најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
01/12/2022 03:20:16 | Активни огласи: 162 | Вчерашни: 35 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (8)
Надворешен соработник (7)
Телефонски оператор (7)
Келнер/ка (4)
Магационер (4)
Возач (3)
Комерцијалист (3)
Кредитен референт  (3)
Продавач (3)
Сметководител (3)
Call Center Agent with English (2)
Customer Service Representative (2)
Textile/Clothing Technologist (2)
Агент за продажба (2)
Административен асистент (2)
Административно-книговодствен работник (2)
Аналитичар (2)
Готвач (2)
Градежен инженер (2)
Доктор/ка (2)
Економист (2)
Електричар (2)
Кувар/ка (2)
Лабораториски техничар (2)
Медицинска сестра (2)
Менаџер (2)
Менаџер за продажба (2)
Помошник во кујна (2)
Продавач/ка во малопродажен објект (2)
Ракувач на градежни машини (2)
Рецепционер (2)
Сменоводител (2)
Фармацевт (2)
Шеф на ресторан (2)
- Нема информација (1)
Business Development Manager (1)
Customer Support Resentative (1)
Financial Controller (1)
Functional Support Analyst (1)
IT Consultant (1)
IT Project Manager (1)
Office Administrator (1)
PHP DEVELOPER (1)
Software Tester (1)
Technical & Customer Support Specialist (1)
Web developer (1)
Агент за недвижности (1)
Административен референт (1)
Администратор (1)
Администратор на база на податоци (1)
Архитект и Градежни работници (1)
Асистент за продажба (1)
Асистент контролор (1)
Геодетски инженер (1)
Графички дизајнер (1)
Девелопер за Microsoft Dynamics NAV (1)
Дизајнер (1)
Диспонент (1)
Доставувач (1)
Електро техничар (1)
Електромонтер (1)
Забен техничар (1)
Информатичар (1)
Касиер/ка (1)
Келнер/Шанкер (1)
Колпортер (1)
Консултант - Аналитичар (1)
Контакт Центар Агенти (1)
Машинист за управување со багер (1)
Медицински преставник (1)
Медицински претставник (1)
Медицински техничар (1)
Мерчендајзер (1)
Микробиолог (1)
Наставник (1)
Неговател/ка (1)
Новинар (1)
ОВЛАСТЕН СМЕТКОВОДИТЕЛ (1)
Оператор (1)
Оператор во магацин (1)
ОПЕРАТОР ЗА КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ (во автомобилска индустрија) (1)
ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО (1)
Општ магацински работник (1)
Општи работници (1)
Офицер за човечки ресурси (1)
Промотер/ки (1)
Ревизор (1)
Референт за продажба (1)
Садомијач (1)
Сервисер (1)
Систем инженер (1)
Столар (1)
Стоматолог (1)
Стоматолошка сестра (1)
Техничар (1)
Техничка секретарка (1)
Тим лидер (1)
Фармацевтски техничар (1)
Хаусмајстор (1)
Хигиеничар (1)
Шанкер/ка (1)
Шивач/ки (1)
Шпедитер (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Ако сакаш да си создадеш непријатели на работа, пробај да смениш нешто.
-Woodrow Wilson
 
Најпопуларни Огласи
Customer Service Representative
Супорт & Солушонс центер МК
(13664 прегледи)
Software Tester
Супорт & Солушонс центер МК
(8837 прегледи)
Контакт Центар Агенти
Оне Контакт
(2311 прегледи)
Администратор на база на податоци
Супорт & Солушонс центер МК
(1647 прегледи)
Тим лидер
ИНВЕНИО
(1622 прегледи)
Техничка секретарка
АДАСТРА ДОО Скопје
(1353 прегледи)
Градежен инженер
ЕУРО РОАД дизајн груп Доо
(1291 прегледи)
Сменоводител
ИНВЕНИО
(1184 прегледи)
Геодетски инженер
АСТРА ИНЖЕНЕРИНГ
(1023 прегледи)
Textile/Clothing Technologist
ЊУ ЕРА ТЕХТИЛЕ
(1020 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 710515
 
ИНВЕНИО
 
Регион: Охридски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: ИНВЕНИО
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Автомобилска 
Работно Место: Тим лидер 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Времено 
Објавен на: 05/10/2022 
Краен рок за пријавување: 04/12/2022 
Оглас внесен на: 04/10/2022 
Емаил: office@invenio.mk 
URL: Нема информации 
Контакт телефон: 022437775 
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација: office@invenio.mk 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации:  
Број на прегледи: 1623 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
ИНВЕНИО ДООЕЛ е дел од меѓународна инженерска фирма со свои претставници во Европа, Кина, САД и Австралија. Со над триесет години искуство во областа на инженерските услуги и услугите за развој и управување на кавлитетот, нашите специјалисти учествуваат во секој еден момент од создавањето на производот.  Дејствуваме  како во нашaтa фирма, така и на територијата на претпријатието на клиентот.
Во врска со плановите за проширување на компанијата, ние бараме мотивирани кандидати за работната позиција:

Тим лидер во Фабрика (Магна)

ГЛАВНИ ОБВРСКИ

1)    Креирање на работни приоритети и обезбедување строго почитување на сите рокови и процедури при извршување на задачите.
2)    Пренесување на работни инструкции од погорниот менаџмент на вработените,
3)    Известување на вработените за сите измени и дополнувања , за нови обврски и задачи и нивно организирање,
4)    Собирање податоци и подготовка на периодични, посебни и тековни извештаи,
5)    Следење и спроведување инструкции од погорниот менаџмент,
6)    Доделување должности и распоредување на одредени вработени врз основа на улогата, вештините и барањето и порачките од клиентите
7)    Контролирање на работата на вработените ( квантитетите, редовноста во пополнување на извештаите, редовноста на работното време, паузите, смените, дисциплината на носење на работната облека),
8)    Обука на нови и сегашни членови на тимот за задачи,
9)    Справување со прашања и жалби од клиентите
10)    Ефикасна и јасна комуникација со вработените и од погорниот менаџмент,
11)    Дневни состаноци со погорниот менаџмент за давање на неделни извештаи за изработената работа и заедничко организирање на престојната недела ( нови таргети, нови проекти, измени за приоритети и сл.),
12)    Распределување на вработените на работните позиции заради постигање на зададените таргети,
13)    Работа во смени ( 1ва, 2ра и 3та),
14)    Работа на различни локации кај клиентите
15)    Да потикнува и практикува тимска работа,
16)    Познавање на целокупната работа заради објективност во контролирањето,
17)    Почитување на сите кодекси на однесување и облекување и почитување на правилата од извршените обуки,
18)    Почитување на правилата на компанијата и стандардите за здравје и безбедност при работа.


ОРГАНИЗАЦИСКИ ОДНОСИ

1. Во вршењето на работното место се воспоставуваат организациски односи и односи со раководителите и вработените во посебните структурни единици.
2. Воспоставува контакти со менаџери и специјалисти од други претпријатија и клиенти и организации од областа на примање и пренесување информации.


КВАЛИФИКАЦИИ
1. Образование: ССС или Високо образование.
2. Вештини: Kомпјутерски вештини и познавање на англиски
3. Професионално искуство: Минимум 1 година професионално искуство во произвдоство.
4. Други барања: доверливост, чувство на лична одговорност и самоконтрола, вештини за тимска работа.
5. Активен возач – Б категорија

Заинтересираните кандидати можат да ја достават својата биографија на следната е-маил адреса: office@invenio.mk.
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
2348
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:



Total of voters : 16322

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата