најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
30/05/2020 12:19:45 | Активни огласи: 251 | Вчерашни: 34 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Продавач (15)
Account Manager for Macedonian Clients (14)
Возач (11)
Магационер (9)
Дистрибутер (7)
Стоматолошка сестра (6)
Оператор (4)
Шивач/ки (4)
Customer Support Resentative (3)
Агент за продажба (3)
Асистент за продажба (3)
Градежен инженер (3)
Дистрибутер/Магационер (3)
Комерцијалист (3)
Машински инженер (3)
Медицинска сестра (3)
Монтажер (3)
Монтер (3)
Општ работник (3)
Помошник магационер (3)
Продавач/ка во малопродажен објект (3)
Фризер/ка (3)
Хаусмајстор (3)
Хигиеничар (3)
CALL CENTER AGENTS (2)
EVENT PLANNER (2)
Административен асистент (2)
Администратор (2)
Бравар (2)
Доставувач (2)
Електричар (2)
Електро инженер (2)
Заварувач (2)
Келнер/ка (2)
Кројач (2)
Масер (2)
Медицински претставник (2)
Механичар (2)
Персонал за продажба (2)
Практикант (2)
Работник во производство (2)
Рецепционер (2)
Сервисер (2)
Сметководител (2)
Собар/ka (2)
Столар (2)
Тренер (2)
Фармацевт (2)
Фармацевтски техничар (2)
Финансиски Администратор (2)
Чувар (2)
.Net Software Developer (1)
Business Development Manager (1)
Commercial Services Executive (1)
Developers (1)
DISTRIBUTION DEVELOPMENT EXECUTIVE (1)
Experienced Software Tester (1)
ICT / DevOps Manager (1)
Java Developer (1)
Jr. SQA Engineer (1)
Junior Product Manager (1)
KEY ACCOUNT SALES EXECUTIVE (1)
Logistic Coordinators (1)
Managing Director (1)
Sales Manager (1)
SALES REPRESENTATIVE (1)
Software Developer (1)
Store Manager (1)
Автомеханичар (1)
Агент за продажба и маркетинг (1)
Агенти за продажба (1)
Агроном (1)
Административен референт (1)
Администратор за планирање на производство (1)
Архитект (1)
Веб дизајнер (1)
Виш рентген техничар (1)
Воспитувач (1)
Главен сметководител (1)
Готвач (1)
Градежен работник (1)
Графички дизајнер (1)
Деловен секретар (1)
Дизајнер (1)
Диспонент (1)
Доктор/ка (1)
Економист (1)
Информатичари и програмери (1)
ИТ координатор (1)
ИТ Техничар (1)
Келнер/Шанкер (1)
Комерцијалист за терен (1)
Комерцијалист и Диспечер (1)
Контакт Центар Агенти (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машинобравари (1)
Медиумски работник (1)
Медицински преставник (1)
Менаџер (1)
Менаџер за односи со клиенти (CRM) (1)
Наставник (1)
Одржувач (1)
Оператор во магацин (1)
Општ магацински работник (1)
Пекар (1)
Пица мајстор (1)
Помошник Сметководител (1)
Помошник/чка (1)
Портир (1)
Поштар (1)
Преведувач (1)
Промотер/ки (1)
Работник (1)
Работник во печатница (1)
Работник за обезбедување (1)
Референт за продажба (1)
Референт за фактурирање и кредит контрола (1)
Садомијач (1)
Сервисер на храна (1)
СОРАБОТНИК ПРОЕКТАНТ/ АРХИТЕКТ (1)
Таксист (1)
Тапетар (1)
Техничка секретарка (1)
Технички асистент (1)
Тренинг асистент (1)
Управител (1)
Фарбар (1)
Хемиски техничар (1)
Хостеса (1)
Шалтерски работник (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Многумина од нас работат понапорно отколку што сакаат, на работа што воопшто не ја сакаат. Зошто? Логично! Со цел да си дозволиме еден вид на постоење, не се грижиме како живееме.
-Bradford Angier
 
Најпопуларни Огласи
Помошник/чка
Скрин принт
(2728 прегледи)
Техничка секретарка
Конзулат,Скопје
(2648 прегледи)
Шалтерски работник
БИМБО МИЛЕНИУМ
(2429 прегледи)
Customer Support Resentative
Интер ФрК ДООЕЛ
(2380 прегледи)
Контакт Центар Агенти
АМСМ
(2246 прегледи)
Developers
ИСОУРЦЕ ДОО
(2108 прегледи)
Агент за продажба
МЕДИКАПРО ДООЕЛ
(1984 прегледи)
Референт за продажба
GBT
(1849 прегледи)
Администратор
Интерактиве солутионс
(1710 прегледи)
Дистрибутер
Forever4Life Club
(1662 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 697396
 
MEDIS doo - Претставништво Скопје
 
Регион: Западна Македонија,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: MEDIS doo - Претставништво Скопје
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Фармација 
Работно Место: Стручен Соработник 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Времено 
Објавен на: 28/11/2019 
Краен рок за пријавување: 12/12/2019 
Оглас внесен на: 27/11/2019 
Емаил: Нема информации 
URL: Нема информации 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци: 12  
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: • VII степен диплома по природни науки (фармација, медицина, стоматологија, хемија, биологија ...),
• предност имаат кандидати со претходно искуство со иста или слична работа (мин. 2 год.),
• склоност кон работа на терен и патувања,
• висок ниво на самостојност и самоорганизираност при
извршување на задачите,
• фокус на перформансите , доверливост и проактивност,
• одлично познавање на англиски јазик,
• работа со компјутери (MS Office),
• возачка дозвола од Б категорија.
 
Број на прегледи: 1903 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Медис д.о.о. Претставништво Скопје е дел од меѓународната компанија Медис со седиште во Љубљана, Словенија. Веќе 30 години се занимаваме со маркетинг на иновативни лекови и медицински средства. Со повеќе од 300 вработени кои се високообразовани стручни кадри, пред се од природните науки, во десет држави од централна Европа и на Балканот oстваруваме проекти, ги спроведуваме и ги следиме успесите од своите активности. Редовно ги посетуваме лекарите, фармацевтите како и останатите здравствени работници. На полето на медицинскиот маркетинг сме водечка компанија во овој дел од светот. Ги снабдуваме со производи здравствените системи во овие земји. Задоволството и ангажманот на вработените ни се најважни во работата.

Стручен соработник за промоција на лекови, ОТЦ препарати и диететски суплементи за реон Битола, Прилеп, Охрид, Струга (м/ж) за определено време од 1 година
Аплицирајте до: 12. 12. 2019

Нудиме:
• независна, креативна, професионална и одговорна работа
во динамичен тим, во позитивна средина и иновативно работно опкружување во успешна фармацевтска компанија,
• дополнителни едукации и континуиран развој на стручен и личен план,
• креативна работа со висококвалитетни производи,
• стимулативна заработка, возило и одлични средства за
работа.

Одговорности:
Вашите работни обврски ќе вклучуваат информирање на здравствените работници за производите преку редовни посети на лекари и фармацевти, организирање на едукации и локални состаноци. Ќе бидете одговорни за планирање, реализција, анализа и следење на продажбата на доделените производи, што од Вас ќе бара стручност, како и комуникациски и преговарачки способности.
Бараме самостојни кандидати, кои со задоволство сакаат да работат на терен со здравствени работници, со деловна ориентираност, брзо откривање и искористување на новите можности, како и способност за усвојување на стручно и комерцијално подрачје на работа со клучни клиенти.

Потребно е да ги исполнувате следниве услови:
• VII степен диплома по природни науки (фармација, медицина, стоматологија, хемија, биологија ...),
• предност имаат кандидати со претходно искуство со иста или слична работа (мин. 2 год.),
• склоност кон работа на терен и патувања,
• висок ниво на самостојност и самоорганизираност при
извршување на задачите,
• фокус на перформансите , доверливост и проактивност,
• одлично познавање на англиски јазик,
• работа со компјутери (MS Office),
• возачка дозвола од Б категорија.

Доколку сметате дека сте вистинскиот кандидат за нас, испратете ни го Вашето мотивациско писмо и кратка биографија најкасно до 12.12.2019 преку формуларот на веб страната www.medis.health, кој може да го најдете во делот People & Careers. За сите поважни услови за вработувањето ќе имате прилика да се договорите на разговор. Пожелно е вашето CV да биде на латиница.

Аплицирај
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
3999
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15053

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Еврообврзницата од 700 милиони евра е земена за враќање на постоечките долгови, но и под принуда на епидемијата на короновирусот, сметаат експертите кои предупредуваат дека парите треба да бидат употребени ефикасно за во иднина стапката на БДП да биде поголема од каматната стапка на позајмените пари. За последното задолжување опозицијата критикува дека е направено ненавремено и поради тоа е со повисока камата.
Туристичките работници во Македонија веќе добиваат понуди за аранжмани од земјите во соседството за претстојната летна сезона. Но, сепак и натаму ги чекаат насоките и протоколите со кои ќе бидат дефинирани повеќе работи, од однесувањето на туристите во хотелите, до тоа како ќе се одвиваат патувањата.
Во кафената на иста маса ќе може да седат само двајца луѓе, или четворица ако се членови на исто семејство. Нејасно е што значи семејство и кој ќе го проверува тоа.
Од утре по пауза од два ипол месеци почнуваат со работат рестораните и кафулињата, но само во отворените делови, односно терасите на овие објекти. Маси на растојание, келнери со заштитна опрема, а претходно задолжителна дезинфекција се дел од мерките кои ќе мора да се почитуваат.
Стручната јавност смета дека отворањето на границите е добар сигнал и можност за враќање во нормала. Лекарите велат дека отворањето граници и слободата на движење се нешто што мора да се случи. Ризиците се можни само ако граѓаните се недисциплинирани и не ги почитуваат препораките на надлежните
Здруженијата за заштита на работничките права сметаат дека кризата предизвикана од пандемијата на коронавирус се прекршува на грбот на работниците. Малите и средни претпријатија се жалат дека досегашните мерки не се во согласност со нивните потреби.
Пандемијата со кооронавирусот се одрази и врз трговската размена во првите три месеци од годината, споредбено со истиот период лани. Според бизнисмени, особено е проблематичен падот на извозот што ќе се релфектира на македонските компании.
Немање доволно информации за производот, долга испорака, производ кој не соодветствува со сликата, немање гарантен лист се само дел од работите на кои се пожалиле граѓаните кои периодот купувале преку интернет. Од ОПМ апелираат граѓаните кои биле измамени да побараат помош од надлежните институции
Стотици милиони евра се слеваат во државата од дијаспората. Но, пандемијата со коронавирус, како што предвидува и Светска банка ќе има последици и по луѓето коишто зависат од парите кои им се испраќаат од странство.
Дел од земјоделците кои произведуваат раноградинарски култури веќе ги почувствуваа последиците од корона кризата. На пример, одгледувачите на зелка. Со попуштање на мерките тие се надеваат дека нивните производи ќе стигнат на европскиот пазар
Секоја трета фирма во земјата побарала помош од државата за да исплати плата. Од околу 21 илјади компании, една четвртина се од најпогодените сектори, што зборува дека и другите дејности се зафатени од кризата. Помошта кон стопанството треба да биде поголема, велат економистите.
Малите бизниси кои изминатиот период беа затворени или работеа со скратено работно време сега постепено се подготвуваат за враќање на старо. Дел од нив велат дека се свесни за ризиците со кои се соочуваат, но дека немаат поинаков избор и друго средство за егзистенција.
Буџетската дупка во првите четири месеци од годинава е 50 милиони евра поради корона-кризата. Владата досега се задолжи за скоро 500 милиони евра во странство заради справување со последиците од пандемијата на коронавирусот. Потребна е поголема помош за стопанството, вели економистот Висар Адеми.
Корона-кризата ќе ги осиромаши и вработените луѓе, вели Билјана Дуковска од Македонската платформа против сиромаштија. Над 9000 луѓе останале без работа во овие два месеци, а во Агенцијата за вработување има поднесено околу 3.900 нови барања за користење на надоместок во случај на невработеност. Околу 980 барања се поднесени во Министерството за труд за користење на минимална помош.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата