2)
Административен асистент (2)
Административен работник (2)
Веб програмер (2)
Доктор/ка (2)
Електро инсталатер (2)
Машински техничар (2)
Медицинска сестра (2)
Персонал за продажба (2)
Помошник Сметководител (2)
Продавач/ка во малопродажен објект (2)
Работник (2)
Собар/ka (2)
Специјалист за техничка поддршка (2)
Стоматолошка сестра (2)
Тапетар (2)
Технолог (2)
Шалтерски работник (2)
Шивач/ки (2)
Business administrator (1)
Business analyst - system specialist (1)
Driver (1)
IT support specialist (1)
Marketing manager (1)
SALES REPRESENTATIVE (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
Store Manager (1)
Technical Author (1)
Transport and Customs Administrator (1)
Агент за недвижности (1)
Агент за продажба (1)
Агент за продажба и маркетинг (1)
Агент за транспорт (1)
Адвокат (1)
Адвокатски приправник (1)
Административен асистент во продажба (1)
Администратор (1)
Архитект (1)
Асистент (1)
Асистент за набавки (1)
Асистент за финансии (1)
Асистент на канцеларија (1)
Брокер (1)
Виљушкарист (1)
Главен сметководител (1)
Градежен инженер (1)
Градинар (1)
Графичар (1)
Графички дизајнер (1)
Дефектолог (1)
Диспечер/ка (1)
Дистрибутер/Магационер (1)
Електричар (1)
Електро инженер (1)
Земјоделски Инженер (1)
Келнер/Шанкер (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Кројач (1)
Курир (1)
Лице за ажурирање и графичко уредување на веб страница (1)
Личен асистент (1)
Маркетинг асистент (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машинист (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Машински инженер (1)
Менаџер (1)
Менаџер за продажба (1)
Молер (1)
Наставен и ненаставен кадар (1)
Наставен кадар (1)
Обучувач (1)
Оператор во магацин (1)
Пеглач (1)
Персонал (1)
Персонал за во кујна (1)
Помошник во кујна (1)
Поштар (1)
Правник (1)
Практикант (1)
Претставник за продажба и маркетинг (1)
Продукт менаџер (1)
Проектант (1)
Промотер/ки (1)
Професор по англиски јазик (1)
Професор по германски јазик (1)
Работник во печатница (1)
Работник во производство (1)
Раководител (1)
Ракувач (1)
Референт за продажба (1)
Сервисер (1)
Слаткар (1)
Специјалист за бизнис продажба (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Стоматолог (1)
Супервизор (1)
Техничар (1)
Технички персонал (1)
Тренер (1)
Угостителски работници (1)
Управител (1)
Фарбар (1)
Физио-терапевт (1)
Фризер/ка (1)
Хаусмајстор (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Мажите се поважни од алатките. Ако не верувате дека е така, ставете добра алатка во рацете на просечен работник.
-John J. Bernet
 
Најпопуларни Огласи
Административен работник
Виста Груп
(3548 прегледи)
CALL CENTER AGENTS
ЕДС ДООЕЛ
(2876 прегледи)
Општ работник
ДООЕЛ ГОЦИС
(2309 прегледи)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО
.
(2090 прегледи)
Административен асистент
P.Z.U D-R BLAZESKI
(2028 прегледи)
Наставен и ненаставен кадар
ПСУ МАКСИМИЛИЈАН
(1970 прегледи)
Наставен кадар
ПСУ МАКСИМИЛИЈАН
(1878 прегледи)
Работник во производство
IMV Doo
(1756 прегледи)
SALES REPRESENTATIVE
МСМ системс
(1689 прегледи)
Поштар
Дом Сервис Дооел Скопје
(1564 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 694093
 
Римеко ДОО
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Римеко ДОО
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Трговија 
Работно Место: Продажни асистенти 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 08/06/2019 
Краен рок за пријавување: 14/06/2019 
Оглас внесен на: 07/06/2019 
Емаил: info@rimeko.com.mk 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: Минимум ССС, познавање на компјутерско работење, посебно MS office, англиски јазик , материјално работење , работа со постерминали, издавање на сметки, правење на сторно сметки, справување со барањата на купувачите .

Искуството во слична дејност ќе се смета како предност .
 
Број на прегледи: 1298 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ  НА ПРОДАЖЕН АСИСТЕНТ   -

Трговска фирма Римеко доо има потреба од вработување на продажен асистент .

работна позиција :  Асистент за продажба на апарати бела техника за домакинство во салоните ЕЛИПСО.

Нудиме редовни месечни примања и пријатна работна атмосфера .  

Потребни вештини: комуникативност, љубезност, познавање на основните методи на продажба и наплата .

Квалификации : Минимум ССС, познавање на компјутерско работење, посебно MS office, англиски јазик , материјално работење , работа со постерминали, издавање на сметки, правење на сторно сметки, справување со барањата на купувачите .

Искуството во слична дејност ќе се смета како предност .

Ви нудиме одлично работно опкружување,  и можност да се реализирате себеси и својот потенцијал.
Аплицирајте со испраќање на Ваша биографија на email: info@rimeko.com.mk 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
5242
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15117

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Наша констатација е дека капацитетите кои ги имаме и сместувачки и други содржини не се соодветно развиени на потенцијалите кои ги нуди земјата за развој на алтернативниот туризам, вели за РСЕ, претседателот на Балканската асоцијација за алтернативен туризам, Балканија, Владо Србиновски.
Еден од најпогодените сектори е текстилната индустрија, каде што освен со губење на работата и намалување на платите, вработените се соочуваат и со загрозување на здравјето поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус. Доказ за тоа се и „текстилните кластери“ во Штип и во Свети Николе.
Македонската работна сила која сезоната пролет-есен мигрираше во соседните туристички дестинации или во некои од европските развиени земји годинава ќе остане без својот сезонски приход. Се чини дека и оние кои се вратија во земјава поради коронакризата уште долго че останат „заглавени“ дома
Пред високите температури попушта и стравот од коронавирусот, па Преспа постепено почнува да се полни со туристи. Ги нема во голем број на плажите, но се среќаваат по десетина како уживаат на брегот и во Езерото, запазувајќи растојание меѓу семејствата или групите
Туристичката сезона почна. Но, годинава домашниот туризам има шанса да се покаже како никогаш досега. Границите на европските земји остануваат затворени за Македонците. Затоа пак, домашните туристички центри се подготвени за гости
За една година македонските граѓани купувале повеќе странски отколку домашни, македонски производи. Квалитетот на производите, цената, стандардот, улогата на маркетингот се само дел од факторите кои придонесуваат за изборот да падне на странски производ.
Начинот на кој што локалните власти ги трошат државните пари покажува дека нема рамномерен развој на општините. Градот Скопје заедно со 13 други општини трошат една половина од парите за јавни набавки, оставајќи им ја другата на 67 општини, покажува дата базата на Центарот за граѓански комуникации.
Партиите пред избори ветуваат подобра економија. Но, поради корона-кризата стопанството сега е на колена, фирмите се мачат да исплатат плати, а буџетот не се полни според планираното.
Во Аеродром лани биле изградени најмногу станови во државата кога и се случила најголемата градежна експанзија во општината. Секоја година Аеродром е на врвот на листата, а во рок од 5 години се завршени 5031 стан и направени се 351 нов објект.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата