најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
16/05/2021 05:08:39 | Активни огласи: 287 | Вчерашни: 33 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (17)
Возач (9)
Медицинска сестра (8)
Келнер/Шанкер (7)
Комерцијалист (6)
Магационер (6)
Продавач/ка во малопродажен објект (6)
Internship (5)
Административен работник (5)
Касиер/ка (5)
Општи работници (5)
Продавач (5)
Сметководител (5)
Столар (5)
Доктор/ка (4)
Рецепционер (4)
Фармацевтски техничар (4)
Административен асистент (3)
Асистент за продажба (3)
Дистрибутер (3)
Доставувач (3)
Електро инсталатер (3)
Келнер/ка (3)
Книговодител-Сметководител (3)
Мајстор (3)
Машински инженер (3)
Персонал за продажба (3)
Програмер (3)
Работник во производство (3)
Сервисер (3)
Хигиеничар (3)
Customer Service Representative (2)
Агроном (2)
Архитект (2)
Готвач (2)
Градежен инженер (2)
Дефектолог (2)
Дистрибутер/Магационер (2)
Електро инженер (2)
Козметичарка (2)
Коресподент (2)
Менаџер за продажба (2)
Механичар (2)
Монтер (2)
Оператор (2)
Општ работник (2)
Помошник во кујна (2)
Продавач - консултант (2)
Работник за обезбедување (2)
Раководител (2)
Тапетар (2)
Фармацевт (2)
Хотелски персонал (2)
Шивач/ки (2)
- Нема информација (1)
.NET DEVELOPER (1)
accounts/office administrators (1)
ADMINISTRATION / INFORMATION SYSTEMS ASSISTANT (1)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT (1)
Business analyst - system specialist (1)
Business Software Developer (1)
Consultant (1)
Customer Support Resentative (1)
Full Stack Developer (1)
ICT / DevOps Manager (1)
Intern Software Developer (1)
IT Help Desk Administrator (1)
IT support specialist (1)
Junior Developer (1)
Logistic Coordinators (1)
Project Assistant (1)
Regional representative (1)
Sales agent (1)
Sales Representative for North Macedonian Clients (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
Software Implementation and Support Engineer (1)
Software Tester (1)
System engineer - асистент (1)
Waiter/Waitress (1)
Агент за недвижности (1)
Агент за продажба (1)
Агент за продажба и маркетинг (1)
Адвокатски приправник (1)
Административен асистент во продажба (1)
Администратор (1)
Администратор во технички сектор (1)
Администратор за набавка (1)
Администратор на база на податоци (1)
Администратор/Организатор (1)
Бравар (1)
Брокер (1)
Воспитувач (1)
Геодетски инженер (1)
Главен сметководител (1)
Градежен инженер/Архитект (1)
Графички дизајнер (1)
Деловен асистент (1)
Дизајнер (1)
Диспечер/ка (1)
Диспонент (1)
Експерт (1)
Електричар (1)
Заварувач (1)
ИТ Техничар (1)
Комерцијалист за продажба (1)
Контролор (1)
Кувар/ка (1)
Маркетинг агент (1)
Маркетинг менаџер (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машински и електро техничари/инженери за одржување (1)
Машински инженер / Комерцијалист (1)
Менаџер за квалитет (1)
Менаџер за односи со клиенти (CRM) (1)
Неговател/ка (1)
Новинар (1)
Одговорен работник (1)
Општ магацински работник (1)
Општи работници и возач (1)
Пакувач (1)
Пекар (1)
Перач/ка (1)
Персонал (1)
Персонал за во кујна (1)
Пица мајстор (1)
Помошник магационер (1)
Правник (1)
Презентер (1)
Промотер/ки (1)
Работник/ци (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Референт за транспорт (1)
Сервирка на храна (1)
Сервис Техничар/Инженер (1)
Слаткар (1)
Собар/ka (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Специјалист за обезбедување на локации (1)
Специјалист за софтвер (1)
Специјалист за техничка поддршка (1)
Специјалист за човечки ресурси (1)
Технолог (1)
Физиотерапевтски техничар (1)
Финансиски менаџер (1)
Хаусмајстор (1)
Чувар (1)
Шанкер/ка (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Светот е поделен на луѓе кои ги извршуваат работите и луѓе кои ги прибираат заслугите. Пробај ако можеш да припаѓаш на првата класа. Таму има доста помалку конкуренција.
-Dwight Morrow
 
Најпопуларни Огласи
Администратор на база на податоци
Нова Пошта
(2061 прегледи)
Административен работник
Компанија НМ
(1934 прегледи)
Ракувач на градежна машина
Еуро Роад Дизајн Груп ДОО увоз-извоз Скопје
(1886 прегледи)
Маркетинг специјалист
Декра, Македонија
(1562 прегледи)
Административен работник
ДППУ ВАМАСКО
(1465 прегледи)
Медицинска сестра
Медика Центар
(1341 прегледи)
Геодетски инженер
Еуро Роад Дизајн Груп ДОО увоз-извоз Скопје
(1309 прегледи)
Општи работници
Еуро Роад Дизајн Груп ДОО увоз-извоз Скопје
(1293 прегледи)
Хотелски персонал
Фибула Ер Травел ДООЕЛ Скопје
(1270 прегледи)
Администратор/Организатор
FRESH PAKO MIX
(1231 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 700790
 
Еуро Роад Дизајн Груп ДОО увоз-извоз Скопје
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Еуро Роад Дизајн Груп ДОО увоз-извоз Скопје
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Градежништво и Архитектура 
Работно Место: Ракувач на градежна машина 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 22/08/2020 
Краен рок за пријавување: 19/06/2021 
Оглас внесен на: 21/08/2020 
Емаил: kariera@euroroad-designgroup.com 
URL: https://euroroad-designgroup.com/mk/ 
Контакт телефон: +389 02/6142449 
Поштенски Фах: 1000 
Адреса за апликација: Булевар Киро Глигоров 
Назнака (референца) на огласот: РАКУВАЧ НА МАШИНА ЗА БУШЕЊЕ  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: Образование:
- мин ССС
Искуство:
- со или без работно искуство
Возачка дозвола:
- Б категорија
 
Број на прегледи: 1887 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
ЕУРО РОАД  дизајн груп Доо Скопје, Р. Македонија е компанија со меѓународно искуство на полето на консултантски услуги при изградба и проектирање на патишта, инженерски објекти од нискоградба, како и останати градежни објекти. Компанијата е составена од два сектори и тоа: Сектори за проектирање и надзор и Сектор лабораторија.

За потребите во Сектор лабораторија,   вработуваме едно лице на работна позиција:
- РАКУВАЧ НА МАШИНА ЗА БУШЕЊЕ  
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
5695
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15542

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата