најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
23/01/2021 06:52:13 | Активни огласи: 215 | Вчерашни: 46 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Продавач (12)
Account Manager for Macedonian Clients (10)
Фармацевт (7)
Продавач/ка во малопродажен објект (6)
Комерцијалист (5)
Општи работници (5)
Фармацевтски техничар (5)
Возач (4)
Дистрибутер (4)
Машински инженер (4)
Програмер (4)
Промотер (4)
Агент за продажба (3)
Доставувач (3)
Келнер/Шанкер (3)
Книговодител-Сметководител (3)
Неговател/ка (3)
Помошник/чка (3)
Столар (3)
Шивач/ки (3)
CALL CENTER AGENTS (2)
Call Centre Representative (2)
Software Developer (2)
Автомеханичар (2)
Адвокатски приправник (2)
Административно-книговодствен работник (2)
Администратор (2)
Електричар (2)
Комерцијалист за продажба (2)
Комерцијалист за терен (2)
Кувар/ка (2)
Монтер (2)
Наставник (2)
Оператор во магацин (2)
Општ работник (2)
Пекар (2)
Правник (2)
Работник за обезбедување (2)
Сервис Техничар/Инженер (2)
Сервисер (2)
Собар/ka (2)
Специјалист за продажба (2)
Фризер/ка (2)
Account Manager for International Clients (1)
.NET DEVELOPER (1)
ADMINISTRATION / INFORMATION SYSTEMS ASSISTANT (1)
Copy writer (1)
Full Stack Developer (1)
Functional Support Analyst (1)
iOS DEVELOPER (1)
Java Developer (1)
Junior Developer (1)
Logistic Coordinators (1)
Manager Warehouse/Receiving/Outgoing Goods (1)
Sales & Marketing representative (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
Senior software developer (1)
SEO specialist (1)
Software Tester (1)
Technical & Customer Support Specialist (1)
Агент за продажба и маркетинг (1)
Агроном (1)
Административен асистент (1)
Административен референт (1)
Аналитичар (1)
Архитект (1)
Асистент за набавки (1)
Асистент за продажба (1)
Бармен (1)
Бренд Менаџер (1)
Виљушкарист (1)
Водоинсталатер (1)
Воспитувач (1)
Градежен инженер (1)
Електро техничар (1)
Електроавтоматичар (1)
Заварувач (1)
Инсталатер (1)
Козметичарка (1)
Колпортер (1)
Лабораториски техничар (1)
Мајстор (1)
Маркетинг асистент (1)
Маркетинг менаџер (1)
Машинобравари (1)
Медицинска сестра (1)
Медицински претставник (1)
Менаџер за квалитет (1)
Менаџер за односи со клиенти (CRM) (1)
Наставник по Албански (1)
Одржувач (1)
Оператор (1)
Оператор во кориснички центар на турски јазик (1)
Персонал за продажба (1)
Пица мајстор (1)
Пожарникар (1)
Помошник во кујна (1)
Проект асистент (1)
Промотер/ки (1)
Психолог (1)
Работник во производство (1)
Работник/ци (1)
Разновидно (1)
Раководител (1)
Раководител на Служба за јавни набавки (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Референт за продажба (1)
Садомијач (1)
САП Оператор (1)
Сметководител (1)
Соработник за корпоративни клиенти (1)
специјалист за web design, web development (1)
Специјалист за комуникација на германски јазик (1)
Специјалист за обезбедување на локации (1)
Тапетар (1)
Техничар (1)
Физиотерапевтски техничар (1)
Хигиеничар (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Кога се е кажано и направено, монотонијата може, после се, да биде најдобар предуслов за креација.
-Margaret Sackville
 
Најпопуларни Огласи
Продавач/ка во малопродажен објект
Грис компани
(3686 прегледи)
Комерцијалист за продажба
Калина Стил ДООЕЛ
(3244 прегледи)
Општи работници
Цермат
(3004 прегледи)
Администратор
ЕРИ ЦОРПОРАТИОН ДОО
(2713 прегледи)
Административен асистент
Венерас ДООЕЛ
(2557 прегледи)
Комерцијалист за продажба
ТТ Табак
(1967 прегледи)
Лабораториски техничар
Еуро Роад Дизајн Груп ДОО увоз-извоз Скопје
(1900 прегледи)
Агент за продажба
Магнифлекс
(1750 прегледи)
Општ работник
ОЗОН дооел
(1733 прегледи)
Продавач/ка во малопродажен објект
Грис компани
(1664 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 702201
 
МЕКОМС Скопје
 
Регион: Цела Македонија,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: МЕКОМС Скопје
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Информатичка технологија 
Работно Место: Програмер 
Број на работни места: 0 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 18/12/2020 
Краен рок за пријавување: 15/01/2021 
Оглас внесен на: 17/12/2020 
Емаил: Нема информации 
URL: https://www.mecoms.com/careers-in-skopje/ 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: https://www.mecoms.com/careers-in-skopje/

You have:
• A university or bachelor’s degree in (applied) informatics, electronica/ICT, computer science or equivalent
• Very good knowledge of English
• Experience in D365, C#, Javascript, ASP.Net MVC, HTML5, CSS or Angular is a plus
• Experience in test-driven development & automated builds with Azure DevOps is a plus

You are:
• A dynamic team player with great sense of responsibility
• A strong communicator, face to face and remote/online
• Very eager to learn new technologies & to work on a diversity of domains and tasks: configuration, front-end & back-end development
• An independent problem solver who likes to find creative solutions
• Looking for a role where you can grow fast and see quick results of your work
• Goal-oriented, with an eye for quality

https://www.mecoms.com/careers-in-skopje/
 
Број на прегледи: 1432 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Junior D365 CE Consultant

https://www.mecoms.com/careers-in-skopje/

Are you fascinated by the latest technologies? Ready to be part of an international team? Eager to work with Microsoft’s state-of-the-art solution for Customer Experience within Power Platform & Dynamics 365?

As a junior consultant, you will work with the latest Microsoft technologies to configurate the MECOMS solution & build modifications and integrations, leveraging Microsoft’s Power Platform & D365, to meet the needs of the customer.

Your main tasks and responsibilities (which will be adapted to your level of experience and skills):
• Work with a variety of the latest software to build, test & release modifications & powerapps: C#, Javascript/Typescript, MS Dynamics 365, Power Platform, …
• Work on an Azure based platform, with the latest Microsoft applications on a fast-changing platform
• Read & understand technical design documents
• Develop, configurate, test & release modifications, extensions & system integrations
• Clear pending issues with the application consultant (mostly remote) in an efficient way

You have:
• A university or bachelor’s degree in (applied) informatics, electronica/ICT, computer science or equivalent
• Very good knowledge of English
• Experience in D365, C#, Javascript, ASP.Net MVC, HTML5, CSS or Angular is a plus
• Experience in test-driven development & automated builds with Azure DevOps is a plus

You are:
• A dynamic team player with great sense of responsibility
• A strong communicator, face to face and remote/online
• Very eager to learn new technologies & to work on a diversity of domains and tasks: configuration, front-end & back-end development
• An independent problem solver who likes to find creative solutions
• Looking for a role where you can grow fast and see quick results of your work
• Goal-oriented, with an eye for quality

We offer
• A personal coach and, after positive evaluation of your internship, a contract to become a full time employee
• Deep dive training by our MECOMS knowledge center
• The possibility to work with the latest technologies and stay up to date with the latest changes
• A team culture that is based on trust and where continuous growth is naturally encouraged
• Real career opportunities: do you want to become an expert or rather grow towards an international functional role, that’s up to you!
• If you like to travel abroad, we can offer you international projects to work on once you have the right level of experience and skills


About us

MECOMS is an ERP solution for energy and utility companies, based on Microsoft Dynamics 365. MECOMS is the result of 40 years of experience in the utility industry, and is rapidly expanding its footprint on an international scale.

MECOMS is Microsoft’s recommended solution for energy and utility companies across the globe. In only a few years MECOMS has grown into a major international challenger, recognized by industry analysts, such as Gartner, IDC and OVUM. Major software integrators, such as Avanade/Accenture, GMCS and CGI have partnered with us and offer MECOMS as preferred solution for energy and utility companies.

MECOMS is used by clients worldwide and located in Belgium (Antwerp), UK (Manchester), North Macedonia (Skopje) and Singapore. Close cooperation and knowledge building with a local partner in North Macedonia (Skopje) since 10 years provided MECOMS with a solid base to expand their activities in the Skopje office.

https://www.mecoms.com/careers-in-skopje/
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
16138
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15414

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата