најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
23/01/2021 07:13:38 | Активни огласи: 215 | Вчерашни: 46 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Продавач (12)
Account Manager for Macedonian Clients (10)
Фармацевт (7)
Продавач/ка во малопродажен објект (6)
Комерцијалист (5)
Општи работници (5)
Фармацевтски техничар (5)
Возач (4)
Дистрибутер (4)
Машински инженер (4)
Програмер (4)
Промотер (4)
Агент за продажба (3)
Доставувач (3)
Келнер/Шанкер (3)
Книговодител-Сметководител (3)
Неговател/ка (3)
Помошник/чка (3)
Столар (3)
Шивач/ки (3)
CALL CENTER AGENTS (2)
Call Centre Representative (2)
Software Developer (2)
Автомеханичар (2)
Адвокатски приправник (2)
Административно-книговодствен работник (2)
Администратор (2)
Електричар (2)
Комерцијалист за продажба (2)
Комерцијалист за терен (2)
Кувар/ка (2)
Монтер (2)
Наставник (2)
Оператор во магацин (2)
Општ работник (2)
Пекар (2)
Правник (2)
Работник за обезбедување (2)
Сервис Техничар/Инженер (2)
Сервисер (2)
Собар/ka (2)
Специјалист за продажба (2)
Фризер/ка (2)
Account Manager for International Clients (1)
.NET DEVELOPER (1)
ADMINISTRATION / INFORMATION SYSTEMS ASSISTANT (1)
Copy writer (1)
Full Stack Developer (1)
Functional Support Analyst (1)
iOS DEVELOPER (1)
Java Developer (1)
Junior Developer (1)
Logistic Coordinators (1)
Manager Warehouse/Receiving/Outgoing Goods (1)
Sales & Marketing representative (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
Senior software developer (1)
SEO specialist (1)
Software Tester (1)
Technical & Customer Support Specialist (1)
Агент за продажба и маркетинг (1)
Агроном (1)
Административен асистент (1)
Административен референт (1)
Аналитичар (1)
Архитект (1)
Асистент за набавки (1)
Асистент за продажба (1)
Бармен (1)
Бренд Менаџер (1)
Виљушкарист (1)
Водоинсталатер (1)
Воспитувач (1)
Градежен инженер (1)
Електро техничар (1)
Електроавтоматичар (1)
Заварувач (1)
Инсталатер (1)
Козметичарка (1)
Колпортер (1)
Лабораториски техничар (1)
Мајстор (1)
Маркетинг асистент (1)
Маркетинг менаџер (1)
Машинобравари (1)
Медицинска сестра (1)
Медицински претставник (1)
Менаџер за квалитет (1)
Менаџер за односи со клиенти (CRM) (1)
Наставник по Албански (1)
Одржувач (1)
Оператор (1)
Оператор во кориснички центар на турски јазик (1)
Персонал за продажба (1)
Пица мајстор (1)
Пожарникар (1)
Помошник во кујна (1)
Проект асистент (1)
Промотер/ки (1)
Психолог (1)
Работник во производство (1)
Работник/ци (1)
Разновидно (1)
Раководител (1)
Раководител на Служба за јавни набавки (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Референт за продажба (1)
Садомијач (1)
САП Оператор (1)
Сметководител (1)
Соработник за корпоративни клиенти (1)
специјалист за web design, web development (1)
Специјалист за комуникација на германски јазик (1)
Специјалист за обезбедување на локации (1)
Тапетар (1)
Техничар (1)
Физиотерапевтски техничар (1)
Хигиеничар (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Работата само ја изморува жената, но го уништува мажот.
-африканска поговорка
 
Најпопуларни Огласи
Продавач/ка во малопродажен објект
Грис компани
(3686 прегледи)
Комерцијалист за продажба
Калина Стил ДООЕЛ
(3248 прегледи)
Општи работници
Цермат
(3006 прегледи)
Администратор
ЕРИ ЦОРПОРАТИОН ДОО
(2715 прегледи)
Административен асистент
Венерас ДООЕЛ
(2561 прегледи)
Комерцијалист за продажба
ТТ Табак
(1967 прегледи)
Лабораториски техничар
Еуро Роад Дизајн Груп ДОО увоз-извоз Скопје
(1900 прегледи)
Агент за продажба
Магнифлекс
(1752 прегледи)
Општ работник
ОЗОН дооел
(1735 прегледи)
Продавач/ка во малопродажен објект
Грис компани
(1664 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Статистика


 

Статистика
Статистика на огласи
Вкупно Огласи: 138445
Вкупно Активни Огласи: 230
По Вработувач:
- Нема информација 27990
Агенција за администрација 3460
Влада на Република Македонија 1813
АГЕНЦИЈА ЗА ДРЖАВНИ СЛУЖБЕНИЦИ 850
младинска книга 572
- Нема информација 501
КАМ ДООЕЛ 425
Медиа Принт Македонија ДОО 413
Агенција за Катастар на Недвижности 367
ХОТ - ХОТ 365
АБ Канал 357
СТОКОМАК ДОО 344
Прв Приватен Европски Универзитет 340
Супорт & Солушонс центер МК 324
Нема информација 301
Еурофарм 281
АРС СТУДИО 281
ГЕИНГ КРЕБС УНД КИФЕР 277
Вработување.ком 270
Декра, Македонија 255
ЈКП „Комуналец“ Прилеп 251
Кроациа Осигурување - Живот АД 243
Фирма 230
ОКИТЕКС АД 226
Johnson Matthey Catalysts 226
Гранит АД - Скопје 220
Цермат 217
Фонд за Здравствено Осигурување на Македонија 213
Скопски Легури ДООЕЛ Скопје 211
ФОБАС КОМПАНИ 209
Министерство за финансии 203
АГЕНЦИЈА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА 199
ТРАНС MET 195
Оне Контакт 195
РЕСТОРАН ПЕЛИСТЕР 194
ЕСИ 188
Веро 187
ЈП "Македонски шуми" - Скопје 187
Универзитет „Гоце Делчев" - Штип 176
АД „Електрани на Македонија" - Скопје 172
По Област:
Скопски 95713
Цела Македонија 5947
Битолски 5657
Охридски 3487
Кумановски 3120
Тетовски 2887
Струмички 2719
Прилепски 2708
Штипски 2145
Велешки 2025
Надвор од Македонија 1829
Гостиварски 1664
Струшки 1421
Кавадаречки 1396
Гевгелиски 1304
Кичевски 1211
Кочански 1040
Западна Македонија 939
Нема Информација 803
Ресенски 715
Неготински 662
Радовишки 653
Светиниколски 627
Кривопаланечки 604
Винички 569
Источна Македонија 544
Пробиштипски 518
Дебарски 505
Македонски Брод 478
Крушевски 474
Валандовски 462
Делчевски 445
Демирхисарски 434
Беровски 422
Кратовски 358
Демиркаписки 352
Дојрански 288
Пехчевски 283
Македонска Каменица 261
Богданци 192
По Огласувач:
Најди Работа 65510
Дневник 23097
Вечер 15345
Нова Македонија 13353
Вест 7172
Утрински Весник 4336
Време 3473
Шпиц 2922
Lajm 984
Капитал 831
Koha 803
Слободен печат 389
Фокус 263
Бизнис 101
Ден 46
Битолски весник 15
Форум 1
Македонија Денес 1
Граѓански 1
По Позиција:
- Нема информација 18169
Наставник 5323
Продавач 4522
Соработник 3979
Директор 3687
Келнер/ка 3360
Возач 3229
Хигиеничар 3012
Раководител 2784
Работник/ци 2222
Угостителски работник 2193
Референт 2144
Комерцијалист 2044
Доктор/ка 2034
Сметководител 1852
Советник 1564
Готвач 1548
Фармацевт 1540
Козметичарка 1505
Фризер/ка 1345
Медицинска сестра 1190
Оператор 1144
Магационер 1104
Асистент 1091
Дистрибутер 1083
Секретар 965
Менаџер 955
Административен работник 948
Градежен инженер 928
Инженер 921
Градежен работник 908
Општ работник 892
Фармацевтски техничар 882
Архитект 784
Шивач/ки 764
Програмер 751
Account Manager for Macedonian Clients 695
Рецепционер 692
Агент за продажба и маркетинг 634
Бравар 628
Активни Корисници
16297
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15414

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата