најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
22/01/2021 04:03:48 | Активни огласи: 228 | Вчерашни: 46 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Продавач (12)
Account Manager for Macedonian Clients (10)
Продавач/ка во малопродажен објект (7)
Фармацевт (7)
Комерцијалист (6)
Дистрибутер (5)
Општи работници (5)
Фармацевтски техничар (5)
Возач (4)
Машински инженер (4)
Програмер (4)
Промотер (4)
Агент за продажба (3)
Доставувач (3)
Келнер/Шанкер (3)
Книговодител-Сметководител (3)
Неговател/ка (3)
Помошник/чка (3)
Столар (3)
Шивач/ки (3)
CALL CENTER AGENTS (2)
Call Centre Representative (2)
Software Developer (2)
Автомеханичар (2)
Адвокатски приправник (2)
Административно-книговодствен работник (2)
Администратор (2)
Електричар (2)
Комерцијалист за продажба (2)
Комерцијалист за терен (2)
Кувар/ка (2)
Монтер (2)
Наставник (2)
Оператор (2)
Оператор во магацин (2)
Општ работник (2)
Пекар (2)
Правник (2)
Работник за обезбедување (2)
Сервис Техничар/Инженер (2)
Сервисер (2)
Собар/ka (2)
Специјалист за продажба (2)
Фризер/ка (2)
Account Manager for International Clients (1)
.NET DEVELOPER (1)
accounts/office administrators (1)
ADMINISTRATION / INFORMATION SYSTEMS ASSISTANT (1)
Copy writer (1)
Full Stack Developer (1)
Functional Support Analyst (1)
iOS DEVELOPER (1)
Java Developer (1)
Junior Developer (1)
Logistic Coordinators (1)
Manager Warehouse/Receiving/Outgoing Goods (1)
Sales & Marketing representative (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
Senior software developer (1)
SEO specialist (1)
Software Tester (1)
Technical & Customer Support Specialist (1)
Агент за продажба и маркетинг (1)
Агроном (1)
Административен асистент (1)
Административен работник (1)
Административен референт (1)
Аналитичар (1)
Архитект (1)
Асистент за набавки (1)
Асистент за продажба (1)
Бармен (1)
Бренд Менаџер (1)
Виљушкарист (1)
Водоинсталатер (1)
Воспитувач (1)
Градежен инженер (1)
Графички дизајнер (1)
Економист (1)
Електро инсталатер (1)
Електро техничар (1)
Електроавтоматичар (1)
Заварувач (1)
Инсталатер (1)
Козметичарка (1)
Колпортер (1)
Лабораториски техничар (1)
Мајстор (1)
Маркетинг асистент (1)
Маркетинг менаџер (1)
Машинобравари (1)
Медицинска сестра (1)
Медицински претставник (1)
Менаџер за квалитет (1)
Менаџер за односи со клиенти (CRM) (1)
Механичар (1)
Наставник по Албански (1)
Одржувач (1)
Оператор во кориснички центар на турски јазик (1)
Персонал за продажба (1)
Пица мајстор (1)
Пожарникар (1)
Помошник во кујна (1)
Помошник магационер (1)
Помошник Сметководител (1)
Проект асистент (1)
Промотер/ки (1)
Психолог (1)
Работник во производство (1)
Работник/ци (1)
Разновидно (1)
Раководител (1)
Раководител на Служба за јавни набавки (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Референт за продажба (1)
Садомијач (1)
САП Оператор (1)
Сметководител (1)
Соработник за корпоративни клиенти (1)
специјалист за web design, web development (1)
Специјалист за комуникација на германски јазик (1)
Специјалист за обезбедување на локации (1)
Тапетар (1)
Техничар (1)
Физиотерапевтски техничар (1)
Хаусмајстор (1)
Хигиеничар (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Кога се е кажано и направено, монотонијата може, после се, да биде најдобар предуслов за креација.
-Margaret Sackville
 
Најпопуларни Огласи
Продавач/ка во малопродажен објект
Грис компани
(3645 прегледи)
Комерцијалист за продажба
Калина Стил ДООЕЛ
(3126 прегледи)
Општи работници
Цермат
(2962 прегледи)
Оператор
Клуб Спорт 77 ДОО
(2543 прегледи)
Административен асистент
Венерас ДООЕЛ
(2466 прегледи)
Администратор
ЕРИ ЦОРПОРАТИОН ДОО
(2396 прегледи)
Комерцијалист за продажба
ТТ Табак
(1927 прегледи)
Лабораториски техничар
Еуро Роад Дизајн Груп ДОО увоз-извоз Скопје
(1868 прегледи)
Агент за продажба
Магнифлекс
(1704 прегледи)
Општ работник
ОЗОН дооел
(1680 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 700435
 
Прехрамбена индустрија Стиза дооел
 
Регион: Струмички,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Прехрамбена индустрија Стиза дооел
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Продажба и Маркетинг 
Работно Место: Дистрибутер 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Времено 
Објавен на: 21/07/2020 
Краен рок за пријавување: 04/08/2020 
Оглас внесен на: 20/07/2020 
Емаил: dooelstiza@yahoo.com 
URL: www.stiza.mk 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот: distributer 
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации:  
Број на прегледи: 1971 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
СТИЗА ДООЕЛ БИТОЛА
ул.Г.Делчев 2а Кравари Битола
Аплицирање на е-пошта: dooelstiza@yahoo.com
Oбјавува ОГЛАС за следнивe работни позиции

Позиција: ДИСТРИБУТЕР - КОМЕРЦИЈАЛИСТ
Локација / Регион: Југоисточен
              СТРУМИЦА,ВАЛАНДОВО,РАДОВИШ,ГЕВГЕЛИЈА   -  еден извршител          
Работни задачи:
•    Амбулантна продажба
•    Транспорт, истовар и достава на производи на безбеден и навремен начин,
•    Обезбедување на одлични услуги на клиентите, одговарање на прашања и известување на претпоставениот за жалби од клиенти,
•    Почитување на доделена рута и временски распореди,
•    Почитување на сите закони за транспорт и безбедно возење,
•    Поддржува и гради тимски дух и решава проблеми во интерес на работата,
Потребни квалификации и вештини:
•    Поседување возачка дозвола Б-категорија
•    Минимум завршено средно образование
•    Флексибилност за работа на терен
•    Одлична комуникација
•    Професионално однесување,
•    Организиранa, мотивиранa и стабилна личност,
•    Способност за индивидуална и тимска работа
Потребно искуство:
•    Активен возач (минимум 2 години)
•    Претходно работно искуство не е потребно, но ќе се смета за предност
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
19946
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15414

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата