најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
26/02/2020 02:31:31 | Активни огласи: 480 | Вчерашни: 79 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (56)
Производство (50)
Информатичка технологија (39)
Трговија (39)
Продажба и Маркетинг (38)
Градежништво и Архитектура (26)
Медицина (20)
Угостителство (20)
Прехранбена (16)
Електроника и Телекомуникации (15)
Фармација (12)
Автомобилска (10)
Спорт (10)
Машинство (8)
Графичка (7)
Осигурување (7)
Стоматологија (7)
Енергетика (6)
Сметководство (6)
Убавина и здравје (6)
Услуги (6)
Администрација (5)
Забава и рекреција (5)
Туризам (5)
Хотелиерство (5)
Дрвна (4)
Образование и наука (4)
Право (4)
Земјоделство (3)
Недвижнини (3)
Безбедност и заштита при работа (2)
Ветерина (2)
Е-комерц (2)
Медиуми (2)
Металургија (2)
Невладини организации и Здруженија (2)
Социјална (2)
Текстилна (2)
Шпедиција и транспорт (2)
Дистрибуција (1)
Економија (1)
Издаваштво (1)
Инжинерство (1)
Финансии и банкарство (1)
Хемија (1)
Човечки ресурси (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (36)
Продавач (18)
Оператор (15)
Агент за продажба (10)
Возач (9)
Фармацевт (9)
Градежен инженер (8)
Келнер/ка (8)
Асистент за продажба (7)
Касиер/ка (7)
Општи работници (7)
Хигиеничар (7)
Бравар (6)
Доктор/ка (6)
Комерцијалист (6)
Магационер (6)
Работник во производство (6)
Дистрибутер/Магационер (5)
Монтер (5)
Персонал за продажба (5)
Продавач/ка во малопродажен објект (5)
Градежен работник (4)
Комерцијалист за продажба (4)
Монтажер (4)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО (4)
Рецепционер (4)
Сметководител (4)
Специјалист за техничка поддршка (4)
Фармацевтски техничар (4)
Business Development Manager (3)
Агент за недвижности (3)
Административен асистент (3)
Административен работник (3)
Архитект (3)
Директор (3)
Електро инженер (3)
Медицинска сестра (3)
Менаџер за продажба (3)
Пица мајстор (3)
Практикант (3)
Референт (3)
Референт за продажба (3)
Слаткар (3)
Стоматолог (3)
Стручен Соработник (3)
Фризер/ка (3)
Шивач/ки (3)
Account Manager for International Clients (2)
.NET DEVELOPER (2)
ADMINISTRATION / INFORMATION SYSTEMS ASSISTANT (2)
CALL CENTER AGENTS (2)
Customer Support Specialist fluent in French (2)
PHP DEVELOPER (2)
Python Developer (2)
Автомеханичар (2)
Агент за продажба и маркетинг (2)
Адвокатски приправник (2)
Административен референт (2)
Административно-книговодствен работник (2)
Водоинсталатер (2)
Градежен техничар (2)
Дистрибутер (2)
Доставувач (2)
Електричар (2)
Истражувач (2)
Комерцијалист на медицинска опрема (2)
Контакт Центар Агенти (2)
Кувар/ка (2)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (2)
Машински инженер (2)
Машински техничар (2)
Менаџер за човечки ресурси (2)
Општ работник (2)
Пакувач (2)
Помошник Сметководител (2)
Практикант за административно и канцелариско работење (2)
Програмер (2)
Промотер/ки (2)
Сервисер (2)
Стоматолошка сестра (2)
Техничка секретарка (2)
- Нема информација (1)
.Net Software Developer (1)
Account Executive/Copywriter (1)
Account Manager (1)
Advertising Sales Agent (1)
Business analyst - system specialist (1)
Consultant (1)
Content Writing Manager (1)
Customer Service Executive (1)
Customer Service Representative (1)
Data Collection and Analysist (1)
Database Marketing Officer (1)
Developers (1)
Digital Marketing Specialist (1)
Functional Support Analyst (1)
Human Resources Specialist (1)
Internship (1)
iOS DEVELOPER (1)
IT Administrator (1)
IT Help Desk Administrator (1)
IT Specialist (1)
Java Developer (1)
Junior Developer (1)
Junior Expert (1)
Junior QA Tester (1)
Logistic Coordinators (1)
MANAGEMENT ASSISTANT (1)
Manager Warehouse/Receiving/Outgoing Goods (1)
Marketing manager (1)
Nurse (1)
Office Administrator (1)
Regional Technical Support Engineer (1)
Sales Assistant (1)
Sales Manager (1)
SALES SPECIALIST (B2C) (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
Senior Java Software Developer (1)
Software Developer (1)
Software Tester (1)
Technical & Customer Support Specialist (1)
translators, interpreters, proof-readers for English and Macedonian language (1)
Web developer (1)
Web Evaluation Rater (1)
Агенти за продажба (1)
Агроном (1)
Адвокат (1)
Административен директор (1)
Администратор (1)
Армирач (1)
Асистент за финансии (1)
Асистент на канцеларија (1)
биолог (1)
Биохемичар (1)
Ветеринар (1)
Ветеринарен техничар (1)
Геодетски техничар (1)
Главен сметководител (1)
Готвач (1)
Графичар (1)
Дизајнер на апликативен софтвер (1)
Диспечер/ка (1)
Електро инсталатер (1)
Електро техничар (1)
Електромонтер (1)
Заменик Директор (1)
Застапник за продажба (1)
Инженер (1)
Информатичар (1)
Информатичари и програмери (1)
Келнер/Шанкер (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Козметичарка (1)
Комерцијалист за терен (1)
Контролор (1)
Кројач (1)
Лаборант (1)
Лице за безбедност и заштита при работа (1)
Мајстор (1)
Маркетинг агент (1)
Маркетинг специјалист (1)
Масер (1)
Машинист (1)
Машинобравари (1)
Медицински персонал (1)
Менаџер (1)
Менаџер за клучни клиенти (1)
Менаџер за производство (1)
Месар/Касап (1)
Наставен и ненаставен кадар (1)
Наставник (1)
Наставник по Ликовно (1)
Неговател/ка (1)
НЕЗАВИСЕН КОМЕРЦИЈАЛИСТ НА ТЕРЕН (1)
Одржувач (1)
Оператор на CNC машина (1)
Општи работници и возач (1)
Офсет Машинист (1)
Помошник во кујна (1)
Помошник/чка (1)
Портир-Стражар (1)
Презентер (1)
Продавач - консултант (1)
Проектен специјалист (1)
Работник (1)
Работник во печатница (1)
Работник за обезбедување (1)
Раководител (1)
Раководител на Служба за јавни набавки (1)
Ракувач (1)
Ракувач на градежни машини (1)
Референт за набавка (1)
Референт за фактурирање и кредит контрола (1)
Самостоен референт (1)
САП Оператор (1)
Секретар/ka (1)
Сервисер на медицинска опрема (1)
Службеник (1)
Службеник за логистика (1)
Собар/ka (1)
Советник (1)
Соработник (1)
Софтвер - Full Stack Developer (1)
Специјалист по медицинска биохемија (1)
Столар (1)
Текстилни работници (1)
Телефонски оператор (1)
Технолог (1)
Туристички работник (1)
Угостителски работници (1)
Управувач на машина (1)
Услужен работник (1)
Фарбар (1)
Хемиски техничар (1)
Хостеса (1)
Хотелски персонал (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Човечкиот ум реагира на нова идеја на начин како што телото реагира на чуден протеин - ја отфрла.
-P. B. Medawar
 
Најпопуларни Огласи
Административен работник
АА
(4439 прегледи)
CALL CENTER AGENTS
ЕДС ДООЕЛ
(3731 прегледи)
Менаџер за човечки ресурси
СН ОСИГУРИТЕЛЕН БРОКЕР АД БИТОЛА
(3073 прегледи)
Работник во производство
Parnovod
(2672 прегледи)
Оператор
INVENIO DOOEL
(2505 прегледи)
Комерцијалист
Минекс Гроуп дооел Скопје
(2387 прегледи)
Асистент за продажба
Калинтика ДООЕЛ Гевгелија
(2368 прегледи)
Менаџер за продажба
СН ОСИГУРИТЕЛЕН БРОКЕР АД БИТОЛА
(2339 прегледи)
Раководител на Служба за јавни набавки
СН ОСИГУРИТЕЛЕН БРОКЕР АД БИТОЛА
(2300 прегледи)
Практикант за административно и канцелариско работење
SG LOGISTIKA DOOEL
(1926 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 695645
 
Izgradnja DOO
 
Регион: Надвор од Македонија,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Izgradnja DOO
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Градежништво и Архитектура 
Работно Место: Градежен работник 
Број на работни места: 0 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 27/08/2019 
Краен рок за пријавување: 27/09/2019 
Оглас внесен на: 27/08/2019 
Емаил: info@izgradnja.hr 
URL: Нема информации 
Контакт телефон: 091 357 7040 
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација: Kralja Zvonimira 45 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации:  
Број на прегледи: 1449 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
NATJEČAJ

1.  GRAĐEVINSKI RADNIK


Radni odnos se zasniva na određeno vrijeme s probnim rokom i mogućnošću zasnivanja radnog odnosa na neodređeno vrijeme.
Prijave za natječaj s kratkim životopisom dostavljaju se na adresu:
Izgradnja d.o.o., Kralja Zvonimira 45, 51260 Crikvenica ili
na email adresu: info@izgradnja.hr
Natječaj je otvoren do popunjenja.
Informacije na telefon: 091 357 7040, gospodin Goran Rubčić, od ponedjeljka do petka u vremenu od 8,00 – 17,00 h.
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
5793
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 14813

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Над 100 илјади луѓе во земјава активно бараат работа, а 60 отсто од компаниите се пожалиле дека не можат да најдат квалификуван кадар и се соочуваат со недостиг на работна сила. Работниците се жалат дека им се нудат лоши улови за работа за мали пари, работодавачи, пак, на необучени работници.
Зголемувањето на платите од 10 проценти за виското обарзование е закочено во Собранието кое е пред распуштање. Од Независниот академски синдикат велат дека со ова зголемување можеби ќе се исполни ветувањето на Владата дека платите ќе растат. Сепак, просекот во образованието и натаму останува најнизок на Балканот.
Со политички одлуки на владата само во овие неколку месеци треба да им се зголемат платите на над 200 илјади вработени. Експертите со кои разговаравме се скептични дека тоа ќе биде доволно за просечната плата да ги достигне ветуваните 500 евра.
Низа прашања отворија сознанијата на Град Скопје за злоупотреба со менаџирањето на медицински отпад во државата. Надлежните институции велат преземаат мерки, при што ќе се проверуваат дозволите на сите фирми кои вршат собирање и транспорт на медицински отпад.
Се намалува бројот на работници кои побарале правна помош од синдикатот поради некаква повреда на работничките права. Недовербата во судството се посочува како главна причина за нивната пасивност, но активистите апелираат работниците да бидат поактивни и погласни во барањето на нивните права
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата