најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
28/10/2021 11:40:06 | Активни огласи: 316 | Вчерашни: 32 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Продавач (15)
Account Manager for Macedonian Clients (14)
Возач (9)
Customer Service Representative (6)
Агент за продажба (6)
Оператор (6)
Асистент за продажба (5)
Општи работници (5)
Пакувач (5)
Сервисер (5)
Телефонски оператор (5)
Агент за недвижности (4)
Адвокатски приправник (4)
Градежен инженер (4)
Дистрибутер (4)
Електричар (4)
Електро инсталатер (4)
Магационер (4)
Фармацевт (4)
Фармацевтски техничар (4)
Хигиеничар (4)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT (3)
Customer Care Agent (3)
Административен работник (3)
Бравар (3)
Готвач (3)
Доставувач (3)
Келнер/Шанкер (3)
Комерцијалист (3)
Медицинска сестра (3)
Персонал за продажба (3)
Продавач/ка во малопродажен објект (3)
Работник во производство (3)
Раководител (3)
Стручен Соработник (3)
Business Solutions Developer (2)
Driver (2)
Functional Support Analyst (2)
Административен асистент (2)
Архитект (2)
Асистент (2)
Дизајнер (2)
Доктор/ка (2)
Касиер/ка (2)
Келнер/ка (2)
Комерцијалист/Дистрибутер (2)
Машинист (2)
Машинист за управување со багер (2)
Одржувач (2)
Општ магацински работник (2)
Општ работник (2)
Помошник Сметководител (2)
Работник (2)
Раководител на производство и монтажа (2)
Референт за продажба (2)
Сметководител (2)
Собар/ka (2)
Столар (2)
Тапетар (2)
Business analyst - system specialist (1)
Business Intelligence Analysts/Developers (1)
CALL CENTER AGENTS (1)
Customer Support Resentative (1)
Customer Support Specialist fluent in French (1)
Database Developer (1)
Helpdesk Support Tech II (1)
HR SPECIALIST (1)
ICT / DevOps Manager (1)
IT Help Desk Administrator (1)
Junior Developer (1)
Junior PYTHON Web Developer Backend/Frontend (1)
Marketing/Sales Executive (1)
Office Assistant (1)
PHP DEVELOPER (1)
PHP Senior Developer (1)
Project Manager (1)
Quality assurance (1)
Sales agent (1)
SALES SPECIALIST (B2C) (1)
SharePoint .NET Developer (1)
Software Developer (1)
Software Engineer (1)
SUPPORT SPECIALIST (1)
Transport and Customs Administrator (1)
Автомеханичар (1)
Агроном (1)
Административно-книговодствен работник (1)
Администратор (1)
Аналитичар (1)
Аниматор (1)
Асистент на менаџер (1)
Благајник (1)
Веб дизајнер (1)
Веб програмер (1)
Водоинсталатер (1)
Воспитувач (1)
Геодетски инженер (1)
Градинар (1)
Графички дизајнер (1)
Дистрибутер/Магационер (1)
Едукатор (1)
Еконимисти и Правници (1)
Електро инженер (1)
Заварувач (1)
Земјоделски работници (1)
Информатичари и програмери (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Козметичарка (1)
Комерцијалист (референт за продажба) (1)
Комерцијалист за продажба (1)
Комерцијалист за терен (1)
Контролор (1)
Координатор (1)
Мајстор за ПВЦ и алуминиум (1)
Маркетинг агент (1)
Маркетинг асистент (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Машински инженер (1)
Медицински преставник (1)
Медицински претставник (1)
Менаџер за продажба (1)
Менаџерски позиции (1)
Механичар (1)
Молер (1)
Монтер (1)
Наставен кадар (1)
Наставник (1)
Неговател/ка (1)
Обезбедувач (1)
Одговорен сметководител (1)
Оператор во магацин (1)
Општи работници и возач (1)
Перач/ка (1)
Персонал (1)
Правник (1)
Програмер (1)
Продавач - консултант (1)
Продукт менаџер (1)
Промотер/ки (1)
Работник за обезбедување (1)
Ракувач на градежни машини (1)
Референт (1)
Референт за фактурирање и кредит контрола (1)
Рецепционер (1)
Салатер (1)
Сервис Техничар/Инженер (1)
Систем администратор (1)
Службеник (1)
СОРАБОТНИК ПРОЕКТАНТ/ АРХИТЕКТ (1)
Специјалист за техничка поддршка (1)
Стоматолог (1)
Стручно-комерцијален соработник (1)
Супервизор (1)
Техничар (1)
Угостителски работник (1)
Физио-терапевт (1)
Хаусмајстор (1)
Царински декларант (1)
Шалтерски работник (1)
Шанкер/ка (1)
Шеф (1)
Шеф на ресторан (1)
Шивач/ки (1)
Шпедитер (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Разликата помеѓу работа и кариера е разликата помеѓу четириесет и шеесет работни часа во една седмица!
-Robert Frost
 
Најпопуларни Огласи
Возач
Минекс Гроуп дооел Скопје
(4464 прегледи)
Администратор
ПЗУ САНТЕ ПЛУС ГРОУП
(3557 прегледи)
Customer Service Representative
Супорт & Солушонс центер МК
(3250 прегледи)
CALL CENTER AGENTS
ЕДС ДООЕЛ
(3070 прегледи)
Пакувач
.
(2403 прегледи)
Возач
ФРЕШ ФРУИТС
(2398 прегледи)
Комерцијалист
Минекс Гроуп дооел Скопје
(2235 прегледи)
Database Developer
Супорт & Солушонс центер МК
(1959 прегледи)
Оператор
ИНВЕНИО
(1821 прегледи)
Магационер
Минекс Гроуп дооел Скопје
(1771 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Статистика


 

Статистика
Статистика на огласи
Вкупно Огласи: 142203
Вкупно Активни Огласи: 336
По Вработувач:
- Нема информација 27990
Агенција за администрација 3460
Влада на Република Македонија 1813
АГЕНЦИЈА ЗА ДРЖАВНИ СЛУЖБЕНИЦИ 850
младинска книга 585
- Нема информација 501
КАМ ДООЕЛ 428
Медиа Принт Македонија ДОО 413
Супорт & Солушонс центер МК 409
СТОКОМАК ДОО 399
Агенција за Катастар на Недвижности 367
ХОТ - ХОТ 365
АБ Канал 357
Прв Приватен Европски Универзитет 340
Декра, Македонија 304
Нема информација 301
ГЕИНГ КРЕБС УНД КИФЕР 299
АРС СТУДИО 283
Еурофарм 281
Вработување.ком 270
Цермат 253
ЈКП „Комуналец“ Прилеп 251
Оне Контакт 248
Кроациа Осигурување - Живот АД 243
Фирма 232
ФОБАС КОМПАНИ 230
ОКИТЕКС АД 226
Johnson Matthey Catalysts 226
Гранит АД - Скопје 220
Скопски Легури ДООЕЛ Скопје 217
Фонд за Здравствено Осигурување на Македонија 213
Министерство за финансии 203
АГЕНЦИЈА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА 199
ТРАНС MET 195
РЕСТОРАН ПЕЛИСТЕР 194
ЕСИ 188
ТД 93 ДЕ-НИ КОМПАНИ 188
Веро 187
ЈП "Македонски шуми" - Скопје 187
Универзитет „Гоце Делчев" - Штип 176
По Област:
Скопски 98331
Цела Македонија 6207
Битолски 5997
Охридски 3600
Кумановски 3185
Тетовски 2935
Струмички 2797
Прилепски 2766
Штипски 2202
Велешки 2080
Надвор од Македонија 1850
Гостиварски 1681
Струшки 1450
Кавадаречки 1436
Гевгелиски 1336
Кичевски 1233
Кочански 1054
Западна Македонија 952
Нема Информација 824
Ресенски 730
Неготински 677
Радовишки 666
Светиниколски 636
Кривопаланечки 614
Винички 580
Источна Македонија 554
Пробиштипски 528
Дебарски 514
Македонски Брод 487
Крушевски 487
Валандовски 474
Делчевски 453
Демирхисарски 447
Беровски 430
Кратовски 367
Демиркаписки 362
Дојрански 300
Пехчевски 292
Македонска Каменица 269
Богданци 203
По Огласувач:
Најди Работа 69268
Дневник 23097
Вечер 15345
Нова Македонија 13353
Вест 7172
Утрински Весник 4336
Време 3473
Шпиц 2922
Lajm 984
Капитал 831
Koha 803
Слободен печат 389
Фокус 263
Бизнис 101
Ден 46
Битолски весник 15
Форум 1
Македонија Денес 1
Граѓански 1
По Позиција:
- Нема информација 18174
Наставник 5333
Продавач 4680
Соработник 3984
Директор 3687
Келнер/ка 3397
Возач 3311
Хигиеничар 3058
Раководител 2800
Работник/ци 2223
Угостителски работник 2203
Референт 2151
Комерцијалист 2097
Доктор/ка 2064
Сметководител 1886
Фармацевт 1590
Готвач 1572
Советник 1571
Козметичарка 1522
Фризер/ка 1348
Медицинска сестра 1232
Оператор 1175
Магационер 1169
Дистрибутер 1119
Асистент 1097
Административен работник 980
Секретар 965
Градежен инженер 962
Менаџер 962
Општ работник 929
Инженер 925
Account Manager for Macedonian Clients 922
Градежен работник 917
Фармацевтски техничар 917
Архитект 813
Шивач/ки 783
Програмер 765
Рецепционер 709
Агент за продажба и маркетинг 652
Бравар 652
Активни Корисници
2419
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15813

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата