најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
02/04/2023 02:03:25 | Активни огласи: 173 | Вчерашни: 28 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Продавач (8)
ОПЕРАТОР ЗА КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ (во автомобилска индустрија) (6)
Продавач/ка во малопродажен објект (6)
Account Manager for Macedonian Clients (5)
Кувар/ка (4)
Оператор (4)
Помошник Сметководител (4)
Работник во производство (4)
Кредитен референт  (3)
Менаџер за продажба (3)
Construction engineer (2)
Functional Support Analyst (2)
IT support specialist (2)
Software Tester (2)
Административен асистент (2)
Административен работник (2)
Администратор (2)
Девелопер за Microsoft Dynamics NAV (2)
Дистрибутер (2)
Доктор/ка (2)
Келнер/Шанкер (2)
Комерцијалист (2)
Магационер (2)
Помошник во кујна (2)
Работник/ци (2)
Референт за продажба (2)
Рецепционер (2)
Сервисер (2)
Собар/ka (2)
Техничар (2)
Угостителски работници (2)
Фармацевт (2)
- Нема информација (1)
Procurement and logistics assistant (1)
Account Assistant (1)
Business analyst - system specialist (1)
Business Intelligence Analysts/Developers (1)
Consultant (1)
Customer Service Representative (1)
Developers (1)
Helpdesk Support Tech II (1)
Junior Developer (1)
Quality assurance (1)
Sales Assistant (1)
Sales support specialist (1)
Software Engineer (1)
Technical & Customer Support Specialist (1)
Web designer (1)
Агент за недвижности (1)
Агент за транспорт (1)
Адвокат (1)
Адвокатски приправник (1)
Административен референт (1)
Архитект (1)
Асистент за регистрација на лекови (1)
Бравар (1)
Брокер (1)
Возач (1)
Геодетски техничар (1)
Готвач (1)
Диспечер/ка (1)
Дистрибутер/Магационер (1)
Електричар (1)
Електро инженер (1)
Електро инсталатер (1)
Електро техничар (1)
Електроавтоматичар (1)
Заварувач (1)
Келнер/ка (1)
Козметичарка (1)
Комерцијалист за продажба (1)
Лимар (1)
Масер (1)
Медицинска сестра (1)
Медицински преставник (1)
Ментор (1)
Механичар (1)
Монтер (1)
Надворешен соработник (1)
Наплатувач (1)
ОВЛАСТЕН СМЕТКОВОДИТЕЛ (1)
Одржувач на хортикултура (1)
Оператор во магацин (1)
ОПЕРАТОР ЗА КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ (1)
Оператор на линија (1)
Општ магацински работник (1)
Општ работник (1)
Општи работници (1)
Перач/ка (1)
Персонал за продажба (1)
Правник (1)
Практикант (1)
Приправник (1)
Програмер (1)
ПРОДАЖЕН АСИСТЕНТ (1)
Промотер/ки (1)
Работник за обезбедување (1)
Референт за транспорт (1)
Садомијач (1)
Салатер (1)
Сендвичар/ка (1)
СЕРВИСЕР ЗА БЕЛА ТЕХНИКА (1)
Слаткар (1)
Столар (1)
Стоматолошка сестра (1)
Стручен Соработник (1)
Тапетар (1)
Тест техничар (1)
Фармацевтски техничар (1)
Физио-терапевт (1)
Хигиеничар (1)
Хотелски персонал (1)
Шивач/ки (1)
Шпедитер (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Светот е поделен на луѓе кои ги извршуваат работите и луѓе кои ги прибираат заслугите. Пробај ако можеш да припаѓаш на првата класа. Таму има доста помалку конкуренција.
-Dwight Morrow
 
Најпопуларни Огласи
Consultant
Оне Контакт
(1997 прегледи)
Functional Support Analyst
Оне Контакт
(1793 прегледи)
Business analyst - system specialist
Супорт & Солушонс центер МК
(1445 прегледи)
Software Engineer
Оне Контакт
(1396 прегледи)
Продавач
Manpower Group Macedonia
(1279 прегледи)
Оператор на линија
ГРЕЕН СТАР ДОО БИТОЛА
(1254 прегледи)
Construction engineer
SPECIFIK SANACII DOOEL SKOPJE
(1254 прегледи)
Административен асистент
ИНГРА ДООЕЛ Скопје
(1242 прегледи)
Помошник Сметководител
Супорт & Солушонс центер МК
(1234 прегледи)
Референт за продажба
ДООЕЛ ФАРМА ВЕТ
(1219 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 711073
 
ИНВЕНИО
 
Регион: Охридски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: ИНВЕНИО
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Автомобилска 
Работно Место: Тим лидер 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 13/12/2022 
Краен рок за пријавување: 12/02/2023 
Оглас внесен на: 12/12/2022 
Емаил: office@invenio.mk 
URL: Нема информации 
Контакт телефон: 02/2437-775 
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација: office@invenio.mk 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации:  
Број на прегледи: 1699 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
ИНВЕНИО ДООЕЛ е дел од меѓународна инженерска фирма со свои претставници во Европа, Кина, САД и Австралија. Со над триесет години искуство во областа на инженерските услуги и услугите за развој и управување на кавлитетот, нашите специјалисти учествуваат во секој еден момент од создавањето на производот.  Дејствуваме  како во нашaтa фирма, така и на територијата на претпријатието на клиентот.
Во врска со плановите за проширување на компанијата, ние бараме мотивирани кандидати за работната позиција:

Тим лидер

ГЛАВНИ ОБВРСКИ

1)    Креирање на работни приоритети и обезбедување строго почитување на сите рокови и процедури при извршување на задачите.
2)    Пренесување на работни инструкции од погорниот менаџмент на вработените,
3)    Известување на вработените за сите измени и дополнувања , за нови обврски и задачи и нивно организирање,
4)    Собирање податоци и подготовка на периодични, посебни и тековни извештаи,
5)    Следење и спроведување инструкции од погорниот менаџмент,
6)    Доделување должности и распоредување на одредени вработени врз основа на улогата, вештините и барањето и порачките од клиентите
7)    Контролирање на работата на вработените ( квантитетите, редовноста во пополнување на извештаите, редовноста на работното време, паузите, смените, дисциплината на носење на работната облека),
8)    Обука на нови и сегашни членови на тимот за задачи,
9)    Справување со прашања и жалби од клиентите
10)    Ефикасна и јасна комуникација со вработените и од погорниот менаџмент,
11)    Дневни состаноци со погорниот менаџмент за давање на неделни извештаи за изработената работа и заедничко организирање на престојната недела ( нови таргети, нови проекти, измени за приоритети и сл.),
12)    Распределување на вработените на работните позиции заради постигање на зададените таргети,
13)    Работа во смени ( 1ва, 2ра и 3та),
14)    Работа на различни локации кај клиентите
15)    Да потикнува и практикува тимска работа,
16)    Познавање на целокупната работа заради објективност во контролирањето,
17)    Почитување на сите кодекси на однесување и облекување и почитување на правилата од извршените обуки,
18)    Почитување на правилата на компанијата и стандардите за здравје и безбедност при работа.
ОРГАНИЗАЦИСКИ ОДНОСИ

1. Во вршењето на работното место се воспоставуваат организациски односи и односи со раководителите и вработените во посебните структурни единици.
2. Воспоставува контакти со менаџери и специјалисти од други претпријатија и клиенти и организации од областа на примање и пренесување информации.


КВАЛИФИКАЦИИ
1. Образование: ССС или Високо образование.
2. Вештини: Kомпјутерски вештини и познавање на англиски
3. Професионално искуство: Минимум 1 година професионално искуство во произвдоство.
4. Други барања: доверливост, чувство на лична одговорност и самоконтрола, вештини за тимска работа.
5. Активен возач – Б категорија

Заинтересираните кандидати можат да ја достават својата биографија на следната е-маил адреса: office@invenio.mk
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
3268
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 16418

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата