најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
24/07/2021 05:32:54 | Активни огласи: 331 | Вчерашни: 40 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (22)
Хигиеничар (11)
Продавач (10)
Возач (7)
Асистент за продажба (6)
Градежен инженер (6)
Келнер/ка (6)
Келнер/Шанкер (6)
Доктор/ка (5)
Електричар (5)
Комерцијалист (5)
Оператор (5)
Продавач/ка во малопродажен објект (5)
Угостителски работник (5)
Агент за продажба (4)
Администратор (4)
Магационер (4)
Општ магацински работник (4)
Општи работници (4)
Работник во производство (4)
Фармацевт (4)
Административно-книговодствен работник (3)
Диспечер/ка (3)
Дистрибутер/Магационер (3)
Електро инженер (3)
Книговодител-Сметководител (3)
Машински инженер (3)
Монтер (3)
Неговател/ка (3)
Општ работник (3)
Помошник во кујна (3)
Работник (3)
Референт за продажба (3)
Рецепционер (3)
Советник (3)
Специјалист за софтвер (3)
Admin/Finance assistant (2)
CALL CENTER AGENTS (2)
Customer Service Representative (2)
HR SPECIALIST (2)
Software Engineer (2)
Waiter/Waitress (2)
Агент за транспорт (2)
Административен работник (2)
Бравар (2)
Геодетски инженер (2)
Готвач (2)
Градежен техничар (2)
Диспонент (2)
Дистрибутер (2)
Доставувач (2)
Електро инсталатер (2)
Електро техничар (2)
Електромонтер (2)
Касиер/ка (2)
Маркетинг специјалист (2)
Медицинска сестра (2)
Молер (2)
Персонал за продажба (2)
Правник (2)
Преведувач (2)
Програмер (2)
Раководител (2)
Сменоводител (2)
Сметководител (2)
Собар/ka (2)
Стоматолог (2)
Фармацевтски техничар (2)
Хаусмајстор (2)
Чувар (2)
.NET DEVELOPER (1)
.Net Software Developer (1)
Account Assistant (1)
Accounting specialist (1)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT (1)
Business Intelligence Analysts/Developers (1)
CakePHP Developer (1)
Call Center Agent with English (1)
Computer Repair Technician (1)
Consultant (1)
Content Writing Manager (1)
Customer Support Resentative (1)
Data Collection and Analysist (1)
Delivery Boy - разнесувач на храна (1)
Developers (1)
Digital Marketing Specialist (1)
Full Stack Developer (1)
ICT / DevOps Manager (1)
IT Project Manager (1)
JAVA Fullstack Developer (1)
Kindergarten teacher (1)
Lead Buyer (1)
Logistic Coordinators (1)
Marketing manager (1)
Office Manager (1)
Sales agent (1)
Senior software developer (1)
Software Developer (1)
Software Tester (1)
Technical Sales Manager (1)
Technical Sales Manager - Food technology (1)
Автомеханичар (1)
Агент за недвижности (1)
Агент за продажба и маркетинг (1)
Адвокатски приправник (1)
Административен асистент (1)
Администратор за набавка (1)
Аналитичар (1)
Веб сајт оператор (1)
Воспитувач (1)
Геодетски техничар (1)
Градежен инженер/Архитект (1)
Градежен работник (1)
Декларанти (1)
Економист (1)
Експерт (1)
Земјоделски работници (1)
Инсталатер (1)
Козметичарка (1)
Комерцијалист, магационер (1)
Консултант (1)
Консултант - Аналитичар (1)
Лабораториски техничар (1)
Мајстор (1)
Маркетинг агент (1)
Машинист за управување со багер (1)
Менаџер за продажба (1)
Мерчендајзер (1)
Монтажер (1)
Наставник (1)
Одговорен работник (1)
Персонал за во кујна (1)
Помлад асистент (1)
Помошник извршител (1)
Помошник магационер (1)
Помошник Сметководител (1)
Практикант (1)
Проект менаџер (1)
Промотер (1)
Промотер/ки (1)
Професор по англиски јазик (1)
Професор по германски јазик (1)
Психолог (1)
Раководител на продажен тим (1)
Референт (1)
Референт за фактурирање и кредит контрола (1)
Секретар/ka (1)
Слаткар (1)
Специјалист за набавки (1)
Столар (1)
Текстописец (1)
Финансиски Администратор (1)
Фризер/ка (1)
Хотелски персонал (1)
Шанкер/ка (1)
Шеф на ресторан (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Многумина од нас работат понапорно отколку што сакаат, на работа што воопшто не ја сакаат. Зошто? Логично! Со цел да си дозволиме еден вид на постоење, не се грижиме како живееме.
-Bradford Angier
 
Најпопуларни Огласи
Административен работник
STIL LOGISTIK DOO SKOPJE
(3950 прегледи)
Диспечер/ка
Puzzle Brains
(2468 прегледи)
Администратор
Минекс Гроуп дооел Скопје
(2248 прегледи)
Општи работници
Еуро Роад Дизајн Груп ДОО увоз-извоз Скопје
(2118 прегледи)
Хигиеничар
ОМНИА Проект
(1994 прегледи)
Диспечер/ка
STIL LOGISTIK DOO SKOPJE
(1751 прегледи)
Административно-книговодствен работник
Компанија НМ
(1675 прегледи)
Асистент за продажба
Алфа Електроник
(1309 прегледи)
Customer Service Representative
Супорт & Солушонс центер МК
(1260 прегледи)
Медицинска сестра
ПЗУ.ЛА ВИТА
(1241 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 699585
 
Forever4Life Club
 
Регион: Цела Македонија,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Forever4Life Club
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Продажба и Маркетинг 
Работно Место: Дистрибутер 
Број на работни места: 35 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 08/05/2020 
Краен рок за пријавување: 07/07/2020 
Оглас внесен на: 06/05/2020 
Емаил: office@forever4life.rs 
URL: https://forever4life.rs/prikljucite-se-timu/ 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата: % 
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: ДАЛИ СТЕ ПОДГОТВЕНИ?


Одговорете си на прашањата:

1. Дали ви се допаѓа стабилноста и постојаноста на Форевер Ливинг Продактс?
2. Дали би ги користеле производите на ФЛП? А дали тоа ќе го направат вашите блиски и познати?
3. Дали имате желба да го вложите својот труд, за да постигнете успех?

Ако вашиот одговор е "да", започнете уште сега!

Потпишете договор со човекот, кој прв ве запознал со ФЛП

Купете го својот "бизнис" - комбинираниот пакет Touch of Forever за само 22868 денари

Дополнителен личниот попуст 35%

Веднаш го достигнувате нивото Асистент Супервизор

Се од што имате потреба за да започнете бизнис
Договорете си средба за планирање на бизнисот со вашиот спонзор

Започнете да ги користите производите и да ги споделите добрите резултати со секого
Ние ќе ви помогнеме да успеете!
 
Број на прегледи: 2998 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Дали сакате да имате повеќе слободно време?
Дали сакате самите да си бидете шеф
и сами да управувате со својата судбина?
Дали сакате да имате дополнителен доход?
по уште 250, 500, 1000 евра секој месец?

Слободата сами да избереме како да ги подмириме трошоците за егзистенција никогаш не била така достапна. Безперспективните професии се заменуваат од предприемачи и слобода сам да си ја избереш сопствената судбина. Се повеќе луѓето се ориентираат кон бизнис кој се работи од сопствениот дом со Форевер Ливинг Продактс.

Повеќе од две децении луѓето како како вас ја обезбедуваат својата егзистенција со работење половина или цел работен ден со Форевер Ливинг Продактс.

Нашите производи за здравје и убавина со докажан квалитет се уникатни, корисни и им се допаѓаат на нашите клиенти. Ви нудиме сами да си бидете шефови и да си работите во комодитетот на вашиот сопствен дом, да ги презентирате овие исклучителни производи и да добивате провизии поголеми од тие кога работите за друг работодавач.

Претпоставете си дека вие добивате половина од таа проценка за се што купувате и продавате. Со Форевер Ливинг Продакс ја имате таа можност.

Во маркетинг планот на ФЛП не заработувате само од вашиот личен труд, туку и од работењето на вашиот тим. Вие и членовите на вашиот тим заработувате од продажбата на одличните производи за здравје и убавина на своите клиенти преку личен контакт и презентации на производите пред мали групи и преку интернет.

Прва нарачка треба да ви биде најмалку 2772 денари или за да станете бизнис соработник, ве молиме да ги прочитате секција Квалификации. Јавете се и ке направиме договор за да станете соработник на нивото кој ви одговора повеке.
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
2253
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15681

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата