најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
14/06/2021 09:02:05 | Активни огласи: 335 | Вчерашни: 12 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Продавач (14)
Account Manager for Macedonian Clients (13)
Возач (8)
Комерцијалист (8)
Помошник во кујна (7)
Градежен инженер (6)
Магационер (6)
Општи работници (6)
Адвокатски приправник (5)
Администратор (5)
Келнер/ка (5)
Медицинска сестра (5)
Продавач/ка во малопродажен објект (5)
Фармацевт (5)
Архитект (4)
Доктор/ка (4)
Доставувач (4)
Електричар (4)
Книговодител-Сметководител (4)
Мајстор (4)
Машински инженер (4)
Монтер (4)
Рецепционер (4)
Фармацевтски техничар (4)
Хигиеничар (4)
Full Stack Developer (3)
Senior software developer (3)
Агент за продажба (3)
Диспечер/ка (3)
Дистрибутер (3)
Дистрибутер/Магационер (3)
Келнер/Шанкер (3)
Општ работник (3)
Презентер (3)
Раководител (3)
Сервисер (3)
Собар/ka (3)
Хотелски персонал (3)
Digital Marketing Specialist (2)
ICT / DevOps Manager (2)
Product Marketing Manager (2)
Project Manager (2)
Team Leader (2)
Transport and Customs Administrator (2)
Административен асистент (2)
Административен работник (2)
Административно-книговодствен работник (2)
Администратор во технички сектор (2)
Асистент за продажба (2)
Бравар (2)
Геодетски инженер (2)
Главен сметководител (2)
Електро инсталатер (2)
Козметичарка (2)
Комерцијалист за продажба (2)
Кувар/ка (2)
Оператор (2)
Оператор на CNC машина (2)
Општ магацински работник (2)
Пекар (2)
Помошник/чка (2)
Работник (2)
Работник во производство (2)
Работник за обезбедување (2)
Референт (2)
Рударски инженер (2)
Стручен Соработник (2)
Технолог (2)
Угостителски работник (2)
Физио-терапевт (2)
Хаусмајстор (2)
.NET DEVELOPER (1)
Account Executive/Copywriter (1)
Accounting specialist (1)
Advertising Sales Agent (1)
Art director (1)
Consultant (1)
Customer Care Agent (1)
Delivery Boy - разнесувач на храна (1)
Developers (1)
HR Generalist (1)
IT Administrator (1)
IT support specialist (1)
Junior Developer (1)
Junior PYTHON Web Developer Backend/Frontend (1)
Junior Sales Representative (1)
Logistic Coordinators (1)
Medical Sales Representative (1)
Office Assistant (1)
Python Developer (1)
Senior Data Analyst (1)
SENIOR JAVA DEVELOPER (1)
Senior Java Software Developer (1)
Senior Managed Services Engineer (1)
Software Developer (1)
Software Tester (1)
Technical Support Professional (1)
Textile/Clothing Technologist (1)
Waiter/Waitress (1)
Web developer (1)
Агент за продажба и маркетинг (1)
Агроном (1)
Администратор за набавка (1)
Администратор/Организатор (1)
Асистент на канцеларија (1)
Вулканизер (1)
Готвач (1)
Градежен инженер/Архитект (1)
Градежен работник (1)
Градежен техничар (1)
Графички работник - Машинист (1)
Дадилка/Куќна помошничка (1)
Дефектолог (1)
Дизајнер (1)
Економист (1)
Електро инженер (1)
Електро техничар (1)
Козметичар (1)
Контакт Центар Агенти (1)
Коресподент (1)
Мајстор за ПВЦ и алуминиум (1)
Маркетинг агент (1)
Медицински претставник (1)
Менаџер (1)
Менаџер за односи со клиенти (CRM) (1)
Менаџер одговорен за магацински и логистички операции (1)
Мерчендајзер (1)
Механичар (1)
Монтажер (1)
Обезбедувач (1)
Одговорен работник (1)
Одржувач (1)
Оператор во магацин (1)
Офсет Машинист (1)
Пакувач (1)
Персонал за продажба (1)
Помошник Сметководител (1)
Помошник угостителски работник (1)
Претставник за продажба и маркетинг (1)
Продавач - консултант (1)
Промотер/ки (1)
Психолог (1)
Раководител на технолошка обработка (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Референт за наплата на долгови (1)
Референт за транспорт (1)
Референт за фактурирање и кредит контрола (1)
Сервис Техничар/Инженер (1)
Сменоводител (1)
Сметководител (1)
Специјалист за обезбедување на локации (1)
Специјалист за техничка поддршка (1)
Столар (1)
Стоматолог (1)
Стоматолошка сестра (1)
Угостителски работници (1)
Фригосервисер (1)
Хостеса (1)
Шанкер/ка (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
За да бидеш успешен во работата, биди смел, биди прв, биди различен
-Marchant
 
Најпопуларни Огласи
Административен асистент
ВЕНЕРАС
(2523 прегледи)
Ракувач на градежна машина
Еуро Роад Дизајн Груп ДОО увоз-извоз Скопје
(2171 прегледи)
Хотелски персонал
Фибула Ер Травел ДООЕЛ Скопје
(2162 прегледи)
Административен работник
STIL LOGISTIK DOO SKOPJE
(2045 прегледи)
Администратор во технички сектор
Метроликс ДОО
(2028 прегледи)
Работник во производство
Цермат
(1865 прегледи)
Специјалист за обезбедување на локации
Нова Мастер Комуникации
(1775 прегледи)
Општи работници
Агро Леска ДООЕЛ
(1768 прегледи)
Logistic Coordinators
Супорт & Солушонс центер МК
(1678 прегледи)
Општи работници
Еуро Роад Дизајн Груп ДОО увоз-извоз Скопје
(1673 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Сите Огласи


Напредно Пребарување
 
Активни Корисници
5462
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15614

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата