најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
22/10/2020 06:25:37 | Активни огласи: 284 | Вчерашни: 59 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Продавач (16)
Account Manager for Macedonian Clients (14)
Комерцијалист (11)
Возач (7)
Електро инженер (6)
Магационер (6)
Оператор (5)
Персонал за продажба (5)
Хигиеничар (5)
Software Developer (4)
Административен работник (4)
Архитект (4)
Бравар (4)
Градежен инженер (4)
Дистрибутер (4)
Електричар (4)
Келнер/ка (4)
Машински инженер (4)
Медицинска сестра (4)
Неговател/ка (4)
Фармацевт (4)
Office Administrator (3)
Агент за продажба (3)
Воспитувач (3)
Келнер/Шанкер (3)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО (3)
Општ работник (3)
Општи работници (3)
Продавач/ка во малопродажен објект (3)
Сметководител (3)
Стоматолошка сестра (3)
Фармацевтски техничар (3)
CALL CENTER AGENTS (2)
Customer Service Representative (2)
Customer Support Specialist fluent in French (2)
Office Assistant (2)
Sales agent (2)
Web designer (2)
Windows system administrator (2)
Вулканизер (2)
Градежен работник (2)
Дефектолог (2)
Дистрибутер/Магационер (2)
Доктор/ка (2)
Доставувач (2)
Електро инсталатер (2)
Комерцијалист за продажба (2)
Маркетинг специјалист (2)
Менаџер (2)
Оператор на CNC машина (2)
Општ магацински работник (2)
Пекар (2)
Сервисер (2)
Стоматолог (2)
Android Software Developer (1)
Business analyst - system specialist (1)
Business Development Manager (1)
Business Development Officer (1)
Customer Care Agent (1)
Database Developer (1)
Datacom Engineer (1)
Full Stack Developer (1)
KEY ACCOUNT SALES EXECUTIVE (1)
Medical Doctor (1)
National Programme Officer (1)
Nurse (1)
Project Assistant (1)
Sales & Marketing representative (1)
Senior Java/ASP.NET backend developer (1)
Technical Support Professional (1)
Web developer (1)
Автомеханичар (1)
Агент за недвижности (1)
Адвокат (1)
Административен референт (1)
Администратор (1)
Администратор во технички сектор (1)
Администратор/Организатор (1)
Аналитичар (1)
Асистент за продажба (1)
Брокер (1)
Водоинсталатер (1)
Геодетски инженер (1)
Геолог (1)
Главен сметководител (1)
Деловен секретар (1)
Дизајнер (1)
Економист (1)
Електро техничар (1)
Заварувач (1)
Инженер за проекти и продажба (1)
Касиер/ка (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Козметичар (1)
Козметичарка (1)
Кројач (1)
Кувар/ка (1)
Курир (1)
Лабораториски техничар (1)
логопед (1)
Мајстор за ПВЦ и алуминиум (1)
Машинист (1)
Машински техничар (1)
Медијатор (1)
Медицински техничар (1)
Менаџер за продажба (1)
Наставник (1)
Одговорен сметководител (1)
Одржувач (1)
Персонал за во кујна (1)
Програмер (1)
Проектант (1)
Проектен инженер за автоматика (1)
Проценител (1)
Психолог (1)
Работник во печатница (1)
Работник во производство (1)
Работник за обезбедување (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Ракувач на градежни машини (1)
Референт (1)
Референт за фактурирање и кредит контрола (1)
Рударски инженер (1)
Садомијач (1)
СОРАБОТНИК ПРОЕКТАНТ/ АРХИТЕКТ (1)
Специјалист за кредитирање (1)
Специјалист за обезбедување на локации (1)
Стручен Соработник (1)
Супервизор (1)
Тапетар (1)
Тренер (1)
Управувач на машина (1)
Физио-терапевт (1)
Фризер/ка (1)
Хаусмајстор (1)
Шанкер/ка (1)
Шеф на ресторан (1)
Шивач/ки (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Без одмор, човек не може да работи; без работа, немате никаква корист од одморот.
-Abkhasian Proverb
 
Најпопуларни Огласи
CALL CENTER AGENTS
ЕДС ДООЕЛ
(7813 прегледи)
Административен работник
Профекс Консалтинг Плус
(7496 прегледи)
Продавач
Прима Мебел ДОО
(4333 прегледи)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО
.
(3655 прегледи)
Административен референт
Centar za stru;na ekspertiza Doo
(3325 прегледи)
Административен работник
FRESH FRUITS
(2930 прегледи)
Медицинска сестра
Медика Центар
(2652 прегледи)
Агент за продажба
МЕДИКАПРО ДООЕЛ
(2415 прегледи)
Возач
РУД-КОП ДООЕЛ Битола
(2178 прегледи)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО
.
(2111 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 697384
 
ЕЛС ВЕНЕРАС ПОСРЕДНИШТВО И ОБРАЗОВАНИЕ ДООЕЛ увоз-
 
Регион: Штипски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: ЕЛС ВЕНЕРАС ПОСРЕДНИШТВО И ОБРАЗОВАНИЕ ДООЕЛ увоз-
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Администрација 
Работно Место: Административен асистент 
Број на работни места: 2 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 28/11/2019 
Краен рок за пријавување: 28/01/2020 
Оглас внесен на: 26/11/2019 
Емаил: mgrveneras@yahoo.com 
URL: Нема информации 
Контакт телефон: 071819929 
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација: ул.Кирил и Методиј бр. 54 Штип 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата: 18,500 
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации:  
Број на прегледи: 4121 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
ВЕНЕРАС ПОРАДИ ПРЕГОЛЕМИОТ ОБЕМ НА СТРАНКИ ГО ЗАЈАКНУВА ТИМОТ И ИМА ПОТРЕБА ОД 2 АСИСТЕНТИ

Дозволи да ти понудиме динамична работа со мн.број студенти, работа која ќе Ви овозможи унапредување ( поголема заработувачка) и сигурни примања ❗ШТО НУДИМЕ:

тип на вработување: на полно работно време со договор на неопределено
способност за ефикасно работење во динамична средина со комерцијална ориентација и работа под притисок
18.500 мкд почетна плата
бонуси за високи резултати и достигнувања и разни други бенефиции
можности за постојано напредување
сигурни и навремени примања
одлични услови за работа
позитивна работна средина

ШТО БАРАМЕ:

работно искуство со канцелариско работење;
завршено високо образование (предност имаат кандидати со завршен економски факултет);
силни организациски вештини;
силни вербални и писмени комуникациски вештини;
силни продажни вештини;
позитивен пристап кон клиентите, колегите и решавање на работните предизвици;
познавање на социјалните медиуми;
прецизно и точно управување со информации, податоци и документи;
способност за ефикасно работење во динамична средина со комерцијална ориентација и работа под притисок;
способност за правилно, оптимално планирање и извршување на работните задачи, како и на ненадејно зададени задачи со приоритет;
способност за јасна и ефективна комуникација со личности од различни хиерархиски нивоа и националности;


Ако се пронаоѓате во побаруваниот профил?
Испратете Ваше CV на email: mgrveneras@yahoo.com
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
7434
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15277

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата