најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
18/01/2020 12:26:03 | Активни огласи: 379 | Вчерашни: 47 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (30)
Продавач (15)
Оператор (12)
Комерцијалист (9)
Административен асистент (8)
Возач (6)
Дистрибутер (5)
Доктор/ка (5)
Магационер (5)
Општ работник (5)
Фармацевт (5)
Фармацевтски техничар (5)
Дистрибутер/Магационер (4)
Комерцијалист за продажба (4)
Мајстор (4)
Медицинска сестра (4)
Помошник Сметководител (4)
Сметководител (4)
Хигиеничар (4)
CALL CENTER AGENTS (3)
Technical & Customer Support Specialist (3)
Агроном (3)
Адвокатски приправник (3)
Бравар (3)
Градежен инженер (3)
Доставувач (3)
Келнер/ка (3)
Менаџер (3)
Монтер (3)
Обезбедувач (3)
Општ магацински работник (3)
Општи работници (3)
Персонал за продажба (3)
Продавач/ка во малопродажен објект (3)
Рецепционер (3)
Стоматолошка сестра (3)
.NET DEVELOPER (2)
Customer Support Specialist fluent in French (2)
Logistic Coordinators (2)
PHP DEVELOPER (2)
Sales agent (2)
Агент за продажба (2)
Агент за продажба и маркетинг (2)
Адвокат (2)
Електричар (2)
Заварувач (2)
Келнер/Шанкер (2)
Книговодител-Сметководител (2)
Кувар/ка (2)
Медицински преставник (2)
Менаџер за логистика (2)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО (2)
Пакувач (2)
Правник (2)
Практикант (2)
Програмер (2)
Работник за обезбедување (2)
Раководител (2)
Референт (2)
Сервисер (2)
Слаткар (2)
Собар/ka (2)
Столар (2)
Стручен Соработник (2)
Телефонски оператор (2)
Фризер/ка (2)
- Нема информација (1)
.Net Software Developer (1)
Account Manager (1)
Accounting specialist (1)
accounts/office administrators (1)
ADMINISTRATIVE OFFICER (1)
Application System Analyst/Programmer (1)
Business analyst - system specialist (1)
Consultant (1)
Customer Service Representative (1)
Data Collection and Analysist (1)
Database Marketing Officer (1)
Developers (1)
DISTRIBUTION DEVELOPMENT EXECUTIVE (1)
Electronics/Software engineers (1)
Functional Support Analyst (1)
Helpdesk Support Tech II (1)
IT Help Desk Administrator (1)
IT MANAGER (1)
Java Developer (1)
Junior Developer (1)
Junior Marketing Representative (1)
KEY ACCOUNT SALES EXECUTIVE (1)
Linux administrator (1)
Mobile Application Developer (1)
National Expert on Migration Statistics and Data Processes (1)
NET Програмер (1)
Project Manager (1)
Sales Manager (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
Senior Java Software Developer (1)
SharePoint .NET Architect (1)
SQA Engineer (1)
SQL Developer (1)
Technical Support Professional (1)
Waiter/Waitress (1)
WEB AUTOMATION TESTER (1)
Web designer (1)
Web developer (1)
Агент за недвижности (1)
Административен директор (1)
Административен работник (1)
Административно-книговодствен работник (1)
Архитект (1)
Асистент (1)
Асистент за набавки (1)
Асистент за продажба (1)
Багерист (1)
Бармен (1)
Водоинсталатер (1)
Воспитувач (1)
Градинар (1)
Графичар (1)
Графички дизајнер (1)
Диспечер/ка (1)
Едукатор (1)
Економист (1)
Експерт за поставување финансиска контрола и систем за управување (1)
Електро инженер (1)
Електромонтер (1)
Заменик Директор (1)
Ѕидар (1)
Инженер (1)
Истражувач (1)
ИТ координатор (1)
ИТ Техничар (1)
Касиер/ка (1)
Комерцијалист за терен (1)
Ликвидатор (1)
Лице за безбедност и заштита при работа (1)
Маркетинг агент (1)
Маркетинг асистент (1)
Маркетинг менаџер (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Машински инженер (1)
Машински техничар (1)
Медицински персонал (1)
Менаџер за продажба (1)
Менаџер за човечки ресурси (1)
Мерчендајзер (1)
Механичар (1)
Монтажер (1)
Наставен кадар (1)
Наставник (1)
Наставник по Историја (1)
Новинар (1)
Одговорен работник (1)
Одговорен сметководител (1)
Одржувач (1)
Општи работници и возач (1)
Пекар (1)
Планер (1)
Помошник во кујна (1)
Помошник/чка (1)
Портир-Стражар (1)
Преведувач (1)
Предавач (1)
Претставник за продажба и маркетинг (1)
Приправник (1)
Продажен извршител (1)
Продукт менаџер (1)
Проектен специјалист (1)
Промотер/ки (1)
Работник (1)
Работник во печатница (1)
Работник/а во фотокопирница (1)
Раководител на Служба за јавни набавки (1)
Ракувач на градежни машини (1)
Референт за набавка (1)
Референт за наплата на долгови (1)
Референт за продажба (1)
Садомијач (1)
Секретар/ka (1)
Сендвичар/ка (1)
Службеник за логистика (1)
специјалист за web design, web development (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Специјалист за обезбедување на локации (1)
Специјалист за техничка поддршка (1)
Стоматолог (1)
Текстилни работници (1)
Техничка секретарка (1)
Туристички работник (1)
Управувач на машина (1)
Фарбар (1)
Финансиски Администратор (1)
Финансиски контролор (1)
Хемиски техничар (1)
Чувар (1)
Шанкер/ка (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Луѓето не ги избираат нивните кариери; тие се заробени од нив.
-John Dos Passos
 
Најпопуларни Огласи
Работник
АМЕРИКВЕСТ
(7701 прегледи)
Logistic Coordinators
Супорт & Солушонс центер МК
(3493 прегледи)
Административен асистент
ЕЛС ВЕНЕРАС ПОСРЕДНИШТВО И ОБРАЗОВАНИЕ ДООЕЛ увоз-
(3247 прегледи)
Административен работник
РОБО ШПЕДИЦИЈА
(3232 прегледи)
Референт за наплата на долгови
СН ОСИГУРИТЕЛЕН БРОКЕР АД БИТОЛА
(3066 прегледи)
Возач
ИМВ Доо
(2901 прегледи)
Едукатор
Едукативен центар Брајт кидс
(2882 прегледи)
Комерцијалист за продажба
ЕКСТРИМ ПАРФЕМИ ДОО
(2699 прегледи)
Административен асистент
Glamur Siti
(2242 прегледи)
Account Manager for Macedonian Clients
Konzulat ,Skopje
(2110 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 695957
 
БАС Тути – Фрути
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: БАС Тути – Фрути
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Сметководство 
Работно Место: Помошник Сметководител 
Број на работни места: 0 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 10/09/2019 
Краен рок за пријавување: 17/09/2019 
Оглас внесен на: 10/09/2019 
Емаил: oglas@bastutifruti.com 
URL: www.bastutifruti.com 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација: oglas@bastutifruti.com 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: - ССС/ВСС (Економски науки),

- познавање на Англиски јазик

- работа со компјутери (MS OFFICE, EXCEL)

- Со или без работно искуство во финансиско и материјално книговодство,

- со или без лиценца за сметководител
 
Број на прегледи: 955 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Друштвото за производство трговија и услуги БАС ТУТИ ФРУТИ ДООЕЛ Скопје, има потреба од помошник сметководител со или без работно искуство.

Кандидатите за вработување кои имаат претходно искуство во подолунаведеното работење ќе имаат предност при изборот.

- Книжење на трошоци во благајна,

- Книжење на влезно-излезна документација и слагање на картици,

- познавање на изготвување пресметка за плата и ДДВ пријава,

- изготвување на статистички обрасци

Вашата кратка биографија испратете ја на следната е-маил адреса: oglas@bastutifruti.com
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
1111
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 14758

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Владата и САРХЕМС се договорија за обврските ама за парите и условите под кои ќе функционира во пракса партнерството, се уште не се ставени на хартија. Според документот што го доби РСЕ, Владата е таа која што ќе треба да и овозможи на фирмата начин на исплата на надоместокот за дадените услуги.
Повозрасните луѓе кои се невработени потешко се снаоѓаат на пазарот на трудот, зашто вештините кои ги имаа веќе не се бараат. Потребни се проекти за да им се помогне на овие луѓе полесно да најдат работа.
Економскиот раст во изминатава деценија можеше да биде двојно повисок, ако паметно и целосно се реализираа предвидените капитални инвестиции, покажува симулацијата на Центарот за економски анализи.
Животот на еден продавач на пазар не е воопшто лесен. Семејствата зависат од нас, а ние од месечната заработувачка, велат дел од продавачите на зелените тезги. Предизвиците и проблемите со кои се соочуваат овие луѓе се чини дека немаат крај.
Големите профити на сопствениците на мали хидроелектрани го отвораат прашањето за исплатливоста на субвенционирањето на хидроенергијата, наспроти колчеството на произведена електрична енергија. За 15 милиони евра добиени субвенции малите хидроцентрали лани задоволиле само 2,6 проценти од потребите за струја, покажуваат податоците до кои дојде Радио Слободна Европа.
Властите треба да размислат дали Македонија како земја со 280 сончеви денови годишно треба да се потпре на употреба на гас или на обновливи извори, велат од невладината „Еко-свест“. Земјата допрва ќе се гасифицира, но глобалните емисии на CO2 растат токму од зголемената употреба на гас.
"Има земјоделци кои денеска ги прскаат овошките, а утре ги носат на пазар, тоа што се продава e отров“ велат земјоделци. Упатените бараат да се обезбеди едукација поради прекумерна употреба на пестициди во земјоделството. Ваквата состојба се објаснува со падот на економијата но и со моралот.
Со еднодневен прекин на работата, извршителите во државата покажуваат револт кон предложениот Тарифник со коj максималната награда за извршителот се намалува од 1000 на 300 евра. Граѓанските активисти пак, ја поздравуваат оваа владина иницијатива и предлагаат враќање на извршувањето во судовите.
Владата работи на пакет-мерки што ќе им ги понуди на вработените од јавниот сектор, кои ќе бидат идентификувани како прекубројни, за да заминат во приватни фирми. Сепак, се наметнува прашањето зошто приватните фирми би сакале да ги вработат овие луѓе кои и за државата се вишок.
Зошто да плаќаме данок кога не се управува соодветно со јавните финансии, е аргументот на оние кои избегнуваат да плаќаат данок. Од бизнис заедницата посочуваат дека е потребно да има доверба во институциите, детектирање на прекршувачите и ефикасност на правосудниот систем.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата