најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
31/10/2020 05:08:59 | Активни огласи: 300 | Вчерашни: 37 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (20)
Продавач (15)
Комерцијалист (10)
Возач (7)
Дистрибутер (6)
Електро инженер (6)
Агент за продажба (5)
Магационер (5)
Персонал за продажба (5)
Продавач/ка во малопродажен објект (5)
Фармацевт (5)
Хигиеничар (5)
Машински инженер (4)
Медицинска сестра (4)
Оператор (4)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО (4)
Software Developer (3)
Администратор (3)
Архитект (3)
Бравар (3)
Градежен инженер (3)
Електро инсталатер (3)
Келнер/ка (3)
Келнер/Шанкер (3)
Комерцијалист за продажба (3)
Општ работник (3)
Пекар (3)
Програмер (3)
Сметководител (3)
Стоматолог (3)
Шивач/ки (3)
CALL CENTER AGENTS (2)
Customer Care Agent (2)
Customer Service Representative (2)
Customer Support Specialist fluent in French (2)
Developers (2)
Office Assistant (2)
Sales agent (2)
Senior Java/ASP.NET backend developer (2)
Воспитувач (2)
Дефектолог (2)
Доктор/ка (2)
Доставувач (2)
Електричар (2)
Книговодител-Сметководител (2)
Кројач (2)
Машински техничар (2)
Менаџер (2)
Неговател/ка (2)
Оператор на CNC машина (2)
Општ магацински работник (2)
Општи работници (2)
Помошник Сметководител (2)
Работник во производство (2)
Референт (2)
Сервисер (2)
Стоматолошка сестра (2)
Трговски работник (2)
Фармацевтски техничар (2)
Business analyst - system specialist (1)
Business Development Officer (1)
Datacom Engineer (1)
Full Stack Developer (1)
Import – Export operator (1)
iOS DEVELOPER (1)
Java Developer (1)
National Programme Officer (1)
Nurse (1)
Sales & Marketing representative (1)
Sales Manager (1)
SEM/PPC specialist (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
SENIOR JAVA DEVELOPER (1)
Web designer (1)
Web developer (1)
Автомеханичар (1)
Агент за недвижности (1)
Агенти за продажба (1)
Агроном (1)
Адвокат (1)
Административен асистент во продажба (1)
Административен работник (1)
Анкетар (1)
Асистент за продажба (1)
Водоинсталатер (1)
Вулканизер (1)
Геолог (1)
Главен сметководител (1)
Готвач (1)
Градежен работник (1)
Дистрибутер/Магационер (1)
Дреар (1)
Економист (1)
Електро техничар (1)
Заварувач (1)
Инженер за проекти и продажба (1)
Касиер/ка (1)
Козметичар (1)
Комерцијалист за терен (1)
Контакт Центар Агенти (1)
Кувар/ка (1)
Курир (1)
Лабораториски техничар (1)
логопед (1)
Мајстор за ПВЦ и алуминиум (1)
Маркетинг менаџер (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машинист (1)
Машинобравари (1)
Медијатор (1)
Медицински техничар (1)
Менаџер за односи со клиенти (CRM) (1)
Менаџер за човечки ресурси (1)
Моделар (1)
Наставник (1)
Одговорен сметководител (1)
Помошник/чка (1)
Правник (1)
Проектен инженер за автоматика (1)
Промотер/ки (1)
Психолог (1)
Работник во печатница (1)
Работник за обезбедување (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Ракувач на градежни машини (1)
Ревизор (1)
Референт за фактурирање и кредит контрола (1)
Рударски инженер (1)
Садомијач (1)
СОРАБОТНИК ПРОЕКТАНТ/ АРХИТЕКТ (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Специјалист за кредитирање (1)
Специјалист за обезбедување на локации (1)
Столар (1)
Стручен Соработник (1)
Супервизор (1)
Тапетар (1)
Техничар (1)
Технички раководител (1)
Технолог (1)
Тренер (1)
Управувач на машина (1)
Физио-терапевт (1)
Фризер/ка (1)
Хаусмајстор (1)
Чувар (1)
Шанкер/ка (1)
Шеф на ресторан (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Треба да си оригинален. Ако си како сите останати, зошто би имале потреба од тебе?
-B. Peters
 
Најпопуларни Огласи
CALL CENTER AGENTS
ЕДС ДООЕЛ
(8837 прегледи)
Административен работник
FRESH FRUITS
(4371 прегледи)
Оператор
ИНВЕНИО
(3410 прегледи)
Работник во производство
Јока
(3103 прегледи)
Агент за продажба
МЕДИКАПРО ДООЕЛ
(2857 прегледи)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО
.
(2513 прегледи)
Возач
РУД-КОП ДООЕЛ Битола
(2452 прегледи)
Продавач
Прима Мебел ДОО
(2385 прегледи)
Агент за продажба
Мегамобил
(2314 прегледи)
Продавач
Ангромаркетинг ДОО
(2238 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 700452
 
ПхармаС Лекови Скопје
 
Регион: Источна Македонија,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: ПхармаС Лекови Скопје
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Фармација 
Работно Место: Стручен Соработник 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Времено 
Објавен на: 22/07/2020 
Краен рок за пријавување: 11/08/2020 
Оглас внесен на: 21/07/2020 
Емаил: office@pharmas.mk 
URL: www.pharmas.mk 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: Потребни квалификации:
· Универзитетска диплома VII степен (медицина, фармација, стоматологија, ветерина) или средно медицинско училиште
· Одлично познавање на MS office пакетот и интернет пребарувачите
· Одлични организациски способности и вештини на планирање
· Одлични комуникациски и презентациски вештини
· Одлично познавање и непречена комуникација (писмена/усна) на: Англиски и Хрватски/Српски јазик
· Валидна возачка дозвола (Б-категорија)
Профил на идеалниот кандидат:
· Место на живеење: Струмица/Штип/Кочани/Радовиш/Гевгелија
· Има работно искуство на иста или слична позиција и го познава на теренот
· Подготвен за патување
· Ориентиран кон резултати
· Посветен на работата и реализација на зададените цели
· Добар слушател и комуникативен
· Лојален и дискретен
· Отворен и искрен
· Тимски играч
 
Број на прегледи: 2375 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
За потребите на претставништво на хрватската фармацевтска компанија PharmaS бараме еден (1) Стручен медицински соработник (м/ж), за работа на определено/неопределено време.
Позиција
Стручен медицински соработник  за PharmaS Македонија
Од кандидатите се очекува да покажат ентузијазам за понатамошно развивање на бизнис операциите на пазарот и да бидат подготвени за имплементирање на најдобрите практики во сите области на работата.
Одговорности:

• Остварување на предвидениот план за продажба
• Спроведување на предвидените маркетинг активности
• Промоција, презентација и продажба на фармацевтски производи
• Посета на лекари и фармацевти во зададениот регион
• Постојан професионален развој и стручно унапредување преку присуство на конференции и семинари
• Градење на добри релации со клиентите и репрезентирање на компанијата PharmaS и производите
• Поднесување на извештаи за посетите на клиентите, продажбата, трошоците и промотивните активности во зададениот регион
Потребни квалификации:
·  Универзитетска диплома VII степен (медицина, фармација, стоматологија, ветерина) или средно медицинско училиште
·  Одлично познавање на MS office пакетот и интернет пребарувачите
·  Одлични организациски способности и вештини на планирање
·  Одлични комуникациски и презентациски вештини
·  Одлично познавање и непречена комуникација (писмена/усна) на: Англиски и Хрватски/Српски јазик
·  Валидна возачка дозвола (Б-категорија)
Профил на идеалниот кандидат:
·  Место на живеење: Скопје/Велес/Струмица/Штип/Кочани/Радовиш/Гевгелија
·  Има работно искуство на иста или слична позиција и го познава на теренот
·  Подготвен за патување
·  Ориентиран кон резултати
·  Посветен на работата и реализација на зададените цели
·  Добар слушател и комуникативен
·  Лојален и дискретен
·  Отворен и искрен
·  Тимски играч
Компанијата ќе ви овозможи:
·  Можности за градење на кариерата во успешна мултинационална компанија која брзо расте
·  Интересна и динамична работна средина
·  Конкурентен паричен надоместок соодветен на постигнатите резултати  
Доколку сте заинтересирани да станете дел од нашиот тим и ги исполнувате горенаведените услови потребно е да испратите резиме на македонски или на англиски јазик (кратка биографија) со фотографија, мотивациононо писмо како и уверение за завршено соодветно образование, најдоцна до 11.08.2020 година на е-маил: office@pharmas.mk

Ве молиме без телефонски јавувања.
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
846
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15292

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата