најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
08/03/2021 05:13:23 | Активни огласи: 297 | Вчерашни: 15 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (22)
Продавач (13)
Комерцијалист (11)
Мерчендајзер (10)
Возач (7)
Административен асистент (6)
Магационер (5)
.NET DEVELOPER (4)
Келнер/ка (4)
Келнер/Шанкер (4)
Книговодител-Сметководител (4)
Монтер (4)
Оператор (4)
Продавач/ка во малопродажен објект (4)
Промотер (4)
Сметководител (4)
Столар (4)
SENIOR .NET DEVELOPER (3)
Административен работник (3)
Администратор (3)
Дистрибутер (3)
Доктор/ка (3)
Електро инженер (3)
Медицинска сестра (3)
Општи работници (3)
Програмер (3)
Сервисер (3)
Фармацевтски техничар (3)
Шивач/ки (3)
Customer Care Agent (2)
Customer Support Resentative (2)
Software Developer (2)
Агент за продажба (2)
Адвокатски приправник (2)
Архитект (2)
Асистент за продажба (2)
Геодетски инженер (2)
Градежен инженер (2)
Градежен техничар (2)
Дефектолог (2)
Диспечер/ка (2)
Дистрибутер/Магационер (2)
Електричар (2)
Медицински техничар (2)
Механичар (2)
Неговател/ка (2)
Општ работник (2)
Персонал за продажба (2)
Правник (2)
Работник во производство (2)
Советник (2)
Специјалист за кредитирање (2)
Трговски работник (2)
Фармацевт (2)
Account Manager for International Clients (1)
.Net Core Програмер (Senior и Middle) (1)
Account Assistant (1)
accounts/office administrators (1)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT (1)
Aгент за осигурување (1)
C++ Software Engineer (1)
CALL CENTER AGENTS (1)
Customer Service Representative (1)
Customer Support Specialist fluent in French (1)
Database Developer (1)
Functional Support Analyst (1)
Head of Customer Support (1)
ICT / DevOps Manager (1)
IT Specialist (1)
IT support specialist (1)
Junior Developer (1)
Logistic Coordinators (1)
Network engineer (1)
Project Manager (1)
Sales & Marketing representative (1)
SALES REPRESENTATIVE (1)
SENIOR AUTOMATION QA ENGINEER (1)
Senior C++ Software Developer (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
Senior QA Analyst (1)
Technical & Customer Support Specialist (1)
Агент за недвижности (1)
Агент за продажба и маркетинг (1)
Агроном (1)
Адвокат (1)
Административно-книговодствен работник (1)
Асистент за финансии (1)
Асистент за човечки ресурси (1)
Асистент на менаџер (1)
Бармен (1)
Бравар (1)
Вулканизер (1)
Генерален менаџер (1)
Гинеколошко-акушерски сестра (1)
Главен сметководител (1)
Готвач (1)
Градежен работник (1)
Графички дизајнер (1)
Деловен секретар (1)
Доставувач (1)
Економист (1)
Експерт (1)
Електро инсталатер (1)
Електро техничар (1)
Електромашински инженер (1)
Електромашински Техничар (1)
Електроничар (1)
Заварувач (1)
Земјоделски работници (1)
Инженер (1)
Комерцијалист за продажба (1)
Координатор со клиенти (1)
Лабораториски техничар (1)
Лице за чување (1)
Мајстор (1)
Маркетинг менаџер (1)
Машински инженер (1)
Машински инженер / Комерцијалист (1)
Менаџер за квалитет (1)
Менаџер за односи со клиенти (CRM) (1)
Менаџер за продажба (1)
Молер (1)
Одговорно лице за царински постапки (1)
Одржувач (1)
Оператор на CNC машина (1)
Општ магацински работник (1)
Пакувач (1)
Помошник Сметководител (1)
Помошник/чка (1)
Претставник за продажба и маркетинг (1)
Програмски асистент (1)
Проектант/програмер (1)
Промотер/ки (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Референт за транспорт (1)
Рецепционер (1)
Сервис-Инженер за техничка поддршка на ИКТ опрема (1)
Слаткар (1)
Соработник (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Специјалист за Квалитет (1)
Специјалист за комуникација на германски јазик (1)
Специјалист за обезбедување на локации (1)
Специјалист за техничка поддршка (1)
Специјалист за финансиско известување (1)
Стручен Соработник (1)
Таксист (1)
Телефонски оператор (1)
Хигиеничар (1)
Хотелски персонал (1)
Чувар (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Полесно е да се покажете достојни за позиција која никој не ја држи, отколку за канцеларија која некој веќе ја пополнил.
-Francois, Duc de La Rochefoucauld
 
Најпопуларни Огласи
Пакувач
фејдом фурнитуре
(3424 прегледи)
Административен асистент
Венерас ДООЕЛ
(2773 прегледи)
Асистент на менаџер
Руски Транс
(2722 прегледи)
Административен работник
сметководство
(2407 прегледи)
Општ работник
ДООЕЛ ГОЦИС
(2385 прегледи)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT
Medical Advance
(2059 прегледи)
Специјалист за обезбедување на локации
Нова Мастер Комуникации
(1984 прегледи)
Административен работник
Профекс Консалтинг Плус
(1811 прегледи)
Административен асистент
ЕУРО - ТЕКНИКА
(1781 прегледи)
Асистент за финансии
Huawei
(1694 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 702350
 
ОЗОН дооел
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: ОЗОН дооел
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Производство 
Работно Место: Општ работник 
Број на работни места: 3 
Тип на работно место (постојано времено): Времено 
Објавен на: 05/01/2021 
Краен рок за пријавување: 04/02/2021 
Оглас внесен на: 04/01/2021 
Емаил: vrabotuvanje@ozon.com.mk 
URL: ozon.com.mk 
Контакт телефон: 02/391212 
Поштенски Фах: 1000 
Адреса за апликација: vrabotuvanje@ozon.com.mk 
Назнака (референца) на огласот: Составувач на метални производ 
Договор во месеци: 1  
Почеток на работен однос:  
Плата: 18000-25000 
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: - Работникот треба да има општо познавање за работа со рачни алати.
- Завршено основно или средно образование (Машинско или Електротехничко)
- Пожелно е да има работно искуство од минимум 2 години
- Да поседува чувство за прецизност и естетика
Доколку сте заинтересирани испратете ги вашата биографија и писмо за мотивација на Македонски јазик на адреса: vrabotuvanje@ozon.com.mk
Документите пратете ги како пдф документ со назнака и наслов за која работна позиција аплицирате, во спротивно Вашата апликација можеби нема да биде разгледана
 
Број на прегледи: 2245 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
ОзонАир е фабрика за производство на опрема за климатизација, вентилација и други производи согласно со највисоки стандарди за квалитет, безбедност и здравје.
ОзонАир ги охрабрува сите кандидати независно од полот и возраста да аплицираат за вработување на бараната позиција.
За потребите во производство огласуваме слободно работно место на позицијата:
Составувач на метални производи
ОзонАир има потреба од работник за заварување кој ќе му се придружи на нашиот тим за Производство во фабриката во Скопје.
Кандидатите ја следат работата на индустриските машини и составуваат производи од делови во согласност со конкретни спецификации и процедури за монтажа. Производите на коишто се работи можат да одат од еден работник до друг на подвижна производно - составна лента или да се пренесуваат со помош на рачни вилушкари.
Задачите што се вршат најчесто вклучуваат: проучување на прегледи за работа и различни цртежи и дијаграми за монтажа, составување на производи и склопови од составни делови според конкретни спецификации и процедури, монтирање на различни механизми и машини, монтажа на електрична и електронска опрема и друга останата опрема, контрола и тестирање на составените компоненти и отстранување на дефектите.

Задачите вклучуваат:
а) проучување на прегледи за работа, спецификации, цртежи и дијаграми за да се утврди потребниот материјал и инструкции за монтажа;
б) составување на електромеханички компоненти или делови од опрема според
конкретно дефинирани постапки;
в) составување на делови на опрема во финален производ според конкретно дефинирани постапки;
г) составување на машински и електрични компоненти или делови во потсклопови според конкретно дефинирани постапки;
д) составување на потсклопови во склопови според конкретно дефинирани
постапки;
ѓ) користење на специјална опрема и алат за лемење и микрозаварување на елементите;
е) тестирање на завршените производи и елиминирање на дефектните инсталации и  делови;
ж) водење на евиденција за работата во посебна документација;  
з)  вршење на сродни задачи;

- Работникот треба да има општо познавање за работа со рачни алати.
- Завршено основно или средно образование (Машинско или Електротехничко)
- Пожелно е да има работно искуство од минимум 2 години
- Да поседува чувство за прецизност и естетика
Доколку сте заинтересирани испратете ги вашата биографија и писмо за мотивација на Македонски јазик на адреса: vrabotuvanje@ozon.com.mk
Документите пратете ги како пдф документ со назнака и наслов за која работна позиција аплицирате, во спротивно Вашата апликација можеби нема да биде раз
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
1120
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15489

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата