најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
18/10/2019 10:42:58 | Активни огласи: 417 | Вчерашни: 74 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (49)
Производство (48)
Трговија (35)
Информатичка технологија (33)
Угостителство (30)
Градежништво и Архитектура (25)
Продажба и Маркетинг (25)
Електроника и Телекомуникации (13)
Медицина (12)
Услуги (12)
Прехранбена (11)
Фармација (9)
Стоматологија (8)
Шпедиција и транспорт (8)
Образование и наука (7)
Металургија (6)
Сметководство (6)
Автомобилска (5)
Дрвна (5)
Текстилна (5)
Забава и рекреција (4)
Туризам (4)
Хотелиерство (4)
Администрација (3)
Геодезија (3)
Дистрибуција (3)
Машинство (3)
Осигурување (3)
Безбедност и заштита при работа (2)
Графичка (2)
Економија (2)
Енергетика (2)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (2)
Право (2)
Невладини организации и Здруженија (1)
Недвижнини (1)
Ревизија (1)
Спорт (1)
Убавина и здравје (1)
Финансии и банкарство (1)
Хемија (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (41)
Продавач (17)
Возач (10)
Магационер (9)
Хигиеничар (9)
Продавач/ка во малопродажен објект (8)
Келнер/ка (7)
Оператор (7)
Сметководител (7)
Заварувач (6)
Помошник во кујна (6)
Стоматолошка сестра (6)
Дистрибутер (5)
Комерцијалист за продажба (5)
Медицинска сестра (5)
Монтер (5)
Општ работник (5)
Програмер (5)
Бравар (4)
Градежен инженер (4)
Доставувач (4)
Персонал за продажба (4)
PHP DEVELOPER (3)
Агент за продажба (3)
Готвач (3)
Едукатор (3)
Електричар (3)
Касиер/ка (3)
Комерцијалист (3)
Неговател/ка (3)
Општи работници (3)
Практикант (3)
Референт за продажба (3)
Рецепционер (3)
Собар/ka (3)
Фармацевт (3)
Фармацевтски техничар (3)
Чувар (3)
Шивач/ки (3)
Account Assistant (2)
Account Manager (2)
Business Development Officer (2)
CALL CENTER AGENTS (2)
HR Administrator (2)
SENIOR .NET DEVELOPER (2)
Senior software developer (2)
Административен работник (2)
Администратор (2)
Архитект (2)
Воспитувач (2)
Геодетски техничар (2)
Градежен техничар (2)
Графички дизајнер (2)
Диспечер/ка (2)
Дистрибутер/Магационер (2)
Електро техничар (2)
Инженер (2)
Келнер/Шанкер (2)
Кројач (2)
Лице за безбедност и заштита при работа (2)
Мајстор (2)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (2)
Машински инженер (2)
Менаџер (2)
Менаџер за човечки ресурси (2)
Монтажер (2)
Пица мајстор (2)
Професор по англиски јазик (2)
Сервисер (2)
Техничка секретарка (2)
Управител (2)
- Нема информација (1)
Accounting specialist (1)
ADVISOR (1)
Aгент за осигурување (1)
Business analyst - system specialist (1)
Consultant (1)
Customer Service Executive (1)
Customer Service Representative (1)
Customer Support Specialist fluent in French (1)
Developers (1)
Digital Marketing Specialist (1)
Driver (1)
Finance debt collector (1)
Financial Controller (1)
Internship (1)
IT Consultant (1)
Java Developer (1)
Junior QA Tester (1)
Logistic Coordinators (1)
Medical Doctor (1)
Product Development Assistant (1)
Programme assistant (1)
Python Developer (1)
SALES - KEY ACCOUNT MANAGER (1)
Sales agent (1)
Sales Assistant (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
SENIOR JAVA DEVELOPER (1)
Software Engineer (1)
Sports Trader (1)
Store Manager (1)
Авто лимар (1)
Агент за продажба и маркетинг (1)
Агроном (1)
Адвокатски приправник (1)
Административен асистент (1)
Административен референт (1)
Администратор за ризик и побарувања (1)
Администратор/Организатор (1)
Асистент за финансии (1)
Асистент за човечки ресурси (1)
Багерист (1)
Веб дизајнер (1)
Вулканизер (1)
Геодетски инженер (1)
Главен сметководител (1)
Градежен инженер/Архитект (1)
Дадилка/Куќна помошничка (1)
Дефектолог (1)
Дизајнер на апликативен софтвер (1)
Директор (1)
Директор за продажба (1)
Доктор/ка (1)
Домашен помошник (1)
Заменик Директор (1)
ИТ Техничар (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Контролор (1)
Координатор (1)
Координатор со клиенти (1)
Кувар/ка (1)
Курир (1)
Лаборант (1)
Лимар (1)
Маркетинг агент (1)
Маркетинг менаџер (1)
Машино-монтер (1)
Машински инженер / Комерцијалист (1)
Машински техничар (1)
Менаџер за логистика (1)
Менаџерски позиции (1)
Молер (1)
Обезбедувач (1)
Оператор во магацин (1)
Оператор на CNC машина (1)
Оператор на линија (1)
Општ магацински работник (1)
Општи работници и возач (1)
Организатор (1)
Пакувач (1)
Пециварка (1)
Помлад ревизор (1)
Помошник Сметководител (1)
Портир-Стражар (1)
Посредник (1)
Правник (1)
Продажен извршител (1)
Проект менаџер (1)
Промотер/ки (1)
Работник во производство (1)
Работник за обезбедување (1)
Работник/ци (1)
Работнички (1)
Раководител (1)
Раководител на магацини за тутун (1)
Ракувач на градежни машини (1)
Регионален претставник (1)
Референт за набавка (1)
Референт за наплата на долгови (1)
Садомијач (1)
Секретар (1)
Секретар/ka (1)
Сервисер на медицинска опрема (1)
Специјалист за обезбедување на локации (1)
Специјалист за софтвер (1)
Стаклорезач (1)
Столар (1)
Стоматолог (1)
Стручен Соработник (1)
Супервизор (1)
Телефонски оператор (1)
Теренски соработник (1)
Тест техничар (1)
Техничар (1)
Технолог/Инженер (1)
Трговски работник (1)
Туристички работник (1)
Угостителски работник (1)
Угостителски работници (1)
Финансиски менаџер (1)
Хаусмајстор (1)
Хемиски техничар (1)
Шпедитер (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Нема добра работа може да се направи без концентрација и самопожртвуваност и мака и сомнеж.
-Max Beerbohm
 
Најпопуларни Огласи
Возач
Јан де Ријк Булгарија ЕООД
(4642 прегледи)
Медицинска сестра
ПЗУ
(4424 прегледи)
Работнички
ДООЕЛ ГОЦИС
(3786 прегледи)
Агент за продажба
САН ДООЕЛ
(3237 прегледи)
Маркетинг менаџер
Мегамобил
(3073 прегледи)
Агент за продажба
Нова Мастер Комуникации
(2909 прегледи)
Персонал за продажба
Алфа Електроник
(2362 прегледи)
Монтер
Прима Мебел ДОО
(2295 прегледи)
Професор по англиски јазик
училиште за странски јазици
(2202 прегледи)
Стручен Соработник
Crven Krst na RSM
(2197 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 694585
 
Работа од дома
 
Регион: Кавадаречки,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Работа од дома
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Информатичка технологија 
Работно Место: Информатичар 
Број на работни места: 0 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 18/07/2019 
Краен рок за пријавување: 03/09/2019 
Оглас внесен на: 03/07/2019 
Емаил: Нема информации 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации:  
Број на прегледи: 2280 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Заработувајте додека сурфате на интернет!

Легитимна,реална,лесна и едноставна работа од дома без вложување пари. Секој може да заработи, не е потребно никакво искуство. Се што ви е потребно е интернет конекција и компјутер.Нема што да изгубите може само да добиете. За започнување со работа одете на : https://blazevale.weebly.com

P.S.Во оваа работа успеваат само најупорните!
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
1911
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 14637

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Бизнисмените велат дека покачувањето на минималната плата е неминовност за да не им бегаат работниците, но бараат поголема поддршка од владата за зголемување на продуктивноста.
Ако продолжат со ова темпо, за целосна реализација на капиталните инвестиции, годинава ќе треба да има 28 месеци. До август била реализирана помалку од една третина од планираното.
Бизнисменот Орце Камчев во изминативе месеци тивко и полека ги напушта бизнисите во земјава. Се повлече од управувањето и стана малцински сопственик на Систина, а претходно се повлече од директорското место во Орка Холдинг.
Се намалува бројот на станови што се градат во скопскиот регион, но се зголемува во Општина Аеродром, каде што во изминатите неколку години веќе се изгради речиси цела една населба.
Се кратат парите за капитални инвестиции, а на сметка на тоа ќе има поголеми плати за администрацијата, пари за субвенции, за вработувања. Експерти и опозицијата во ребалансот гледаат популизам и обид за поткуп на гласачи.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата