најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
28/02/2021 11:04:35 | Активни огласи: 308 | Вчерашни: 4 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
Account Manager for Macedonian Clients (28)
Продавач (11)
Комерцијалист (9)
Возач (7)
Електро инженер (6)
Келнер/ка (6)
Книговодител-Сметководител (6)
Магационер (6)
.NET DEVELOPER (5)
Административен асистент (5)
Административен работник (5)
Медицинска сестра (5)
Монтер (5)
Сметководител (5)
Агент за продажба (4)
Доктор/ка (4)
Електричар (4)
Мерчендајзер (4)
Продавач/ка во малопродажен објект (4)
Промотер (4)
Сервисер (4)
Фармацевт (4)
SENIOR .NET DEVELOPER (3)
Агроном (3)
Администратор (3)
Бравар (3)
Готвач (3)
Диспечер/ка (3)
Дистрибутер (3)
Келнер/Шанкер (3)
Општи работници (3)
Пакувач (3)
Стоматолошка сестра (3)
Account Manager for International Clients (2)
Customer Support Resentative (2)
Архитект (2)
Асистент за продажба (2)
Градежен инженер/Архитект (2)
Графички дизајнер (2)
Дистрибутер/Магационер (2)
Заварувач (2)
Касиер/ка (2)
Машински инженер (2)
Медицински преставник (2)
Неговател/ка (2)
Оператор на линија (2)
Општ работник (2)
Персонал за продажба (2)
Помошник Сметководител (2)
Работник (2)
Работник во производство (2)
Рецепционер (2)
Специјалист (2)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (2)
Специјалист за кредитирање (2)
Столар (2)
Техничар (2)
Фармацевтски техничар (2)
Хигиеничар (2)
Шивач/ки (2)
Account Assistant (1)
ADMINISTRATIVE ASSISTANT (1)
Business Development Companion (1)
C++ Software Engineer (1)
CALL CENTER AGENTS (1)
Communication Officer (1)
Consultant (1)
Customer Care Agent (1)
Customer Service Representative (1)
Functional Support Analyst (1)
ICT / DevOps Manager (1)
iOS DEVELOPER (1)
IT support specialist (1)
Junior Developer (1)
Logistic Coordinators (1)
Project Manager (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
SENIOR JAVA DEVELOPER (1)
Store Manager (1)
Technical & Customer Support Specialist (1)
Автомеханичар (1)
Агент за недвижности (1)
Агент за продажба и маркетинг (1)
Административен асистент во продажба (1)
Административен референт (1)
Административно-книговодствен работник (1)
Администратор за online продажба (1)
Асистент за финансии (1)
Асистент на менаџер (1)
Бармен (1)
Брокер (1)
Геодетски инженер (1)
Градежен инженер (1)
Градежен работник (1)
Градежен техничар (1)
Декоратер/Аранжер (1)
Доставувач (1)
Економист (1)
Електро инсталатер (1)
Електро техничар (1)
Електромашински Техничар (1)
Електроничар (1)
Земјоделски работници (1)
Инсталатер (1)
Колпортер (1)
Комерцијалист за продажба (1)
Комерцијалист на медицинска опрема (1)
Комерцијалист, магационер (1)
Лабораториски техничар (1)
Лице за чување (1)
Мајстор (1)
Маркетинг менаџер (1)
Машинобравари (1)
Менаџер за продажба (1)
Молер (1)
Национален офицер (1)
Оператор (1)
Оператор во магацин (1)
Оператор на CNC машина (1)
Персонал за во кујна (1)
Правник (1)
Презентер (1)
Програмер (1)
Промотер/ки (1)
Раководител (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Референт (1)
Референт за продажба (1)
САП Оператор (1)
Сервис-Инженер за техничка поддршка на ИКТ опрема (1)
Слаткар (1)
Советник (1)
Специјалист за Квалитет (1)
Специјалист за комуникација на германски јазик (1)
Специјалист за обезбедување на локации (1)
Стоматолог (1)
Стручен Соработник (1)
Телефонски оператор (1)
Угостителски работник (1)
Шалтерски работник (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Никогаш да не сте стапиле во брак додека сеуште одите на факултет. Ќе биде многу тешко да започнете кариера ако некој перспективен работодавец види дека веќе сте направиле една грешка.
-Kin Hubbard
 
Најпопуларни Огласи
Административен работник
Компанија НМ
(2972 прегледи)
Администратор
Фирма
(2579 прегледи)
Продавач
Игнација ФМ
(2564 прегледи)
Дистрибутер
Бета Фарм Дооел
(2434 прегледи)
Хигиеничар
Фармаролли Дооел Петровец
(2370 прегледи)
Пакувач
фејдом фурнитуре
(2329 прегледи)
Оператор на линија
ДИА ГРУП ЛАЈТИНГ
(2079 прегледи)
Дистрибутер
СИЛБО
(2069 прегледи)
Административен работник
сметководство
(1997 прегледи)
Асистент на менаџер
Руски Транс
(1930 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 702202
 
МЕКОМС Скопје
 
Регион: Цела Македонија,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: МЕКОМС Скопје
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Информатичка технологија 
Работно Место: Програмер 
Број на работни места: 0 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 18/12/2020 
Краен рок за пријавување: 15/01/2021 
Оглас внесен на: 17/12/2020 
Емаил: Нема информации 
URL: https://www.mecoms.com/careers-in-skopje/ 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација:  
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: https://www.mecoms.com/careers-in-skopje/

You have:
• A university or bachelor’s degree in (applied) informatics, electronica/ICT, computer science or equivalent
• Very good knowledge of English; knowledge of other languages is a plus
• Experience in development .NET (Core), C# or D365 is a plus

You are:
• A dynamic team player with great sense of responsibility
• A strong communicator, face to face and remote/online
• Flexible to work on different domains and tasks
• An independent problem solver
• Goal-oriented, with an eye for quality
• Very eager to learn new technologies

https://www.mecoms.com/careers-in-skopje/
 
Број на прегледи: 1505 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Junior Development Consultant D365

https://www.mecoms.com/careers-in-skopje/

Are you fascinated by the latest technologies? Ready to be part of an international team? Eager to work with Microsoft’s state-of-the-art ERP platform Dynamics 365?

Are you fascinated by the latest technologies? Ready to be part of an international team? Eager to work with Microsoft’s state-of-the-art ERP platform Dynamics 365?

Your main tasks and responsibilities (which will be adapted to your level of experience and skills):

• Work with a variety of the latest software to build, test & release modifications, Webapps and services: .Net Core 3, MS Dynamics 365, C#, jQuery, JavaScript, Docker, Kubernetes, …
• Work on an Azure based platform, with the latest Microsoft applications
• Read & understand technical design documents
• Develop, test & release modifications, extensions & system integrations
• Clear pending issues with the application consultant (mostly remote) in an efficient way

You have:
• A university or bachelor’s degree in (applied) informatics, electronica/ICT, computer science or equivalent
• Very good knowledge of English; knowledge of other languages is a plus
• Experience in development .NET (Core), C# or D365 is a plus

You are:
• A dynamic team player with great sense of responsibility
• A strong communicator, face to face and remote/online
• Flexible to work on different domains and tasks
• An independent problem solver
• Goal-oriented, with an eye for quality
• Very eager to learn new technologies

We offer
• A personal coach and, after positive evaluation of your internship, a contract to become a full time employee
• Deep dive training by our MECOMS knowledge center
• The possibility to work with the latest technologies and stay up to date with the latest changes
• A team culture that is based on trust and where continuous growth is naturally encouraged
• Real career opportunities: do you want to become an expert or rather grow towards an international functional role, that’s up to you!
• If you like to travel abroad, we can offer you international projects to work on once you have the right level of experience and skills

About us
MECOMS is an ERP solution for energy and utility companies, based on Microsoft Dynamics 365. MECOMS is the result of 40 years of experience in the utility industry, and is rapidly expanding its footprint on an international scale.

MECOMS is Microsoft’s recommended solution for energy and utility companies across the globe. In only a few years MECOMS has grown into a major international challenger, recognized by industry analysts, such as Gartner, IDC and OVUM. Major software integrators, such as Avanade/Accenture, GMCS and CGI have partnered with us and offer MECOMS as preferred solution for energy and utility companies.

MECOMS is used by clients worldwide and located in Belgium (Antwerp), UK (Manchester), North Macedonia (Skopje) and Singapore. Close cooperation and knowledge building with a local partner in North Macedonia (Skopje) since 10 years provided MECOMS with a solid base to expand their activities in the Skopje office.


https://www.mecoms.com/careers-in-skopje/
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
1413
Линкови
Агенција за Вработување на Република Македонија
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Новиот Дизајн е:Total of voters : 15479

НајдиРабота во медиумите
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата