најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
10/04/2021 11:16:52 | Активни огласи: 263 | Вчерашни: 37 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (18)
Продавач (11)
Архитект (6)
Оператор (5)
Продавач/ка во малопродажен објект (5)
Фармацевт (5)
Возач (4)
Комерцијалист (4)
Сервисер (4)
Столар (4)
Шивач/ки (4)
Административен асистент (3)
Аналитичар (3)
Асистент за продажба (3)
Дистрибутер/Магационер (3)
Келнер/ка (3)
Контролор (3)
Лабораториски техничар (3)
Медицинска сестра (3)
Медицински техничар (3)
Општи работници (3)
Раководител (3)
Сметководител (3)
Стоматолошка сестра (3)
Фармацевтски техничар (3)
Application System Analyst / Programmer (2)
Call Centre Representative (2)
Customer Support Resentative (2)
Logistic Coordinators (2)
Project Manager (2)
Software Developer (2)
Агент за транспорт (2)
Административен работник (2)
Градежен инженер (2)
Доктор/ка (2)
Доставувач (2)
Електричар (2)
Електро инженер (2)
Касиер/ка (2)
Келнер/Шанкер (2)
Комерцијалист за продажба (2)
Магационер (2)
Маркетинг агент (2)
Машински инженер (2)
Офсет Машинист (2)
Пица мајстор (2)
Помошник Сметководител (2)
Програмер (2)
Работник во производство (2)
Тапетар (2)
Account Manager for International Clients (1)
.Net Core Програмер (Senior и Middle) (1)
.NET DEVELOPER (1)
.Net Software Developer (1)
Account Manager (1)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT (1)
Android Software Developer (1)
Aвтомеханичар (1)
C++ Software Engineer (1)
Concept Artist (1)
Consultant (1)
Copy writer (1)
Digital Marketing Specialist (1)
Driver (1)
Full Stack Developer (1)
Functional Support Analyst (1)
Human Resources Specialist (1)
Lab testing technician (1)
MANAGEMENT ASSISTANT (1)
Office Manager (1)
Product Specialist (1)
Sales & Marketing representative (1)
Sales Representative with English (1)
Senior C++ Software Developer (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
Senior QA Analyst (1)
Software Tester (1)
SQA Engineer (1)
Автомеханичар (1)
Агент за продажба (1)
Агент за продажба и маркетинг (1)
Адвокатски приправник (1)
Административно-книговодствен работник (1)
Администратор (1)
Администратор за online продажба (1)
Администратор на база на податоци (1)
Асистент (1)
Асистент за финансии (1)
Асистент за човечки ресурси (1)
Брусач (1)
Вулканизер (1)
Генерален менаџер (1)
Геодетски инженер (1)
Готвач (1)
Градежен работник (1)
Градежен техничар (1)
Градинар (1)
Графички дизајнер (1)
Дефектолог (1)
Дизајнер (1)
Електро техничар (1)
Електромашински инженер (1)
Електромонтер (1)
Заварувач (1)
Земјоделски работници (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Контакт Центар Агенти (1)
Кројач (1)
Курир (1)
Лице за безбедност и заштита при работа (1)
логопед (1)
Мајстор (1)
Мајстор за ПВЦ и алуминиум (1)
Машински техничар (1)
Медицински соработник (1)
Монтер (1)
Новинар (1)
Оператор во кориснички центар на турски јазик (1)
Оператор на CNC машина (1)
Оператор на линија (1)
Општ магацински работник (1)
Општ работник (1)
Офицер за човечки ресурси (1)
Пакувач (1)
Помошник во кујна (1)
Правник (1)
Промотер/ки (1)
Работник за обезбедување (1)
Раководител на сектор за контрола на квалитет (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Референт за транспорт (1)
Рецепционер (1)
Слаткар (1)
Советник (1)
Соработник (1)
Специјалист за бизнис продажба (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Специјалист за комуникација на германски јазик (1)
Специјалист за кредитирање (1)
Специјалист за обезбедување на локации (1)
Стручен Соработник (1)
Таксист (1)
Текстописец (1)
Телефонски оператор (1)
Технолог (1)
Флексо машинист (1)
Хаусмајстор (1)
Хостеса (1)
Хотелски персонал (1)
Чувар (1)
Шанкер/ка (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Светот е поделен на луѓе кои ги извршуваат работите и луѓе кои ги прибираат заслугите. Пробај ако можеш да припаѓаш на првата класа. Таму има доста помалку конкуренција.
-Dwight Morrow
 
Најпопуларни Огласи
Административен асистент
HOLMAK
(3536 прегледи)
Специјалист за обезбедување на локации
Нова Мастер Комуникации
(2903 прегледи)
Пакувач
КАМФУД ДООЕЛ
(2191 прегледи)
Соработник
Notar Elena Martinova
(1648 прегледи)
Хотелски персонал
Хотел МИРРОР Скопје
(1629 прегледи)
Асистент за човечки ресурси
Таск-ХР
(1624 прегледи)
Ракувач на градежна машина
Еуро Роад Дизајн Груп ДОО увоз-извоз Скопје
(1581 прегледи)
Медицинска сестра
ИНТЕРГИН
(1444 прегледи)
Лабораториски техничар
Трули Нолен НМ
(1435 прегледи)
Медицински соработник
Medikoteka DOOEL Skopje
(1365 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 702879
 
Medical Advance
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Medical Advance
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: - Нема информација 
Работно Место: ADMINISTRATIVE ASSISTANT 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Времено 
Објавен на: 12/02/2021 
Краен рок за пријавување: 26/03/2021 
Оглас внесен на: 11/02/2021 
Емаил: info@medicaladvance.mk 
URL: www.medicaladvance.mk 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци: 1  
Почеток на работен однос:  
Плата: po dogovor 
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: На огласот можат да конкурираат кандидати кои сметаат дека ги поседуваат долунаведените лични карактеристики и потребни квалификации:
• Минимум средно образование
• Минимално искуство со системот за јавни набавки на БЈН
• Работно искуство во иста или слична област ќе се смета за предност
• Основно познавање на Word и Excel
• Познавање на англиски јазик
• Комуникациски способности со клиенти
• Континуирано усовршување со обуки
• Способност за тимска работа
• Динамична работна средина и работа со искусен тим
Опис на работно место:
• Дневно извршување на задачите согласно претходен план со претпоставен
• Канцелариска работа
• Одговорен за редовно известување на претпоставеиот за завршените работни задачи, уредно водење на документација
• Исполнување на предвидените задачи во предвиден рок
Нудиме:
• Можност за сигурно и долгогодишно вработување
• Работниот однос се заснова на определено време за период од 1 година, со можност за продолжување
• Работен однос со 40 часа неделно со работно време од понеделник до петок од 08:30h до 16:30h
• Постојана поддршка и помош од целиот тим на Работодавачот во периодот потребен за адаптација;
• Одлична работна атмосфера;
• Можност за напредок доколку кандидатот покаже желба, знаење и способност да се носи со своите работни обврски;
• Можност за учење и стекнување нови вештини;
• Редовна Плата (износот зависи од образовните квалификации и работното искуство)
 
Број на прегледи: 2903 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
На огласот можат да конкурираат кандидати кои сметаат дека ги поседуваат долунаведените лични карактеристики и потребни квалификации:
•    Минимум средно образование
•    Минимално искуство со системот за јавни набавки на БЈН
•    Работно искуство во иста или слична област ќе се смета за предност
•    Основно познавање на Word и Excel
•    Познавање на англиски јазик
•    Комуникациски способности со клиенти
•    Континуирано усовршување со обуки
•    Способност за тимска работа
•    Динамична работна средина и работа со искусен тим
Опис на работно место:
•    Дневно извршување на задачите согласно претходен план со претпоставен
•    Канцелариска работа
•    Одговорен за редовно известување на претпоставеиот за завршените работни задачи, уредно водење на документација
•    Исполнување на предвидените задачи во предвиден рок
Нудиме:
•    Можност за сигурно и долгогодишно вработување
•    Работниот однос се заснова на определено време за период од 1 година, со можност за продолжување
•    Работен однос со 40 часа неделно со работно време од понеделник до петок од 08:30h до 16:30h
•    Постојана поддршка и помош од целиот тим на Работодавачот во периодот потребен за адаптација;
•    Одлична работна атмосфера;
•    Можност за напредок доколку кандидатот покаже желба, знаење и способност да се носи со своите работни обврски;
•    Можност за учење и стекнување нови вештини;
•    Редовна Плата (износот зависи од образовните квалификации и работното искуство)
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
2191
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15520

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата